Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

ika_ba
18. feb 2007

ahoj lauritka,
mne pichali injekcie do zadocku a potom neskor este do bruska, je to v pohode, neboli to, a je to ako pise sikulik, doplaca ca cca tych 15 tisic

lauritka
18. feb 2007

a preplacaju ti dve umele alebo tri..mimochodom nebol niekto v KE ? na zakroku? ale nie u hermanna

sisulik
18. feb 2007

lauritka....len este musis pocitat aj s tym, ze mozno okrem injekcii bude treba doplacat aj za ine vecicky...nam to aj s injekciami vyslo do 30tis.sk. ale nelutujem tie peniazky pretoze sme uz v 24.tt. a onedlho pribliznu sumicku (alebo skor tak do 20tis.sk) budem potrebovat aj pri porode. ale co clovek neurobi pre babo... 😉

sisulik
18. feb 2007

lauritka..ja som bola u dr. hermana...

lauritka
18. feb 2007

aha...a toho druheho nepoznas..lebo v KE to robia dvaja sisulik? ako dlho ste sa znazili vy

lauritka
18. feb 2007

ja zom uz totiz u hermanna bola ale zatial nie na umelom..len raz na inseminaciu asi tri roky dozadu..potom som bola dost sklamana lebo aj fostimon skusal..aj clostyl atd..nic nevychadzalo..tak so si dajako dala pauzu..isla som k novemu gynekologovi..a ten mi vysetril hormnomy a zistil zvyseny prolaktin....berem uz parloder vyse dvoch rokov aj vitaminy...cudujem sa ze hermann na to neprisiel?? ved to je zaklad..tak mu trochu neverim..ani kamaratka nedopadla najepsie lebo jej nevysetril stitnu zlazu..a 4 pokusy sa nevydarili..a jej gynekolog povedal ze na umele ani nemas ist ked nemas v poridku hormony..takze by som chcela vyskusat toho druheho len neviem ako sa vola

sisulik
18. feb 2007

v KE to robia na troch miestach...dr. herman, robia to aj v starej nemocnici a este je tu nejake centrum neviem ako sa vola ale je vedla zeleznicnej nemocnici. ja som s dr. hermanom bola velmi spokojna. mna predtym nez som isla k dr. hermanovi kompletne vysetroval moj obvodny gynekolog a az potom som isla za dr. hermanom. ja som bola uplne v poriadku a zrejme aj to je jeden z dovodov, preco nam IVF hned na prvy pokus vysiel. velmi podobny pripad mala aj ta kocka ktora isla na UO vtedy ked aj ja a aj im vysiel prvy pokus...bola s nami v ten den este jedna, ale u nich bol problem v oboch a najma v nej, a nevyslo im to. ale tento rok sa chysta opat k dr. hermanovi.
neviem preco ta nevysetril tvoj obvodny gynekolog poriadne predtym nez si isla do centra. lebo ak tvoj obvodny gynekolog najde v tebe chybu, tak je na nom, aby ti daval rozne hormonalne tabletky atd...a ked ani to nezabera, tak az vtedy sa chodi do centra na UO.
a este k tomu dr. hermanovi len tolko, ze on nie je Boh..on robi co moze..ak to nevyjde, nie je to jeho chyba a sam je z toho smutny, ale ked to vyjde, tak sa z toho tesi aj on.

kili
18. feb 2007

sisulik, ty si bola na umelom 😕

lauritka
18. feb 2007

na ja som myslela ze on ti robi vsetky testy a take veci a pride aj na chyby preco sa nedari

sisulik
18. feb 2007

kili..heheh..spionka...;) pri aishy nie, ale teraz pri druhom ano.. 😉

lauritka...vacsinou sa do centra chodi az vtedy, ked uz vies kto ma aku chybicku...kedze ja som mala uplne vsetko v poriadku, tak na rade bol moj manzel a tam sa to aj naslo. a az tak sme isli do centra. ale mam aj zname ktore boli u dr. hermana, a chybicka sa nasla u nich a nie v ich partneroch, a najprv ich mali nastarost ich lekari a ked ani tak sa nedarilo otehotniet, tak isli k dr. hermanovi. nie vsetky isli, lebo niektorym sa nakoniec po clostylbelgitu a roznej hormonalnej liecbe podarilo otehotniet pred navstevou dr. hermana. ja by som povedala, ze dr. herman je ten zaver toho vsetkeho...

lauritka
18. feb 2007

😒 no mne moj gynekolog zistil len zvyseny prolaktin..ale na to uz beriem dva roky lieky uz je v norme..berem parloder.a babyplan..a muz bol na zermiograme pred troma rokmi asi..ale ze vraj sa spermie mozu menit..takze asi by mal ist zase hmmm..vies som myslela ze ked na to nebudeme az tak mysliet sa zadari..ale vidim ze asi budeme musite tomu zase pomoct 😒 kdeze uz mam po 30.

sisulik
18. feb 2007

lauritka....my mame s manzelom 2,5 rocnu dcerku bez UO a aj bez snazenia sa...zadarila sa hned ked sme si to zmysleli. ale po porode sa to uz vobec nechcelo zadarit, tak som chodila na rozne vysetrenia a vsetko vyslo v poriadku...nakoniec bol zly manzelov spermiogram, ktory predtym nikdy zly nebol. pri muzoch sa to moze uplne zmenit i do polroka...a aj do 3mesiacov. pri manzelovi nenasli aj po roznych vysetreniach pricinu tej nahlej zmeny, tak dali zaver, ze to moze mat psychicku formu...psychika i toto moze zmenit...to uz je sila, co?

lauritka
18. feb 2007

😖 oh jasne no tak uvidime

lauritka
18. feb 2007

ja ho psoel zase asi na spermiogram 😉

sisulik
18. feb 2007

a potom sa ho spytaj, ze na koho myslel... 😵

lauritka
18. feb 2007

😉 uz som nasla aj dalsie centrum co pisali kocky v inej teme..takze pojdem vyskusat tam , k Hredzakovi a uvidime 😉

sisulik
18. feb 2007

no lauritka..si sikulka. ;) a drzim palce...

lauritka
18. feb 2007

😉 dakujem po piatich rokoch dadam uz aj na mna by sa mohlo usmiat stastie..a inac ake vysetrenia ti robili ak sa mozem spytat pred zakrokom

sisulik
18. feb 2007

uz presne ani neviem..ale okrem roznych krvnych testov, rozne usg vysetrenia, vytery a tak....a potom kazdy mesiac moj obvodny gynekolog sledoval podla usg ci mam ovulaciu a tak....vsetko bolo ok. mozno keby nieco vyslo zle, tak by mi robil viac inych vysetreni, ale nebolo treba a ani hormony som nebrala. a tak az isiel manzel na urologiu na spermiogram...a potom jeho tam dopovali nejakymi injekciami a tak, kedze spermiogram nebol dobry...ale nebola tam nejaka uzasna zmena..tak som to vzdala, kedze ja nerada prilis dlho cakam a sme sa vybrali k dr. hermanovi....
usmeje sa urcite aj na teba...drzim palceky...a u teba vlastne co nasli?

lauritka
18. feb 2007

vies celkovo tiez nic len zvyseny prolaktin..ja mavam previdelny cyklus 28 dni..berem parloder uz dva roky aj babyplan/calibrum..kyselinu listovu...aj folikuly som mal v poriadku este ked som chodila k hermannovi...stimulacie vychadzali a stale sa nedarilo..takze asi pojdeme odznova ved za tie tri roky sa mohlo vela zmenit...

sisulik
18. feb 2007

mozno ze by to cez IVF vyslo....ty si mala to IUI?

lauritka
18. feb 2007

ano len to..ale to som vlastne este ani nebola preliecena hormonalne..takze mozno ak teraz zacneme s vysetreniami a vsetko bude v norme,,tak sa OU podari...mozno to je nejaka transferna chyba apreto sa nedari 🙂

sisulik
18. feb 2007

su aj take pripady vo svete a urcite aj na SR, ze aj ked obe pary su uplne v poriadku, nejak sa im nedari otehotniet...lekari na to nevedia odpovedat ze preco, jednoducho to nejde prave tymi dvoma...a pocula som o takychto pripadoch osobne a jeden z nich sa aj rozviedli po 10tich rokoch...a ked si nasli novych partnerov, tak hned na zaciatku zena otehotnela s novym partnerom a jej byvaly so svojou novou partnerkou. Je to naozaj len a len v Bozich rukach...

lauritka
18. feb 2007

😖 ano ale je to dost krute ked niekoho milujes a oznamia ti ze nemozte mat spolu deti..to by ma dorazilo asi uplne 😠

ika_ba
18. feb 2007

ahoj sisulik,
aj mu s manzelom sme asi taky pripad, podla lekarov nam nic nebrani, aby sme mali mimi, aj ked uplne perfekt vysledky nemame, ale radsje budem mat vedla seba skveleho manzela a budem asi bez dietata, ako mat dieta a matr manzela, ktory ma bude tyrat ci len citovo, zial poznam viacere taketo pripady

lauritka
18. feb 2007

😒 pravda ika ..potom si len kupime viacej psov a maciek 😉

sisulik
18. feb 2007

a este ma napadlo...ze aj jeden z manzelovych strykov skoro 20 rokov nemohli otehotniet s manzelkou a nenasla sa ziadna pricina..a si predstavte ze teraz maju chlapceka o rok starsieho nez moja aishinka. otehotneli (prirodzene) ked mali 40 rokov...a vdaka bohu maju aj zdraveho synceka.
ika-ba...ja by som tiez svojho manzela nemenila za nic ine...ak sme mali byt bez dietata, tak by som si na to zvykla. ved su tu aj ine sposoby ako ziskat babo, napr. pestunskou starostlivostou a tak...a co sa tyka vas, ked to najmenej budete cakat, vtedy to vyjde. ;)

lauritka
18. feb 2007

😉 dakujem sisulik ja uz pojdem ved este napisem ze co a ako..a uzivaj si tehotenstvo nech sa dari 😲

sisulik
18. feb 2007

dakujem lauritka....ja tebe zase drzim palceky...papa...

ika_ba
18. feb 2007

ahoj sisulik ,
mas pravdu, ja som na manzela cakala dlho, vydavala som sa, ked som mala 31 rokov, moja sestra sa vydavala velmi skoro, musela sa, ale este pred svadbou o mimi prisli, teraz ma dceru ale manzelstvo na figu, nakoniec minuly rok na jar skoncila na psychiatrii, ked sa celkovo zrutila, a nepoznala nikoho, dokonca nevedela ani kto je ona sama, lekari jej nedavali ziadnu nadej, a prave vtedy sme boli na svojom prvom ivf, aj preto si myslim, ze sme neboli uspesni, lebo som nebola v klude, ale kazdy vecer som doma hrozne plakala
sestra sa vyliecila, ale jej manzel sekal dobrotu len urcity cas a zase su v starych kolajach
a este nikdy nezabudnem, co povedal moj otec na mojej svadbe, ze este nikdy nevidel taku stastnu nevestu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre