November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

gubik
12. feb 2010

Ahojte dievcata,
ja nepisem preto, lebo mam furt depku, tak tu s nou nechcem otravovat. Takze nic sa nedeje, citim sa uplne netehotne, prsia lahko meknu a zmensauju sa, inak nemam ziadne priznaky. Je to hrozne, ked clovek nevie ani dufat... Na mna inak posobi progesteron hrozne- mam z neho zlu naladu a tak. Jedine co ma drzi nad vodou je to, ze rozmyslam o dalsej strategii, kedy mi vyjde dalsie IVF. Prosim, len mi tu nepiste ze je skoro a tak. Fakt toto vsetko viem, len uz to svoje telo poznam. ☹ Majte sa

melinda78
13. feb 2010

ahojte baby, vcera bola som na KO, zatial mam vsetko OK, za dva tyzdne idem zase na sono, srdieckopekne bije 😉 a miminko rastie .... este stale papam duphastona.knizku este som ani teraz nedotala....

evuliatko74
13. feb 2010

Ahoj Melinda,
tak sa tesim s Tebou. Ja idem na KO v stredu a tiez bojim, bojim. Ja sa v podstate velmi dobre citim, nevraciam a ked citam, ake maju vsetky baby nevolnosti, az sa obavam, nech je vsetko OK.
Tak dufam, ze dopadnem dobre, ako aj ty.
Tiez beriem duphaston ...

gubik
14. feb 2010

Ahojte dievcata,
Melinda- super, blahozelam 🙂
Ja uz som z najhorsej depky von, dnes prisla mrcha 😠 , takze musim ist na kontrolu a uvidim co dalej. MAjte sa tu pekne

melinda78
14. feb 2010

dakujem Vam dievcata! pekny den Vam prajem....

cisielko
autor
15. feb 2010

Ahojte

Divááááááááááá..zaktra čakám správy 😀

Gubik..je mi to strašne ľúto, viem čím prechádzaš, ja prechádzam tým istým..len ja sa stým už vyrovnávam od Ketka...už len krv a definitívne končím s 1IVF ☹ viem, že je ti ťažko ale musíš veriť..obímam ťa 😉

Melinda..som rada, že je všetko ok..držte sa len pkene a rstitie..a kedy dostaneš knižku?

Evu..tak ty sa držkaj v stredzu..silno držím palce 😉

Jani..ako robila si testík?

gubik
15. feb 2010

Cisielko- dakujem, no je to tazke, ale ono nam to vyjde. Vravi sa, ze 2 IVF ma vacsiu uspesnost, tak dufam. Raz sa to podari 🙂 Drz sa

cisielko
autor
15. feb 2010

Gubik..tak dúfam, že to budeme my , ktoré nato tak túžobne čakajú..kedy ideš na krvičku?

jani2
15. feb 2010

čísielko - tak do toho piatku som testík už nerobila, bývam na dedine, do mesta sa už nedostanem, tak musím vyčkať až do štvrtka...inak neviem, či som tu písala, že sa mi na piatkovom teste ale hodne po termíne zjavila slabuliiiiinka druhá čiarka...možno som si ju nahovorila - neviem, ale od štvrtku už ani nešpiním, takže už som zas presvedčená že je to tehu....a ak nie, tak vo štvrtok budem véééééľmi sklamaná 😒 ...a budem to musieť zas poriadne rozdýchať!
gubik - je to tak, skutočne bývajú 2.IVF-ká už úspešnejšie.....u mňa bolo úspešné dokonca až to tretie, ale treba vydržať a nevzdávať sa 😉

cisielko
autor
15. feb 2010

Jani..tak teda to znie fakt dobre...ak tam bola tak potom..no uvidíme vo štvrtok..držím silno palce..vyzerá to naozaj slubne 😉

melinda78
15. feb 2010

Cisielko ze knizku kedy dostanem ani neviem 😉 26.2. uz idem aj na krv... 😉

cisielko
autor
16. feb 2010

Ahojte

Tak ja som už po...ešte o 14h výsledky a mám to za sebou...verím, že 2IVf bude mať lešpí úspech..doki mi pole odporučenie na laparku a potom sa ozvem a dáme stretko..začnú zistivať príčinu môjho neúspechu..testy na toxo vyšli teraz negatívne ale vraj som prekonala toxo v minulosri, tak som len tak čumela..takže začíname pomenšej pause od znova....

Diva..ty máš dnes mať vklad..tak držím place, verím, že sa embryjko krásne rozmrazilo..hod potom info...budem čakať
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Melinda..hlavne, že budete ok, kašlať na knižku 😉

gubik
16. feb 2010

Cisielko- ked si prekonala toxo je dobre pre babo, lebo to znamena ze si imunna a babo ju nedostane 🙂
Diva- drzííííím pasteeee

Cisielko- neviem, ci nie je skoro, ci to uz mas premyslene, ale eku dlhu si davas pauzu do 2IVF? Idete skusat aj IUI?

gubik
16. feb 2010

Inak Cisielko- od laparky podla mna nemusis mat nejaku brutalnu pauzu pre IVF. Rany sa zahoja max. do 14 dni a ak nebudu komplikacie, tak je to v pohode. Len si ju daj spravit co najskor, nech daju prec ten sactosalpinx

cisielko
autor
16. feb 2010

Gubik..tak je to dobre, že je toxo za mnou..som ani nevedla, že som to mala...a akú dlhú si chcem dať pausu? no ani sama neviem...musím mať za sebou všetky testy a vyšertenia a vedieť prečo sa to stalo..až potom do toho idem..takže ak to všetko rátam, tak máj jún by sme mohli začať...a čo ty, kedy ideš na tú krvičku, robila si ešte etstík, mrazáčika nemáš však, ako sa cítiš??????????????????????????????????,

jani2
16. feb 2010

čísielko- už si teda bola v Helíku?...a čo ty povedal doktor na to skoré krvácanie?...a čo krvička, bolo aspoň nejaké HCG v krvi?..som moc zvedavá, lebo sme na tom s tým krvácanim boli podobne 😉 ...a okrem iného, aj ja mám saktosalping, z CAR ma odoslali na lapárku, aj som na lapárke bola, a keď som sa vrátila do CAR,tak saktoš tam stále bol!!!!!!!!!!!!....bolo to pred 3.IVF - tak sa išlo do stimulky aj tým a otehotnela som s dvojičkami 🙂

cisielko
autor
16. feb 2010

Jani..hej dens..ale dozvedela som sa len to čo som napísala..za krv mi ešte nevolali ale ani to neriešim..keby som niečo čakala tak je to iné...ako ti potom spravvili tú laprku ked tam stále bol, to čo ti potom robili????????????????a štrvtok sa už blíži..som zvedavá ako doapdneš, verím, že 100x lešpie ako ja 😉

jani2
16. feb 2010

..to sa som sa aj ja, aj doktor v CAR divili, že čo mi na lapárke robili....no proste to odflákli!!!!..žienka čo so mnou ležala na izbe povedala, že ma z operačky doviezli za 10 minút!!!!...strašne ma to vtedy štvalo, ja som si zobrala z práce dovolenku, psychicky som tiež naberala na operáciu silu a potom takéto niečo...vlastne ma úplne zbytočne uspali!!!!!!
...a na štvrtok som zvedavá aj ja, stále som ako na hojdačke, niekedy verím, niekedy nie... 😒

diva1902
16. feb 2010

Ahojte 😀

Cisielko, Gubik díky

Tak som v tom znovu, mrazáčik sa prebudil do peknej expandovanej blastocysty a "zatiaľ " ho mám u seba 😉 Takže nám zostalo ešte to jedno dvojkové. No radšej od toho nič neočakávam, lebo veď aj to prvé bolo veľmi pekné a bola z neho figa borová 😠

Gubik, mrzí ma to, že si tak dopadla, ale určite to rozchodíš, veď iné nám ani nezostáva, že?

Jani, tak teda držím palce k pozitivite 😀

Meli, to je super, že bábo rastie a pekne mu bije srdiečko, len tak ďalej, aj my by sme radi mali aspoň to jedno 😉

Takže ja teraz počkám na výsledok a medzitým sa idem objednať na genetiku, pytala som sa dr. Gatovej, či je dobré mať výsledky z Prahy pred ďalším IVF a ona by vraj najprv uprednostnila genetiku a poprípade aj hematológiu, takže ak bude treba 😉 tak si najprv spravím toto a potom uvidím, čo ďalej. Už som s ňou dohodnutá, že ak bude ketko negat., tak mi spraví o 14 dní odber tuším že aj na trofoblasty? a podľa výsledku ma pošle na hematol. Cisielko, vysledky z Prahy sú vraj - sex polroka s prezervatívom 😲 a užívanie prednisonu, vraj jej prišli tri pacientky hneď po sebe z Prahy s takýmto odporúčaním, ale vraj to bola možno iba náhoda a že ten výlet do Prahy si spraviť môžme, no uvidím 😉

cisielko
autor
17. feb 2010

Ahojte

Jani..no to musel byť raiden hajzle, bola si sním potom, ja by som ho asi zabila..no už len jeden deň nejako to vydržž, držím palce 😉

Diva..no hurá, tak mrzáčikk v brušku..super..teším s astebou a opatruj sa 🙂 no ja chcem ísť aj na genetiku a tak..to ti urobia tam v Helíku tieto vyšetrenia?..a nechápem ako si myslela, že výsledky z Prahy sú sex pol roka s prezervatívom a užívanie Prednisonu, to jeačo dobré?

jani2
17. feb 2010

..no nebola, ani neviem kto tu operáciu robil...keď som sa prebudila, tak na vizite doktori, že všetko je v poriadku, bla, bla....až potom po prepustení na UTZ v CAR som videla, že zas tak v poriadku to nie je...a keďže to bolo až mesiac po lapárke, tak už asi nemalo význam ísť zháňať ktorý doktor to bol.....ale Krajko v Helíku vravel, že toto sa stalo už u viacerých báb...takže také je naše zdravotníctvo, zbytočne ťa režú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖 😖 😖 😖 😖
..nuž a mne sa to kráti, už zajtra idem na krv...moc tomu neverím, necítim sa tehulkovsky, prsia nejak nebolia, podbruško už vôbec nie....tak zajtra padne rozhodnutie!

cisielko
autor
17. feb 2010

Jani...držím palce...musí to byť o nervy ale už len jeden deň 🙂

jani2
17. feb 2010

cisielko - no veď to, o nervy to je...ale ten jeden deň už vydržím! 😉

diva1902
17. feb 2010

Ahojte 😀

Cisielko, na genetiku pojdem do Martina, ale nie do Heliku, dali mi kontakt na nejaku Doc. Robia to este aj v Ziline, Trencine, Kosiciach a neviem este kde a na hematologiu asi aj tu u nas doma 😖 Ten chraneny sex pol roka, to su odporuciania tamojsich lekarov a plus uzivanie prednisonu,pisali o tom baby v nejakej inej teme a smiali sa, ze tak dlho sa snazia a teraz si maju davat pozor 😀, ma to nieco spolocne s potlacenim tvojej imunity, no dr. sa nam to snazila dost zrozumitelne vysvetlit, ale co uz ked ja mam hlavu deravu a nepamatam si, co nam presne povedala 😀 ale znelo to dost logicky, mm sa jej spytal, ze vcom su ini od nasich vysetreni, tak vraj oni to robia az na molekulárnej urovni, cize ja pred Prahou najprv genetika a popripade aj hematologia, ako som pisala, tak 2.3. idem na krv a okrem na HCG mi zoberu aj na trofoblasty or trombofilie, proste nejake trofo or trombo 😀 a ak by sa tam nieco zistilo, tak ma posle na hematologiu, aspon sa to s nami niekam pohlo 😉

jani2
17. feb 2010

diva - ten chránený sexík je preto, aby telo zabudlo na manželové spermijky.....niektoré ženské organizmy proste proti spermijkam bojujú a ničia ich...tak ten prednison je trochu na potlačenie imunity a ten chránený sex, aby tvoje telo zabudlo, že musí proti spermošom bojovať....takže keď sa pôjde za pol roka naostro 😅 , tak tvoje telo už nezaútočí na spermoškov....no píšem to moc po lopate ako hotentót 😀

cisielko
autor
18. feb 2010

Ahojte

Janíííííííííííííííííííííííííííííííí...nedočkavo čakám, počuješ čakám tak ma tu nenechaj dlho čakať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Diav, dakuej za vysvetlenie, už v tom mám trošku bližšie ale ja tak je to riadny bordel..toľko toho vedieť a dať sa aj vyšetriť..no mne sa veľmi nechce pol roka čakať, to čo je teda..ale to musí každý pár takto čakať, či len tý ktorým zistia, že majú bojovníkov proti spermoškám?

Gubik..ako zlatko?

gubik
18. feb 2010

Ahojte dievcata,
Jani- som velmi zvedava, daj vediet ako 🙂
Diva- ako sa citis?
Cisielko- Ty si zlata, Ty myslis na vsetkych. 🙂 🙂 Ja celkom dobre, v pondelok idem do MT na krv. Ty ako? Uz mas termin na laparku?
Inak ja si myslim, ze asi treba byt normalne drzy a pripominat sa doktorom, furt im dookola opakovat- ja mam sactosalpinx, nech na to nezabudnu. Vsak to nie je mozne, Jani, ze kvoli tomu si tam isla a oni Ti ho nechali, hajzli 😠

cisielko
autor
18. feb 2010

Gubik..no ešte to aby som na vás zabudla..viem aké to je dôležité mylsieť na vás 🙂 takže ideš na krv..nič sa teda nezmenilo, stále máš tú hnusnú mrchu?

jani2
18. feb 2010

dievčatá, ja na výsledok z krvičky ešte čakám...už som volala o druhej, ale vraj výsledky nemajú a mám zavolať po tretej...už mi je až zle od nervozity 😒 😒 😒 😒 ....inak ja som ešte na operačke tesne pred uspaním povedala doktorovi, že mám saktosalping, nech ma hlavne jeho zbavia!!!!!!!....si myslím, že na tej ľavej strane mám dosť veľké zrasty, vaječník prirastený k hrub. črevu....tak sa im do toho nechcelo!!!!. 😒 😒 😒 😒 😒 ...ale našťastie som potom pri IVF otehotnela aj tak, tak už ma to tak neštve!......ale vtedy som bola z toho veľmi nešťastná 😢 😢 😢

diva1902
18. feb 2010

Ahojte

Jani, diky za dovysvetlenie, ja nie som schopná si zapamätať, čo všetko nam zakaždým dr. povie 😀

Cisielko, pytala som sa dr., že či to tie pacientky aj musia dodržať, ten chránený styk, tak len pokrútila hlavou, oni ti to v Prahe možno odporučia, ale je na Tebe, čo s tým spraviš a na akom postupe sa dohodnete 😉
Ja protilátky proti spermoškom nemám 😉

Gubik, cítim sa tak normálne, akurát teraz ma začalo trošku pichať vo vaječníku a niečo som chvíľu citila v podbrušku a zase to prestalo, no dúfam, že to nie je predzvesť mrchy, aj keď je veľmi skoro 22DC. Inak ja ju mávam tak na 30-35 DC, aj teraz pred ketkom prišla na 34DC, ale keď ju akurát vôbec už nečakám, tak príde aj skôr, po ET sa začala hláciť už na 26DC 😠 A Ty ako, už si to rozchodila, a čo plánuješ podniknúť ďalej?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre