Oficiality na IVF. Čo všetko treba vybaviť?

jespera
3. jan 2009

Ahojte,

kedze som sa nikde nedocitala co presne treba na vybavenie IVF, preto som si dovolila zalozit tuto temu.
Preto Vas prosim o vsetky info. ktore mate - pripadne vase skusenosti pri vybaveni papierovaciek - doktor - poistovna -ako dlho kym to schvalia, cena, co potom - ako to presne vsetko prebieha.
Ja mam Vseobecnu zdravot. - ako to prebieha tam?
Niekde som citala nieco o "protokoloch" - co to znamena?
Ja sa chystam na Umele v marci - kedy uz mam zacat vybavovat papiere?

Vsetkym vam vopred dakujem za odpoved.

cikyta
3. jan 2009

Záleží kam na IVF ideš.

jespera
autor
3. jan 2009

Spln - Kosice.

mici11
3. jan 2009

Ahoj Jespera, vo vseobecnej poistovni to ide najrychlejsie, mne je schvalili za 2 tyzdne.. Ziadost mi vypisali v centre a oni ju aj posielali. Potom mi volali, ze uz ju mam schvalenu. V cenre ti daju papier, s tym musis ist aj s partnerom k notarovi, obaja podpisete, ze suhlasite s vykononom IVF a parnter suhlasi s otcovstvom. Co sa tyka protokolu je dlhy a kratky, urcia ti ho v centre. Ja som mala kratky. Cena liekov je rozna, zalezi od od toho ake ti predpisu. Mna to cele vyslo okolo 10 000 - 12 000. Ak budete potrebovat ISCI, je to este viac. My mame spermiogram v poriadku, tak sme to nepotrebovali.
Neviem co by si este chcela vediet, snad som ti trochu pomohla.

lucula73
3. jan 2009

Ahoj jespera,do akého centra chodíš?Lebo mi sme si podali žiadosť tento týždeň v utorok,chodíme do MT do heliosu a podpísali sme len jeden jediný papier,všetko ostatné za nás vybavia oni a keď príde z poisťovne /ja mám tiež všeobecnú,že to trvá 3-4 týždne/schválená žiadosť,tak nám zavolajú a potom sa pojdeme dohodnúť na ďaľšom postupe...aký protokol,aké lieky...

lucula73
3. jan 2009

mici11...no my sme s tým nešli teda k žiadnemu notárovi.

jespera
autor
3. jan 2009

Dakujem vam krasne za odpoved, jasne ze ste mi pomohli.

Co znamena kratky -a dlhy protokol,?

A ty Lucula si uz nesla k notarovi?

jespera
autor
3. jan 2009

A ako je to s platnostou schvalenej ziadosti - ked sme isli na IUI tak som ju mala platnu dva mesiace. Ako je to tu s tymto? Aby ste ma rozumeli, manzel mi ide o tyzden do zahranicia a vrati sa v marci - tak to chcem aj naplanovat, ze ked sa vrati aby sme isli na to - myslite ze by som to uz mohla vybavovat teraz?

cikyta
3. jan 2009

V MT v heliose nemusíme chodiť k žiadnemu notárovi.Všetko podpíšeme tam na mieste a všetko pošlu na pisťovnu oni.Zo všeobecnej máme žiadosť schválenu do 2-3 týždnov určite.Je to najlepšia poiťovna , čo sa tohto týka u nás v Heliose.Takže absollutne žiadne behačky okolo schvalovania niesu.
No a dalšie najspolahlivejšie inštrukcie by ti dali babenky z Košic.Lebo sa postupy vyšetrení trošku odlišuje medzi centrami.
Držím palce!

lucula73
3. jan 2009

Nie,my sme neboli nikde,len som to tam podpísala v Car.A platí to už len pol roka,minulý rok to platilo rok,teraz to vraj znížili na po roka.

lucula73
3. jan 2009

dlhý protokol začína na nejaký 16.deň cyklu,neviem presne,čo sa podáva,ešte som to neabsolvovala,potom sa pokračuje decapeptylom na 22.deň a po menzes sa začínajú pichať tie stimulačné injekcie.
krátky protokol-začína sa rovno tými stimul.inj.,po menzes,asi dáky 3.deňcyklu.To ti však veštko určia v CAR

jespera
autor
3. jan 2009

Dakujem Vam za odpovede.

jespera
autor
3. jan 2009

A este jedna otazka - v pripade ze to nevyjde, medzi dalsim pokusom musi byt nejaka pauza?

miroslava33
3. jan 2009

minimalne 3 mesiace žiadaju pauzu medzi jednotlivymi stimulaciami, aby si telo oddychlo

mici11
3. jan 2009

No nie so ziadostou, o to sa staralo centrum, to som len podpisala. Ale dostala som papier, kde stalo, ze obaja suhlasime s IVF a partner uznava dieta za svoje. To sme len podpisali pred notarom, stalo to nejakych smiesnych 120,- Mozno to nevyzaduju vsetky centra. Ja chodim do BA do Gyn-fiv.
Pauza je 3 mesiace.
Vseobecna je asi vo vsetkych centrach najlepsia, lebo nema limity. Mne prisla schvalena ziadost za 2 tyzdne.

jespera
autor
3. jan 2009

Ahoj Mici,

a aky bol vysledok? Ako si sa citila?

mici11
3. jan 2009

Ja mam za sebou dve IVF, prve skoncilo ako biochemicke tehotenstvo a druhe neuspesne. Pocas stimulacie som sa citila fajn, len treba pit vela tekutin. A odber vajicok je tiez v pohode. Ja som sa citila dobre. Nerobilo mi to ziadne tazkosti i ked som mala vysoke davky injekcii. Nakoniec som vsak otehotnela prirodzene. Kamoska s IVF krasne dvojicky. Tak ti drzim palceky 😉 A kam chodis do centra?

jespera
autor
3. jan 2009

Spln Kosice.
Co znamena biochemicke?
Blahozelam k otehotneniu - kolky mesiac?

mici11
3. jan 2009

HCG mi postupne zacalo klesat a zacala som krvacat ☹ Cize nieco ako vcasny potrat. Som v 5 mesiaci 🙂 A dakujem verim, ze coskoro budes aj ty tehu 😉

jespera
autor
3. jan 2009

Takze tiez si si prezila svoje. Prajem ti krasny zvysok tehotenstva, a nech je vsetko v poriadku.

lucula73
3. jan 2009

Jespera - teraz mi mužík povedal,že ten papier,čo sme podpisovali,že to bolo čestné prehlásenie,že súhlasíme s ivf...tak preto sme nemuseli k notárovi,im asi stačí len takto.A že on ani nevie,či ho vlastne podpísal,ja hej.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre