Otehotnela niektorá z oligoteratozoospemie?

bakosko
28. júl 2009

baby otehotnela s vas niektora s tymto spermiogramom bez umeloho oplodnenia doktor nam povedal ze nemame ziadnu sancu pocat prirodzene

cisielko
29. júl 2009

Bakoško...mi míme presne túto diagnózu...doki nám tiež povedal, že to máme skúšať ale šanca je úplne minimálna...zatial sa nám to nepodarilo...rozhodli sme sa už nejdeme čakať a idem na IUi...vy máte asi ten istý problém...od kedy to viete?

jarulai
29. júl 2009

bakosko - čo presne znamená tento výsledok?

mimusa4
29. júl 2009

malá pohyblivosť a malé množstvo a myslím že aj defomované

kveta
29. júl 2009

Je to málo spermií a so zlým tvarom. Možno by stálo za to požiadať adminov, aby túto tému presunuli zo Snažiliek do Tehotenstva. Tam tých tehu bude /dúfam/ predsalen viac.

tija28
29. júl 2009

bakosko - tak moj muz ma tiez tuto diagnozu..........my sme skusali aj IUI a aj IVF, ale nam sa zatial nezadarilo, a to sa o babo pokusame uz vela rokov, takze u nas bude problem asi este niekde inde .........ale poznam par parov, ktorym sa to aj napriek tejto diagnoze podarilo prirodzene 🙂 sanca je sice velmi mala, ale dolezite je, ze tu je 😉 takze treba verit a nevzdavat sa 🙂...... a aj zazraky sa predsa deju kazdy den, a hlavne vtedy, ked to vobec necakame 🙂 🙂 🙂 takze vela stastia 😉

kveta
29. júl 2009

Napadlo ma, že jednu dievčinku poznám tu na fóre, zadarilo sa im druhý mesiac po IVF prirodzene a pritom mali túto dg.

bakosko
autor
29. júl 2009

tina nam povedali ze IUI NEMOZEME ABSOLVOVAT,len Ivf bola som uz 3 krat a nic

tija28
30. júl 2009

bakosko - tak to aj nas presviedcali len na IVF-ko kvoli tej diagnoze, ja uz mam za sebou dve neuspesne IVF-ka, a kym pojdem na to posledne, tak ideme skusit aj s muzom este aspon dvanast krat IUI, aj ked doktori tomu nedavaju velku sancu.............ale ja sa nevzdavam a ked sa pri ivf-ku dokazalo oplodnit vajko aj prirodzene a aj ICSI, tak isto to pojde aj cez to IUI - teda ak budem mat priechodne vajcovody, co mi pojdu teraz zistovat 😉 no skratka rozhodla som sa ist nato inou cestou ako priamo cez ivf a uvidim, ci to bude ta spravna cesta 🙂 🙂 🙂

no v kazdom pripade skusim este vsetko preto, aby som nemusela podstupovat priamo ivf-ko, pretoze to je paradny zaberak na organizmus hlavne kvoli tym silnym hormonom 🙂

a jedna baba otehotnela na dvanasty krat po IUI..................takze mozno to pojde aj takto 🙂 🙂 🙂 ale ked clovek nevyskusa, nezisti 😉

bakosko - a robili Ti uz laparku alebo hysteroskopiu alebo HSG ??? 😉 .........ked vam nedoporucili IUI ? 🙂

katarina822
30. júl 2009

ahojte mi mame tazku terratospermiu a asthenospermiu a tesne pred 1ivf a isci som otehotnela prirodzene.
a ziaden lekar Ti nemoze povedat ze prirodzene sa to nepodari vzdy je sanca.

tija28
30. júl 2009

katarina - tak to je super, ze sa vam to takto pekne prirodzene zadarilo 😉 gratulujem k tehulkovaniu 🙂 a kolko rokov ste sa uz pokusali predtym o babo ? a Ty si predtym absolvovala aj laparku alebo nieco ine ? ci len muz mal problem 🙂

lenca.b
30. júl 2009

Ahojte tak moj mm ma oligoasthenozoospermiu ja mam za sebou laparoskopicke vysetrenie, ktore potvrdilo ze som ok ale tehotni zatial nie sme takze asi bude dalsi postup IUI alebo daco ine

jarulai
30. júl 2009

ahojte, my sme mali len 10% spermií, ale boli morfologicky bezchybné. tiež nám doki hned začal vravieť, že prirodzene to asi nepojde, no na skúšku nám odporučil profertil a po asi 6týždnoch užívania sa spg zlepšil až na 75-80% bezchybných spermií 😉 a asi po 2mesiacoch sa nám podarilo prirodzene otehotnieť...nechcem tu robiť nejakú reklamu, neviem, či by pomohol aj na morfologiu
takže asi tak 😉 držím nám všetkým paste

lenca.b
30. júl 2009

profertil doporucovali aj nam ale vzhladom na pomer cena a ucinne latky a ich pomer vraj az tak super nie je ja som mm vybrala cem-m pre muzov zlozenie dosti podobne ako drahy profertil...neviem mozno to tak nie sak kazda si moze vybrat 😉 moznosti je viac

jarulai
30. júl 2009

to už je na každého uvážení 😉 a nemusí to predsa na každého tak účinkovať ako na mojho mužíka.

tija28
30. júl 2009

jarulai - tak profertil bral aj moj muz a u neho nebolo ziadne zlepsenie..............ono to funguje asi fakt na kazdeho inac 🙂 .........ale dolezite je, ze vam sa podarilo otehotniet nakoniec tiez prirodzene 😉 tak vela stastia v tehulkovani 😉

lenca.b
30. júl 2009

veru veru vsecia sme ini mojmu mm sa aj pri tom cem-m zlepsil spg morfologia o dost lepsie 🙂 takze neviem profertil sme ani nezvazovali je tu na konikovi dost o tom popisane 🙂

jarulai
30. júl 2009

lenca, tak hlavné je, že sa zlepšil a je jedno od čoho 😉 tak teraz už len aby sa stretli s tvojim vajkom 😉

lenca.b
30. júl 2009

no ved to presne tak darmo ich bude vela budu perfektne a rychle ked sa nestretnu 😉 moze to byt aj ta pomala a moze byt jedna a ked bude mat stastie a natrafi na vajko tak sa stane zazrak 😉

jarulai
30. júl 2009

ved preto sa tomu hovorí zázrak života 😉

katka14
30. júl 2009

ahojte žienky, momentalne ma straší presne tá otázka čo ste tu rozoberali. aj môj drahy ma tuto diagnozu - oligoteratoospermiu - neviem presne ako sa to píše. 1. IVFko bolo neuspesne, chystame sa na druhe a tu je ta moja neustala myslienka - či to vyjde s touto diagnozou. ja mam aj laparku za sebou, aj HCG. našli mi endo, ale vačšinu zničili. inak som ok. manželovi som nasadila EREGMU na zaklade infosiek z konika, ale neviem či to zabere, bolim sa aby sme takto nepremarnili pokusy cez poistovnu. čo vy na to?

bakosko
autor
30. júl 2009

co je to endo

katarina822
30. júl 2009

endo je endometrioza.
tija absolvovala som laparoskopiu rok po nej sa nam zadarilo.a absolvovali sme aj kopu inych vysetreni problem bol aj vo mne ze som mala kratke cykly 21-23dnove.ja som brala liek siofor /vedlajsi ucinok je na posilnenie vajicok ze ak dojde k spojeniu aby malo silu sa udrzat a dalej delit/ 6mes.odporucaju a po 6mes.som bola tehu.a manzel bral profertil spermiogram sa mu nezlepsil ale po 3mes.co ho bral na 4mes.som ostala tehu.

katarina822
30. júl 2009

tija pokusali sme sa o babo skoro 3roky.

bakosko
autor
31. júl 2009

katarina aku diagnozu mal manzel moj ma oligoteratozoospermie ja sa pokusam uz 11 rokov

lucula73
31. júl 2009

bakosko
my sme mali takú diagnozu,100%patologických,nízka pohyblivosť aj počet...doki v centre nám povedal,že s takou diagnózou sa dá otehotnieť,ale ťažko...tak sme nečakali,v marci sme šli na 1.ivf..neúspešné,teraz sme mali ísť v júli na druhéivf a vjúni mi mrcha neprišla....ja to beriem aj za zázrak,no veľmi veľa robí psychika,to teraz možem potvrdiť.
Takže veľa šťastia....možno sa aj vám zadarí klasicky. 😉

tija28
31. júl 2009

katarina - diky za odpoved 😉 a mam este otazocku..........to po laparke Ti zistili, ze mas slabe vajicka, ked Ti predpisali tie lieky ? alebo ako Ti to zistili, ze nasadili tento typ uspesnej liecby 😉

lucula - zdravicko tehulka 😉

bakosko
autor
31. júl 2009

lucula a co ste papali 😀 ake vytaminky

lucula73
31. júl 2009

bakosko,moj mm papal len profertil ,bral ho tri mesiace,zhruba do toho marca,ako sme šli na prvé ivf....no na kontrolný spermiogram odmietol ísť,že vraj načo a takisto som do neho nedostala odvtedy žiadne vitamíny,tak neviem,asi zabral len ten profertil...

tijuš,čavko 😉

katarina822
1. aug 2009

ahojte tija to ze mam slabe vajicka mi zistili az v centre pre asistovanu reprodukciu doktor Herman v Ke ked mi robil hormonalny profil. a ja som brala len ten liek siofor ako on sa hlavne predpisuje diabetikom co ja niesom ale vedlajsi ucinok je na posilnenie vajicok ale dlzka liecby min.3mes az 6.je to taka predpriprava aj na ivf. inak ako ten liek rychlejsie stiepi cukry co ako by som mala schudnut co sa mi nepodarilo.
bakosko vysie som pisala aku diagnozu ma moj manzelik.drzim palce aby si coskoro zbadala na testiku 2//.

tija28
3. aug 2009

katarina - diky, a dolezite je, ze uz o mesiac budes mat v naruci malu Katku, tak ja Ti zelam vela vela zdravicka a hladky porod 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre