PiGD predimplantačná genetika. Vaše skúsenosti

aurra
19. júl 2007

Ahojte, zakladam novu temu, kedze pojdem na toto vysetrenie a chcela by som vediet, ci niektora s tym mate skusenosti a ake.

katka17044
24. mar 2016

tak som volala 2 mam 8 bunkove 1 mam 6 bunkove a 1 mam 5 bunkove len teraz neviem kedy zase volat

katka17044
24. mar 2016

tak som opat volala a mam zavolat v sobotu a to sa uz bude vediet ci su blasto a budu moct ist na biopsiu ak nejake bude len morula tak to mi zrejme v nedelu vlozia tak som zvedava

mariajuraj
24. mar 2016

@katka17044 ahoj. Ja chodim do Heliosu v Martine. A Ty?

katka17044
24. mar 2016

@mariajuraj ja chodim do reprofitu v Brne

katka17044
25. mar 2016

@mariajuraj ahoj ako si na tom kedy budes mat vklad? Ja som im pre istotu aj dnes volala a ze mam zavolat zajtra rano o 8 na recepciu a uz mi povedia ci mam na 11 prist na vklad ak nebude vhodne na genetiku tak az zajtra budem vediet tebe co povedali na to 9 bunkove? Lebo ja mam tiez jedno 5 bunkove a neviem ci je to dobre ked maju byt parne cisla, tak neviem

mariajuraj
26. mar 2016

@katka17044 ahoj. Ja som volala dnes rano. Jedno je este bunkove- takze slabota a ostatne cakame do zajtra co budu vhodne na geneticke vysetrenie...zajtra je 6 den....tak uvidime...som z toho zmatena

katka17044
26. mar 2016

@mariajuraj fuha jedno je iba bunkove? To je ale zle dnes na 5 den by uz mali byt blastocysty a tie ostatne aspon ti povedali ze su uz blasto? A kedy pojdes na cerstvy vklad? Na 6 den? Ja cakam ci mi budu volat do 9 ci mam prist na vklad a len dufam ze nebudu volat lebo chcem ist na vklad az z tych vysetrenych tak sa teraz bojim a trpnem

mariajuraj
26. mar 2016

@katka17044 🙂 drzim palceky. Len to jedno je len bunkove.. Ostatne by mali byt uz blasto. Cakame kym sa vyhatchuju aby mohli urobit biopsiu....zas zajtra rano mam volat.

mariajuraj
26. mar 2016

@katka17044 daj potom vediet....

katka17044
26. mar 2016

@mariajuraj tak to mas paradne a to jedno nevadi radsej nech zanikne ako zbytocny vklad, tak mne nevolali tak o 1 budem volat na embryologiu a uvidim co mi povedia uz by mali byt teda blasto snad nebude nejaka morula a povedia ze zajtra na 6 den vklad. tak uvidim.

mariajuraj
26. mar 2016

@katka17044 akooooo???? Ides zajtra na vklad? 😉

katka17044
26. mar 2016

@mariajuraj tak mi volali este mi nevedeli povedat... :( tak mam stale nervy zajtra rano o 8 mi budu volat ci mame prist na vklad, ostali 3 emrbrya dve blasto a jedna komp. morula tak sa bojim ci ta stihne do zajtra byt ok musia byt vraj hatchajuce blasto aby mohli ist na genetiku.

mariajuraj
26. mar 2016

@katka17044
Tak ja som na tom tak isto ako ty. Zajtra rano mam volat. Teraz mi zas vrta v hlave tato vec.....na jednej diskusii som citala ze vklad na 6 den v jednom ceskom car nerobia. Vraj treba uz mrazit a vklad odlozit na dalsi cyklus akoby na 5 den. Ked to tak pocitam, tak zajtra budem uz 21. Den cyklu.....hmmmmm

katka17044
26. mar 2016

@mariajuraj ja tiez tomu nechapem a na 6den vklad neviem to az tu som zazila ja budem zajtra 20den cyklu ked neratam prvy den spinenia

katka17044
26. mar 2016

@mariajuraj mne pred tym tiez tak dali na 6den a vobec nic ani na chvilu sa nechytilo a to pred tym sa mi vacsinou na chvilu chytilo

ssegra
26. mar 2016

@katka17044 ahoj citala som si vasu diskusiu a nase embryjka tiez caka PDG a chodime tiez do brna. Celkom ma prekvapilo ze si isla na vklad aj ked vam posielali embryjka na vysetrenie. Na poslednej navsteve mi dvihli davku az na 300 vraj ked nejdem na cerstvy transfer mozu si dovolit navysit mi tu davku a potom mi pichnu decapeptyl aby som nedostala OHSS. Zaujima ma ci aj ty si mala takyto nejaky postup.pretoze priznam sa s takou variantou ako ist tento mesiac na transfer som vobec nepocitala. Nam odporucili PDG kvoli zistenej partnerovej genetickej abnormalite ma zrastene dva chromozomy

katka17044
27. mar 2016

@ssegra ahoj ja som mala velmi slabu stimulku len clostil menopur jeden denne a dva orgalutrany vzdy mi davaju suhlas ktory mam podpisat teda ze ak by nejake nebolo vhodne na biopsiu ale na cerstvy vklad ano tak ho vlozia ale bala som sa lebo chcem uz vysetrene embryjka vcera som volala a mala som jednu komp. Morulu a dve blasto a dnes mi volali ze na vklad nemam prist to jedno zrejme zaniklo a dve mi poslali na biopsiu my mame genetiku v poriadku davame to kvoli tomu ze uz nevieme co lebo sa nedari a nie je dovod na zaciatku roka isli tiez dve na biopsiu ani jedno nebolo dobre chybal im chromozom urcite to odporucam aj parom ktore maju genetiku v poriadku

katka17044
27. mar 2016

@katka17044 ahooj ty si ako dopadla?

katka17044
27. mar 2016

@mariajuraj ahoj ty si ako dopadla?

mariajuraj
27. mar 2016

@katka17044 ahojik.prave som sa vratila z Martina. Embryka nevyhatchovali.dnes rano boli 2 expandujuce blastocysty kvality A jedno exp. Blastocysta B. To stvrte nebolo dobre. Tak mi jedno vlozili. A z dvoch su mmmrazaciky

katka17044
27. mar 2016

@mariajuraj jeej tak drzim palce, tym padom nesli na biopsiu tak?

mariajuraj
28. mar 2016

@katka17044 ahoj. Bohuzial nesli. Rano este nevyhatchovali. Nevadi. Verim tomu ze sa podari s tym co mam v brusku. Aj Tebe velmi drzim palce nech su drobci ok 🙂

katka17044
28. mar 2016

@mariajuraj urcite sa podari ak smiem spytat kolko mas rokov a uz mas deti?

elenkataki1
2. máj 2016

baby, ja odporúčam Reprogen v Bratislave, špecializovaný genetický labák na preimplantačné genetické vyšetrenia, máme čerstvú skúsenos´t

ssegra
2. máj 2016

@elenkataki1 to ako sa da? ved vzorky zoberu v centre z embryjka a potom to poslu do reprogenu? nam to robili v brne a tiez to posielali na nejaku kliniku ktora to pre nich robi...a ako ste dopadli?

katka17044
9. máj 2016

ahojte ma niekto skusenost s uzivanim active- q ?

dena22
10. máj 2016

@elenkataki1 pridavam sa k odporucaniu, pani Dr. polopasticky vysvetluje a poradi na mieru...

misenaf
18. máj 2016

@katka17044
@mariajuraj
@ssegra ahojte kocky.Vysiel vam vklad po pgd?tiez chodim do brna a mne tiez vkladali embryjkoktore bolo na 5 den cm+a na 6 den hb/2 hoci som na monitore nevidela ze by hatchovala bola stale v obale tak neviem ci maju sancu aj pomalsie embryjka alebo ako u vas take co neboli vhodne na pgd.

ssegra
18. máj 2016

@misenaf ahoj, mna este len caka na konci tohto mesiaca vklad po PGD, ale my sme mali 2 HB a 4 FHB, ktore mrazili a potom sme mali este CM a EB a tie nemrazili lebo neboli vhodne na PGD

misenaf
18. máj 2016

@ssegra tak ti drzim palce to ste mali krasnu kvalitnu urodu.Aj vies ktore z tychto je aj geneticky v poriadku ci to ti povedia az pri vklade?Kolko ste platili za pgd 6 ks embryi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre