November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

jani2
2. aug 2010

@cisielko - a jedna vec ma napadla. Tie recepty ti asi dátumovo prepadnú...a pozor aby neprepadlo aj schválenie IVF, myslím, že platí pol roka....no radšej sa opýtaj!

diva1902
2. aug 2010

@cisielko Ahoj, chápem, treba ísť do toho s chladnou hlavou, aspoň mne to tak vyšlo, bolo mi úplne jedno, ako mi to ketko dopadne a vidíš, dnes ledva fučím 😀 Ja keď si len predstavím, že keby som teraz nebola tehu, tak som v druhom kole kvôli predčasne schválenej žiadosti na 2.IVF, je mi zle pri predstave toho kolotoča, ale budeme Ti držať palce a vizerá to tak, že už spolu aj s Adamkom 😀

diva1902
2. aug 2010

@jani2 Tak to je dobré, že je maličké v poriadku, ale s tým hematómom pozor 😲 Inak ako sa cítiš, býva ti zle?

jani2
2. aug 2010

@diva1902 - zle mi vôbec nebýva. Iba ma bolia prsia a sem-tam pobolí po stranách v podbrušku. Inak by som sa už tešila z tehu, len ten hematóm ma hnevá! 😖

diva1902
4. aug 2010

@jani2 Ešte stále, mne zmizol po týždni, ale potom som zase krvácala z placenty, lebo embryjko sa nízko uhniezdilo.

jani2
4. aug 2010

@diva1902 - joj, s tou placentou ani nestraš! Ja som mala v prvom tehu tiež nízko placentu pri jednom dvojčiatku, ale našťastie sa to vytiahlo a potom bolo dobre. Dúfam, že tento drobec bude mať placentu pekne hore, tak ako má byť. Inak špinenie už od víkendu nemám vôbec žiadne, hematóm tam síce je, ale už menší, dokonca menší ako embryjko, tak snáď mu už neublíži.
Ty už máš pekný tt, aj ja by som už taký chcela! 😉
A kde sa nám túla čísielko?

diva1902
4. aug 2010

@jani2 Neboj dočkáš sa, a placentu mám už aj ja vytiahnutú hore. Teraz riešim výbavičku, už sa musím do nej pustiť, len riešim čo mi je treba a čo je asi zbytočné, ale to určite zistím až pri malom.

jani2
5. aug 2010

ahojte dievčatá,
ja nemám dobrú správu . Dnes som išla prvý krát ku svojej gynekologičke, vytešovala som sa, že mi už dá tehupreukaz....no a ten nebude! drobčekovi vraj nebije srdiečko! Nechápem to, ešte v pondelok som bola v CAR a všetko bolo v poriadku, ale vraj niekedy to tak proste je. Je mi z toho strašne smutno, už som si myslela, že všetko zlé mám za sebou!

jani2
7. aug 2010

V CAR mi bohužiaľ potvrdili, že maličké už nežije.....neviem kedy to vzdalo ale ja osobne si myslím, že to bolo z toho hnusného hematómu. Pretože ten tam stále bol a pod celým plodovým vačkom. Takže zbytočne som sa tešila, že som prestala krvácať a špiniť...zrejme ten hematóm začal krvácať dovnútra.
Potom to všetko šlo už veľmi rýchlo, dostala som odporúčanie na príjem do nemocnice. Tam som prišla okolo jedenástej, obehala som predoperačné vyšetrenia, bola som aj na sone, kde dvaja doktori museli potvrdiť že srdiečko nebije a o jednej bol zákrok. Poviem vám, že som plakala ako kôň , plakala som pred narkózou na stole, potom prišiel sek a zobudila som sa s plačom v posteli na izbe....a bolo po všetkom . Je mi z toho strašne smutno, vlastne som bola 2x tehotná a ani raz to nedopadlo dobre! Ja neviem, kde vezmem silu na ďalší pokus....momentálne to vzdávam na dobu neurčitú!
V pondelok a mám hlásiť u svojej doktorky a za 8-10 dní budú výsledky z histológie....ale čo že mi už tam povedia!

cisielko
autor
9. aug 2010

@jani2 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ bože môj, tak toto som nečakala zlatko, je mi to strašne ale strašne ľúto, vie čím si si musela prejsť a teraz toto..to snád ani nieje možné 😠 😠 ☹ je mi strašne tak by som ťa objala keby som mohla byť pri tebe ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ zlatko, daj vedieť čo ti dnes povedali..som stebou a posielam ti tuky, bozky a objatia, je mi to naozaj ľúto ☹ ☹ ☹

jani2
9. aug 2010

@cisielko - no nečakala som to ani ja, zvlášť keď som bola minulý pondelok v CAR na UTZ a všetko bolo v poriadku, srdiečko bilo, dokonca mi Krajko vravil, že videl ako sa maličké začína hýbať....no a potom vo štvrtok toto! ale čo už nejako to musí preboliť, možno ten drobček mal nejakú vadu a v tom prípade je to takto lepšie!
Ja som dnes bola u mojej gyndošky a tá mi dodala dosť elánu.....vravela som jej, že už mám všetkého plné zuby a že sa už na to otehotnenie vykašlem, s manželom sme mali už aj také myšlienky, že mraziačiky necháme zničiť 😒 ....ale ona, že nech nebláznim, že doteraz som mala pri tehotenstvách smolu, ale maternicu mám zdravú, takže ešte bezproblémové tehotenstvo môžem mať. Vraj som ešte mladá (čo mi pri mojich 36 aj polichotilo! 😵 ) , vraj teraz je úplne normálne, že chodia za ňou tehotné 45-ročné ženy a majú zdravé bábätká. Vraj nech si pár mesiacov oddýchnem a potom nech zas skúsim. Vraj môžem byť rada, že mám toľko embryjok a toľko pokusov....takže ma trochu ukecala a rozhodli sme sa s manželom že niekedy v zime zas KET skúsime...už som mala predčasný pôrod, aj potrat, tak do tretice to bude bezproblémové tehu! 😉
Takže do ďalších pokusov pôjdeme asi spolu....chcela som na teba prskať tehu-vírusiky, ale takto si aspoň budeme navzájom držať palce! 😉

diva1902
22. aug 2010

@jani2 bože jani čo to tu čítam 😲 stále na vás myslím, aj keď sem toľko nechodím a toto si tu prečítam ☹No neviem, čo povedať, iba že mi to je ľúúúúúúto. No ja som mala ozaj šťastie a ani si to neuvedomujem. No tak tie tehu virusiky ostávajú na mne 😉 Dufam, že nabudúce to už definitívne výjde, koľko máte mrazáčikov? Obom aj s cisielkom vám budem moooc držať palce, pravdepodobne už aj s Adamkom 😉

Ja teraz riešim výbavičku, trávim veeeľa hodín na nete a potom som taká unavená, že mi je z toho všetkého zle.
Na poslednej poradni dopadlo všetko o.k., iba som niečo vyčítala z tehu knižky, že krčok je polotuhý, tak neviem, čo to znamená 😖 ale malý je v poriadku, ale až taký malý zase nie je, lebo mal 1200g a vraj to je na 27+5tt dosť. Tak dúfam, že až tak moc rásť nebude, lebo neviem kadiaľ pôjde von 😀

cisielko
autor
29. aug 2010

Ahojte

Ja som mala 2t dovolenku tak som za PC ani nepáchla 🙂

@jani2 ako sa ti zlatko darí? mylsím, že si urobila veľmi dobre, bola by to veľká škoda keby si mrazáčiky zničila, určite by si to časom oľutovala...ako sa cítiš?

@diva1902 tak ty už riešiš výbavičku, však už je na čase, pomaly sa ti to kráti a drobec bude stebou..ako sa inak cítiš? nejaké foto by sa zišlo aby sme videli ako si narástla 🙂

diva1902
5. sep 2010

@cisielko Ahoj, zatiaľ mám +6kg, cítim sa celkom dobre, teda v rámci možností, nebudem sa sťažovať, keď viem, že to bude ešte horšie. Idem tabuľkovo, čiže kŕče v lýtkach, kyselina, opuchy nôh. Minulý pondelok som mala poradňu, malý mal už 1650g a cca 38 cm, hotový kus chlapa 😀 , len tlak som mala 150/80 😲 a pri druhom meraní už iba 110/70, tak si myslím, či mi ho zle nezmerala, no aj tak idem k dr aj zajtra na kontrolu tlaku a moču.
Výbavička je doma, chodil k nám kuriér za kuriérom 😀 aj kočík mám už doma, zajtra si vyzdvihneme postieľku, vecičiek som sa snažila kúpiť minimum, no najviac je asi hygieny 😀 pomaly nás malinký vytláča z bytu a ešte tu ani nie je, pomaly som sa pustila do prania atď. No poviem Ti, je to kvantum euríkov tá výbavička, tak veľa šetrite.Dúfam, že to budete čoskoro potrebovať 😉
Cisielko, kedy vlastne začínate s druhým kolom, ale úprimne, ľutujem Vás, ja keď si na to spomeniem, je mi zle. Ale čo človek narobí, keby som musela, tak idem do toho tiež znova.
@jani2 Ako sa máš? Si o.k.?

diva1902
20. sep 2010

Ahojte, tu nikto nereaguje 😖 asi si budem písať sama. Dnes som mala poradnu, vsetko je o.k., len mi zase zdvihli tlak, lebo ma v čakárni popredbehovali, tak mi vyskočil na 140/80, ale našťastie pri druhom meraní bol už iba 110/80 😉 No pomaly (rýchlo) sa mi to blíži, tak som zvedavá akým spôsobom to pôjde 😖 vo štvrtok už nastupujem na MD 😅
Tak Vás zdravím, možn sa niektorá ozvete.

katti77
1. okt 2010

ahojte, dlho predlho som tu nebola, ale opat idem do kolotoca IVF tak zase naskakujem na vlak 😀

@diva1902 ty sa mas 36tt super, vidim, ze vsetko je ok tak uz len cakat na pokladik, drzim palce pri porode
@cisielko zdravim 😉

diva1902
1. okt 2010

@katti77 no ja neverím vlastným očiam, kto to tu píše 🙂 zrovna som na Teba myslela a aj na cisielko, že či ste už náhodou nezačali s druhým kolom. Tak držím siiiilno palce, nech to tentokrát dobre dopadne 😉 Akurát som s manželom spomínala, že takto pred rokom sme začínali a teraz možno za 3 týždne tu bude Adamko s nami, už sme strašne zvedaví ako bude vyzerať, ale hlavne nech je zdravý. Teraz mi začali kilečka naskakovať jedna radosť, to čo som si doteraz ušetrila asi dobehnem 😲 zatiaľ mám +9kg, dosť mi puchnú nohy a už ani neodpúchajú, tak asi zadržiavam viac vody ako pred tým 😖 V pondelok mám poradňu, idú mi tuším robiť prietoky atď., tak hádam bude všetko v poriadku, nejako to už predsa dokopem do konca 🙂 A už si začala s liekmi?

katti77
1. okt 2010

@diva1902 no je to tak pred rokom to bolo perne 😀 ...ja sa tesim na druhe IVF aj na to vsetko s tym spojene... hlavne na pichanie sa tesim najviac...zacinam 9.10. s proverou a dufam, ze v juli budem rodit 😉 ... najviac sa obavam toho aby sa oplodnene vajicka pekne vyvíjali a mala som krasne blastocysty lebo to je moja nocna mora nic ine...
no vy uz idete do ciela a 9 kg nie je zase az tak hrozne, to bude asi vela vody a po porode budes zase na svojej vahe, neboj maly ta riadne vycicia a kila pojdu dole jedna radost... strasne rychlo to uteka, len nedavno si mi pisala, ze ides na KET a ze si tehu a aha uz budes co nevidiet mama...Adamko je krasne meno a uz si si aj zvykla, ze je to chlapec co?
Hlavne aby boli prietoky v poriadku a vydrzala si az do 40tt a potom pridu ine radosti a starosti...drzim ti palce...

diva1902
1. okt 2010

@katti77 super, takže budúci týždeň začínate, budem dúfať s vami, že to pôjde ako má a mohli by vám zostať aj zmrzlinky, my máme ešte jednu 😉 máš pravdu, že to strašne uteká, keď si spomeniem na tie zimné výjazdy do MT, tak som rada,že to máme za sebou, aj to ketko mi už bolo ukradnuté a takto priaznivo to dopadlo 😉 tak mne by stačilo vydržať 38tt 😀 malý kope ako divý, je to malý sadista 😀 ale je to úžasné ako mi brucho lieta zo strany na stranu, prajem ti to zažiť, je to nepredstaviteľné. Samozrejme, že som si zvykla na to, že to bude chlapček, keby mi po pôrode povedali, že mám dievčatko, tak to by bol rovnaký šok ako ten predchádzajúci 😀 Už sme rozmýšľali nad zmenou mena, ale vždy sme skončili pri Adamkovi, každý sa čudoval, že prečo Adam, vraj chudáčik bude mať meniny na vianoce, ale nám sadlo práve toto.

Inak Ťa obdivujem, že sa tešíš aj na pichačku, bŕŕŕŕ 😀 Budem Ťa pozorne sledovať, teda ak budeš podávať hlásenia 😉

katti77
1. okt 2010

@diva1902 ze maly sadista pockaj ked sa narodi, to bude diablik 😀 ..len si to pekne uzivaj... to ti verim, ze by to bol sok keby to bolo dievca 😀 meno je super a uz ho tak volas tak co by si menila 😉
no tesim sa lebo viem co by z toho mohlo byt, ja mam obavu len o tie embryka, inak z nicoho, ani z OP ani z ihly, ja uz som nazhavena na to vsetko... aj ked teraz mi to pride, ze to je na dlho (dva mesiace) ale dufam, ze to ubehne rychlo a vysledok bude //...
a hlasenia budem podavat 😎

diva1902
1. okt 2010

@katti77 no veď práve dúfame, že to nebude nejaký diablik a že sa ukľudní, lebo niekedy ma kope skoro vkuse od rána do večera, už som sa chcela dr. opýtať, či je to normálne 😀 a keď si dám niečo sladké, tak ide z kožky vyskočiť 😀
No aj ja dúfam v //... 🙂

diva1902
1. okt 2010

@katti77 a môžeš si toho nášho diablika pozrieť v albume, je tam až jedna normálna fotka, inak nám ukazoval všetko možné, len nie tvár 🙂

diva1902
5. okt 2010

Ahoj, takže prietoky sú v poriadku, všetko je v norme aj tlak, aj keď je zvýšený, ale danému stavu zodpovedajúci, len nejako viac a viac puchnem, mám pocit, že som naliatá už celá a vidno to aj na naskacujúcich kilách, ale už to nejako vydržím, veď čo mi iné ostáva 😉

katti77
6. okt 2010

@diva1902 tak super, hlavne, ze su prietoky v poriadku ty uz to vydrzis 😀... zachvilu budes mat svojho drobceka v naruci a potom aj kila pojdu dole aj voda sa vyplavi

diva1902
6. okt 2010

@katti77 Jasné že vydržím, len dúfam, že ma malý nebude moc trápiť cestou von 😲 lebo mám taký pocit, že je už teraz dosť veľký. 😲 ešte stále chodím šmejdiť do práce, ale je to stále ťažšie, no musím spraviť ešte mzdy a končím, keby som nemala problém s nohami, tak ma odtiaľ asi rovno odvezú do nemocky 😀
Tebe sa to blíži, v nedeľu prvá provera, no som straaašne zvedavá, teším sa s Tebou 🙂 a riešite aj domček?
Cisielko nejako nepíše, nevieš či tiež nezačala s druhým kolom?

katti77
7. okt 2010

@diva1902 ahoj, no na tu cestu von radsej nemysli 😀 a ty by si uz mala byt na materskej tak co este strasis v praci? nemas co doma na praci? 😀 postielka a kocik uz su kupene?
my uz byvame v novom domceku, kukni na modra strecha 😀, preto aj to druhe IVF teraz sa uz idem sustredit len na babo, aj ked este je vela roboty aj na domceku, ale teren budeme riesit uz az na jar a dufam, ze uz s bruskom 😀 sa budem na to len pozerat....
cisielko nezacala s druhym IVF este si dava nacas 🙂 , a dufam, ze sem bude zase chodit, ved to je jej tema, baba jedna, ale ma v praci vela tak nestiha nic...

diva1902
8. okt 2010

@katti77 Ja som na materskej, len som musela ešte tie mzdy spraviť 😉 ale čo bude s ďalšími, no neviem. Postielka konečne dnes prišla, jednu sme vrátili ešte v septembri späť do obchodu, sa nám nepáčila, a aj kočiar máme, už mi chýbajú len biele ponožky 😀
Tak vy idete pekne po poriadku, postav dom, zasaď strom atď........ 🙂 No závidím, aj ja by som išla hneď do domčeka, ale nemám do akého 😝 a to si píš, že sa na jar budeš už len prizerať s bruškom, bol by v tom čert,keby nie, veď na každého raz dôjde 😉

diva1902
8. okt 2010

@katti77 Nooooo pozrela som domček, poviem Ti paráda všetko čo som videla, pekné, vkusné, no proste no coment. Maličkému sa bude doma páčiť 😉 Ako vidím, tak tam inšpiruješ dosť veľa ľudí, mala by si začať faktúrovať 😀
Môj sen je tiež bungalov 😝

katti77
11. okt 2010

@diva1902 dakujem za pochvalu, no robim vsetko preto aby sa malemu bambuliatku u nas pacilo, ale musi sa trosku posnazit aj ono 😉 , v sobotu som zacala s proverou a od soboty zacnem pichat, juj ako sa tesim, kazdym dnom sa posuvame blizsie k cielu a vytuzenym //...
ja zase zavidim tebe to brusko, ale ako pises raz dojde na kazdeho a ty budes mat bungalov a ja chlapceka 🙂 , len to chce system a poriadok...
a kocik mas aky a postielku? ved hod fotky baba jedna 😀

diva1902
16. okt 2010

@katti77 No čo Ti poviem, skončila som v nemocke. V pondelok na poradni tlak 170/100, nohy opuchnuté až po samú riť 😠 a ešte k tomu aj bielkovina v moči, takže klasická preeklapsia, tak ma dr. vyšikoval rovno sem. To boli šoky, zakázal mi ísť aj domov pre tašku, vraj manžel donesie, ale riskli sme to a ešte som aj žehlila poštolky, lebo som nemala komplet zbalené, tak som trochu stresovala, že čo mi v tých taškách chýba. No aj tak mi to bolo na prd, že taška na pôrod a druhá po pôrode, lebo teraz z nich vyberám veci hala-bala a keď si všetko zašpiním, tak pôjdem rodiť 😀 No ešte neviem termín CS, ale vraj to bude skôr ako môj termín pôrodu, čo je až 4.11. 😲 a keďže nejak ukážkovo nezaberám na liečbu, srdcový tlak mám stále vyšší, tak sa domov ani nedostanem. Internistka napísala taký záver z vyšetrenia, ako keby som zomierala, vraj potrebujem prísny dohľad, na nohách bandáže, takže som zafačovaná ako frontový vojak 😀 ale nejako to musím vydržať, dnes mám 37+2tt, tak možno v ukončenom 38 or 39tt to spravia.
No kočík mám concord fusion quantum travel set bamboo, s postieľkou boli patálie, prvú sme kúpili a keď sme ju doma rozbalili, tak sme ju hneď vrátili, druhá je slovenský výrobok masív, no fotečky nemám, v piatok ju manžel zložil, ešte som ju ani neustlala, aby sa mi na ňu neprášilo a vidíš, ako to dopadlo 😠 Práve mi merali TK a zase 135/90, takže žiadna sláva popri tom aké lieky na tlak užívam 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre