November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

cisielko
autor
6. jan 2010

Diva..musíš to brať s rezervou, ja mám ghlavu deravú...no a ked tak pozerám tak ty si mala celkom požehnane vajíčok, tak asi to nebude o tom protokole aj ked nechápem aký je v nich rozdiel 🙄

gubik
6. jan 2010

Cisieko- nehnevaj sa na mnaaaaa, budem castejsie chodit, slubuje 🙂 🙂 🙂
S tym Sydney, neviem, vrta mi v hlave, ze jedina, ktora zatial otehotnela je Melinda z ineho CARu, ktorej vlozili 2 embryjka. A co som chodila nakkat na cesku stranku o neplodnosti, tak tam tehotneli vsetky jedna za druhou, mali kratsie protokoly a vacsinou mali dievcata tak okolo 6-8 embryjok, zavadzali vacsinou 2, no neviem. Ale mozno je to len taka zhoda nahod.

cisielko
autor
6. jan 2010

Gubik..čo ty stresuješ prosím ťa!!!bude to dobré, nesmieš pozerať anto čo sa stalo napr mne alebo Katti..aj ja som si všimla, že sa každému darí, nám to proste teraz nevyšlo, tak to musí výsť na 2 pokus, proste musí lebo teraz mse my na rade..takže klud,hlavne sa netresuj, tým si nepomúžeš...času na stresovania budeš mať ešte dosť, neboj 😉

diva1902
6. jan 2010

Cisielko, ja len dúfam, že nebude problém v genetike, lebo z 11 vajíčok len 3 kúsky ? To ma dosť prekvapilo, a to sme mali 8 jednotkových 😠

cisielko
autor
7. jan 2010

Ránko

Diva..neboj...a čo ja z 8 vajíčok dve dobré aj to to jedno veľmi nie..takže tam problém určite nebude, neboj 😉

gubik
7. jan 2010

Dobre ranko,
Cisielko, nestresujem, neboj 🙂 , len velmi uvazujem, ze ak budem mat viac embryjok, dam si zaviest 2. ale to ma este cas. chcela som len vediet vas nazor na uspesnost sydney p.

cisielko
autor
7. jan 2010

Gubik..som rada, že nestresuješ..pri prvom iVF neodporúčajú dávať dve, ael je to na tebe..preto som si aj ja dala len jdeno a ešte mám jedného mrazáčika..a le ak by som musela ísť na 2IVF čo dúfam, že nie tak potom si dám už aj ja dve,ak samozrejme dve budú 😉

melinda78
7. jan 2010

pekny den dievcata 🙂
ja mala som dlhy protokol ...diphereline, gonal, pergoveris som pychala...mala som 12 folikulov z toho 9 vajicok, 5 mrazacikov mame a 2 emryjka mame zavedene, ale teraz este nevieme ze cakame 1 alebo 2 miminka 🙂

evuliatko74
7. jan 2010

Ahoj baby,
mozem sa k vam pridat?
Ja som tiez po IVF. Bolo to moje druhe IVF, ale tentokrat mam uz 2-krat pozitivnu krvicku. Tesiiiiiiiiim sa.
Dokonca som asi bola naraz s Melindou na krvi. 28.12. a 31.12.
Teraz cakam na ultrazvuk. Mam z toho riadne nervy, uz aby to tu bolo, nech mi povediam ze je vsetko Ok.

Strasne vam vsetkym drzim palce, aby to ak nie na prvy, tak na druhy krat vyslo. 😉

cisielko
autor
7. jan 2010

mELINDA..OT JE FAKT SUPER, TEBE TO VYšLO AKO Z KNIžKY, EšTE AJ KOlko marazáčiokov..a kedy budeš vedieť či sú dve?

Evuliatko..takti gratulujem..takže ti vyšlo až na 2 poku, kde chodíš do centra: a vitaj medzi nami 🙂

evuliatko74
7. jan 2010

Dakujem cisielko,
chodim do Gyn-Fivu v Bratislave. A ty?

melinda78
7. jan 2010

Cisielko sono bude mat 21 januara ked 🙂 uz velmi - velmi cakam 🙂

Evuliatko ahoj aj ja chodim do GF do BA 🙂 kedy si mala transfera? 🙂 a kedy ides na ultrazvuk?

cisielko
autor
7. jan 2010

Evulaitko..ja chodím do Martina Helios..ako sa cítiš? a menili ti potom aj lieky či si mala tie isté ako prvý krát a koľko bolo embryjok?

Melinda..tak preto si taká nedočkavá..no ja som fakt zvedavá koľko ich tam bude 😀

evuliatko74
8. jan 2010

Ahojte,
prajem dobre rano vsetkym 😵

Cisielko, u mna to bolo s embryjkami vzdy biedne. Obidva-krat som mala kratky protokol - cize som zacinala
2.den ms a pichala som diphereline a fostimon.
No a pri 1.IVF som mala 6 vajok, ale postupne kapali ako muchy na slnku a po predlzenej kultivacii mi ostali
akurat tak 2.
a pri 2. IVF mi jeden vajecnik vobec nereagoval a druhy vyprodukoval len 3 vajka. No a z nich sa asi daco chytilo, lebo som mala pozitivny test, ale kukala som si tabulky s vyskou HCG a tak odhadujem, ze sa chytilo len jedno. Aj to je super. Tesim. 😀 😀 😀 😀 😀

Melinda - Ja som mala ET 18.12. a na utz mam prist 21.1., ale to viem uz teraz, ze nemozem z prace a tak pridem bud 20.1. alebo 22.1.
Tiez sa uz nemozem dockat. Dufam, ze je vsetko OK. 😔

cisielko
autor
8. jan 2010

Ránko

Evi..aj ekd málo ale kvalitné a uchytilo s to je dôležité 🙂 a ty si si dala vložiť teraz všetky 3, dobre to chápem?

evuliatko74
8. jan 2010

Ano, chapes to dobre.
To mi odporucili oni v GF, vraj mam vysoky vek a nereagujem moc dobre na stimulacie a ze aj tak je velmi mala pravdepodobnost, ze by sa uchytili vsetky 3.
No ale nebolo to lahke rozhodovanie.

cisielko
autor
8. jan 2010

A ak smiem vedieť koľko máš rokov? no neviem si predstaviť, že tri..páni to by bolo..a čo ak by boli tri, čo by robili potom?

evuliatko74
8. jan 2010

Mam 35.

melinda78
8. jan 2010

Evuliatko na kolko hodin ides? fyha 3 embryjkaaaa 🙂 a ako sa citis?

melinda78
8. jan 2010

Cisielko ako sa ma Katy?

evuliatko74
8. jan 2010

🙂 Ja sa citim OK, aj tak si myslim, ze sa uchytilo len jedno. Hm.
Ja by som prijala aj dve, no tri....... neviem, neviem.....
Inak citim sa fajn, po ET ma stale pobolievalo brusko ako pred mrskou, hlavne navecer,
az som z toho bola nestastna, ze sa nepodarilo.
No a po pozitivnej krvicke som uz vedela, ze to asi ma tak byt.
A stale ma tak trosku pobolieva navecer.
Inak citim prsia a to je tak vsetko.
zle mi nie je.
A tebe Melinda?

cisielko
autor
8. jan 2010

Meli...dobre, nerieši teraz nič, snaží sa dať do kopy potom čo sa stalo, na 2IVF sa ešte necíti..teraz rieši dostavbu domčeka a v apríli ide na to znova 😉

Evu..ved to nieje až také strašné, ved koľké ešte aj v 45 skúšajú 😉

evuliatko74
8. jan 2010

Ono sa tak nejak hovori, ze 2.IVF byvaju uspesnejsie.
Neviem preco, ale verim, ze to tak bude aj u Teba Cisielko aj u Katy, ktoru spominate.
😉

melinda78
8. jan 2010

Evuliatko aj ja citim len prsia, pred 1 tyzdnom este bolelo brusko ale uz ani to 🙂

melinda78
8. jan 2010

evuliatko Ty ku komu chodis?

gubik
8. jan 2010

Ahoj dievcata,
Evuliatko- vitaj a blahozelam. Fiiiha, Ty si odvazna, dat si zaviest 3. Ale ak to lekari odporucili, oni vedia, co robia. A to sa v Tvojom pripade potvrdilo 🙂
U mna nic nove, len na tu Proveru stale zabudam, asi si musim zapisat niekde, ze ju treba brat 2x denne. 🙂 🙂 🙂
Melinda- som velmi, velmi zvedava na vysledok utz
Co ta Tina????

melinda78
8. jan 2010

Gubik daj do pripomienku :D

gubik
8. jan 2010

🙂 Melinda- ked mne sa ani tu pripomienku nechce dat. ale zatial som ju vzala vzdy, ale napr. dnes az na obed 😖 Hlava derava. S injekciami to bude lepsie, to uz zabudat hadam nebudem, uz len preto, ze mi ich bude pichat priatel

diva1902
9. jan 2010

Dobré ránko,

Gubik na injekcie sa zabudnúť nedááá, ja som pichala diph. ráno o 6 hod a hore som bola už od 4 alebo 5 hod. každé ráno a spánok sa mi popravil až teraz, keď je už po všetko. Pri poslednej inj. som bola šťastná ako blcha a dúfala, že už to nebudem musieť opakovať, ale teraz ešte malá nádej pri KET 😉

diva1902
9. jan 2010

Evi, vitaj a gratulujem aj ja, že to konečne vyšlo, ja tu reagujem vždy trošku neskôr 😀 😀 😀

To si ma moc nepotešila s tým "vysokým" vekom 35 😒 , lebo ja budem mať vo feb. 34 😠 a lekári mi vravia, že som relatívne mladá pacientka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre