Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda_32
31. okt 2012

@gelinka75 Ahoj 🙂 S tým som v obraze 🙂 Ja som len nepochopila začiatočný deň pichania injekcií, lebo mám 25 dňové cykly .A pichať sa má začať že vraj 28 DC, keď ja mám vtedy už každý mesiac po mrche. Neviem, či som to napísala zrozumiteľne 😅

gelinka75
31. okt 2012

@linda_32 a aky mas mat protokol? ak mas dlhy tak urcite zacnes skor ako 25DC mozno tak 22-23DC, nastavuju to podla dlzky cyklu

pancuska
31. okt 2012

@boobaa neboj sa,vsetko dobre dopadne!!!inak uz som tu citala aj taky pripad ze ked si dala vlozit 2 tak jedno odislo a preto spinila!! takze neboj a vobec nemysli na zle.....hlavne bud v klude,nejaky pekny pozitivny film a tak.....dobre to bude.... 😉

pancuska
31. okt 2012

@linda_32 ahoj pletiem sa vam do rozhovoru.....a aky mas protokol? 😉

pancuska
31. okt 2012

@azzura kokso sak ty si ma uplne odhalila 😉 ja som volala embryologicke a vklad bude pravdepodobne v sobotu...este mi ze den dopredu zavolaju aby som vedela!! 😉

boobaa
31. okt 2012

@pancuska dakujem ti, už som sa naprogramovala na pozitívnu náladu, takže juhuu už nech je piatok a môžem oslavovať pri kofole 😀

azzura
31. okt 2012

@pancuska 😀 😀 vsak ked stojis v rade na krv tak co ti ine ostava len pokukovat po inych a kedze som vedela ze ides tak som hadala 😀 😀 . Tak v sobotu prajem vela stastia, ty to krasne vyslo ze si mala vyber 14Dc a ja až 16DC

pancuska
31. okt 2012

@boobaa no vidis? toto sa mi uz lepsie cita!!!! potom si spolu pripijeme kofolou.....na dialku 😉

pancuska
31. okt 2012

@azzura kazdy ma iny organizmus co uz narobime.....ja neviem ale ja som od zaciatku tusila ze pojdem na 14DC,aj ked ma baby presviedcali ze asi nie..... 😉 a kolko mas folikul? nevsimla si si?

azzura
31. okt 2012

@pancuska uz ti to slo. Mam cca 10 folikov, na P 4 a na L 6. Mne ked som bola v pondelok na kontrole znizovali davku a v utorok mi ju dalai na povodnu. Inac uplne na zaciatku ked se dostali protokol tak Harbulak diktoval sestricke že 2.11, takže on to asi uz dopredu predpokladal

dagmar25
31. okt 2012

@pancuska ahojky, ja budem mat ten isty protokol ako minule diphereline, puregon a menopur, a potom pregnyl a nakoniec utrogestan...ak teda zozeniem...a ty ako si dopadla? Citam, ze vklad v sobotu tak drzim palce... 🙂

pancuska
31. okt 2012

@azzura tak to mas dobre ze si ho dobre pocuvala lebo ja som si nevsimla nic na nasej konzultacii a pri kontrolach som mala dr Behunovu,teraz pri OPU som mala drDrabeka......takze v piatok budes mat mozno drBehunovu lebo drHarbulak je az poobede.....uz aby bol piatok a aby si to mala za sebou!! 😉

azzura
31. okt 2012

@pancuska vsak aj ja som mala na kontrolak dr. behunovu až v utorok bol drabek. ja som sledovala monitor a tam som si to odcitala a potom sa ho spytala. No uz aby to bolo za mnou, som total nervozna odkedy viem že idem v piatok, dnes som uz o 03.00 bola hore a nie a nie zaspat, tak som vstala a isla varit, potom spat na pol hodnu do postele a uz zvonil budik do prace 😀 .

pancuska
31. okt 2012

@dagmar25 tak ja som dopadla zo 16 sa mi oplodnilo 13 a 6 dali do embryoscope a na PK a 7mi dali zmrazit.....ale som strasne rada ze sa nam dali dokopy aj prirodzene!!!myslim ze keby mam vajcovody tak uz som davno tehulka.....presne tak ako mi to kazdy dr teraz hovori ze keby mam vajcovody..........no nevadi to je taky zivot......este ze je moznost mediciny!!

pancuska
31. okt 2012

@azzura aj ja som bola nervozna tak viem ako sa citis,stale som si hovorila ze uz nech to mam za sebou.....a dneska ides na pregnyl? sa ta potom budu pytat kedy si si ho dala presne pichnut.....kolko ti dali IU pregnylu?

azzura
31. okt 2012

@pancuska 1000 jednotiek, cize 2 ampulky. Ozaj aku davku stimulantov si si pichala ...ja menopur 2ampulky (150) a puregon 175

pancuska
31. okt 2012

@azzura ja som mala 3 dni (od 4dc do 6dc) puregon 125iu a potom od 7dc do 11dc puregon 75iu a menopur 75iu a na 12dc som si vecer pichla pregnyl 7500iu to je jeden a pol flasky.....ono asi zalezi aj ako reaguju vajecniky lebo ja som dobre reagovala aj pri clostylle

azzura
31. okt 2012

@pancuska ty si mala fakt nizke davky. ja som zle reagoval aj na clostil, tak asi preto skoro konske davky 😀

pancuska
31. okt 2012

@azzura ja mam inak vajecniky v dobrom stave,no vajcovody ziadne.....a date si aj ICSI? a embryoscope?uz si rozmyslala? 😉

linda_32
31. okt 2012

@gelinka75 ďakujem za užitočné info 🙂 ešte nemám žiaden protokol. Čakám že mi odsúhlasí zdravotná poisťovňa IVF.... len sa už neviem dočkať... preto sa vypytujem, čo bude nasledovať po tom 🙂 A čítam medzitým vaše komentáre, ktorá čo porába, ako sa cíti, aby som vedela, čo ma čaká 😀

azzura
31. okt 2012

@pancuska ja som uplne ok aj mm ale zial nedari sa. hej chcela by som ICSI a nad ebrioskopom som uvazovala, ale mm ho chce tak nech je po nom,aj tak ebriologicka si povie svoje a bude uplne inka ked uvidi nas material 😀

dagmar25
31. okt 2012

@pancuska tak to je uplne perfektne...fakt parada tesim sa s tebou...a no to mas asi pravdu, ale esteze tu je uz tato moznost, co tie chudata zeny este par rokov dozadu taku moznost nemali...tak uz sa urcite velmi tesis na sobotu... 🙂

pancuska
1. nov 2012

@azzura no ak mate dobry material-tak ako my- metodu ICSI ani nepotrebujes,ale baby volia pol na pol,ze pol vajicok dat na ICSI a pol na IVF.....inak ta embryologicka je strasne mila,zlata,prijemna zena,mala som z nej strasne dobry pocit!!!a hovorila ze niekedy zlyha imunita .....cize mas imunitu voci mm spermoskam lebo bola tam so mnou jedna baba a ta tiez ani nevedela preco sa im nedari......ale oni mali material trosku slaby no este sa to dalo.... 😉

pancuska
1. nov 2012

@linda_32 ja sa ti zasa pletiem do debaty 🙂 ja som mala dlhy protokol a zacinala som na 24dc a cykli mavam 28dc jeden den niekedy hore dole......no a oni sa ta urcite budu pytat na dlzku cyklu ....kratky protokol je uplne iny....zrejme aj zavisi od hormonov a podla toho ako reagujes na stimulacne injekcie......ale zvladnes to ako vsetky ostatne!! 😉

pancuska
1. nov 2012

@dagmar25 aaach moja este som nic nevyhrala,ale co ma tesi ze baby co boli so mnou na OPU budu asi aj pri vklade tak ich uvidim a budeme sa podporovat,mozno len jedna nepride lebo mala jedno vajko,a my sme si dali PK a ona nemohla riskovat PK lebo mala len jedno vajko!! 😉

dagmar25
1. nov 2012

@pancuska ale si to vsetko zvladla a vyslo to zatial uplne perfektne, budem na teba mysliet, ja akurat spominam, ze su to dnes presne dva roky, co mi vlozili dve embryjka a jeden z toho je moj najmilovanejsi drobcek na svete...zda sa mi to, ze to bolo vcera a dnes uz maly bezka, krici mama tata...je to nas pokladik 🙂

boobaa
1. nov 2012

baby ked si vkladam utroš ,,dole,, tak posledný deň a pol mám potom také krvavé vlásočnice na minivložke, možem to mat z podráždenia?? nemyslím si krvám z maternice (mrcha) ale asi len z krcka či z niečoho iného. stalo sa to aj vám?? dnes som ráno tabletky zapila a nič, teraz poobede som si ich dala dnu a zasa ...

linda_32
1. nov 2012

@pancuska ahoj 🙂 nepletieš 😉 som rada za každú odpoveď. Však uvidím, ten môj protokol ako bude vyzerať... už sa nevieme s manželom dočkať toho telefónu. dúfam, že už čoskoro odsúhlasia žiadosť.

pancuska
1. nov 2012

@boobaa a nie je možné že by si sa poškriabala?

boobaa
1. nov 2012

@pancuska je to mozne, ale dnes som si preto ostrihala aj nechty a aj tak som potom spinila na, resp, mala som ruzovy vytok, taký s vlásoťnicami, potom to prejde a zasa sa to opakuje, teraz som ich zapila pre istotu. zajtra idem na krv tak im to poviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre