November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

katti77
11. nov 2009

no ja budem asi ráno, lebo vtedy sme určo doma a večer keby sme niekam chceli ísť tak by sme sa museli prispôsobovať inekciam...no 0,5 l vypité a 1,5 minerálky na stole, tak dúfam, že to aj vypijem 😀
recept mi už prišiel už je v lekárni, len to musia objednať tak mi kázala zastaviť sa až v piatok...

cisielko
autor
11. nov 2009

hej, nad tým som ja ja rozmýšlala, že ak by ms eniekam išli..ale nám povedala, že tam je tolerancia 3 hodky takže to je v pohode...tebe to vychádza na 17.11. však prvá včelička, a to je sviatok takže môžete matrurovať lebo sa nedje do práce ale čo ja v pitaok..ešte stále neviem či idempichať ja alebo mužo 😝 no a a ja som sa čaju ešte ani nedotkla 😒 idem sa hned do neho pustiť..takže recept je doma, super...ty ideš mať iné ako ja?pozri do albumu aké mám ja lebo aj si už ani nepamätám názov xixi

cisielko
autor
11. nov 2009

Kati..kde si zabudla??? máš veľa v práci?

katti77
11. nov 2009

no ja idem pichať niečo iné, ale nafotím a hodím do albumíku, no hej sviatok tak predpokladám, že na pohotovosti budú radi ak ma tam uvidia 😀 😀 , ale je dobre, že bude sviatok fakt aspoň nebudem stresovať, že nestíham do práce

cisielko
autor
11. nov 2009

chystáš sa na pohotovosť? si robíš teda srandu..len pekne pichaj doma sama..som zvedavá čo budeš ty pichať tak šup šup hoď to do albumu nech to vidím..kedy budeš mať doma lieky?

cisielko
autor
11. nov 2009

Moncika..tak davaj...načo to ideš? načo je tá laparokorekcia dobrá? ešte ste nespísali žiadosť na IVF?

cisielko
autor
12. nov 2009

Ránko ženy 😀

Moncika..tak sa teším na pokec..drž sa 😀

Kati..ja už pijem prvý pol liter a čo ty? 😝

gubik
22. nov 2009

Ahoj dievcata, ako sa citite po injekciach? Vsetko v poriadku? Ja som bola vcera na pohovore s koordinatorkou, MS by mala prist 28.11., dufam, ze dorazi nacas, keby chcela aj skor! A potom uz zacinam odratavat dni do Provery. Lieky uz mam kupene, je to riadna kopa. Dajte vediet, co mate nove 🙂

cisielko
autor
22. nov 2009

Gubik..ahoj..no konečne si sa ukázala, kde sa túlaš, čo bolo stebou? tak ty už máš po pohovore s koordinátorkou..ačo ti povedali, veď napíš viac, aká met´da a čo ideš pichať a kedy začínaš, máš krátky protokol?takže stíhaš ešte december? veď to je super 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No ja pichám už mám za sebou 9 včeličiek..zajtra idem na krv a na sono, ako reagujem na lieky no a povedia mi koľko si mám pichať Menopur, takže už budem pipchať dve včielky 😀 😀 😀 😀 😀 a prvá včeilka bola strašná ale to pretože ja som strachoput ale už pichám pár dní sama 😀 😀 😀 😀 😀 a Katka tiež už pichá , je za mňou 4 dni...ona tiež pichá sama 😀

gubik
22. nov 2009

Ahoj Cisielko, nemala som teraz mo casu, v robote to bolo dost rusno, nechodila som n net. Po Diphereline Ti nebolo zle? daj vediet, ako Ti dopadla kontrola
Koordinatorka nam vlastne nepovedala nic speci, od 16DC Provera, od 23 DC Diphreline a potom od 1DC Menopur. Je to Sydney protokol. TY mas tiez ten SYdney?

cisielko
autor
22. nov 2009

Gubik..ja mám tiež Sydney..máš všetko prense ako ja ešte aj lieky máš tie isté 😀 😀 😀 😀 ja by som mala od zajtra začať pichať Menopur a to mám 3DC..ty máš Menopur pichať hneď ako ti príde M, nie až po kontrole??????a kedy máš 16DC?po Diphereline mi nebolo zle ani nič podobné..čakám to pri Menopure..a ideš na PN alebo ideš robiť?

gubik
23. nov 2009

Idem na PN uz od pichania Diphereline. Moja robota je totiz praca v nocnych+ vikendy, cize chcem mat klud. Pichanie Diphereline mi vychadza od 21.12., cize pred Vianocami, ak by som nesla na PN, som cele Vianoce v praci. 16DC by mal byt 14.12, ale obavam sa, ze to bude neskor. Tento mesiac mi totiz prisla MS o 4 dni skor a v tomto cykle som mala ovulaciu posunutu o 4 dni neskor- 18DC. Ja ovulaciu citim, mam dost silne bolesti. Cize sa obavam, ze mi MS bude meskat 4dni. Odkesy som bola na inseminacii / v auguste/ mam totiz rozhadzany cyklus, ovu som vobec nemala, tento mesiac od IUI prvy krat. Som zvedava, co so mnou narobia hormony pri IVF.
Ten Menopur vlastne ani neviem, ktory den cyklu, myslela som, ze prvy. Ale nemam to este nastudovane, cele tie pokyny, este je to daleko. Takze je mozne, ze je to ten 3DC 🙂 A je pravda, ze koordinatorka vravela nieco o kontrole. Ty si mala tento cyklus kolko dnovy?
Teraz sa uz pekne setri, daj vediet, co bolo na kontrole, drzim paste!!! 🙂 🙂 🙂

cisielko
autor
23. nov 2009

Ahojte...

takže takto som dopalda...maternica je ok a zvyšok sa dozviem o 15.h keď budem volať za výseldky, takže veľa toho neviem..dozviem sa kdy kontrola či teraz v pitaok alebo v pondelok a adávku Menopuru..takže poobede vám poviem viac a videla som už aj dokiho..páni to je sympoš, fakt je suprový a od dneššného dňa prechádzam na kludový režim, neraidim, nevaím ani nič podobné...a ja doki mi povedalm, že už mám prestať a mám byť v klude. 😎

Gubik...ja by som mala až od ndes pichať Menopur, no uvidíme..tak tebe to takto vychádza cez vianoce, s ati ani nedivím, že ideš na PN...ja už možno tiež každú chvílu pôjdem, ešte uvidím..zatial sa držím..ja mávam vždy 28DC ale teraz mi prišla M na 31DC..to urobila tá provera..tak sa tešís na to nie?

gubik
23. nov 2009

Cisielko- no aspon maternica v pohode. Takze dnes sa dozvies aku davku Menopuru. Ty sa mas 🙂 A manzel uz bol na Trial Wash? Mojmu ten test spravili zo spg pocas IUI, takze uz tam nemusi ist. VYsledok- samozrejme ICSI.
Cisielko- budete chciet aj predlzenu kultivaciu?
Ja ani neviem, ci sa tesim, zda sa mi to straaaasne daleko. Ked si predstavim, kolko toho dovtedy musim stihnut 😒
Fakt sa ale setri, nedvihat tazke bremena a tak 🙂

cisielko
autor
23. nov 2009

Hej, dnes sa dozviem akú dávku plus či je všetko v oriadku..mužo ide na ten test 04.12...páve na to som sa pýtala aj dokiho, lebo sa mi tozdá dosť neksoro, nikekedy vtedy by som mala mať výber ale ovedal, že tostíhame tak som to nechala tak..dávam si pozor ale dnes niesom vo svojej koži, je mi nejako blbie, asi to už ani lepšie nebude..a ty kde vlastne pracuješ?a čo musíš postíhať, nerozumiem?

gubik
23. nov 2009

Tak ked doki povedal, ze sa to stiha, tak sa to urco stihne 🙂
Ten test sa vyhodnocuje 24hod, takze na druhy den budu vediet vysledky.
Postihat musim sluzobky a take veci. Vies, zda sa mi, ze ich mam teraz ku koncu roka moc. Okrem toho vsetky vikendy az do stimulky robim, no je to otrava.
Dufam, ze Ti nie je moc zle, ked tak nejaka prechadzka? hmm?

cisielko
autor
23. nov 2009

Tak potom to stihneme..aspoň dúfam..bude to podľa mňa len tak tak ale veď vedia čo robia 🙂 to chodíš na služobky aj cez víkdny..júj budeš potrebovať naozaj oddych...a polovička ako, už to zvláda v pohode? no prechádzka ani nie ale už mi je lepšie...to bude asi tou M...ale tešíš sa nie?

gubik
23. nov 2009

Hej, polovicka to uz berie v pohode. Dokonca povedal, ze sa na to tesi 😀 Furt sa ma vypytuje co a ako. No takze tak.
Ja ci sa tesim? Vies co, fakt zatial ani nie. Taka som nejaka apaticka, prave kvoli tym povinnostiam, co ma cakaj, skor myslim na ne, ako to mat co najrychlejsie za sebou. Od stredy sluzobka v KE, ptom cez víkend v práci, brrr. A so stimulkou zacinam az o mesiac, bojim sa, ze mi bude MS meskat /podla ovulacie to tak vyzera/, no proste mam nejaku depku z toho vsetkehp. Okrem topho sme s priatelom mali dost silnu chripku, tyzden sme obaja lezali v posteli a tyzden sme este neboli fit, tak sa bojim, aky bude mat spg, no proste tak. Ty sa tesis?

cisielko
autor
23. nov 2009

Už sa asi nebudem mať načo tešiť ☹ ☹ ☹ ☹ volali mi z Heliosu..mám vysoké, ženské hormóny takže nič pichať nejdem 😢 😢 😢 😢 😢 druhá včelička je stopnutá, v stredu idem zase na krv..vraj moje telo proti tomu bojuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ja mám také nervy...v stredu sa teda rozhodne čo ďalej ☹

gubik
24. nov 2009

Dofrasa, to snad nie!!! 🙄 🙄 🙄
A co Ti povedali, stimulka sa len trochu posunie, nie? nestopnu ju celu. Moc na Teba myslim, nech su vysledky v stredu lepsie 🙂 🙂 🙂

cisielko
autor
24. nov 2009

Gubik..nič vic mi nepovedali..to bolo všetko, len že nepichám a uvidí sa v stredu..netuším čo ma čaká...ak mi to stopnú tak ma trafí..zase všetko do znova..ale uvidíme..nestresujem...musím byť ok tak som ok..a ty ako?

gubik
24. nov 2009

Ja SI NEMYSLIM, ZE BY tI TO MALI STOPNUT. drzim paste na zajtra. na net sa asi dostanem az v piatok, kvoli tej sluzobke, bude dost nabity program, ale dufam, ze na net sa dostanem. Ja mam stale zly pocit, rozmyslam, ze to cele vzdam. s priatelom mame krizu vo vztahu a ja neviem, ci to chcem cele podstupit. viem, ze som nad takymito vecami mala rozmyslat skor, neviem, preco mam taku depku. okrem toho tu na nete su kopy clankov o tom, ze prave zly tvar spermii je zodpovedny za vcasne potraty, ach ja blba, neviem, preco to citam

cisielko
autor
24. nov 2009

Gubik..čo to čítam 😖 pozri, ja keď som sa ophádala s maželom tak som stále rozmýšlala či dobre robím..čo ak sa pretaneme ľúbiť, čo ka ma podvedie, čo ka sa niečo stane..stále čo ak..ak by som to riešila takto ďalej takto naozaj vzdám..ver mi, ja som mala tiež pochybnosti..ale viem, že ho milujem tak nech už je ako je chcem ho..chcem ho držať v náručí..a čo bude potom to teda riešiť nejdem..takže ak sú tp len nejaké malicherné hádky tak nad tým ani nuevažuj, ka je to vážne tak porozmýšlaj 😉 a nečítak hlúposti na nete lebo ťa porazí..ja som stým skončila lebo ma to všetko iba deprimobalo..a teraz mi je lepešie 🙂

cisielko
autor
25. nov 2009

Gubik..ideme ďalej..ked budeš na nete tak daj vediť..napíšem viac..ale hlavné je ýže od zajtra pichám Menopur..juchuchúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú 😀 😀 😀 😀 😀 😀

icub
25. nov 2009

ahoj cisielko,

chcela by som sa ta opytat, isla si do MT sama alebo ta odporucil nejaky tvoj obvodny gynekolog?

cisielko
autor
25. nov 2009

Ahoj Icub...

no ani neviem...viem, že som išla za mojim dokim, ten mi spravil vyšetrenia, manžela posla na spr..ten bol zlý tak sme brali Profertil, po nom sa však výseldky zhoršili..ja som už niečo o Helise počula tak som sa ho nato opýtala..povedal, že ešte počkáme na druhý spr a potom sa uvidí..aj ten bol zlý, tak mi dal adrsu, kontakt a ja som si tam zavolala a objednala sa...on mi nedal žiadne odporúčanie, dal mi moju jkartu aby videli aké mi porobil vyšetrenia a to bolo všetko...a ty máš nejaký problém, že tam chceš ísť?

icub
25. nov 2009

ano, ja som chodila k dr. do zvolena tam 3iui, potom do bb k dr a teraz dumam co dalej. Som po 5 iui, spermiogram dobry, no nevieme pricinu...
Ked si sa objednavala mohla si sa dohodnut na nejaku hodinu? Aj ti robili nejake vysetrenia? Dik

cisielko
autor
25. nov 2009

Icub..ak to si z môjkho oklia , ja som z BB 😀 no ja som tam volala a dohodli sme sa presne na hoidne a dni..inak musím ťa upozorniť, čakala som eisac kým sa našial vošnýtermín ale stojí to zato..sú tam úžasný ľudia 😀 najprv som absolvovala pohovor, v ten deň mi hned urobili aj sono...a brali krv..takže 3 x hormonálny profil, sono tiež asi 3x, manžel spr a po výysledkoch liečba..IVF..trvalo to asi mesiac alebo mi sledovali pučas cyklu horm.profil....5 x IUI fíha, neviem či by som to zvládla....ja už idem spať ale rada ťi oradím ak chceš..takže kledne popíš a keď tu budem, teda zajtra tak sa ozvem..dnes už som fakt grogy..tak ťa vítam u nás..dobrú noc 🙂

melinda78
25. nov 2009

dobry vecer 🙂 aj ja picham od 20.11.09 diphereline 0,1mg 🙂

icub
25. nov 2009

jasne, dobru noc...
nuz zvladla, keby si si myslela, ze to pomoze.... Neviem, preco mi tu spravy neukazuje hned a rychlo, volako mi to tu nejde... ja sa ukazem 🙂 maj sa pekne. D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre