Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

veva55
2. máj 2007

Lalupa, ja tiez este nemam s tym skusenost a pravdepodobne si to budem davat pichat v centre.
Ja mam zas iny problem, uz mi mala davno prist mrcha a mala som si uz tiez zacat pichat Puregon. No a mrcha nikde, uz som z toho zufala. Dnes chcem volat do centra, ze co mam robit.

aaandrejka
2. máj 2007

ahojte, tie naplne su vacsie, su v nich rezervy kvoli tomu, ze pred pichanim by si mala vytlacit aspon jednu kvapku... ja som napr. zo 600IU naplne puregonu vydolovala az 720 IU ;)

jatelinka
4. júl 2010

ahojte dievčatá, mna práve čaka začiatok IVF. pichali ste si samé aj Dipherilin? mam s toho obavy.

majaja75
5. júl 2010

@jatelinka naboj, ja som si pichala inj sama doma do brucha a tiež som sa veľmi bála (mám panický strach z inj od detstva). Hlavne keď sa pichneš tak už nesmieš sa zľaknuť ale pokračovať ďalej. Ja som používala na miešanie roztoku žltu inj a na pichanie modrú ta je tenšia.

jatelinka
5. júl 2010

Ďakujem ti majaja75, veľmi si ma potešila. Dúfam,že to zvládnem. Prajem ti veľa šťastia a tvojmu bábätku tiež. 🙂

mony80
7. júl 2010

@jatelinka neboj nic, prvy pokus je divny, ale potom si na to clovek zvykne.
Kup si take alkoholove tamponiky na dezinfekciu a tenucke ihly. Ja som na D ficala skoro mesiac, sem tam bola modrinka, ale inak pohoda.
A ked bola moznost, dala som to pichnut MM - aby mal pocit ze sa na tom podiela a aj pre mna to bolo lepsie, nerobili sa mi z jeho pichov modrinky.
Drzim palceky aby bola stimulka uspesna!

kvetinka98
7. júl 2010

ahojte nebojte sa zvládnete to ja som si dáva najskor sestričke bývala vo vedľajšom bloku a nakoniec som si sama a bolo mi to 100 % lepšie nebolelo ma to tak ......

jatelinka
7. júl 2010

Ahoj mony80 ďakujem ti za podporu. A kam si si to pichala?Je jedno kam? Čítala som, že si to dievčatá pichajú len do brucha. Je to účinejšie a menej to bolí?

mony80
8. júl 2010

@jatelinka ja som pichala len do brucha, bolest bola ozaj minimalna.

janemari
11. júl 2010

Nemusis sa bat injekcii ja som si pichala sama dipherelin aj puregon a nakoniec som este pichala jedni injekcie.Takze 3 injekcie denne.Hlavne sa pohodlne usat a uvolni sa aby si nemala nepnute brusko.

jatelinka
15. júl 2010

Dievčatá a je lepšie si pichať ráno alebo večer?

jatelinka
15. júl 2010

@janemari aj ty si teraz začala z IVF?

janemari
15. júl 2010

@jatelinka nie ja uz mam po vsetkom.Myslim ze je jedno kedy pichas,kedy ti to najviac vyhovuje.Ja som pichala rano.

tinkiz
8. mar 2013

ahojte, mne picha svokra decapeptyl, ale tieto dost bolia aj stipu, mate niektora s tym skusenost, alebo to boli len mna..dik

tinkiz
8. mar 2013

@lalupa ahoj, ja mam tiez pero gonal, mne to picha manzel alebo svokra, lebo sama by som si to nepichla aj ked je to pero.. mne to tam vpichne a zatlaci a pocka cca 10 sekund a potom vytiahne, musi tam byt na displeji 0, vtedy je cely ten obsah co si nastavis prec

ejprilka
27. júl 2013

Ahojte, prosim vas, neviete mi poradit niekoho, kto by mi pichal Fraxiparine pocas nasledujucich 2 tyzdnov? Niekoho z okolia Bernolakovo, Ivanka pri Dunaji? (Do svalu....) Najskôr mi to pichala moja sestricka, ale ma zrovna 2 tyzdne dovolenku, potom som si to 3 dni pichala sama, ale uz som zufala :(((( Nedokazem si to uz viac sama pichat. Dakujem velmi pekne.

ame
27. júl 2013

@ejprilka Ahoj, konkretne Ti poradit neviem, len sa Ta chcem spytat, ze mne manzel picha Fraxiparin do brucha a mavam po kazdom vpichu uplne cervene az fialove kruhy. Je to myslis v poriadku? Tebe sa nic take nestava po pichnuti?

manita
27. júl 2013

@ame Urob riasu len z kože, sadielko podtým nesmieš brať. 😉 Kolkatky máš ihly na pichanie pod kožu, t. j. do brucha? Lebo mne v slovenskom CAR-e dali 16mm, ale v Brne jemnulinké 12mm, sú kratšie aj tenšie, veľmi som sa z nich potešila, nemala som po vpichu nič, tie slovenské som hneď v rozčúlení vyhodila. Nechápem, prečo na Slovensku dávajú také kôly. 😖

https://www.youtube.com/watch?v=V7QXql7GU8Q
ame
27. júl 2013

@manita Vdaka za radu, picham to este len 3. den a uz mam tri cervene flaky. Predtym som pichala Decapeptyl, Gonal a mala som vsetko ok, tak preto sa pytam, ci nerobim nieco zle. Neviem, aka je to hrubka ihiel, tie injekcie su uz predpripravene, takze to len pichnem a ihly nemenim. Manzel vravi, ze ako keby boli tupe, ze zle idu pod kozu.

lubicaligocka
27. júl 2013

Ja chodim do brna a pichat injekcie si mam zacat asi o 2 tyzdne. Mam menopur a ktomu mi pribalili 2 druhy injekcii. 15x klacicke dlhe 1.20x40mm BC/SB a 15x kratucke a o dost tensie 0.45x12mm BL/LB. Zobrala som si ich so sebou do UK. Ale nepovedali mi ktore mam pouzivat. Asi je to na mne. Ze vraj si to mam pichat do tuku na brusku. Ma niekto skusenosti s menopur 75 a dali vam 2 druhy ihiel. Pre ktore ste sa rozhodli

lubicaligocka
27. júl 2013

Injekcie a lieky mam doma uz od velkej noci taze som asi zabudla vsetky info ktore mi dali. Teraz som si spomenula ze tie hrube ihli su na zamiesavanie menopuru a tie tenke na pichanie??

manita
27. júl 2013

@lubicaligocka Tie väčšie sú "zamiešavačky", po zmiešaní roztoku s práškom vyhodíš a nahodíš tú jemnulinkú "pichačku". Dobrý skutok si urobila, keď si nahodila presné typové čísla tých injekcií. Hlavne o tie "pichačky" ide, aby sa človek zbytočne netrápil, keď nemusí. 😉

ejprilka
27. júl 2013

@ame Ahoj, ano, aj ja mam po nom modriny, vraj to je normalne. Tak drzim palce, nech to rychlo douzivas, lebo sama viem, ze to nie je nic prijemne. Ja si to mam pichat do stehna.

lubicaligocka
27. júl 2013

@manita a tie kratucke ked si budem pichat mam si to az uplne nakoniec ihli zasunut ??

manita
28. júl 2013

@lubicaligocka Áno, nadoraz. Ak chodíš do Reprofitu, tak ti to tam presne ukážu, ako to máš robiť. Podrobne vysvetlia a odpovedia na každú otázku, zlatí sú. 🙂

lubicaligocka
29. júl 2013

@manita No super uz mi lepi . ihli ja nemusim ale za taku cenu na to musim pristupit 🙂 Do reprofitu sa dostanem najskor az na 11 den hormonalnej liecby 😎

ideapad
26. dec 2018

@ika_ba dobrý pripájam sa k diskusii ja si zacnem pichať injekcie od 2 januara 2019 a mam ísť na interne vyšetrenie... Co všetko potom postúpim ja a môj manžel... Ďakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre