November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

cisielko
autor
10. jan 2010

Ahojte

Gubik..daj si pripomienku, nemala by si zabúdať, je to dosť dôležité 😉

Diva..KEt bude úspešné, musíme veriť 😉

Evuliatko..bodaj by si mala prvdu a yvšlo nám to..Kati je baba, ktorá v tom bola somňou..my sme spolu začali a aj spolu skončili, do konca sme biňoli spolu ja na OPU..ja som ale po ET skončila na 5 deň, ona došla až na krvičku ale nevyšlo to, čo už 😒

Linduš, gartulujem ti, že ti to takto vyšlo, ja to považujem za zázrak 😉

melinda.a.ko sa cítiš, si ok?

lindus1
10. jan 2010

ahoj cisielko, dakujem 🙂 vobec nerozumiem tym skratkam, co pises, resp. co sa tu objavuju vo forach, ale kazdopadne drzim palce 😉

cisielko
autor
11. jan 2010

Ránko dievčatá

Lindus..ak chceš niečo vedieť pýtaj sa..tie skratky sa týkajú umelého oplodnenia 😉

gubik
11. jan 2010

Dobre ranko, dievcata,
Ako sa mate? ja uz zarezavam v praci
Lindus- tak Ti zavidim, ze nemusis riesit skratky, ktore my riesime kazdy den 😒 Mne este ani po roku- dvoch neplodnosti moc toho nevraveli
IVF je umele oplodnenie
OPU je odoberanie vajičok v celk. anestezii po stimulacii vajecnikov
ET je embryotransfer oplodnenych embyi- cize ich vlozenie do maternice
Ja som napr. v pripravnej faze IVF, buduci cyklus by mi mala zacat stimulacia vajecnikov hormonmi, co by malo sposobit dozretie viac ako jedneho vajicka. Ak nejake dozru, caka ma OPU, ak sa nejake oplodnia, tak ET 😉

Cisielko ma toto vsetko za sebou, ale 1IVF bolo neuspesne 🙄 , ale ostalo jej 1 zamrazene embryjko, takze pojde na ET 🙂 🙂 🙂

Inak Cisielko pred kryoembryotransferom treba tiez uzivat hormony????

lindus1
11. jan 2010

fuuha kocky, tak to vazne nezavidim, ale my baby sme silne a verim, ze to zvladnete a dopracujete sa k vytuzenemu babatku, fakt vam to prajem 😉

cisielko
autor
11. jan 2010

Gubik..ty si to krásne napísala, fíha sa nezdáš ty si už riadny macher 😀 ani aj by somto tak nevysvetlila...no čo ja viem tak vraj sa berú nejké ieky ale len v tabletách, židne pichanie..neviem veľa ale tento týžde´v piatok, sobota dorazí mrcha tak budem volať do centra a dozviem sa viac 😉 a čo ty, už si si dala pripomienku na PRoveru? kedy ide prvá včielka?

Linus...nemáš nám veru čo závidieť ale stojí to zato..apsoň dúfam..musíme všaj veriť..ja to už mám za sebou a Gubik pred sebou 😉

gubik
11. jan 2010

Cisielko- priatel mi to pripomina. A dnes ide 1. vcielka, takze v pohode.Ale uz sa tesim, ze v stredu s tbl koncim 🙂

cisielko
autor
11. jan 2010

Gubik..takže dnes prvá včielka? juchú a ideš si pichať sama alebo bude niekto pichať za teba? neboj, zvládneš to, tá prvá je najhoršia ale ptom to už ide ako mňpo masle, držím palce 😉

lindus1
11. jan 2010

cisielko drzim palce, tentokrat to urcite vyjde 😉 samozrejme aj tebe gubik 🙂

gubik
11. jan 2010

Lindus- dakujem 🙂
Cisielko- priatel mi ich bude pichat. Skusili sme to uz v sobotu na necisto, akoze mi pichol injekciu bez latky, no a slo mu to, takze z neho bude najblizsie dni mopja sukromna sestricka 😉 😉 😉

cisielko
autor
11. jan 2010

Linsu..dakujeme..ty sa hlavne opatruj aj s drobcom..kedy bdueš vedieť či je jedno alebo 2?

lindus1
11. jan 2010

idem 21.01 k doktorovi, tak sa snad dozviem viac.. a hlavne dufam, ze tam uz budem nieco vidiet, lebo minule sme este babo nevideli, len vacok, tak na to sa tesim najviac 🙂 dnes som uz v praci po dovolenke a tak by som to kazdemu roztrubila, ale zatial sa drzim sa a asi pockam az do toho 21.01, dufam ze to dovtedy vydrzim 😉

cisielko
autor
11. jan 2010

Lindus..tak to ideš ako naša Mleinda ak sa dobre pamätám..päjdete spolu aj ona sa nevie dočkať či čaká jedno alebo dve 😀 a ešte vydrž, neboj potom sa aj v práci budete vytešovať 😉

lindus1
11. jan 2010

ano ano, presne tak ako melinda.. noo pevne dufam, ze to vydrzim nevykvakat 😀

cisielko
autor
11. jan 2010

Vydržíčš, neboj..a videla som, že si dala albumček..a krásna kolajnička tam..dúfam, že budeš album obnovovať nech vieme ako rastieš 😉

melinda78
11. jan 2010

pekny vecer dievcata, ako sa mate? dneska mala som vela prace som velmi unavena ☹

diva1902
11. jan 2010

Ahojte všetky,
Evi,chodím do Heliosu, pred 10 rokmi som vysadila HA a dosiaľ sme nemali "nehodu", tak to 4 roky riešime s lekármi a na nič sme neprišli. Ja mám za sebou HSG, laparoskopiu+hysteroskopiu a nič nezistili, všetko mám v poriadku, mám iba myom na zadnej stene maternice, ale ten nie je prekážkou. Manželov spg bol stále v poriadku (normozoosp....), inak by nám asi 2x nerobili IUI, ale pri pohovore pred ET nám embryologička ozámila, že má mm theratozoosp. 😠 to je čo, samé ZOO 😀 😀 😀

V CAR nám zatiaľ nič nepovedali, 14.1. ideme na pohovor pred KET.

diva1902
11. jan 2010

Cisielko, už ani neviem čo si mám myslieť, hlavne že už teraz riešim, či si dám vložiť obidve, a to ešte ani neviem či sa vôbec rozmrazia 😠 .

Ty si daj pozor, aby si neprešvihla cyklus, tuším že sa začína hneď 1DC liekmi, preto ja idem už teraz vo štvrtok na pohovor a pre recept, ja čakám ms až koncom januára ak nezahapruje ako obyčajne a potom budem zas v tesnom závese za tebou ako aj pri IVF 😀

cisielko
autor
11. jan 2010

Diva..no ved akurát pozerám, že ty už ideš na pohovor pre KET..no ale mne kázali zavolať až ked mrcha príde..ale ako tam pozerám ty tiež chodíš do Heliosu, tak tomu nerozumiem..to čo za haluz, ty už etraz a ja až potom..kedy si vola do helíku, oni ti povedali, že máš volať skôr? som teraz z toho trošku v šoku, neviem čo si mám o tom mylsieť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

diva1902
11. jan 2010

Cisielko možno ťa len stresujem, ale keď som bola na krvi na ten 14 deň po ET (29.12.), tak som tam vtiahla aj mm a spravila som si pohovor s Dr. Gáťovou, čo to som sa povypytovala a hneď sme sa bavili o KET a keďže mne začína cyklus väčšinou koncom mesiaca, tak mi kázala sa objednať o tri týždne, no potom mi volali z CAR výsledok krvi a vraj keď budem pripravená, tak sa mám ozvať a ja že už som pripravená, tak ma hneď aj objednala. Ale stačilo mi ísť aj neskôr, ale to je už jedno, veď recept vyzdvihnem a uvidím 😉 Inak Ťa sledujem aj v inej téme, poviem Ti fičíš naplno 😀

Dočítala som sa, že nabudúce už pôjdeš bez PK? Aj mňa to už napadlo, ale myslím si, že ak sa to má chytiť, tak je to asi jedno, nie? Možno mi embryjká nejako degenerujú, ale to už bude asi ďalší level, ak sa naň dostaneme. Nejak som sa rozpísala 😀

cisielko
autor
12. jan 2010

Ránko 🙂

Diva..uvidíme, ja tam idem dnes volať nenchám sa len tak odbiť, nepotrebujem čakať ďaľší mesiac tak som zvedavá čo mi povedia..zisťovala som si niečo aj na téme KEt tam je to tiež kadejaké..je vraj možné, že ja proste pôjdem normálne 14Dc na KEt a nebudem brať možno ani židne lieky..chcem vedieť na čom som tak som zvedavá..dám vedieť ked sa dovolám 😉
sleduješ ma aj na inej téme, tak sa pripoj..a prečo fičím?

diva1902
12. jan 2010

Ahoj, že prečo fičíš, no ideš na MK na plné obrátky, ja mám problém zapnúť PC raz za dva dni 😀

To viem, že je možné ísť na KET bez liekov, aj na to myslím, ale uvidím čo mi povedia. Ja idem preto takto skôr, lebo som z PD, tak aby som nemusela letieť v 1DC do MT. Sledujem Ťa v téme tuším IVF od začiatku, alebo tak nejako 😉

cisielko
autor
12. jan 2010

No tak aj som sa dovolala do Helíku aja idem 15.01. do centra..tam mi dajú recpt a zanem brať od 1DC ako ty..a vraj keby prišla skôr tak mám prísť hnd v ten deň a nemám ani volať..tak som zvedavá čo ide byť a ako to všwetko dopadne 😉
Ja fičím asi na 2-3 témach, ale to aj preto, že v práci sa mi niekedy nechce makať tak sem občas kuknem..a človek sa tu toho veľa dozvie 😉

evuliatko74
12. jan 2010

Ahojte,
ja som od pondelka zacala chodit do robotky /dovtedy dovolenka/ a tak neviem, kde mi od roboty hĺava stoji.
Ale budem priebezne citat a aspon kratko odpisovat a referovat.

Diva, teratozoospermia su spermie s patologickym tvarom.

melinda78
12. jan 2010

ahojte baby... aj ja som tu malo mam vela pracu ☹
ako sa mate? cisileko Ty uz ides v januari na pohovor?
Gubik je kde, ako sa maaa?

evuliatko74
12. jan 2010

Cisielko, ved to je uz v piatok!!! Tak to ti budem drzat palce a potom nam poreferuj, OK?

diva1902
13. jan 2010

Ránko,

Cisielko, tak aspoň s pohovorom Ťa predbehnem 😀 a potom zas v tesnom závese za tebou.

Evi, veď práve a s tým sa nedá moc robiť ☹ , ale aj tak sa mi to nevidí, asi spravíme kontrolný spg, lebo mm minulý rok bol 2-krát na antibiotikách a keď bol z nich očistený a robili mi IUI, tak povedala, že taký spg už dávno nevidela, myslím dobrý. To bolo v júni a v decembri už teratozoo?

anitka1
13. jan 2010

Ahoj dievčatá. Asi patrím medzi Vás. OPU 13.12.2009 ET 18.12.2009. Žial nevyšlo to. Bolo to moje druhe IVF. Prve vyšlo ale bábo to v 14. tt vzdalo. Teraz som sa objednala na konzultáciu až na marec.

cisielko
autor
13. jan 2010

Ránko 🙂

Anitka..vítam ťa medzi nami..je mi ľúto, že sa takto trápiš a ani 2IVF ti nevyšlo..a aj anjelika ☹ ale musíš bojobvať a nevzdávať sa 😉

Diva..no veru predbehenš, ved ty už zajttra fičíš tak som zvedavá čo ti poedia, tak potom napíš 😉

melinda..ja už v piatok idem do Helíku na pohovor a po recept tak uvidíme 🙂 a čo yt, 21 je cupi dup..ako sa cítiš?

Evuli..no to je ťažko do práce po DV, to poznám..a ko a cítiš, už aj grckáš? a veru, už v piatok 😀

gubik
13. jan 2010

Ahoj dievcata,
Anitka- vitaj. Drzim paste, aby to 3IVF bolo uspesne 🙂
Cisielko- 15.-1. mas aj termin mrchy, vsak? Som velmi zvedava, ake lieky budes uzivat.
Evi- brrr, ja sedim v praci tiez a uz sa tesim, ze od buduceho tyzdna by som mala ist na PN.
Melinda- tu soooom 🙂 Teda fakt som zvedava na 21. Este je to skoro, ale rozmyslala si uz nad menami?

Ja dnes beriem posledne tbl Provery, picham Diphereline a som zvedava, kedy dojde mrcha.
Cisielko- Tebe pocas stimulky meskala, vsak? Ktory DC si potom sla do Heliosu? 32? Este pred mrchou?
Diva..... ako?

Pekny den vsetkym!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre