Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

maja2385
12. máj 2014

Ahoj petrapet, my sme objednani na tento tyzden. boli sme inde predtym a nemali sme dobre skusenosti, hlavne s pristupom personalu. Co mozem cakat od tohto?

radina
13. máj 2014

Ahojte, kto ste boli v tomto centre, ako to tam prebieha? Lebo je zaujimave, ze ten isty personal je aj v CAR na Antolskej - ako to stihaju? sediet na 2 stolickach?

tinkatinulka
13. máj 2014

ma niekto z vás cenník?

radina
13. máj 2014

@tinkatinulka Nenapises im? a potom nam ho sem zaves 😀 😉 .... rozmyslas, ze k nim pojdes?

tinkatinulka
13. máj 2014

@radina no kukla som ich stranku a celkom sa mi paci nie že by som bola nejak prelietava v CAR 😀 😀 😀 ale hlavne tie technologie ohladom SPG..ale ty ich poznas z antolskej nie? a spokojnost?

tinkatinulka
13. máj 2014

@radina inak už som im pisala..zvedavááá
som sak aj softy robia 🙂

tlucka
13. máj 2014

Kočky ja už som minulý týždeň písala a aj som volala, aby mi poslali cenník, ale zatiaľ nič. Kašlú na mňa. Mňa od tohto centra odrádza hlavne prelietavé personálne obsadenie 😀 😀

radina
13. máj 2014

@tinkatinulka stranka je pekna , to hej, ale co ja ti viem, ja uz pojdem asi len do Brna...este mam schvalenu ziadost tu na Slovensku - toto este vycerpam a potom idem k bratom Cechom. 😉 Asi je to vsetko o skusenostiach embryologov. V tomto smere je nutnost byt prelietavy 😀 .. nestoji to 10e ☹

radina
13. máj 2014

@tlucka Ved toto, ja som sa aj na zaciatku potesila, no a ked som klikla na personal, skoro som odpadla, ved tam je moja lekarka z CAR. ... a teraz mam obavy, ci ma na antolskej neodflaknu alebo mi nebodaj "neukradnu" embrya do noveho centra ! som paranoidna, ale ... na slovensku nic nie je nemozne 😕

tinkatinulka
13. máj 2014

@radina no urcite by som nesla niekde odkial neviem žiadne onfo..inak som natom podobne aj zmyslanim aj pokusmy 🙂 takže len zaujmavé že nove centrum..hmm skora že v BA

radina
13. máj 2014

@tinkatinulka Zlaticko, soft si spravis aj sama 🙂 ... miesto 4 merionalov si pichnes 1 😀 😀

tinkatinulka
13. máj 2014

@radina v mojom pripade si vystacim s clostilom 🙂

radina
13. máj 2014

@tinkatinulka Alebo 🙂 a merional preplateny poistovnou predas na "modrom" trhu a este aj zarobis 😝

tlucka
13. máj 2014

@radina Mna tiež zarazilo personálne obsadenie, aj keď na malom Slovensku asi "odborníkov na IVF" nie je asi veľa. Ale čo ma prekvapilo ešte viac sú zverejnené výsledky... Akože ak sa nemýlim, fungujú pár týžňov a už si uviedli vyše 50 % úspešnosť 😉 😉 Bodaj by všetky slovenské centrá boli také úspešné 😀

sasa1983
13. máj 2014

@radina ja súhlasím, toto nové centrum, ak na sebe popracujú má veľkú šancu, ale bohužial je to podľa mňa aktuálne pre kočky, ktoré pôjdu na IVF za pár rokov. Aj keď tí, čo tam robia nie sú nováčikovia, kým sa zohrá celý tím a embryológia sa posunie vyššie trochu času potrvá...

radina
13. máj 2014

@tlucka mi to pripada ako uspesnost danych doktorov spriemerovana ich praxou vo vsetkych centrach vratane antolskej, iscare a toho prveho centra co bolo na zochovej zaokruhlena smerom nahor. 😀

radina
13. máj 2014

@sasa1983 Mna napr zaujima, odkial maju tie darcovske vajka, kedze na slovensku toto nefici tak ako v brne a u nas baby cakaju mesiace na darovane vajka.

tlucka
13. máj 2014

@radina presne to isté ma napadlo 🙂 Ešte by som k tomu dodala, že úspešnosť 2x vynásobená vzhľadom na počet lekárov 🙂 🙂 Ale nie, nemôžem byť taká zlá, snáď sa raz dopracujú k takýmto super výsledkom a bude to jedno z tých lepších centier na Slovensku 😉

radina
13. máj 2014

Dievcata, ja skor zhanam referencie na Reprogenesis - BTW vlastnia ich Slovaci (Penta), nepoznate niekoho kto tam bol? podla cennika su drahsi.

sasa1983
13. máj 2014

ja si myslím, že úspešnosť si môže hodnotiť to centrum, ktoré tam uvedie aj počet výkoniv, nar. kuknite Reprofit Brno, presne je uvedené koľko OPU, koľko KET, koľko ET, čísla, úspešnosť, čo bioch. tehu, koľko akcia srdca...A presne každý rok. Napísať len čslo, je trošku hovadina.

sasa1983
13. máj 2014

@radina neviem, či Reprogenesis nie je vedľa Reprofitu Brno..tuším áno, viac neviem....

radina
13. máj 2014

@sasa1983 asi neratali s tym, ze im toto skusene zeny z mk neuveria 😝

sasa1983
13. máj 2014

akože nechcem byť sviňa, lebo ak sa má to centrum, alebo hociaké iné vypracovať, niekde musia začať. ale rovno si tam po pár týždňoch fungovania napísať 50%...????

kako23
13. máj 2014

@radina Ja som s nimi komunikovala, majú veľmi profesionálny prístup keď zaplatíš. Pričom platíš aj za konzultáciu osobnú aj skypovú. Keď som po dohode zaslala mailom svoje papiere z predchádzajúcich centier a chcela ich názor, tak som do teraz nedostala odpoveď a už je to možno aj rok odvtedy.
Čo ešte viem za IVF sa neplatí nakoniec ale vopred. Aspoň tak mi písali. Neviem si predstaviť ako sa potom rieši keď nedôjde ani k OPU...Neriešila som potom už nič s nimi a šla som do Reprofitu.

kako23
13. máj 2014

@radina len pre istotu, aby bolo jasné, môj príspevok bol o Reprogenesis, na ktoré si sa pýtala 🙂

kako23
13. máj 2014

A čo sa týka tohto nového centra Repromedica v BA, tak viem len, toľko, že chcú spolupracovať aj s psychologičkou pri liečbe neplodnosti...ale či to myslia vážne, alebo to bude len marketingový ťah na klientov, to netuším...

radina
13. máj 2014

@kako23 Toto sa stalo aj mne, lekar odpisal, povedal, ze sa ozve a mozme komunikovat spolu emailom a viac sa neozval.... asi preto, ze som chcela len "iui", mam pocit, ze sa zameriavaju na klientov zo zahranicia.
V RF mi Koudelka odpisuje hned aj na hovadiny a to je tam hlavny lekar. 😀

radina
13. máj 2014

@kako23 pochopila som 🙂)

sasa1983
13. máj 2014

@kako23 ja tú sychologičku poznám, mala som s ňou stretko, lebo robí fertility couching, čo nikdo iný na Slovensku a podľa mňa sú mnohé z nás, čo im nevyjde niekoľko IVF, alebo to len trvá dlho na nervy.. Bola milá, ponúkla mi svoj program na podporu psychiky a pozit. myslenia, ktorý sa mi aj pozdával.. Som z celkom finančne zabezpečenej rodiny, ale keď mi potom poslala cenník, skoro som odpadla. Za 3 mesiace, to sa chodí na stretko každý týždeň 1x (si s ňou len Ty sama) si pýta 600eur...Mesiac bol tuším 200, 2 mesiace 400..To je šialene veľa..fakt sorry.

kako23
13. máj 2014

@radina Ja len pre istotu, tým, že sme v téme Repromedica 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre