Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

milacikova
20. feb 2007

Holky, netrapte sa s tym ze nasilu pijete vodu uz dlshie pre et, pretoze to tiez nie je dobre pri et nebudete dostatocne uvolnena a moze to byt dost bolestive, ja som sa zacala zavodnovat az ked som vstupila do cakarne v Ics. vzdy bolo dostatok casu aby sa mocovy mechur naplnil a dokonca som pocas cesty do BA(2hodiny) sla na toaletu.

ika_ba
20. feb 2007

ahoj andulik,
vacsina tehotnych zbada, ze ich bolia prsia, bradavky a hlavne tam z vonkajsej strany, a moze ti byt aj zle, aspon u mna to bolo take, dokonca mi nechutilo ani jest, viac ti poradit neviem

rozarka73
20. feb 2007

🙂 ahojte umelinky!!!hrdlo ma prestalo boliet, tak som happy 😀 😀 , trosku som dokonca aj upratovala a strojim sa von,ved nemozem len lezat, podla mna ak embryjka su uz usalaseli, je treba robit vsetko ako normalne, len nezdvihat tazke predmety!!!! 😕 citim sa ok, ale ani prsia ma nebolia, nic mi nie je, takze nemam priznaky???? 😢 andrejka to je super, ty budes mat tri deticky aj ja som z troch, mne by stacilo aspon jedno 😅 , babenky mmozno buduci tyzden aj ja budem uz na vasej strane tehulka, hura!!!! 😅 😀 😎

aaandrejka
20. feb 2007

adulik.. to je strasne individualne... ja osm napriklad pri sovjich prvych dvoch detoch (prirodzene otehotnela) ani netusila, ze som tehotna, az kym som nesla za lekarom kvoli meskajucemu menzesu... teraz po ivf som hned mala citlive prsia.... je to individualne nielen u kazdej zeny ale dokonca u kazdeho tehotenstva

rozarka, super, ze ta prsestalo boliet... a s tymi pracami mas uplne pravdu, netreba vylihovat, ja somn na druhy den po transfere sadila kvietky do sklalky ;)

lalupa
1. mar 2007

baby, viete mi to zhrnúť ako si budem pichať gonal, decapeptyl a pregnyl? Mali ste niekto takúto kombináciu? Zvládali ste to bez nejakých problémov? ďakujem 🙂

milacikova
1. mar 2007

Lalupa, zacinas decapeptylom( bud 1*jednorazovku) alebo kazdy den predplnene pierko - pichas do bruska, potom od urciteho DC pridavas gonal povacsine davaju v pere picha sa do bruska a vsetko sa konci pregynlom na sami koniec stimulacie ktory ti zaruci ovulaciu do 36hodin, ten sa picha do svalu do zadnice 😉

aaandrejka
1. mar 2007

lalupa, aky mas protokol? to zavisi aj od neho

pozri na
http://www.iscare.cz/car.php?article=23
alebo na stranbku gest.cz, tam su popisane jednotlive protokoly

ja som mala v hermana dlhy lutealny, t.j. cca v polke cylku jednorazovka decapeptyl (to jedno balenie, to je vlastne jedna injekcia), potom som cakala na menzes, puregon (ty gonal) som si zacala pochat od 3. dna cyklu, ked uz herman videl, ze su vajicka dostatocne velke (trva to 9-12 dni, kym narastu, je to individualne), tak si 36 hodin pred odberom (cize obvykle niekedy vecer, lebo oni odbery robia rano) pichnes pregnyl, ktory sposobi prasknutie oocytov (obaly, v ktorych sa vajka nachadzaju)

lalupa
1. mar 2007

ďakujem vám za rýchle odpovede a skúsenosti 😉 Asi tým len treba prejsť, že? Ale to bruško sa mi nepáči... radšej do riťky... Pichali ste si samy?
Milacikova - uz si po? ako si na tom?
Andrejka - "konikova odbornicka" 😀

aaandrejka
2. mar 2007

lalupa, na puregon urcite, ale myslim, ze aj na gonal, dostanes tzv. pero - vyzera to fakt ako pero, k tomu su take tenucke ihly, ze ani ja, ktora som sa stale desila injekcii, som s pichanim do brucha nemala vonkoncom ziaden problem 🙂

pozri na www.puregonpen.com, je tam cely navod, ako sa to picha, uvidis, ze to nie je nic hrozne, tie ihly su tak tenulinke, ze to ani necitis 🙂

milacikova
2. mar 2007

Lalupa, no ja uz mam za sebou 2IVF a 2KET a chystam sa na tretie KET, stale bezuspesne, snazim sa uz vsetko brat s nadhladom , naucila som sa sama si pichat injekcie, cerpala infosky z netu, podstupila vsetky mozne vysetrenia ale podvedome si stale vravim ze snad to raz vyjde, a preto sa snazim ist stale dalej i ked si niekedy myslim ze uz dalej nevladzem

misa1
2. mar 2007

neboj do tretice vsetko dobre.teraz ti to vyjde.aj si chodila do prace po ET?

milacikova
2. mar 2007

Miska, dokopy su to 4pokusy uz, a idem na piaty, po ET som bola doma asi 2-3dni a potom do prace, tiez sa nedoporucuje stale aj lezat pretoze sa maternica nedostatocne prekrvuje a to nie je tiez dobre, len treba vsetko s mierou a vdaka a dufam ze tento pokus uz bude posledny 😉

misa1
2. mar 2007

aj ta lakali tehu testy zo zaciatku?robila si si nejaky?lebo ja som teraz 7 den po transfere a neda mi to.

milacikova
2. mar 2007

Vzdy som si ich robila🙂, ale na 7den po et este nic neuvidis, pri 5dnovej PK mozes skusit testnut tak na 9 po et i to len nejakym 20 - 25jednotkovym , inak mne nikdy test neukazal druhu ciarku ani naznak aj tak bolo z krvi negativne

misa1
2. mar 2007

ja som si dnes robila a su tam )).skusim este v pondelok asi sa chytili obidve.

milacikova
2. mar 2007

NO vidis🙂 urcite to budu dvojky🙂, HCG uz musi byt vysoke ked uz teraz su pekne 😉 tak stiskam prsty nech sa to len potvrdi 🙂

misa1
2. mar 2007

to uz by nemalo byt v krvi ziadny hormon zo stimulacie?keby ze ano tak to by aj tebe ukazolo ciarky.moze to tak byt?

milacikova
2. mar 2007

To uz nie je pravdepodobne ze by to bolo z pregnylu, ja som testovala tak na ten 9den po et, skor som to neskusalala

misa1
2. mar 2007

ja som mala choragon 5000.ale to je to iste.ved sa uvidi.ty by si mala ist kedy?a kam chodis do akeho centra?

milacikova
2. mar 2007

Ja by som chcela ist v aprili opat, chodim do Heliosu, ak to bolo 5000choragonu tak uz by mal byt z krvi odburany

misa1
2. mar 2007

tam mas este namrazene alebo zase stimulacia?mne ked toto nevyjde tak potom pojdem cez poistovnu.teraz sme boli ako samoplatci.

misa1
2. mar 2007

ty si mala ten pregnyl ako baleny?mala si tam 3 prasky a 3 roztoky?ten choragon je tak baleny,ale neviem ci jeden prasok ma 5000 iu alebo cela krabicka

milacikova
2. mar 2007

Mam tam 3blastocysty, pravdepodobne ich budu vsetky rozmrazovat uz, a ked to nevyjde tak vypiseme ziadost na 3IVF a potom budeme samoplatci, preco si bola najprv samoplatcom? koli cakacka? kam chodis do car?

misa1
2. mar 2007

my chodime do blavy ferticent.mali sme peniaze tak sme to riskli.co su to tie blastocysty

milacikova
2. mar 2007

Ja som volila najprv variantu poistovne, uz i tak sa vravelo minuli rok o preplacani len 2cyklov , samplatcom moze byt clovek kedykolvek 😉 , blastocysta- je embijko ktore je kultivovane niekolko dni.....uz ma niekolko 100buniek, ak sa emb. vykultivuje az to tohoto stadia je predpoklad ze je silne a ma vasciu sancu prezit a uhniezdit sa t.j. "silny jedinec" 😉

misa1
2. mar 2007

tak to davali asi mne.napr.v pondelok bol odber a v sobotu mi vkladali. 😲

lalupa
2. mar 2007

milacikova, tak to mi je naozaj luto, ze to pred tym nevyslo, ale tento rok je velmi pozitivny, treba verit (nic ine nam neostava) a jar je velmi vhodna na pocatie, tak si drzme vsetky palceky 😉

milacikova
2. mar 2007

Ano mas u seba blastocysty toto kultivovanie sa vola predlzena kultivacia a tym sa vyselektuju zivotaschopne embrijka

misa1
2. mar 2007

jasne,ma byt plodny rok tak vzhuru do prace

misa1
2. mar 2007

dakujem za info,drzim palceky.dobru nocku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre