November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

diva1902
6. júl 2010

@jani2 Držím móóóc palce, to je super 🙂

Mňa malý včera išiel rozkopať, chúďa nejako sa nevedel spratať do kožky celý deň 😀 Kopančeky každým dňom silnejú, až si myslím, či tam nemám aspoň dvoch, dnes som vyfasovala prvý kopanček do rebra 🙂

jani2
6. júl 2010

@cisielko - no cítim sa až moc fajn, ráno ešte prsia trocha pobolievajú ale ako som sa teraz večer sprchovala, tak už skoro vôbec nie....tak preto sa toho piatku bojím. Ale zajtra idem aj do mesta, tak si asi kúpim ďalší testík, či tam // ešte stále sú. Však keď aj ty prvý krát uvidíš // sa budeš báť aby nezmizli. Ani my na dovolenku už asi nepôjdeme, pôvodne sme chceli ísť, myslela som, že však od septembra začnem zarábať, ale vyzerá to tak že ešte potiahnem len tých 164 Eur, kým začne druhá materská! 😒 Teda dúfam, že začne! Ale peniaze idú teraz bokom, aj dovolenky! Takže chápem, že radšej tiež šetríte na IVF a verím, že tentokrát úspešné. Ja to cítim v kostiach, proste tie nešťastné vajíčkovody nebudú zavadzať!
@diva1902 - ja keď som čakala dvojičky, tak som bola tiež poriadne ukopaná!🙂...ale moc som si toho nestihla užiť! 😢 ....a je fajn, že drobček dáva o sebe vedieť 🙂

cisielko
autor
7. júl 2010

@diva1902 že sa aj ukážeš..už ani riadne nekukneš a my ani nevieme ako sa ti darí, hamba ti, musíš chodiť častješie...takže si užívaš kopančeky, však to musí byťkrásne..a už máš aj niečo nakúpené pre maličké?

@jani2 to je super, že sa cítiš dobre, len nech to tak krásne pokračuje..a nestresuj, viem, že sa bojíš ale popravde ešte sa nemôžeš cítiť nejako inak však je ešte skoro..a vykašli sa na peniaze, ja viem, že sú dôležité ale konečne si sa dočkala tak ked ste prežili do teraz prežiejte ešte chvílku aj ked sama viem aké je to ťažké 😉

Iank, všimli ste si, že babulky nám poostávali tehu a už ani nechodia ☹ Melinda, Gubík a podobne..dúfam, že sa majú dievčatá dobre a krásne rastú 😉

jani2
9. júl 2010

Ahojte,
tak dnešné sono ma teda nepotešilo , hneď som doktorovi hlásila, že už na 7.deň po KET bola čiaročka a ten ma zmietol, že to nič neznamená, vraj tie močové testy nie sú spoľahlivé...tak som bola taká zarazená. No a ešte keď pri UTZ vravel, že sliznica je 12 mm, tak to ma už sklamalo, lebo pri prvom tehu som mala 24 mm, dr. vravel, že aj 12 mm stačí na tehu...ale neviem, neviem...raz neviem, čo si o tom myslieť. Dokonca aj pri tých KEToch, ktoré neboli úspešné som sliznicu mala 17 mm. Telefonovať na výsledok krvi mám až o 15 hod, ale už sa radšej pripravujem, že to nebude v poriadku....myslím si že HCG tam bude ale asi nízke, čiže bude to neprosperujúce tehu alebo nebodaj to mimomaternicové, však uvidím! ...ale v tom podbrušku má dosť popicháva a už aj na pravej strane! ..už nejako ale bude!

jani2
9. júl 2010

Tak práve mi volali.....HCG je 525!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 Sa teším, ale zároveň aj strašne bojím, ale verím, že toto tehu už dopadne dobre!

@cisielko - už ostávaš len ty, aby si otehulkovala, strašne moc si prajem, aby ti to v septembri vyšlo!...a ono to určite výjde! 😉

cisielko
autor
9. júl 2010

@jani2 totálne nestíham ale si ma napadla, že ty dnes veľký deň a krásne dopadol 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 silno držím palce a gratulujem ti 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 strašne sa teším a držím palce..dúfam, že aspoň ty nezabudneš a budeš sa hlásiť ako sa máš a podobne...drž sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

diva1902
12. júl 2010

Ahojte kočandy 😀

Jani, veeeľmi gratulujem, tak konečne to vyšlo 🙂 a ešte Vám nakoniec ostali aj nejaké zmrzlinky, ďaší súrodenci 😉
No ale zároveň Ti nezávidím toto počiatočné štádium, ja keď si spomeniem na to svoje, tak mi je zle, to boli nervy 😠
Pociťovať tehu som začala tuším až tak vo 8tt, až na to pichanie v podbrušku tretí deň po vklade.

@cisielko chodím sem občas, ale väčšinou spravím iba rýchlo kuk, takže prehľad o Vás mám 😉 Pomaly začínam 7 mesiac TT a už teraz sa cítim ako taký vorvaň a to som pribrala zatiaľ iba 3 kg, vždy som si myslela, že sa takto budem cítiť až ku koncu, teda cítim sa vcelku dobre, pokiaľ sa trošku nenajem, stačí sa mi napiť vody a idem streliť, takže sa ani nemôžem nejak tehuľkovsky prejedať 😀

No dnes som mala poradňu, zatiaľ je všetko v poriadku, dnes mi robili aj test na cukor, no výsledok zatiaľ neviem. Je to stále chlapec 😉 už má 22 cm 😲

diva1902
12. júl 2010

@cisielko Zatiaľ mám kúpených len pár kúskov, spisujem si zatiaľ zoznamy, už ich mám toľko, že som z toho magor. Pôjdem na to asi tak v auguste, ak by sa náhodou niečo prihodilo, tak nech mám aspoň základ, ale dúfam, že to vydržíme spolu čo najdlhšie 😉

cisielko
autor
12. júl 2010

Ahojte

@diva1902 no hurá že sa tu aj ukážeš...vidím, že sa vám krásne darí, nádherne ratsiete tak len tak dalej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neboj všetko má čas, pomaličky nakúpiš a budeš doupovať, však ešte máš kopu času..a chystáte sa niekam na DV???

@jani2 no ako sa má tehulka? niečo nové, kedy ideš k dokimu,

jani2
12. júl 2010

@cisielko - no ja nič nové, na kontrolu idem až presne o týždeň v pondelok a to už by malo byť určite niečo vidieť!..teda dúfam! 😉 Tehu príznaky - veru žiadne, ani prsia nebolia, len sem-tam pobolievanie ako na mrchu. Takže zatiaľ si ani moc neuvedomujem, že som tehu...ani som to rodine zatiaľ nepovedala. Až keď sa potvrdí srdiečko, tak potom možno opatrne oznámim!
@diva1902 - no ja budem mať už druhé dieťatko, ale budem nakupovať asi druhý krát. Keď sa nám nedaril KET, tak sme skoro všetko po Janke popredali - kočik, jedál. stoličku, nejaké vecičky.....a mám pocit, že budem mať tiež chaos znovu z toho čo vlastne potrebujem....dva roky a už som zabudla ako to pri novorodeniatku chodí! 😵

cisielko
autor
13. júl 2010

@jani2 ešte je skoro na nejaké príznaky ale oni sa čokoro objavia a budeš si ich pekne užívať..som zvedavá teda na pondelok či už teda bude aj vidno malú fazulku...vidím, že si polovicu vecí predala, tak teraz ich môžeš znova kupovať napsať 😀

diva1902
13. júl 2010

@cisielko Ahojte

Dovolenka nehrozí, mám ju zakázanú aj lekárom, a nemám ani na slnko chodiť, takže som vysporiadaná. Tak ako vy budete potrebovať peniažky za malé, tak my pre malé.

@jani2 Mňa začali prsia bolieť a aj nevoľnosť prišla až vo 8tt a to pichanie trvalo asi do 16tt, nebolo to tak dávno a už si to presne nepamätám, no hrúza s tou mojou hlavou.

cisielko
autor
16. júl 2010

Ahojte

@diva1902 tak zakázané slniečko, no nevadí, dôležitíé je aby ste boli v poraidku, však si to všetko vynahradíš ked bude drobček v náručí..potom si budete môcť užívať slniečko aj všetko čo k DV patrí..teraz hlavne poslúchaj dokiho aby bolo všetko ako má 😉

@jani2 ako sa má naša tehulka?????????

cisielko
autor
19. júl 2010

@jani2 no ako dnes bolo na kotroléééééééééééééééééééééééééé?????????????????

jani2
19. júl 2010

Ahojte, 🙂
Tak som dnes bola na UTZ v CAR a všetko v poriadku, dokonca som už aj počula srdiečko (fotku mám aj v albume). Ale išla som tam s malou dušičkou, lebo ráno som začala trochu krvácať...teda nič netieklo, ale na toaleťaku bolo trochu krvi tak som sa dosť vyľakala. Našťastie drobec je v poriadku, mám tam hematóm, a z toho ide to špinenie aj krv. Mám dodržiavať kľudový réžim, tak viac- menej polihujem, teda pokiaľ sa to pri malej dá 😒 . Ale už mám zas len slabé špinenie, tak dúfam, že krv sa nevráti! 😉 ...no čísielko, akosi to s tým špinením a krvácaním máme súdené či čo! 😒

cisielko
autor
19. júl 2010

Jani..super super super teším sa že ste ok a videla som ho, malá fazuľka nech len krásne rastie..to špinenie ma mrzí ale prestaň nato mylsieť, nič to nieje a už žiadne špinenie nebude, je to jasné????????????????????????som rada, ťže aj srdiečko bolo počuť..a kedy ideš znova na kotrolu?

jani2
19. júl 2010

@cisielko - na kontrolu idem až za dva týždne, no neviem, či vydržím dovtedy čakať a neskočím už ku svojej gyndoške. teším sa, ale ten hematóm je dosť nepríjemná vec...ak by sa moc rozkrvácal, mohol by strhnúť aj embryjko. Tak verím, že to drobec zvládne!!!! 😉
...a u vás nič nového?...asi sa zatiaľ šetria peniažky na IVF, však! 😉 ..jeseň sa už blíži! 😉

cisielko
autor
20. júl 2010

@jani2 jani vydržíš, hlalven nech je všetko v poriadku, však 2t ubehnú ako voda 🙂 ..snažíme sa šetriť nejako sa nám síce nedarí ale nejako to zvládneme..už nech je august tam mám 2t DV a potom to už pôjde rýchlo 😀

diva1902
24. júl 2010

Ahojte 🙂

Tak Jani gratulujem, ale ten hematóm nezávidím, ja som si s ním užila svoje, vyvalila sa zo mňa ráno krv, tak sme hneď nabehli do Heliku, nech viem na čom som, a dr. vraj je to tam a 6+0tt a pustila nám aj srdiečko, tak to bol šok, samozrejme príjemný 😀 Ja som ho mala hneď pri plodovom vačku a ešte bol aj väčší než samotný vačok, ale našťastie vykrvácal, trvalo to asi týždeň, ale ja som stále len ležala!!! Potom som zase krvácala v 7+3tt, to som už išla aj do nemocky, ale to bobo iba jednorázové a neskôr som sa dozvedela, že to bolo z placenty, lebo som ju mala nízko položenú, ale včera som sa dozvedela, že sa mi už pekne vytiahla hore 😉
No včera sme boli zase na tom 3D4D, tešila som sa ako blázon a malý s nami vybabral, nechcel sa nám ukázať, tentokrát ani pipíka 😖 tak mi strašne dr. postláčal brucho, až mi bulvy nabehli 😀 snažil sa ho otočiť a keď sa už trošku otočil z profilu, tak si dal pred tvár ruky aj nohy, no ale hlavne že je v poriadku, aspoň podľa sona, váži 960g, a termín sa mi posunul na 24.10.

cisielko
autor
24. júl 2010

Diva tak super, aj ekd ste toho asi veľa nevideli, kedže drobec si robil čo chcel 😀 hlavne, že ste v poraidku a všetko je ako má byť..ako sa inak cítiš?

Jani ty sa kde flákaš há?

cisielko
autor
24. júl 2010

Včera mi volali z centra, žiadosť na 2IVF je schválená..posielajú mi domov recept a postup..kedy začnem je len a len na mne...tak uvidíme 🙂

jani2
24. júl 2010

@cisielko - joj, takže sa to už rozbieha!!!! Som zvedavá kedy sa rozhodneš začať, ale ja by som asi nevydržala a začala už od najbližšieho cyklu. Aký máš vlastne protokol? Dlhý alebo krátky? No a ver, že budeme na teba tak prskať, že otehotnieš aj keby si nechcela!!!!!!!!!! 😵 😅 😵 😅 🙂 🙂 🙂
@diva1902 - no ja som nejaké silné krvácanie nemala, ale ťahá sa to už od pondelka...to som akurát išla na kontrolu do CAR...aj som pred UTZ sedela v čakárni s malou dušičkou, čo mi dr. povie, ale našťastie drobček tam bol a verím, že aj vydrží. Ja pri malej zas toho veľa nenaležím, ale dosť prác som obmedzila....fakt len niečo ľahké uvarím a polihujem a čítam s Jankou knižky, skladáme puzzle...keď príde manžel z práce, tak sa už iba on stará! Ale už je to od včera o dosť lepšie, tak snáď už je hematóm zväčšiny asi preč!
Inak tie UTZ sú krásna vec, aj ja som bola na 3D v prvom tehu...ale keďže to boli dvojičky, tak bolo ťažko rozlíšiť, kde je čia ruka, noha....! 😵

cisielko
autor
26. júl 2010

@jani2 tak budete prskať riadne aby sa to na mňa už konečne nalepilo, mylsím, že už som čakla dosť dlho..no a kedy do toho pôjdem, čoraz viac sa prikláňam k tomu, že s ďaľším cyklom, neviem sa už dočkať ale už asi nebudem čakať ked už mi to tak rýchloschválili..aj ja už chcem bublinku v brušku 😅

diva1902
26. júl 2010

@cisielko Budeme veeeľmi držať palce 😀

Dala som foto z 3D, neviem či si kukla 😉

diva1902
26. júl 2010

@cisielko Už sa nám bublinka pekne zaguľaťuje 😀

cisielko
autor
27. júl 2010

@diva1902 teraz som bola kuknúť, dala som si ťa do oblúbených albumov a ked tam niečo zmeníš tak môžem kukať...musel to byť krásny zážitok, ako tam už vidno všetko..nádherné fotečky 🙂

cisielko
autor
27. júl 2010

a zabudla som 😖
MNe včera prišli papiere z Heliosu na 2IVF aj s receptami, takže mi stačí len zájsť do lekárne a môžem sa pripraviť na druhý boj aj ked vám poviem, vôbec sami do toho enchce..asi som divná ale ako keby niečo vo mne nechcelodo toho ísť..asi som chorá ale mnňa to určite za chvílku prejde a budem sa tešiť 😉

jani2
28. júl 2010

@cisielko -no len poď pekne do toho. Kým je leto, aby si si prvým trimestrom prešla ešte pred tým chrípkovým obdobím! 😉 Máš tu nás, ako veľmi silné morálne podpory, takže už sa nemá čo pokaziť. A fakt si myslím, že bez toho ucpaného vajíčkovodu by sa mohlo zadariť!
@diva1902 - bábo je nádherné! Vlastne v tvojom tt je to už maličký človiečik, už potrebuje len dozrieť a nabrať "slaninku"!
Ja nemám nič nové, raz špinenie je, raz nie je....už si z toho hlavu nerobím. A neviem sa dočkať pondelka, keď ideme na kontrolu UTZ. Ak bude všetko v poriadku, tak zrejme skočím už aj za svojou gyndoškou.

cisielko
autor
29. júl 2010

Ahojte

Prišla som vám len povedať moje rozhodnutie...]IVF sa odkladá zvažovala som všetko, momentálne sa nato necítim, nemám nato vôbec chuť ani náladu..znie to možno hlúpo ale ja to tak cítim a nechcem ísť do toho stýmto pocitom..takže najskôr sa ide až po zimnej sezone..to je november december...čaká ma DV, oslava 30 čo bude na dlhšie, potom práca...nechcem byť v strese, chcem si to riadne užiť a byť pripravená...vydržala som do teraz, vydržím aj potom 😉

jani2
2. aug 2010

tak ja sa hlásim z kontroly. Drobček je v poriadku, srdiečko mu krásne bije, dr. dokonca vravel, že videl, že sa už aj hýbe ....no ale ten hematóm stále nezmizol. Myslela som, že už je fuč, keďže nemám už ani len špinenie, no stále tam trčí pod tým plodovým vačkom! A vraj mám aj dve vodové cysty na pravom vaječníku, teda neviem kde sa zobrali, dr. však vravel, že nech sa toho nebojím, že samé časom prasknú a nič nemôžu ohroziť. Tak verím, že má pravdu!
@cisielko - tak to si ma prekvapila, že to odkladáš! 😢 Ja už som sa pripravovala na povzbudzovanie. Ale človek asi sám najlepšie cíti, kedy je vhodná doba! 🙂 Tak budem čakať s tebou! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre