PiGD predimplantačná genetika. Vaše skúsenosti

aurra
19. júl 2007

Ahojte, zakladam novu temu, kedze pojdem na toto vysetrenie a chcela by som vediet, ci niektora s tym mate skusenosti a ake.

skaredekacatko
12. jún 2013

@dvojbottka to je hrozne ☹

dvojbottka
12. jún 2013

@skaredekacatko veru je, tak ako nám môže povedať Dr., že sme zdraví...a keď už nevedia kam z konopy, tak sa vyhovoria na vek, ale na IVF už vek vysoký nemám, tak potom kde sme 😖

skaredekacatko
12. jún 2013

@dvojbottka tebe teda nevedia povedat ze co je tam zle?

dvojbottka
12. jún 2013

@skaredekacatko vieš, najprv že náhoda, prvý krát, potom vek druhý krát a mne to nedalo, sami sme dali 490eur za genetické vyšetrenie spermií a tam nezistili v podstate nič zlé, krv nám brali obidvom karyotyp máme v poriadku, tak vlastne nevedia...genetička povedala antioxidanty a FSH hormón a potom skúsiť otehotnieť a ak nebude zdravé, tak bohužiaľ. A doc. v Iscare povedal, že antioxidantom a injekciam FSH hormónu neverí. tak IVF, a ak nie tak ste stará, tak čo si máš o tom myslieť....nemám rada, keď ma do niečoho tlačia....Ja chcem mať zdravé dieťa, ale toto je už aj na mňa priveľa...preto som sa rozhodla pre tie antioxidanty a nie IVF, vieš aj tie stáli 128eur na tri mesiace, pre niekoho to nieje veľa, ale pre obyčajných ľudí je to dosť... 😒

helenka12
20. aug 2013

@zuzu1108 ahoj ja si chcem dat spravit geneticke testy a nemam ziadny kontakt chcela by som do martina alebo do TN a ty si si kde davala robit genetiku? 🙂

zuzu1108
20. aug 2013

@helenka12 Ahoj 🙂 . My sme si dali robit karyotip v Heliose v Brne tam nam robili vsetky vysetrenia okrem imunologie tu som mala v Prahe. Ale v Martine v Heliose vam urobia urdite vsetky vysetrenie teda okrem tej imuno myslim 🙂 .

helenka12
21. aug 2013

j
@zuzu1108 ja som chodila do heliosunecele4r mame za sebou 3iui a 3ivf a ztoo som 2krat potratila a geneticke testy mi nerobili to sa robi asi vo fakultnej nemocnici 🙂

vanushka
21. aug 2013

@dvojbottka mozem sa teba spytat ake antioxidanty to su ? Je ich vela na trhu ....diky 🙂

zuzu1108
21. aug 2013

@helenka12 A nechcete si teda dat urobit pgd vysetrenie embrii? Myslim ze vo vasom pripade by to bolo najvhodnejsie. Ono ten karyotip- genetika co nam robili v Heliose (ale nemam este vysledky) ze je len 5-10% sanca co odhali geneticku chybu. Ja som mala tiez missed abort v 9tt. Ale zatial nezistili nic pre co sa embrio prestalo vyvijat. Vy mate urobenu aj reprodukcnu imunologiu? ja som bola v Prahe a zistili ze reprodukcna imunologia je ok aj u mna aj u manzela ,ale mam velmi slabu moju imunitu voci infekciam. Tak teraz musim brat aspom 3 mesiace pred ketom lieky. Tak hladam nejakeho dobreho imunologa.

helenka12
21. aug 2013

@zuzu1108 ja sa musim spytat na co vsetko nam robili vysetrenia vheliose ,dnes som volala na genetiku a povedala ze mam doniest vysetrenia tak musim ist do heliosu 🙂

dvojbottka
21. aug 2013

@vanushka CarniQNol, toto sú antioxidanty, ktoré mi odporučila genetička.

denisadem
18. jún 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či túto PGD robí aj Gyncare v KE, a či niekto na tom bol. Inak čo Vám môžu zistiť z krvi na genetike? Ja mam genetické ochorenie viem, o tom, aj genetička to vedela a spoznala... a čo sa zisťuje z karyotypu a DNA? Trošku som nepochopila gynekológa prečo ma tam poslal. dik za odpoved... my sme sa ešte nezačali snažiť o bábo, chceme, ale mám genetické ochorenie a chceli sme ísť na PGD, aby ste boli aspon trošku v obraze 🙂 😵

dorotka66
12. sep 2014

Ahojte, chystáme sa na II. IVF a zvažujeme PGD (Helios MT). Genetické testy máme v poriadku a PGD zvažujeme z dôvodu vyššieho veku a aj tomu, že sa stále nedarí... Neviem sa však rozhodnúť, či to má zmysel, ak máme genetiku, imuno úplne v poriadku a aj moje vaječníky sú ok. Všetko teraz vyzerá, že by nemal byť v ničom problém, ale je...no pri prvom IVF nám vkladali len 3 dňové embrya a v MT by boli 5 dňové, takže už by sa prirodzene vyselektovali tie zlé. Takže prosím poraďte.
Je tu niekto, kto nemal žiaden genetický problém a dal si spraviť PGD? ďakujem 😉

pet1308
12. sep 2014

@dorotka66 ahoj, my sme si dali spraviť PGD, pretože som po IVF 4x otehotnela, ale zakaždým potratila a 2x bol výsledok negatívny a keďže mám podchytenú aj hematológiu, aj imunológiu a endokrinológiu, tak nám odporučili toto PGD. Moc som do toho nechcela ísť, lebo je to drahé a aj tak je tam riziko, že nič nemusia zistiť, ak by k ním prišli poškodené vzorky, ale nakoniec sme sa pre to rozhodli a z 3 embryí boli na toto vyšetrenie vhodné len 2 a obe po vyšetrení boli v poriadku, takže už mám jedno v brušku a zatiaľ to vyzerá dobre. Už 13.deň po KET sme videli na sone gestačný vačok 2,7mm a HCG 1520, tak snáď to už bude dobre pokračovať! Držím palce, aby ste sa dobre rozhodli a ešte ako bonus vieme aj pohlavie 😉

dorotka66
12. sep 2014

@pet1308 to je skvelé. dnes nám povedali, že pri PGD je 75% úspešnosť otehotnenia, teda o 25% vyššia ako pri klasickom vklade a ty dokazuješ tých 75% 😉 Manžel o tom však nie je celkom presvedčený a dnes mi nepomohla ani pani koordinátorka, ktorá mu viac menej dala za pravdu. Tak hľadám dôvody prečo áno. 😉 A tiež máme podchytené všetky vyšetrenia a nikde sa nič našťastie nenašlo, len ja nie som celkom zdravá, no nie z pohľadu gynekológia. vaječníky mám vraj super (to ma naozaj potešilo), cyklus funguje a nič sa nedeje 😠 ozaj a do ktorého centra chodíš?

pet1308
12. sep 2014

@dorotka66 my chodíme tiež do Heliosu. U nás to bolo presne naopak, ja som bola tá skeptická a môj manžel ma nakoniec presvedčil. Ja zase mám aj hematologické problémy (pichám na to clexan) a aj imunologické (vytváram protilátky proti vajíčkam a spermiám), ale všetko som mala podchytené a aj tak som potrácala. Takže teraz netrpezlivo čakám na ďalšie sono, kde by už malo biť srdiečko. My sme to PGD riskli, lebo už sa nevedela nájsť iná príčina, len tá, že sú zlé embryá.

janaochi
24. sep 2014

@dvojbottka ahoj, môžem sa spýtať ako si nakoniec dopadla a či sa zadarilo? Ja mám tiež 40 na krku, za sebou 4 potraty s terajším mužom, s predchádzajúceho vzťahu mám dve zdravé deti bez problémov, ja mám všetky vyšetrenia v poriadku u nás sú na vine spermie.MM má teratozoospermie, katastofálna fragmentácia DNA a extrémne vysoké protilátky si vytvára proti spermiám. 😖

Baby, máte s tým niektorá skúsenosť??

dvojbottka
24. sep 2014

@janaochi Ahoj, ja som na tom podobne, a keďže nemáme na to peniaze, sme stále bez dieťatka a asi aj budeme. My sme obaja zdraví a nikto nevie prečo sme mali choré detičky. Každý sa vyhováral na vek. Teraz sa tehotenstvu nebránime asi 9 mesiacov a neotehotnela som. Asi to tak má byť. Ja už predsa mám pomaly na krku dve štvorky.
Držím ti palce nech ti to víjde 😉

katka17044
11. feb 2016

ahojte prosim je tu niekto kto mal robenu genetiku embryok viete mi povedat co sa da robit s tym ze mi pri jednom chybal chromozom 15 a pri druhom chromozom v mozaike? dakujem

vivien391
24. feb 2016

@katka17044 ahoj ja o tejto problematike moc neviem, ale skus si to vygooglit a ak sa mozem spytat kolko trvalo vysetrenie PGD embryjok?

katka17044
24. feb 2016

@vivien391 za dva tyzdne som mala vysledky ale cakala som ze budu do 3

vivien391
24. feb 2016

@katka17044 a dovtedy si mala embryjka zmrazene?

katka17044
25. feb 2016

@vivien391 ano tak cakala som ze pojdem na ket ale tym ze neboli vhodne tak nic

vivien391
25. feb 2016

@katka17044 a co ti odporucili dalej?

katka17044
25. feb 2016

@vivien391 idem to opat skusit v marci stimulka potom cakat na vysledok a april ak bude vsetko v poriadku vklad, teraz to uz je len o stasti aby sa vytvorili v poriadku embryjka a ze lepsie soft ze radsej 2-3 vajicka ale kvalitne, teraz som mala 8 tak asi zbytocne vela

vivien391
25. feb 2016

@katka17044 drzim palce veru radsej menej a kvalitne. a preco si davas robit tie PGD a to si si dala na setky embryjka?

katka17044
25. feb 2016

@vivien391 ano na vsetky mala som len 3 jedno nebolo vhodne na to vyšetrenie tak mi ho vlozili ale teda nic a dve mi vysetrili uz to davam kvoli tomu ze uz nevieme v com moze byt problem a teda aspon mi zbytocne nevkladaju nie dobre embryjka a tym sa zbytocne netrapim lebo mne sa vacsinou uchytilo ale vydrzalo len tak 4-5tt

katka17044
22. mar 2016

Ahojte prosim je tu niekto kto si dal genetiku embryjok a dal suhlas na cerstvy vklad embryjka ktore nebolo vhodne na tuto genetiku a otehotnela? Ja som prvý krát bola na takom vklade ale nic a embryjka ktore boli na genetike neboli dobre a teraz sme opat dali suhlas aj na cerstvy vklad... len tomu stale nejak neverim, ved ked nie je dobre na geneticke vysetrenie ako moze byt dobre na uhniezdenie. Dakujem za rady

mariajuraj
24. mar 2016

@katka17044 ahoj.aj mne to vrta v hlave. Ja som bola na odbere v pondelok. Dnes som volala, na treti den mam dve 8- bunkove a dve 9- bunkove. Jedno cerstve si chceme dat vlozit a ostatne by sme poslali na genetiku. Teda ak budu vhodne na toto vysetrenie. Ja mam take zmiesane pocity z toho...

katka17044
24. mar 2016

@mariajuraj ahoj aj ja som bola v pondelok na odbere tiez mam dnes medzi 13-14 volat na 3 den tak som zvedava kolko bunkove su v utorok boli 4 embryjka. Kto ti robil odber? teda kde chodis? Ja som pisala doktorovi a on mi napisal ze zmysel to ma lebo ze ked je na 5 den morula tak nie je vhodne na genetiku lebo uz to mala byt blastocysta ale ze na vklad to vhodne je ze maju vela deti z takeho vkladu. Tak fakt neviem bola by som najradsej keby sa vsetky dali poslat na tu genetiku a najradsej by som bola aby mi vlozili skontrolovane embryjko ktore bude zdrave.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre