PiGD predimplantačná genetika. Vaše skúsenosti

aurra
19. júl 2007

Ahojte, zakladam novu temu, kedze pojdem na toto vysetrenie a chcela by som vediet, ci niektora s tym mate skusenosti a ake.

dvojbottka
29. dec 2012

@porinka lekárka mi povedala, že sa mám sama pýtať našej primárky na genetike, a okrem toho sa mám spýtať v Martine v Iscare, čítala som že tam robia aj PiGD. Povedala, že si aj tak | všetky vyšetrenia budeme platiť sami... 😒

porinka
30. dec 2012

@dvojbottka genetické vyšetrenie by si si nemala sama platiť, na to nech ťa pošle gynekológ.

dvojbottka
30. dec 2012

@porinka vravela som lekárke, ale ona vravela to, čo som ti už písala...ona nie je za to, aby sme do toho znovu išli, kôli môjmu veku....spomenula síce PiGD, ale len tak na okraj, a že ak nebude dieťatko geneticky poškodené, vraj mi nikto nezaručí, že bude konštrukčne vporiadku...je to ťažké, keď ani lekár ťa nepodrží...nevravím, že je zlá, ale.... ☹

porinka
31. dec 2012

@dvojbottka nech vás len láskavo pošle na genetiku, trvaj na tom a pri PIDG nám zisťovali či majú embryjká partnerovu chromozómovú aberáciu a naviac sa dal pozisťovať aj downov syndróm a ešte všeličo iné, samozrejme za príplatok a zase nemáš až tak vysoký vek, že by muselo mať konštrukčné vady, takže je to tvoja vec, či do toho pôjdeš. Určite by som sa na tvojom mieste nevzdávala a urobila všetko pre to, aby som mala bábo 😉

cecil36
31. dec 2012

@porinka ja som mala PICSI lebo mne sa pri softe neoplatilo ist na PIGD, navyse som to nepokladala za nieco, co by nejako extra pomohlo, kedze sme nemali zlu genetiku.

porinka
31. dec 2012

@cecil36 aj ja som to mala, naozaj je zbytočné mať PiGD, keď je genetika u partnerov ok

cecil36
31. dec 2012

@porinka akurat, ze nas do nej na SK stale tisli 😀 My mame v genetike werding hoffman syndrom, ale nastastie len z mm strany, takze kedze ho nemam aj ja v genetike, riziko je ako u beznej populacie.

porinka
31. dec 2012

@cecil36 no, ešte že ste odolali 😉

dvojbottka
31. dec 2012

@porinka keď nás aj nepošle, pôjdeme sa dať vyšetriť na vlastné náklady, chcem vedieť prečo sme mali choré detičky...strašne ma to zaujíma, keď ja mám dve dievčence ( už dospelé ) zdravé. Mám druhého manžela a preto sme chceli spolu bábo lebo on detičky nemá..... 😉

porinka
1. jan 2013

@dvojbottka tak v tomto prípade si myslím, že bude chyba u neho. Tak nech vám Nový rok prinesie zdravú fazuľku do bruška!!!

dvojbottka
1. jan 2013

@porinka ďakujeme pekne. 😉

evagy
2. jan 2013

@dvojbottka ahoj za PiGD som zaplatila 3100 eur lebo mám genetické ochorenie svalov.. avšak u nás IVF nevyšlo nevznikli embryjká tak teraz čakáme, mám užívať iné lieky, lebo som chorá a tie mi bránili v oplodnení.. Ďalšie IVF budeme mať tak v máji a za to som zaplatila 500 eur za prvé.. ale toto všetko je individuálne, možno u teba to bude menej .. držím palce 😉

dvojbottka
2. jan 2013

@evagy aj ja tebe držím palce... 😉

dvojbottka
2. jan 2013

@porinka ahoj, dnes som telefonovala s primárkou na genetike v BB a tá mi povedala, že môžeme urobiť krvné testy a mužovi nejaký extra spermiogram ( som jej spomenula, že manžel bol na vojne v Jaslovských Bohuniciach, a to jej stačilo) , a vraj keď som otehotnela prirodzene, 😉 mali skúsiť znovu, podľa výsledkov testov, že ona by n PiGD nešla, že je to u nás zbytočné. Sme objednaní vo februáry, tak uvidíme, počkáme na tieto testy a výsledky, zariadime sa podľa nich...

porinka
3. jan 2013

@dvojbottka otehotnieš znova prirodzene, a čo keď tam bude zase nejaký problém??? to by bola zbytočná záťaž na maternicu, radšej počkaj na testy a uvidíš, čo z toho vylezie.

dvojbottka
3. jan 2013

@porinka veď jasné, počkáme a uvidíme...dúfam, že to nebude nič neriešiteľné,primárka mi dala ešte nádej 😉

porinka
3. jan 2013

@dvojbottka vždy je nádej!!! 😉

dvojbottka
3. jan 2013

@porinka áno, kým sa dá 😉

dvojbottka
8. jan 2013

@porinka ahoj, som sa dozvedela, že PiGD robia už aj v Heliose v Martine, len nemám cenník, iba na českej stránke, som napísala aj tam, aj do Iscaru, tak uvidíme. 😉

cecil36
8. jan 2013

@porinka ty si mala picsi? kde ti ho robili?

porinka
8. jan 2013

@cecil36 ja som mala len ISCI s PK a AZH.

porinka
8. jan 2013

@dvojbottka no som zvedavá na cenu.

cecil36
8. jan 2013

@porinka aha, lebo z tvojho prispevku mne som pochopila, ze aj ty si mala PICSI 😉

sunday1
8. jan 2013

@dvojbottka Pozri, pre pokoj duše na to PiGD choď, mňa poslali na IVF kvôli habituálnym potratom. Bola som 2x a aj 2x robili aj PiGD. Mne to síce bolo na dve veci, lebo to nevyšlo, prvýkrát som mala 2 a druhýkrát 3 zdravé embryjká, ale skúsila som to. Teraz mám úžasné 9 mesačné dievčatko, ktoré sa nám podarilo prirodzene 😉

tutovka
8. jan 2013

@dvojbottka Ahoj dúfam, že ti táto info aspoň trocha pomôže. PGD využíva 2 prístupy a to na úrovni chromozómov a to je FISH /analyzuje len niektoré chromozómy/ a aCGH /toto je môj výber v Heliose Martin - umožňuje analyzovať všetky chromozómy embrya/ a prístup na úrovni génov a to je PCR. Cena za PGD aCGH je do troch 1200 Eur v Heliose Marin.

dvojbottka
8. jan 2013

@tutovka teda, oni sú drahší ako v Iscare...som si myslela, že to bude opačne...veď uvidíme po genetických testoch, čo bude ďalej.... 😒

dvojbottka
8. jan 2013

@sunday1 môžem sa ťa spýtať, koľko ťa vyšlo IVF aj s PiGD. U mňa to bude viac lebo som samoplatca, ale aspoň približne.... 😒

sunday1
9. jan 2013

@dvojbottka Nepamätám si to celkom presne, ono sa to odvíja aj od počtu vyšetrených embryjok. Za prvé PiGD sme platili necelých 900 eur, pri druhom ich bolo viac, vyšlo to na vyše 1200 eur. Cyklus mi preplácala poisťovňa a aj časť hormónov. Ja som potrebovala minimálnu dávku hormónov, takže som v lekárni doplácala "len" cca 300 eur 😉 Čo mi ostalo, to sa mi podarilo predať tu na koníkovi, takže sa mi niečo aj vrátilo. Je tu téma mám/nemám lieky na IVF, tam baby predávajú aj nenačaté balenia za zlomkové ceny a nakupujú tam hlavne samoplatcovia, lebo tie hormóny sú nekresťansky drahé 😉

dvojbottka
9. jan 2013

@sunday1 ďakujem ti za radu, keď sa rozhodneme, určite sa poobzerám v téme o liekoch na IVF 😉

zuzu1108
16. jan 2013

Tak uz mi dnes volala geneticka z centra, a z troch embrijok mame dve zdravucke a su pripravene na vklad 😀 . jedno malo vadu, ale mi nepovedala do tel.aku ze mi povie osobne 😒 . Tak teraz musim pockat na ms a na 14DC pojdem na utz a podla vysky sliznice by mal byt na 19DC vklad 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre