PiGD predimplantačná genetika. Vaše skúsenosti

aurra
19. júl 2007

Ahojte, zakladam novu temu, kedze pojdem na toto vysetrenie a chcela by som vediet, ci niektora s tym mate skusenosti a ake.

andy75
19. júl 2007

Ahoj, poslala som Ti IP 🙂

majuska81
29. aug 2007

Ahojte baby, podarilo sa mi vylovit tému z archivu. Aurra, ako to potom dopadlo s tou genetikou??? Tiez nám to budú robit na 3 embrijká. Mozu sa embrijká poskodit pri vysetreni??? Ja som to chcela kvoli tomu, aby boli bambulky zdravé, a aby som predisla zbytocnym potratom....aj ked sa to vylucit na 100% nedá......aky máte názor????

zuzulka78
31. aug 2007

Ahojte,
no my sme k PIGD pristupili na zaklade rozhovoru s genetckou, ktora nam povedala ze 60 az 70% embrii pri ICSI byva zlych -taka je proste statistika- tak sme sa rozhodli ju podstupit... a hoci vysledok bol taky ze z dvoch embrii ani jedno nebolo vhodne na ET, zachranilo nas to pred sklamanim neskor pripadne pred potreatom.. presne ako pise majuska..

lucia121
31. aug 2007

kolko ste platili?

majuska81
2. sep 2007

Lucia, pre vysetrenie 1-3 embrii sa plati 26,500 Sk. Ked más 3 alebo viac, tak suma je 35,000 Sk. Robi sa to iba v Iscare.
Nám presli 2 embrijká, v sobotu mi ich vlozili po predlzenej kultivacii. Sú uz blastocity a majú viac ako 100 buniek.....uvidime.....
Zuzulka, poplackala som kvoli tebe, ked som precitala, ze co a ako.Mala som ale zlé predtuchy, lebo hladala som Ta v sobotu........Drz sa a bud silná. Ved spravne to chápes, genetika vám pomohla a usetrila vám dalsie trápenia.

evagy
20. jan 2012

@majuska81 ahoj, chcem sa prosím ťa opýtať na PiGD, či sa vám to podarilo?

majuska81
20. jan 2012

Ahoj, podarilo sa, mame syna a este ze sme sa dali na PiGD, lebo z desiatich embrii sme mali iba toto jedno zdrave, mali sme tam Downov syndrom, Pattau syndrom, Turnerov syndrom....no proste hroza, keby sa nam taketo embrijka ujali.....lebo inac boli zivotaschopne.....Takze kazdej radim, dajte sa na PiGD, je to jedna z mala vyhod umeleho oplodnenia, ze mozes taketo choroby vylucit. Peniaze boli a budu....ale zdravie potomkov....to je najdolezitejsie....Chystame sa este raz na IVF, a urcite pojdeme aj na PiGD. 😉 😉 😉 😉 😉

majuska81
9. mar 2012

@evagy Ahoj, podarilo sa, mame syna a este ze sme sa dali na PiGD, lebo z desiatich embrii sme mali iba toto jedno zdrave, mali sme tam Downov syndrom, Pattau syndrom, Turnerov syndrom....no proste hroza, keby sa nam taketo embrijka ujali.....lebo inac boli zivotaschopne.....Takze kazdej radim, dajte sa na PiGD, je to jedna z mala vyhod umeleho oplodnenia, ze mozes taketo choroby vylucit. Peniaze boli a budu....ale zdravie potomkov....to je najdolezitejsie....Chystame sa este raz na IVF, a urcite pojdeme aj na PiGD. emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon

evagy
12. mar 2012

@majuska81 gratulujem.. to ma teší. aj my vybavujeme a riešime. dnes volám dr. černákovej z iscare, máme si dohodnúť podrobnosti. ďakujem za radu.

anleka
7. nov 2012

@majuska81
@evagy
ahojte, chcem sa spytat, preco ste si davali robit PiGD? odporucil vam to lekar, aky ste mali problem? mne to doktorka spomenula len tak medzi recou...

evagy
8. nov 2012

@anleka ahoj, boli sme na umelom oplodnení ale bohužial vzhladom k tomu že užívam silné lieky vzniklo 1 embryo aj to odumrelo po troch dnoc , takže k PiGD sme sa ani nedostali aj ked máme uhradené, teraz znižujem lieky a najbližšie sa chystám na umelé tak v apríly v máji, a my sme sa preto rozhodli sami pretože ja mám dedičné ochorenie a až 50% pravdepodobnosť že by bolo dieťatko postihnuté. tak preto.

anleka
9. nov 2012

@evagy dik za odpoved, budem drzat paste aby sa podarilo a dietatko bolo zdrave

porinka
2. dec 2012

ahojte, aj nám sa podarila nádherná a hlavne zdravá dcéra po IVF s PiGD. Dôvod PiGD bolo to, že som mala tri MA a na genetike zistili partnerovi chromozómovú mutáciu, ktorá bola príčinou MA. Z ôsmych embryí sme mali tri OK, dve mi vložili a jedno vydržalo 9 mesiacov v brušku. Držím všetkým snažilkám palce 😀

dvojbottka
25. dec 2012

Ahojte baby, chcete povedať, že PiGD sa dá predísť geneticky poškodenému bábätku, pretože ja som dva krát otehotnela prirodzenou cestou, moje detičky boli rôznych pohlaví a mali obe nejaké genetické poškodenia a musela som sa ich vzdať. Mám svoj vek a môj manžel by mal rád dieťatko, samozrejme si dáme vyšetriť všetko čo sa dá, len ma to začína zaujímať. 😉

zuzu1108
26. dec 2012

@dvojbottka ahoj 🙂 . Ano zistuju ti ci je embrijko zdrave. Napr.dawnov syndrom, choroba srdiecka, razstep chrbtice.

dvojbottka
27. dec 2012

@evagy prosím ťa, koľko ťa vyšlo PiGD a celé umelé oplodnenie??? 😨

porinka
28. dec 2012

@dvojbottka mňa vyšlo PiGD s IVF 3000 euro

dvojbottka
28. dec 2012

@porinka fúúú, to nieje málo, a koľko embryí si si dala vyšetriť a robia to aj v Martine alebo len v Bratislave . A čítala som, že genetické vyšetrenie partnerov robia iba v Bratislave, ty si kde bola?

cecil36
28. dec 2012

@dvojbottka ak si das PIGD to este neznamena, ze sa embryjko uchyti, cize takto moze 3000 euraky vyhadzovat do luftu kazdy pokus ivf. Osobne, by som si to nedala, je to len biznis. Dajte si spravit fragmentaciu dna spermii a uvidis ci tam je problem. Geneticke vysetrenie (teda myslim to klasicke na genetike) zisti iba to ci mm nema npr. gen cystickej fibrozy, ktory zhorsuje spg. Kazdopadne z mojho pohladu (absolvovala som to s mm) nic co by pomohlo alebo posunulo vpred k babätku.

dvojbottka
28. dec 2012

@cecil36 ja otehotnieť môžem, len máme stále geneticky poškodené bábo...tak preto, a mám svoj vek 😒

cecil36
28. dec 2012

@dvojbottka ano toto sa deje, ked su poskodene spermie 😒 Od 3 dna totiz viac menej za vyvoj zodpoveda spermia

zojaaa
28. dec 2012

Ja som bola na tom v brne, tiez odporucam, aj ked sme nemali ani jedno embryo vhodne na transfer, nemyslim si, ze to boli vyhodene peniaze.... Fragmentacia dna spermii nehovori o dna vajicku a uz vobec nie o dna embrya....
Lebo spermie mozu byt ok, vajicka mozu byt ok a po splinuti sa mozu chromozony uplne rozhadzat, mozu niektore chybat, inde ich moze byt viac.... Je strasne vela genetickych mutacii embryi....

porinka
28. dec 2012

@cecil36
@dvojbottka
ja mám za sebou tri MA, nemala som problém otehu prirodzene. Po treťom aborte sme boli v BA na genetike, kde parnerovi z krvi, nie spermií, zistili chromozómovú aberáciu, ktorá bola príčinou MA a odporučili nám IVF s PiGD. Boli sme v BA v Gyn-Five, z 8 embryí sme mali tri dobré, dve mi vložili a jedno to dobojovalo do konca a teraz sa na mňa žgerí. Neľutujem jediného centu, inú možnosť sme nemali a nemyslím si, že je to biznis. Takže ak máš peniaze, bež do toho, lebo tiež nemáš problém prirodzene otehu.

cecil36
28. dec 2012

@porinka to je ine, ak mas potvrdenu diagnozu. Ja som si presla ivf niekolkokrat, aj roznymi centrami a mozem s kludom povedat, ze vsade na sk nas tisli do pigd bez toho, aby sme mali na to diagnozu. To, ze sa najde nieco na genetike je vynimocne.

dvojbottka
28. dec 2012

@porinka veď práve, ani ja nemám problém otehotnieť, dokonca som dva krát ani sama nepotratila, len sú geneticky choručké a už riskovať nič nechcem.... ☹

porinka
28. dec 2012

@dvojbottka a v ktorom tt ti zistili, že sú bábatká choručké?

dvojbottka
28. dec 2012

@porinka vlani to zistili z amniocentézy, to bolo v 18tt a teraz už bolo vidno na sone v 12tt, bola som aj v Martine u MUDr. Grochala, aby som mala istotu, ale povedal mi, že má ešte aj choré srdiečko, vraj s tým by sa dalo žiť, ale s tými genetickými poškodeniami nie....bohužiaľ, tak som 20.12. prišla aj o môjho chlapčeka...mali sme veľmi smutné Vianoce..a keďže mám 42 rokov, lekár povedal, že mám staré vajíčka...možno to bol môj posledný pokus o dieťatko, hoci sa chcem dať vyšetriť, prečo nemôžeme mať dieťatko ☹

porinka
29. dec 2012

@dvojbottka 😢 😢 😢 😢 som netušila, že je to také čerstvé, prepáč ☹
vôbec si nemyslím, že máš staré vajíčka, to by sa hádam ani neoplodnili. Skôr si neplánovala detičky? Na tvojom mieste by som si dala aj s partnerom urobiť genetické testy a potom sa vrhnúť na IVF. Ale čím skôr, vieš, čas sú peniaze 😉

dvojbottka
29. dec 2012

@porinka plánovali sme deti, už pred ôsmimi rokmi, len sa nám podarilo prvý krát v 2010, to som potratila a teraz každý rok je choručké...viem, len sa musím pozbierať a mne sa musia ukľudniť hormóny... ☹

porinka
29. dec 2012

@dvojbottka treba veriť, že sa to podarí. Len si pýtaj odporučenie na genetiku aj s partnerom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre