Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

lia
15. apr 2007

tak picham si sama,neviem,dufam,ze spravne.ale je to v pohodicke 😀 .
aj vas to potom chvilku stipkalo a troska scervenalo to miesto??hadam si to picham spravne,v utorok si to pojdem asi do gynfivu pichnut,aby som vedela,ci si to picham spravne.inak,nic to nie je. 😀 😵

aaandrejka
15. apr 2007

lia, anom aj ja som potom mala kusok take cervene a niekedy ma to kusok aj svrbelo, neboj, urciote si to pichas spravne 🙂

lia
15. apr 2007

dobe andy,ukludnila si ma 🙂 .
ja mam strasnu chut na vinko,nemozem si dat ani deci,ze??

ika_ba
15. apr 2007

lia, moje rady su cisto amaterske, ale zatial si len pichas injekcie, takze podla mna kusok ti neuskodi, alkohol skodi miminu

aaandrejka
16. apr 2007

lia, kludne si mozes dat deci 🙂 ja aj pocas tehotenstva obcas vypijem napr. jeden stamperlik niecoho, pripadne polku piva, ked sa mi obcas ziada za jedlom ... neboj, nikomu tym neublizis 🙂

veva55
16. apr 2007

Dobre rano kocky, takze vidim, ze Lia to s tymi injekciami zvladla aj sama. Boze ako ti zavidim 🙂

Lalupa, prepac, ze som na teba zabudla 😀

Inac teraz ako to tu pozeram, s Ikou je nas tu 5 aktualnych umeliniek. Pekne ciselko (mimochodom moje stastne 🙂 )

lia
16. apr 2007

kedy zacinas vevi??toho decapeptylu sa fakt nemusis bat,nic to nie je a dokonca aj ja sa na ten proces rano vzdy tesim 🙂 .
potesila si ma andy,dnes vecer si dam ruzove 😝 😉

misi76
16. apr 2007

Ahoj Liuš, nemáš čo pokaziť na tom pichaní injekcií. Urobíš si faldík na prušku a pod 45stup. uhlom pomaličky vpichneš ihlu a vytlačíš obsah. Aj ja sa tak vytešujem ráno, že idem pichať.
Ozaj kočky, vám povedali v CAR, že pri tom pichaní Decapeptylu príde mrška skôr? Lebo ja som dnes 27DC a príznaky nikde. Začínam hysterčiť.

aaandrejka
16. apr 2007

misi, ja som mala decapeptyl depot, jednorazovku, mala som ju v 23. dc, mne inak chodil menzes ako hodinky na 27 dni, ale praveze som ho po tom decapeptyle dostala az na 29. den 🙂 vobec nezacinaj ghystercit, bud kludna, ved ono to pride 🙂

nane
16. apr 2007

AAANDREJKA
na IVF pojdem az v novembri, dovtedy som si povedala, ze budem relaxovat, detoxikujem organizmus, popijam aj aloe vera....a mozno sa zadari aj prirodzene, dala som nasim organizmom este sancu 😀 a ked nic, tak v novembri idem brutalne nato 😀 😵
ako sa dari tebe a babydcerke? 😵

lia
16. apr 2007

misi,mne uz po decapeptyle nema prist menzes.

veva55
17. apr 2007

Lia, ale to preto, ze ty si si ho zacala pichat na zaciatku cyklu. Ale my vsetky ostatne zaciname pichat az 21DC, preto musime cakat na mrchu.

lia
17. apr 2007

ahha,tak to som nevedela.tak nechapem aky mam ja protokol a preco si vlastne picham od 1 DC. 😨 😕

veva55
17. apr 2007

To ani ja nechapem 🙂 . Ale doktor asi vie co robi.

aaandrejka
17. apr 2007

nane, super, dovtedy sa vam mozno zadari aj prirodzene 🙂 mne sa dari fajn, nemozem sa stazovat, akurat uz neviem spavat, co si neviem najst vhodnu polohu a fucim ako parna lokomotiva 🙂 ale inak sa citim velmi dobre a malicka zrejme tiez, bude to asi nejaka sportovkyna, podla toho, co stvara v brusku 🙂

lia, ty mas asi dlhy protokol, ale folikularnu fazu... tie baby, co si decapeptyl pichaju od 22dc (ja som ho mala az v 23dc), maju dlhy, ale lutealnu fazu... v kazdom pripade, doveruj lekarovi, urcite vie, co robi ;)

veva55
17. apr 2007

Ano, ako pise andy, ja mam dlhy lutealny protokol. Tak asi to bude tym.

aaandrejka
17. apr 2007

veva, a pichas si decapaptyl viackrat? ja som dostala len jednu jednorazovku

veva55
17. apr 2007

Andy, predpisal mi 4 balenia, v jednom baleni je 7 ampuliek. Kazdy den len 1 ampulku, teda 1 injekciu. Ty si si pichla len jednu jedinu injekciu Decapeptylu?

tarajka
17. apr 2007

Ahojte dievčatá 🙂 , nasla som odhodlanie a silu sem napisat, lebo asi potrebujem dostat von moje pocity ktore mam v sebe...po neuspechoch s partnerom sme vo stvrtok absolvovali posedenie v centre Helios v Martine a konecny verdikt je IVF, chyba je v partnerovi... Vypisali sme uz ziadost a odvtedy mam v hlave mensi zmatok z toho vsetkeho, mame planovanu svadbu v septembri a ja teraz neviem ako sa zariadit, ci zacat absolvovat liecbu uz teraz a vydavat sa potom, alebo zvrtnut narychlo svadbu teraz a zacat sa davat pomaly dokopy a hned ako pride povolenie ist nato. Len sa bojim ze nebudem este hned teraz v poriadku, neviem co mam skôr robit, neviem ci to preplatenie od poistovne plati len pri prvom pokuse a ten doplatok (cca 30 tis) si budem musiet zaplatit aj na dalsi krat ak mi nevyjde prvy pokus? Prepacte ze tak dlhy prispevok, ale uz som preplakala strasne vela a teraz neviem co je najlepsie spravit, hlavne neviem co ma caka a bojim sa.... dakujem vam. ☹

misi76
17. apr 2007

Ahoj tarajka,
tvoje pocity každá z nás veľmi dobre poznáme. Každá sme bola smutná z nepriaznivých výsledkov prečo nemôžeme prirodzene počať, každá sme si veľa-krát poplakala, ale každá z nás zdvihla hlavu hore a povedala si, že pre malý batôštek urobíme všetko.
Ja ti odporúčam spraviť čím skorej svadbu, ako manželom sa vám bude veľa vecí vybavovať rýchlejšie a pohodlnejšie bez ďalších starostí. Ale popri tom kľudne pomaličky riešte aj zdravotnú situáciu.
Pri každom cykle budeš doplácať nejaké tie korunky. Štát hradí 3 cykly. Potom musíš všetko cvakať sama. Ale 1 cyklus znamená viac pokusov o oplodnenie, t.j. ak ti 1. pokus nevyjde a máš zmrazené embrijká ideš ďalej pokiaľ neotehotnieš alebo už žiadne zmrzlinky nemáš. To je 1 cyklus.
Takže hlavu hore, prajem obom veľa zdravia a čím skorej úspešné tehulkovania.

tarajka
17. apr 2007

ahoj misi76, dakujem ti velmi pekne za povzbudenie, musim sa pozbierat,len je to este cerstve a nikomu z rodicov sme to este neoznamili, preto som mozno tak velmi z toho mimo. Dnes ma to caka povedat to mojim rodicom.
A dakujem ti aj za vysvetlenie, urcite mi to lekar vravel aj to ze mame moznost zamrazit si embrijka, len som bola v takom stave, ze som ani nevnimala 😅 a teraz mam vo vsetkom chaos. Aj tebe drzim palce nech vsetko vyjde ako si zelas 🙂

lia
17. apr 2007

neboj taraj,vsetko bude dobre,pozri kolko nas tu je a kopec je tu aj takych,ktorym sa to uz podarilo a to ta musi tahat dalej.ja som bola tiez z toho zrutena a teraz sa z toho tesim a verim,ze si to picham len pre to,ze uz za par tyzdnov budem mat krasne embryjka v brusku 🙂 .
drzkaj sa a drzim palce 😉 .
kym vam schvali poistovna ivf,mozes si vybavit vsetko potrebne na svadbu a chystat sa na ivf 🙂 .

lia
17. apr 2007

andusik a co to znamena ,resp.aky je v tom rozdiel??alebo ktory je na co??

aaandrejka
18. apr 2007

veva, ja som dostala jednorazovku decapeptylu, to si pamatam, ze cena tej jednej injeksie bola takmer 7000 sk, ale tu celu hradila poistovna... ty mas zrejme to iste, len rozpocitane do viacerych davok (co je, podla mna, urcite setrnejsie k organizmu)

tarajka, hlavne - hlavu hore 🙂 pozeraj sa na to z tej lepsej stranky: ze mate realnu sancu mat babatko 🙂 vzdy, ked ta prepadnu cierne myuslienky, sa pozri na koniec tejto cesty, na ktorej je babatko 🙂
myslim, ze vobec nemusis menit ziadne plany, uvidis, kedy vam pride schvaleny navrh z poistovne, to je prva vec, na ktoru treba pockat a podla toho, kedy pride, budes casovo planovat... pokial by stimulacia mala vyjst na termin okolo svadby, tak sa jednoducho dohodnes s lekarom a posuniete to o mesiac 🙂 v tych centrach su povacsinou skveli lekari a ludia, takze to vobec nie je problem 🙂

a nemaj obavu, ivf zas take hrozne nie je 🙂

lalupa
23. apr 2007

uz som sice pisala do inej temy, ale musim aj tu... mate niekto skusenost s krvacanim po depotnom decapeptyle? moze sa vyskytnut spinenie,je to normalne v info, ale u mna to bolo silnejsie...som 9DC...bude to pokracovat alebo len den-dva? Dik ☹

veva55
23. apr 2007

Lalupa, odpisala som ti v tej predoslej teme 🙂

lalupa
23. apr 2007

vevi,dakujem, precitala som 😨 je to take divne, prislo to bum-bac, ale nastastie odislo, tak neviem, co si o tom mam mysliet... ☹ 😒

lalupa
1. máj 2007

mate niekto skusenosti s pichanim gonalu - perom? som zmatena, potrebujem sa nieco opytat... ☹

lalupa
1. máj 2007

proste otazka znie- mam f45O gonal, mam si davat 225 IU, co teoreticky ma vyjst jedno pero na dve davky. Pred pichnutim prvej sa vraj ma nastavit 37,5 IU a vytlacit, ja som to neurobila, povedali v lekarni, ze nemusim vytlacat a mam si to radsej odlozit, keby bolo malo. Tak mam dve davky v sebe, ale na kontrolke mi stale ostalo 75 IU. Takze konecne otazka - pichla som si nizsiu davku alebo je to len rezerva, keby nahodou? Kto pomozete? Dik ☹

lia
1. máj 2007

lalup,rada by som ti pomohla,ale ja som dnes prvy krat zacala pichat perom puregon,teda vcera,ale sama dnes.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre