November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

melinda78
9. jan 2010

pekny vikedn dievcata 🙂

evuliatko74
9. jan 2010

Pekny, hoci uprsany 😠

evuliatko74
9. jan 2010

Melinda, kedy si ty mala ET?
Lebo vidim, ze tebe pise uz 7tt a mne len 6tt.

melinda78
9. jan 2010

ja mala som ET 16.12 🙂

melinda78
9. jan 2010

6tt 1 d ... neviem preco pise 7tt ...

lindus1
9. jan 2010

ahojte kocky 🙂 moja posledna menstruacia bola 16.11, k oplodneniu vajicka doslo 01.12.. ked som bola 21.12 u doktora kalkulačka na nete mi ukazovala 6tt a doktor mi povedal, že som 4tt.. cize teraz mi ukazuje 8tt, ale podla doktora by som mala byt 6tt.. som z toho jelen 🙂 coho sa mam drzat?

melinda78
9. jan 2010

ahoj lindus1 vyskusaj tuto stranku 🙂

http://www.pregnology.com/faralong.php

melinda78
9. jan 2010

Trvanie tehotenstva a termín pôrodu
Normálna tehotnosť trvá 280 dní alebo 40 týždňov od prvého dňa poslednej menštruácie.

Vyjadrené v mesiacoch, tehotenstvo trvá 10 lunárnych mesiacov. Lunárny mesiac nie je kalendárny mesiac. Každý lunárny mesiac sa skladá presne zo 4 týždňov.

Týždeň tehotenstva nazývame aj gestačný týždeň.

Ako si vypočítať termín pôrodu:
Termín pôrodu = (dátum poslednej menštruácie + 7 dni) – 3 mesiace. Tento výpočet je nepresný u nepravidelnej menštruácie.

lindus1
9. jan 2010

melinda na tej stranke mi ukazuje 7tt, co je stale viac ako hovori gyndos.. ale mozno myslel vek babatka, nie? to by mi skor sedelo.. neviem, ale 21.1 idem znova k doktorovi, tak som zvedava, co povie tentokrat 🙂

melinda78
9. jan 2010

tak asi myslel na vek .... opytaj ho 🙂 uz bola si aj na sono?

lindus1
9. jan 2010

ano, bola som 21.12, to mi menstruacia meskala 8 dni.. potvrdil tehotenstvo, ale nevideli sme este nic moc, len machulku, ktora mala 4 mm.. to bola len dutinka, tak babo v nej mohlo mat 1mm 🙂 teraz idem 21.1, tak hadam uvidime viac.. ty si uz bola u dokyho?

melinda78
9. jan 2010

na ultrazvuk idem len 21.1. mali sme IVF. krvicku uz sme mali 🙂

melinda78
9. jan 2010

nevies ze dokedy urobia sono cez posvu?

lindus1
9. jan 2010

prepac, nepoznam tieto skratky, ale ivf je umele oplodnenie? teda myslim si...
mne akurat urobil vaginalne sono a nic viac, ani krv, ani moc.. este som sa pytala, ze co vsetko mi zakaze ako tehotnej, ale len sa smial, ze mozem vsetko s mierou okrem alkoholu 🙂

lindus1
9. jan 2010

tusim do konca tretieho, resp. stvrteho mesiaca.. potom to vraj uz nie je dobre vidiet

melinda78
9. jan 2010

ano , presne tak IVF... umele oplodnenie... a este nevieme ze cakame 1 alebo 2 miminka 🙂

lindus1
9. jan 2010

jeeeejo, to by bolo super mat dve 🙂 dve muchy jednou ranou 🙂 ja mam velky nabeh na dvojicky, cela moja rodina su same dvojicky, ale zatial sme videli len jednu machulku, tak zrejme je tam len jedno..
uz mas nejake dietatko? u nas to bude prve 🙂

melinda78
9. jan 2010

nie , nemame .... ale uz bublinkuuu mame v brusku a to je uz fantasticke 😀

lindus1
9. jan 2010

jasne, je to super pocit 😀 ako dlho ste sa snazili?

melinda78
9. jan 2010

Cakali sme na babo 11 rokov....

melinda78
9. jan 2010

no ano mozno ze budu dvojicky 😉

lindus1
9. jan 2010

fuuuha tak to je fakt vytuzene babatko, klobuk dole, vazne gratulujem 😉
my sme s manzelom spolu 10 rokov (z toho 3 manzelia), ale vdakabohu snazili sme len par mesiacov (3-4) a vyslo to, tak sme radi, lebo v okoli mame tiez kopec znamych, ktorym sa nedari, tak mi to je luto.. kazdopadne je to zazrak mat babo 🙂

melinda78
9. jan 2010

no vidim aj Ty ides 21.1. na Ko 😉 aj ja, vtedy budeme dozviet ze cakame 1 alebo 2 babo 🙂

lindus1
9. jan 2010

nooo tesim sa, ze uvidim mrna, len dufam, ze bude vsetko v poriadku, klop klop klop... od pondelka idem do prace po trojtyzdnovej dovolenke, tak aspon pridem na ine myslienky trosku, lebo teraz len kukam a citam same tehotenske fora a cim viac citam rozne pribehy, tym vacsi strach mam 😒

melinda78
9. jan 2010

aj ja idem do prace 😉 Ty co pracujes?

lindus1
9. jan 2010

ja som v statnej sprave a musela som cerpat staru dovolenku, tak som bola doma od 18.12, aspon som sa konecne dosyta vyspala 🙂 len som zvedava na to pondelkove ranne vstavanie...

evuliatko74
10. jan 2010

Ahojte kocky,
Meli, ja viem, preco Ti pise 7tt, lebo ty si 6tt+1den, to znamena, ze ti uz bezi 7tt a preto ti ho pise.

evuliatko74
10. jan 2010

Diva,
a do ktoreho centra chodis ty? Snazite sa uz dlho?
A ziszili ti nieco po 1.IVF /neuspesnom/?
Nas vtedy poslali na nejake vysetrenia.
Genetika, podrobne vysetrenie krvi v CAR, hematologia.

melinda78
10. jan 2010

pekny den dievcata 🙂 ako sa mate? .... no ja dneska stale len spinkam, som unavena 😒

lindus1
10. jan 2010

ahoj melinda, ja som si tiez poobede lahla na chvilu, lebo ma unavilo varenie 🙂 ale o 15 min. som bola na nohach a odvtedy som hyperaktivna.. dufam, ze mi to vydrzi aj zajtra v praci 😉 ale skor mam pocit, ze rano nevstanem.........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre