Pichanie injekcií na IVF. Ako to zvládate?

francis
17. feb 2007

Ahojte baby 😅 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pichaním injekcií, ako to zvládate.Francis

milacikova
2. mar 2007

Lalupa, vraj to ma byt plodny rok a dufam ze pre vsetkych ktory po tom tuzia 😉a dakujem 🙂

lalupa
2. mar 2007

tak som to myslela, samozrejme, nech sa nam vsetkym zadari, aby sme sa mohli presunit do inej temy a mat uplne ine starosti, ze aky kocik je najlepsi, bla bla 😀

lia
12. apr 2007

ahojte,
neviete mi poradit,pocula som ,ze tie injekcie sa pichaju nejakym perom.mam si to kupit??predavaju to volne v lekarni??

ika_ba
12. apr 2007

ahoj lia,
moc o tych perach neviem, ale tiez som hladala info. inac by mali byt podobne ako co pouzivaju diabetici, a mozno su ti iste, takze by sa mali dat dostat v predjani zdravotnickych potrieb, aspon podla mna
ale neviem, ci do tych pier nemusia ist presne stanovene injekcie, ja som take nemala

lia
12. apr 2007

ahoj ika,uz mi poradila milacikova,perom sa picha puregon alebo gonal 😉

ika_ba
12. apr 2007

ahoj lia,
citala som o tvojich problemoch s vybratim injekcii, v akej poistovni si?
ja som si vacsinou vyberala injekcie priamo v centre (iscare), ale ked tam nebola hlavna sestra, tak som musela ist do lekarne, ale dostala som ich bez problemov, ja som v spolocnej zdravotnej poistovni, a v lekarni som bola na dunajskej, blizko krizovatky s cintorinskou, to mi poradil dc. valky

pipka
12. apr 2007

lius, vraj k niektorym je to rovno pribalene. Ja som napr. dostala decapeptyl rovno s perom, ci co to je..no proste si to rovno dzubnes do svalu 😵

lia
12. apr 2007

pipi ty si si to pichala sama??budem si to asi pichat do brucha radsej,neviem co je lepsie,ale myslim,ze v bruchu...
iki,som vo vseobecnej,ale o to podla mna nejde,ale doktorka mi dzugla datum 13.3.ked som tam bola naposledy a v tom bol problem ☹ .

aaandrejka
12. apr 2007

lia, pichat si perom je uplne malina, ja som sa na ten kazdodenny ritual dokonca tesila ;)

pipka
12. apr 2007

lius nie, mne to pichla moja kamoska, ta moja povodna gynekologicka, co nas poslala potom do GF ked sa nedarilo. Skocila som si po pichnutie k nej domov. 😵 ale to bol pregnyl, myslim, ze ten decapeptyl s tym perom by som zvladla aj sama....snad 🤐

lia
12. apr 2007

andy,pre teba je uz vsetko malina,ty si uz taka nasa pani doktorka 😵

lia
12. apr 2007

nemusim byt na lacno,ze??andy,davala si si aj nejake vitaminy popritom??mozem pit alchemilku??

veva55
13. apr 2007

Lia, aj ja mam stresy z toho pichania injekcii. Ten Puregon budem mat s perom, co by nemal byt problem pichnut si to, ale ten Decapeptyl bude bez pera, vraj klasicka injekcia a to uz je nieco ine. Takze ten Decapeptyl si budem urcite chodit pichat rano do centra a cez vikendy na pohotovost.

misi76
13. apr 2007

Ahojte babule, čítam vás pravidelne a s pichaním injekcií som už začala. Takže Veva neboj, ten Decapeptyl je už natiahnutý v striekačke a mám malinkú ihlu ako pri Puregonovom pere. Pichám si to sama do bruška, tak to zvládneš aj ty. Tiež chodím do GF. Veľa šťastia a hlavne zdravia.

veva55
13. apr 2007

Ahoj misi, takze ten Decapeptyl ma tiez taku kratku ihlu? Myslela som, ze je to normalna ihla, ved vies tie klasicke, dlhe cca 5cm
A kedy si si zacala pichat, uz davno?

misi76
13. apr 2007

Vevi, Decapeptyl a Puregon majú malinké ihličky a tuším máš aj Menopur ako ja a ten sa bude zmiešavať a ten pôjde do svalu - zadočku. Ale ten si budem dávať pichať sestričke u obvodnej. Ja pichám od utorka a je to fakt pohoda.
Ešte som si dokúpila dezinfekčný prostriedok a tým si potieram miesto pred i po vpichu. No a zmiešava sa aj Pregnyl. Mám ich už všetky doma.
Podľa toho čo som čítala, že čo ti Drábek predpísal tak by si nemala platiť viac ako 15.000,- Sk. Ja mám tiež 4 bal. Decapeptylu,Puregon 900IU 1 náplň, Puregon 300IU 3 náplne, Menopur 75IU 10 amp., Pregnyl 5000IU a potom Utrogestan a Augmentin pred punkciou. Takže za toto som neplatila viac ako som uviedla.

veva55
13. apr 2007

Miska dakujem. Lenze my pojdeme na ICSI, takze k tym 15 tisicom si pridaj dalsich 10 tisic za ICSI + 3tisic za tie doplnkove sluzby + 3 tisic za zmrazenie embryi.... a hned prekrocis 30 tisicovu hranicu 😠

Co sa tyka tych injekci Decapeptylu, dufam, ze aj ja budem mat tie s tou kratkou ihlou.
Ozaj pises, ze Menopur sa picha do zadku do svalu. To bude asi dost boliet, co?
Toto je tvoje prve UO?

misi76
13. apr 2007

Vevi som tiež začiatočníčka, naše 1. UO. A nás to bude stáť oveľa viac. Manžel ešte podstúpi v ten istý deň ako ja punkciu aj MESA/TESE takže o 15 000,- Sk viac. Do 50.000,- to bude určite. Ešte nevieme koľko nám vajíčok oplodnia metódov ICSI. Len sa strašne jedujeme, že štát tak málo prispieva na takého zákroky. Čím ďalej tak tým viac ľudí má problémy počať dieťatko, štát vyhlasuje, že klesá pôrodnosť a prepláca iba základne zložky. Je to smutné.
Menopur je v jednej liekovke taká rozpustná tabletka a v druhej rozpúšťadlo. To sa má poriadne zmiešať a potom pichnúť do svalu. Netrúfnem sa to zmiešavať ja, aby som viac nepokazila ako si pomohla a pôjdem za zdr.sestričkou.

veva55
13. apr 2007

Misi, ja s tebou uplne suhlasim, co sa tyka tych financii. Ved to je desne, ze na jeden pokus si musi clovek pripravit viac nez 30 litrov. Kolko x sa stava, ze sa to podari na 3-4 pokus, to akoze 100 tisic si mam z kade vycucat? Tiez ma to sere (pardon za vyraz), ved co si za to mozeme my ze nemozeme otehotniet? Naco si platim zdravotne, ked v pripade ze ho najviac potrebujem vyuzit, je mi nanic. Ale stazovat sa mozeme vies kde. Zostava mi dufat, ze na prvy alebo druhy pokus to vyjde.
Aj tebe drzim palce, nech vam to teda vyjde na prvy sup.
50 tisic je uz fakt poriadna palka. Nestacim sa cudovat.

misi76
13. apr 2007

My všetko, čo môžme len odkladáme, že keď nevyjde 1. pokus tak na ďalšie. Neužívame si nič. Na dovolenke som nebola ani nepamätám.
Ale na druhej strane sa s manželom smejeme, že keď to vyjde tak to naše vytúžené bábo budeme volať " TY NAŠE DRAHÉ ".
Ale čo by sme preto neurobili, však?
Prajem tiež veľa zdravíčka, úspechov v pichaní a hlavne pozitívny výsledok čo najskôr.

veva55
13. apr 2007

Ja ti prajem to iste, tebe aj Lii, sme tu tusim len 3 aktualne umelinky 😀

lia
13. apr 2007

dakujem vevi,aj ja vam prajem nech vam to vyjde na prvy sup 😉

aaandrejka
13. apr 2007

baby, co sa tyka financii.. my nasej malej tiez hovorime " ty nase drahe dieta" 🙂 nam to vyslo na prvy sup (ja som nikdy nemala problem, mam dve deti prirodzene, ale uz som nemala vajickovody) a stalo nas to cez 40000, aj ked poistovna preplatila... v tej cene je cca 7000 cesty, pretoze od centra byvame 120km

lalupa
13. apr 2007

oprava 4 aktualne umelinky 😀

aaandrejka
13. apr 2007

drzim vam vsetkym prsty!!! vela zavisi aj od psyhciky, treba si verit! 🙂

lia, ja som zacala brat calibrum babyplan v den, ked som zacala stimulovat 🙂 odvtedy ho beriem, teda, uz som presla na calibrum mami 🙂

ika_ba
13. apr 2007

ahojte,
mne zacnu pichat injekcie o mesiac, teraz idem na krv kvoli hormonom. A calibrum baby plane beriem uz asi 2 mesiace preventivne.

lia
13. apr 2007

mne nerobili dobre,nafukovalo ma z toho,preto som to prestala brat.a kyselinu listovu nestaci??neviete,ci je dobre teraz pit alchemilku??tie injekcie si nemusim pichat na lacno,ze??
dakujeme andy 🙂

lia
14. apr 2007

za chvilku ma to caka andy,asi si to pichnem sama,lebo manzel este spi a aj keby som ho zobudila,tak je este rozospaty. 🙄

lalupa
14. apr 2007

liuš, drž sa! 😀

aaandrejka
15. apr 2007

lia, s alchemilkou ti neporadim, ale ak mas pestru stravu, kyselina listova ti uplne postaci 🙂 ako si zvladla injekciu? ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre