November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

evuliatko74
9. feb 2010

Ahojte dievcata,
tak mne sa podarilo ochoriet. Som PN a mam asi nejaku virozu. No nic, prezijem to.
Len sa mi zas teda presunul termin mojho UTZ o tyzden.
No neva, hlavne nech to dobre dopadne...
Uz mam tej neistoty dost!!!

gubik, tak nech sa aspon tebe to jedno embryjko drzi!

Vsetky baby - hlavne byt silne a nenechat sa porazit!!!

cisielko
autor
9. feb 2010

Evu..snažíme sa.. a ty sa lieč aby si mohla ísť na sono.---držkaj sa 😉

Melinda..no ako to je stebou?

jani2
9. feb 2010

čisielko - aj ja mám ten Ethynilestradiol...zatiaľ som zvýšila len užívanie Utrogestanu...tak sa mi marí, že mi kázal zvýšiť aj Etynilestradiol...ale som v tom strese zabudla povedať, že už mám len 7 tabletiek, takže mi to musí vystačiť po jednej tabletke tento týždeň...do MArtina pre nové by som sa už nemala ako tento týždeň dostať...tieto tabletky sú estrogénove, práve tie by mali zabrániť krvácaniu....používajú sa aj pri liečbe rôzných medzimenštruačných krvácaní a spôsobujú vysoké vytvorenie sliznice v maternici. čo viem, tak v iných CAR sa používajú iné estrogénové tabletky: Estrimax, alebo rôzne náplaste....ale tento Ethinylestradiol je vraj najsilnejší....no neviem, ak tento KET nevýjde, chcem aby mi urobili hormonálne vyšetrenie, či nemám nejak hormóny rozhádzané a preto som začala tak skoro krvácať...no neviem, zatiaľ čakám! 😉
..a ty ako, prestalo krvácanie aspoň trošička?

cisielko
autor
9. feb 2010

Jani..tak nato je ten blbý liek dobrý..no na mňa evidentne nezaberá, moje telo proste určite odmieta kadejaké hormóny..nechce ich a to je podľa mňa veľká chyba, to mi robí takéto veci...zhoršuje sa to, dnes je to už horšie..vyzerá to, že to neustupuje ale sa to spúšťa ešte viac..už ma opúšťa aj ten posledný kúsok nádeje čo som mala..ale bojujem, snažím sa 😖

jani2
9. feb 2010

cisielko - a nedal by sa potom u teba urobiť KET v prirodzenom cykle?...však koľkodňový cyklus máš?..a ak mávaš ovulku, tak KET v ovulačnom cykle je najprirodzenejší.....a bojuj, ja tiež bojujem, aj keĎ zas mám trochu špinenie 😖 ...ale už si z toho hlavu nerobím!

cisielko
autor
9. feb 2010

Jani..ja už nemám mrazáčika, bohužial mňa to čaká všetko do znova 😠 a aj nad tým som rozmýšlala, že už pri daľšom žiamne lieky..nerobia mi dobre..a ja už nemám nádej, dnes krvácam veľmi..úpklne sa to rozbehlo...no čo už..porevala so si rošku cestou domov ale už nebduem..kašlem nato 😠

cisielko
autor
10. feb 2010

Ahojte

krvácannie neustupuje, zhoršuje sa..ale už to beriem tak ako to je..včera som si trošku ešte poplakala, bola som sama domka ale potom som si opvedala stačilo už žiadne slzy..asi to ten hore chce takto, chce ma riadne vytrápiť kým sa to podarí ale ja sa nedám budem bojovať dalej do posledného dychu...kým budem mať silu, peniaze a nádej budem bojovať..teraz mám už 2 anjelikov v nebíčku, ktorí na mňa dávajú pozor, dvoch tak nech si všetci neprajníci dávajú pozor..nevzdám sa..neviem ešte presne čo a ako ale už si zistujem kadejaké vyšetrenia a rozmýšlam nad BRnom..robia tam aj ľahšie metódy IVF čo som ani netušila, aj lieky sú slabšie a aj peňažne sa to dá..sú to nejaké soft a nativ metódy..musím ešte preštudovať, všetko dobre zvážiť, poradiť sa hlavne s manželom a mám aj vás moje zaltíčka, ktoré ked vedia poradia, povzbudia...takže ideme bojovať dalej, mňa len tak ľahko nezlomia...

Diva..čakám správy ako dnes na UTZ..a čo vieš nové..tak potom daj vedieť 😉

jani2
10. feb 2010

čísielko - takže už to vzdávaš nadobro?..ja asi tiež, trochu špiním a to už je podľa mňa predzvesť mrchy...nebolo normálne už ani to krvácanie po KET....celé to bolo akési na figu borovú...ja som to už oplakala v nedeľu, tak teraz som už kľudná...a máš pravdu, treba bojovať a dieťatka sa dočkáš...ja pôjdem tiež ďalej, ale už moc silu nemám, dosť energie som vydala, kým som si vybojovala malú Janku...takže ešte pôjdem na KET a asi dosť.

cisielko
autor
10. feb 2010

Jani..áno, načo sa trápiť, treba sa stým zmieriť a ísť dalej..ja nemám nádej, krvácanie sa zhoršuje a to nieje normálnenech si každý hovorí čo chce...ale ty nádej stále máš,,ja keby som len špinila tak to berim skôr ako dobré znamenie ale je to na tebe 😉 chytsáš sa aj na krvičku?

diva1902
10. feb 2010

Ahojte 😀

Cisielko, no to je ale smola, už som aj myslela, že to je u Teba uhniezďovanie, no ale ked takto 😠 Cisielko, byť Tebou, tak si dám asi pauzu, veď si ešte mladá a jeden rok hore dole, nie?

No mňa aj mm predbehol strach, tak som upustila z vkladania dvoch a skúsime to s jedným 😉 , možno nám napokon aj tak zostane iba jedno. Pýtala som sa Krajka, či sa nezvyšuje šanca, keď si dám dve a povedal, že trošku a je to na mne,vraj je do volnejšie rozhodovanie ako pri ET, ale potom mi embryolog. zase zopakovala, že je to rizikové, tie deti sú väčšinou nedonosené, ale že sa môže stať, že by som ich riadne vynosila a ak sa má chytiť, tak sa chytí aj jedno, atď. KETko mám mať na 20DC, neviem prečo nie 19 ako Ty? Sliznicu mám 9mm, vraj 5-dňové embryjká po rozmrazení vkladajú na 6 deň, čiže môj 20DC, ak by sa nerozmrazilo, tak hneď začnú rozmrazovať to druhé a hneď v ten deň je vklad. Takže v pondelok ho začnú rozmrazovať a v utorok vklad 😉

No napísala som to ako hotentót 😀 😀 😀

cisielko
autor
10. feb 2010

Diva...tak super..takže v utok vklad..júj držím ti palce, teeb to musí výsť..a prečo si upustila z dvoch, ja už by som si dala dve ale sama vieš aké sú riziká..držím naozaj palce 😀 😀 😀 mne tiež vkladli až na 20DC a sliznica? no to nettuším 😝 a čo sa týka pauzu...ved ju budem mať, skôr ako jún IVF nebudem mať takže tak..a teraz budem mať vyšetrenia všetko..ja už nechem čakať , nemám načo..zázraky sa nedejú takže nemám dôvod..mám 29 a to už je najvyšší čas na dieťatko 😉

jani2
10. feb 2010

diva - úplne chápem tvoje rozhodovanie a podľa mojej životnej skúsenosti je lepšie keď ste sa rozhodli pre vklad jedného embryjka...ja som pri 3.IVF chcela dve embryjka, a doteraz to ľutujem...otehotnela som a boli nejaké komplikácie (rozpísať by bolo na dlho), práve kvôli tomu že išlo o dvojičky a o jedno dievčatko som prišla...takže nakoniec mám len jednu bambulku...mám ešte 11 zamrazených blastocýst, ale vkladať si budem už len po jednom...myslím si, že ak je embryjko životaschopné, chytne sa aj keď je len jedno! 😉
čísielko - podľa mňa ani to špinenie nie je normálne...ešte to slabé krvácanie by som možno chápala ako uhniezďovanie ale ak by tam embryjko bolo, tak by HCG rástlo a špiniť by som už nemala 😒 ...však v nedeľu testnem, ak nedorazí mrcha. Ale ja sa na tehulku moc necítim...asi ten vnútorný pocit neklame 😒 .....a zázraky sa dejú, len sú tak zriedkavé, že sa na ne nemožno spoliehať! 😒

cisielko
autor
10. feb 2010

A ja som objedaná do Prahy na imun tetsy..idem tam 12.04. tak prvú vec mám vybavenú..ešte ma čaká pekná kopa a ideme aj s Kati spolu, ona je objednaná na 08h a ja na 07.30h, sa na domnňou zlutovali lebo už mali plné tak som ich uprosila či by ma nemohli vopchať nna ten termín, že ide ešte jeden pár zo Sloveska, tak sa nadomou zľutovali 😝

Jani...no uvidíš, vydrž do nedele a potom som zvedavá..držím ti palce 😉

diva1902
10. feb 2010

Cisielko, vitaj do pražskej partie, od Brna si upustila?

Poviem Ti, bola to riadna dilema, ale teraz dáme jedno, ak sa hneď to prvé rozmrazí, potom poprípade v marci tá Praha, počkám si na výsledky a hneď v apríli šup do ďalšieho KETka. Povedala som si, že sa telo možno na jar umúdri a podarí sa 😉 a ak bude treba, tak potom to ďalšie IVF, lebo lieky musím vybrať do júna 😲 keďže mi to takto spackali 😠

Krajkovi som povedala, že som objednaná do Prahy, ale jeho zaujíma, ako dopadnem teraz a ja už chcem riešiť všetko dopredu, tak som sa nedopracovala ani k tomu, kedy mám prísť na pohovor ohľadom ďalšieho postupu, či pred or po Prahe 😖 No skúsim si ho chytiť ešte pri ketku 😀

diva1902
10. feb 2010

Jani, tak to máš super až 11 blast., to môžeš chodiť na ket do omrzenia 😀 ale dúfam, že nebude treba 😉

A s tou životaschopnosťou, no neviem, asi som ja vadná, lebo som si skántrila v decembri jedno embr. v štádiu expandovanej blastocysty vééééľmi dobrej kvality 😠 som zvedavá, čo nás ešte čaká a neminie 😠 Ešte keby sme tak boli Onasissové 😀

cisielko
autor
10. feb 2010

Diva..nie do Brna som zatial neupustila ale Brno je centrum na IVF, tam nerobia tieto testy..ale v Prahe áno..a strašne sa tam teším..už dávno som chcela áísť do Prahy tak teraz sa mi to splní..juchú 🙂 🙂 🙂 🙂 a ty do žiadnej Prahy nepôjdeš, nebude treba 😀 no ak máš ešte viac mrazáčiokov tak je asi naozaj skoro rozmýšlať nad 2IVF..to bude riešiť otom..teraz sa teš na KEt...

jani2
10. feb 2010

diva - prečo si si skántrila embryjko a to sa dalo?...veď nemáš na to vplyv!....no aj ja idem na ďalší KET tiež na jar, dúfam, že sa na tých 11 KETov nedopracujem 😒 ...len teraz mám 1 KET za sebou a už sú nervy v prdeli (prepáč za výraz!) 😉
čísielko - aj ja som plánovala vyšetrenie v Prahe, ale nakoniec k nemu nedošlo...dobre robíš, že sa pred ďalším pokusom snažíš porobiť si všetky vyšetrenia....aj sa budeš psychicky lepšie cítiť, že si urobila všetko, čo sa dalo...a keĎ budeš takto uvoľnená, tak bábätko príde o to skôr! 🙂

cisielko
autor
11. feb 2010

Ránko

Gubíííííííííík..kde si, ako sa cítiš, kedy bude testík????????????

Mleinda, kde si, chcem vedieť ako sa máš tak kde siíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí?????????????? 😠 😠 😠

Jani...viem, že je to na nervy ale čo by som ja dala za 11 mrazáčikov...bože všetko..ja už len takto ako vravíš, vyšetrenai aby som mohla ísť do ďaľšieho boja 😉

jani2
11. feb 2010

císielko - asi ťa s tým krvácaním predsa len doženiem, dnes mám už o dosť silnejšie špinenie...takže určite rozbiehajúca sa mrcha...ale toto všetko som už tušila, ešte uvidím ako so mnou zajtra zatrasie negativný testík, ale myslím, že už budem v pohode...to krvácanie jednoducho nebolo normálne, niekde na nete som vyčítala, že to bol možno predčasný potrat...jednoducho embryjko sa zakuslo ale asi malo nejakú vadu, tak sa ja pustilo 😢.....a je síce fajn, že mám 11 mrazáčikov, ale možno sa ani nenazdám, všetky pomíňam a ostanú mi len oči pre plač 😔

cisielko
autor
11. feb 2010

Jani..nesmieš ztakto premýšlať, máš 11 bojovníkov a neiieje mižné aby to všetky vzdali, takže hlavu hore abojuj..som zvedavá ako zajtra doapdne test..čítala som, že chceš ísť aj skôr na krv..j idem skôr, idem v utorok nechceš sa pridať?inak mne včera poobede mrcha skončila a dnes na obed začala, celé je to choré..ale toto je mrcha určite, už sa aj cítim ako pri kalsickej mrche 😝

jani2
11. feb 2010

..to tvoje krvácanie je teda zvláštne!...celé to bolo u nás oboch nejaké čudné!..že by sme aj my boli nejaké čudá 😎 😵 (ale to si len robím srandu, však čo iné nám už ostáva, nie?)..a tiež ešte musíš brať lieky?..inak ja som sa mrchovsky cítila aj pri tom mojom 2-hodinovom krvácaní po KETe, bolelo ma brucho, kríže, napätie v podbrušku 😝

cisielko
autor
11. feb 2010

No ais mse aj my čudné 😝 ja som rpi tomto prvom krvácaní necítila nič až dnes, dne sje to určite mrcha,, cítim to..kurnik ma riadne posrali, drbne ma z toho..som zvedavá ako to celé doapdne..no a ideš až vo štvrtok na krv teda, mne kázal v utork a si preto aby som sa nepchala zbytočne tabletkami, ja by som už najrdšej dnes vyhodila 😠

melinda78
11. feb 2010

☹ cisielko zajtra idem na KO, som velmi nervozna , zajtra vecer ozvem teraz idem..... majte sa babyyy

cisielko
autor
11. feb 2010

Melinda..a ako sa cítiš, nebola si od vtedy u dokiho? budem čakťa, nezabudni 😉

Mne je nejako smutno, ani neviem prečo, asi to bude tým, že ked dnes prišla riadna mrcha teda ak sa to tak dá nazvať tak sa definitívne potvrdilo, že to tak je...ani neviem prečo som z toho taká smutná, ved som to vedela...

jani2
11. feb 2010

cisielko - to je normálne, niekde v kútiku duše si možno ešte dúfala...ja si tiež stále vravím, že už som za vodou a pripravená aj na zlú správu...ale viem, že zajtra si zas porevem...toto čakanie po transferoch je najhoršie, je to ako na hojdačke, zmieriš sa s neúspechom a poplačeš si, potom zas chvíľu dúfaš, ale príde zas niečo zlé a zas len plačeš...no fakt na nervy...a tiež ma štve že musím čakať až do štvrtka! 😒

cisielko
autor
12. feb 2010

Ahojte

Melinda..mylsím na teba a čaká, drž sa 😉

Janíííííííííííííííííííííí...ako, urobila si testík, netrpezlivo čakám a držím silno palce 😉

Gubik, kde si, je všetko ok?

jani2
12. feb 2010

..no, už som tu, testík som urobila ale kuká na mňa len jedna čiarka ..ale nevadí, bolo to dvojkové embryjko, tak nabudúce si dám vložiť jednotkové a určite už tehulka budem, už ani slzičky neprišli, takže som s tým vyrovnaná... i keď ráno som si trochu myslela, že možno budú dve čiarky, lebo špinenie zas úplne zmizlo....to moje telo si robí čo chce! ..už aby som sa trochu od tých hormónov prečistila... 😒

cisielko
autor
12. feb 2010

Jani..mrzí mato, ale ešte je aj možno skoro na testík...ale zvládaš to bravúrne..ideš ešte etsíkovať či nato kašleš?

jani2
12. feb 2010

..už nemám žiaden test a cez víkend je väčšina lekárni zatvorená, tak už to nechám tak...a uvidím čo povie krv vo štvrtok, či sa embryjko aspoň na chvíľku zahryzlo, alebo či HCG bude úplne nulové..lebo tomu krvácaniu fakt nerozumiem...kdesi na nete som však vyčítala, že mohlo ísť, či už o uhniezďovanie alebo o veľmi skorý potrat. 😒

cisielko
autor
12. feb 2010

hm..tak tomu nerozumiem ani ja, sme dve...ešte stále je tu nádej tak musíš vriť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre