Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

ena
17. feb 2007

francis: to si sa dost divne opytala🙂 Ake injekcie myslis? Detom pri ockovani ?

milacikova
17. feb 2007

Ahoj, chce to len nabrat kus odvahy pri prvej inj. a potom to uz ide 😉 , ododlanie pichnut si je tazke, pri prvom vpichu sa mi triasli ruky ale zvladnes to aj ty urcite, treba len miesto vydezinfikovat nejakym liehom urobit faldik na brusku a pichnut , da sa to zvladnut vyhoda je ze nemusis chodit za niekym kto by ti injekcie pichal.

vavka33
17. feb 2007

Neviem ake injekcie,ale mnenevadi to vidiet a ani niekomu injekciu pichnut,samozrejme len do svalu,do zily nie,lebo nie som zdravotnik

janinah
17. feb 2007

ahoj, nepochopila som presne, na čo sa francis pýta, ja som zdravotník, ale veľmi rozmýšľam komu a akú injekciu pichnem mimo pracoviska,nie je problém pichnúť, ale mohol by byť problém zvládnuť prípadnú reakciu,ak potrebujete mať podanú injekciu napr. cez víkend veľmi odporúčam ísť si ju pichnúť na pohotovosť a nie k susedke sestričke,reakcia môže byť aj po desiatej injekcii, keď deväť predtým ste dostali bez problémov. Reakcie na podaný liek sú zriedkavé, ale stáva sa to a vtedy treba mať poruke lekára a lieky, preto napr. po podaní injekcie treba počkať 30 minut v čakarni, neviem, či sa to ešte robí,či vás na to niekto upozorní.

milacikova
17. feb 2007

Kocky, myslim ze Francis sa pyta na pichanie inj. na stimulaciu pri IVF, aplikuju sa presne ako u diabetikov, su to len podkozne injekcie a v centrach nas presne informuju ako to robit ukazu postup ako ich aplikovat, niet sa coho obavat, je tak Francis?

culinka
17. feb 2007

aj ja som si pichala inj.v stimulovanom cykle IVF,je to uplne v pohode,clovek prezije vsetko,len aby sa dopracovalk vytuzenemu babatku.U nas vysiel prvy pokus
prajem vam vsetko len to naj. 😉

mayka
18. feb 2007

Prvu som si nechala pichnut od sestricky a pozorne som ju sledovala ako to robi. No a kedze to bolo v piatok a cez vikend sa neosrdinuje tak som to musela zvladnut sama nakolko sa mi nechcelo zo Senca letiet do BA. No a zvladla som to. Nic to nie je. Ja som si pichala do brucha merional. 😀 Vobec to nebolelo a ani modriny som nemala.

francis
autor
18. feb 2007

ahojte 😅 myslela som injekcie na Ivf,ja si tiež pichám sama.Dá sa to zvládnuť i keď tie prvé boli dosť ťažké,lebo som nevedela,čo ma čaká.Je to pohoda,že sa nemusí nikam chodiť 😅 Až na to,že mi nejako málo reagujú.Neviem,či sa to stalo aj niekomu inému a potom máš pocit,že to zle dávaš keď to robíš sama ☹ Ale veď zle sa to asi nedá pichnúť keď to ide pod kožu?Francis

mimi109
18. feb 2007

mozem sa opytat co to je to IVF? 😅 fakt netusim co by to mohlo byt 😕
ja by som si asi sama injekciu nepichla radsej by som dochadzala do nemocnice ja sa injekcii boljiiim 😀 😀

ika_ba
18. feb 2007

ahoj janijah,
trocha ma prekvapilo, ze pises o nejakych 30 minutach. mne davali injekcie uz pocas liecby clostylom, teraz pri ivf, bud v centre alebo aj na pohotovosti, ale ked mi pichli injekciu, ked mam napisat pravdu, ani pes po mne nestekol, nieto aby som niekde cakala este 30 minut na reakciu, ani som nikde nepocula, ze by sa to robilo

ena
18. feb 2007

francis : tak potom by si mohla poslat adminom, napriklad emjee internu postu, nech ti upravia ten nazov temy na "pichanie injekcii pri IVF" .. aby bolo jasne na co sa pytas ;)

evitam
18. feb 2007

Francis, ja mám tú prvú Merionalu a puregonu dnes za sebou. Tiež som z toho bola na vetvy, akože preboha do brucha...,ale fakt to absolúúúúútne nič neni. Je to v pohode a hovorím si,že pokiaľ to bude takto prebiehať až do konca, skúsim to aj milión krát-ak bude treba...
Teda prvú dávku som pichala dnes preto, lebo včera v centre bolo ešte skoro a zajtra by bolo neskoro. Manželík je super, fakt ako starý mazák na ošetrovni... 😀
Mimi, buď rada, že to IVF ti nič nehovorí. Ak nemáš problém splodiť potomka prirodzenou cestou, si v tomto svete z tých šťasnejších...

milacikova
18. feb 2007

Mimi, IVF - in vitro fertilizacia, cize oplodnenie mimo tela matky = umele oplodnenie
Ika_ba, tych 30min. nie je potrebnych vo vacsine pripadoch pichania hormonov nebyva zle preto ti nikde nedoporucuju zotrvat 30min, ja som tiez veru nikdy nikde necakala na reakciu a to som vypichala pri 1IVF cca 40ampuliek menopuru do svalu, pri 2IVF cca 2000IU Puregonu a v pohode
Mayka, to ze reagujes na inj. pomalsie sa stava poznam kocky ktore stimuluju napr. 8 dni a aj 14 dni, kazda reagujeme na stimulaciu inak a preto musis verit dr. ktory urcia dlzku stimulacie a urcia vhodny cas na OPU(odber vajicok), vsetko dobre dopadne urcite 😉

sisulik
18. feb 2007

ja som si tiez pichala puregon..myslim ze to bolo 10 dni. prve dni mi z neho bolo zle ale potom uz som sa citila dobre. na zaciatku mi ich pichal manzel, ja som sa bala, ale raz som to vyskusala sama. bola som na seba hrda. vobec to nebolelo tak som si to nadalej az do konca pichala sama..ja som si ich pichala do stehien. vytvorilo sa mi az 20 vajiciek. doteraz som na seba hrda, ze som si to ja "bojko" dokazala nakoniec pichat sama. nechapem coho som sa bala... 😉

ika_ba
18. feb 2007

ahojte, mna len zarazilo, co napisala janijah
mne totiz aj v centre odporucili, ze mi to moze pichnut bud sestricka alebo manzel, a myslim,ze by to neboli hovorili, keby si neboli isti, ze to zvladnu

sisulik
18. feb 2007

janinah zrejme si myslela ze ide o klasicku injekciu a nie o tu na IVF. lebo tu klasicku ktora ide do zili mozu pichat len zdravotnici. a ta na IVF, to je hracka...nieco ako pre cukrovkarov.

francis
autor
18. feb 2007

ahojte 😅 Som rada,že sa nám téma rozvinula.Myslím si,že netreba meniť názov témy,lebo my čo sa nás to týka vieme o čo ide.Ja si tiež pichám do bruška a zvládam to sama,v minulosti by som si ani nepomyslela,že to dokážem 😅 Tak držte sa všetky a nech k nám už pribudnú maličký drobčekovia na ktorých čakáme 😅 😅 😅

ika_ba
18. feb 2007

ja si tiez myslim, ze kazdy ktory zavital na tieto stranky, tak vie o com baby pisu, tak mu musi byt jasne, o ake injekcie sa jedna

evitam
18. feb 2007

Veru tak, nech folíky rastú a nech nám všetkým vyjde všetko tak, ako si želáme... Apropo, budete si ich pichať v rovnakom čase? Ja som si ich chcela pichať večer,aby som príp.bolesť prespala, no sestrička mi povedala, že najlepšie je ráno. Tá posledná dávka na kontrole po 6. dňoch najlepšie ukáže vývoj toho procesu...

ika_ba
18. feb 2007

ahoj evitam,
injekcie by sa mali pichat v doobednajsich hodinach, v iscare to maju aj napisane na papierikoch, vynimku tvori jedna injekcia, ktora sa picha 36 hodin pred odberom, teda o 22 vecer

evitam
18. feb 2007

Áha vidíš? Ani som si tam žiadny papierik nečítala. Nezodpovedný pacient, čo?
Pichám ale ráno, bolo to setričkine nariadenie a to je nad zákon! 😉

ika_ba
18. feb 2007

ja som si to tam vsimla pri kontrolach ked som cakala, je to na tych stolikoch
a tato stranka je aj nato, aby sme si navzajom poradili, a co hovoris na hlavnu sestru? mne sa velmi paci, je taka super

evitam
18. feb 2007

Mna včera poučovala o pichaní injekcií. Mala som nejaké extradlhé vedenie, tak som ju poprosila o repete. Robila to tak rýchlo a profesionálne,že sa mi pri nej zdalo,že som práve dokončila pomocnú školu. Je podarená a keď ju vidím, vždy pozitívne naladená. Aj taká jedna -nakrátko blond sestrička. Tá bola medzi oslovenými pomôcť môjmu manželovi pri vydolovaní plavcov a odvtedy má úsmev doširoka, keď nás vidí.(písala som už o tom,pamätáš?)
Chodíme tam krátko, ale vždy je dobrá nálada a tak to má byť... 🙂 😉

ika_ba
18. feb 2007

ako idiot si tam pripadam aj ja, ked mi dr. hovorila po cisteni, co nas caka, tak mi to radsej napisala, co uz, oni sa s tym stretavaju kazdy den
a pacilo sa mi, ze ja pred odberom ti daju taky zakladac a tam je vsetko napisane, co mas robit, co si priniest a tak podobne
a hlavna sestra je super, este som ju nestratla, ze by mala zlu naladu, aj ked bola uponahlana, asi som ju pobavila aj ja, lebo ked sme tam boli prvy raz, tak ja som sa pridala k muzovi, ze idem s nim na odber, tak ju to pobavilo

saska303
18. feb 2007

caute baby,
ja len k tomu pichaniu injekcii.
Mne doktorka povedala, ze bud rano alebo vecer. Ja som si ich pichala len vecer, teda lepsie povedané v noci a vsetko prebiehalo ako má. Puregon som si pichala 9 dní. Všetko dobre dopadlo a my sme už v 17tt.
Takže baby držte sa 😀 Saška

milacikova
18. feb 2007

Ta jedna injekcia je Pregnyl alebo Choragon (obe maju ten isty vyznam) a su na vyvolanie ovulacie ktora nastane do 36hodin, pichaju sa do svalu a ja som si ju bola dat pichnut na pohotovosti ale najdu sa i manzelia ktori to zvladaju aj sami pichnut svojim polovickam 🙂 , ja som pichala inj. doobeda, ale mozu sa aj vecer zalezi odtoho kedy vam to najviac vyhovuje ale hlavne v tom istom case

evitam
18. feb 2007

To mi budeš musieť potom niekedy bližšie vysveliť, čo ma čaká pred tým mojim odberom. Ja si to radšej doma v klídku opíšem od teba z pc,lebo ja si odtiaľ nezapamätám nič a potom tam volám fakt ako idiot.A ešte dupľovane si borovú pamätám, keď som v strese.
Na ten odber som sa prvý raz v ISCARe k môjmu pichla akože samozrejme. Vôbec mi nedošlo, prečo na nás všetci tak divne zízajú. U dr.Vrabca v ústave neplodnosti to bolo pred rokmi samozrejmé. Bola tam aj taká správna literatúra,telka s videom,tégliky a umyvadielko, no komfort... 😀

ika_ba
18. feb 2007

ahoj evitam,
musis si vybavit predoperacne vysetrenie kvoli anestezii a tvoj manzelik krv, ked pojdes na kontrolu, tak sa spytaj, mali by ti dat taky papierik
u teba to bude krv, moc, internet vysetrenie, u mna to vsetko robili na internom
to aspon pre zaciatok, inac toto vysetrenie plati pre iscare pol roka

lauritka
18. feb 2007

🙂 tiez zvazujem tento rok umele..povedzte mi kocky kolko sa doplaca na inekcie teraz? a to nie su tie stipacie? kamoska pichala aj do ramena aj do zadku..teraz je to uz ine ?? len do bruska sa picha?

sisulik
18. feb 2007

ja som si pichala puregon 10 dni do stehien...kazdy den ine stehno...(no mame len dve 😀 ).... a pichala som si ich vzdy o 22:00. tento cas mi najviac vyhovoval...
zanho som doplacala cca 15tis. sk.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre