Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
5. dec 2012

@given drzim palce nech to ide ako ma 🙂

given
5. dec 2012

@gelinka75 Dakujem. Ty sa ako citis? Hladkas brucho? 🙂

gelinka75
5. dec 2012

@given ja v pohode, pobolieva ma lavy vajecnik, inak sa citim fajn, brusko hladkam malo, citala som, ze to nie je dobre 😀

given
5. dec 2012

@gelinka75 😀

tuqanqa
5. dec 2012

Ahoj, od dneska jsem klientkou GF a 20.12. me ceka laparoskopie na pruchodnost vejcovodu. Muzete mi prosim nekdo popsat jaky byl postup u vas? Ja i partner jsme ok jen musime zjistit pruchodnost vejcovodu. Je mi 33 a snazime se uz rok. Chodim k Mudr. Drabkovi - jakou s nim mate zkusenost? Dost me zarazilo ze za laparo. musime zaplatit 270E. Nemelo by toto byt hrazeno pojistovnou? Zda se mi to trochu nestandartni. Najde se tu nekdo s podobnou situacii? Diky za vase prispevky.

tuqanqa
5. dec 2012

Ahoj, muzete mi prosim nekdo jednoduse popsat co znamena morula, blastocysty, ket, opu, hatching.. Prochazim si tu vase prispevky a jsem z toho vedle 😒

ivanya
5. dec 2012

@tuqanqa ahoj a nedali ti na vyber medzi laparkou a tzv. prefukom vajcovodov? Ja tiez chodim do GF a vybrala som si vtedy menej narocnu metodu - prefuk. Laparka nie je preplacana poistovnou.
@gelinka75 som mnou je to ako na hojdacke uz od pondelka, chvilu dobre chvilu mam pocit ze mi roztrhne podbrusko. Nechapem ze by som uz od pondelka mala take silne priznaky mrchy? Dnes mam 28 DC a cakam teda ze sa kazdu chvilu spusti, taketo priznaky si teda uz davno nepamatam...

ivanya
5. dec 2012

@tuqanqa 🙂 prve dve su vyvojove stadia embrya, opu je odber vajicok, ket je transfer rozmrazenych embrii a hatching je "poskodenie" obalu embrya aby sa lahsie dostalo von a uchytilo.

tuqanqa
5. dec 2012

@annetty Ahoj, dneska jsem u neho mela prvni konzultaci a ja i pritel mame zatim dobry pocit.

gelinka75
5. dec 2012

@ivanya no to je normalne, moze byt aj z utrosa, ten robi sam dost vela priznakov, ale moze to byt aj ze sa uchytili, budes robit aj test?

ivanya
5. dec 2012

@gelinka75 aha, no moze byt, aj ked pri IUI mi utros toto nerobil, ale teraz mam k tomu aj estrofem, takze to je spolu asi dost peklo. Urobim, nevydrzim do pondelka, takze asi v nedelu rano ked dovtedy mrcha nepride.

tuqanqa
5. dec 2012

@ivanya ..jsem byla dneska tak vystresovana ze jsem si na profuk ani nevzpomela. Laparka zn.3 dni hospitalizace a narkoza....co obnasi profuk? Strasne se branim pobytu v nemocnici, narkoze a chirurg. zakrokum...v tom jsem totalni posera. Skoda ze mi Mudr Drabek nenabidl tuto moznost a mohla si to nechat od nej vysvetlit.

gelinka75
5. dec 2012

@ivanya fu ten estrodem je peklo, mala som ho pred ket a na krv ides v pondelok?

gelinka75
5. dec 2012

@tuqanqa no oni vzdy navrhnu laparku ale ked s tym nesuhlasis maju aj moznost prefukov, skoda, ze si sa nato nespytala, ja som laparku tiez odmietla 😉 ja som zastancom toho, ze ked sa nieco da zistit aj sestrnejsie naco zbytocne rezat? nehovorim kebyze nie je ina moznost tak ano..ale ine moznosti su

ivanya
5. dec 2012

@tuqanqa Sa mi zda ze nejako rychlo ta hned vystrojili na laparku...
Prefuk obnasa jeden diazepam, a cca 10 minutovy zakrok na ambulancii, kedy ti vstrekuju do maternice tekutinu a ultrazvukom sleduju ci prejde aj cez vajcovody. Bolest asi ako pri mrche, takze sa to da zvladnut uplne v poho, a hned ides domov. Ak sa ukaze ze su nepriechodne tak potom sa robi laparka.
Ja sa tiez celkom bojim pobytu v nemocnici, takze u mna bola volba jasna.

ivanya
5. dec 2012

@gelinka75 ano v pondelok. Mozno si test spravim aj skor ale ja na to rano zabudnem, kedze som ako matoha 🙂 a cez den sa mi neopla test robit lebo vypijem aj 3-4 litre vody, takze moc mam jak vodu 🙂

ivanya
5. dec 2012

@gelinka75 mne doktorka vysvetlila a ponukla obidve moznosti a dokonca som si to mohla rozmysliet a ozvat sa jej neskor, takze som rozmyslala dlhsie. Fakt to zavisi od doktora, normalne sa tesim ze mam Dr. Behunovu 🙂

annetty
5. dec 2012

@tuqanqa Ahojky 🙂 My sme boli zas v Brne v RF, a co ti poviem, neda sa to porovndat s GF. My sme asi nemali na neho stastie. Nam sa viac pacil pristup v RF nez GF, takze ostavame v Brne. Mozno neskor vyskusame aj u nas, ak sa nam to nepodari v cechach.

pancuska
5. dec 2012

@tuqanqa ahoj ja som zastanca laparoskopie pretoze mam za sebou uz 3 a nebanujem,pretoze ked ti robia len prefuky a nebudes mat priechodne vajcovody neda sa nic urobit ale pri laparke vidi presne co tam mas ci sa jedna len o cistu nepriechodnost alebo je poskodeny alebo su tam zrasty ktore sa daju odstranit laparkou a je tam vela moznosti.......nie je to nic,ja ked to porovnam s bolestou tak po odbere vajicok ma bolelo tusim vsetko viac!!! proste laparkou ak nieco zistia chybu mozu hned odstranit nez to prefukom nie....ja som u mojho gyn v sukromnej ambulancii platila tiez 270 euri ale som si povedala ze kaslem na peniaze len nech mame uz babinko......ale co som tu citala dost vela stran dozadu tak baby pisali ze ked im robili laparku v GF neboli tam 3 dni ale jednu noc ci ako.......musela by si si to tu postudovat,niekedy v lete sme to tu preberali......takze neboj sa lebo este v ten den ako ti to budu robit,budes chodit......moj nazor-nebudes banovat!!! je to strach aj ja som sa bala ale je to v pohode!!!! 😉

moniq
5. dec 2012

@gelinka75 ou a ake veľké peklo???.... Aj ja to budem brat tak má príprav ;)

ivanya
5. dec 2012

@moniq ja ho beriem od minuleho pondelka aj spolu s utrosom a okrem toho ze uz som tento tyzden 3x revala, asi 4x som sa vytocila jak kliest, a raz mi ide v podbrusku roztrhnut a druhy krat zase nic, som ako na hlupej hojdacke a ja hojdanie neznasam 🙂

belalinda
5. dec 2012

@tuqanqa Ahoj, ja som bola na laparke v GF v septembri. V GF ju robia jednodnovu, rano prides, odoperuju, cez den pospavas, na noc Ti daju prasky, spala som celu noc a rano Ta pustia domov... Naozaj sa nie je coho bat, ubehne to velmi rychlo ani si nevsimnes ze si v nemocnici 😉 Laparoskopia je sice invazivna metoda, ale vysledky su spolahlivejsie ak "prefuk" a vedia skontrolovat dalsie veci (mne nasli a vytiahli cystu...), endometriozu atd. Skratka budes mat istotu ze je naozaj vsetko ok. Zaroven vedia kopu problemov odstranit.... V statnych zariadeniach ju poistovna preplaca, takze vyjde par grosov, ale ja som sa rozhodla pre GF, pretoze ju tam robia odbornici ktori sa zaoberaju neplodnostou a mne ju robila moja lekarka... Kludne sa pytaj ak Ta este nieco zaujima 😉

gelinka75
6. dec 2012

@moniq 😀 prve dni v pohode, ale potom ma v kuse napinalo, boleli ma svaly a este som aj pribrala, ale moze byt vsetko individualne..mozno tebe nebude robit nic

siinda
6. dec 2012

@tuqanqa a ku komu chodite? 🙂

nellyel
6. dec 2012

Ahojte, vidím, že tu diskutujete o laparoskopii, chcela by som sa spýtať, či IUI musí predchádzať laparoskopia alebo sú postačujúce prefuky?

ivanya
6. dec 2012

@nellyel staci prefuk

nellyel
6. dec 2012

@ivanya - juj to by bolo super, pretoze na poslednej konzultacii mi bolo povedane ze od vysledkov bude zalezat ci laparka+iui alebo hned ivf - ale uz som sa nepytala,ci je laparka nutna ale keby sa dalo by som sa jej radsej vyhla -ak by to nebola podmienka absolvovania iui

ivanya
6. dec 2012

@nellyel ja uz si presne nepamatam ake testy predchadzali stanoveniu mojej diagnozy, urcite spermiogram, asi aj cytologia, mozno aj krv - to uz si nepamatam, ultazvuk urcite, potom mi zistovali inzulinovu rezistenciu a ako posledny mi robili prefuk. A potom som uz isla na IUI.

angi07
6. dec 2012

AHoj, ja som bola tiež na IVF v Gyn-Fiv v Júli, snažili sme sa o bábo 2 roky. mala som vyšetrenie na priechodnosť vajííčkovodov. Všetko v poriadku aj krvné výsledky. Manžel má málo spermií aj tie sú troška pomalé. Absolvovala som IVF 4.7 krvácať som začala 9.7. ☹ Koncom Júla a začiatkom augusta sme boli na chate a tak 🙂 už som povedala, že už sa o to nestarám, nepočítala som plodné dni atď. A začiatkom septembra sa mi objavili na teste 2 čiarky. Menzes mi meškal 9 dní , ani som nechcela uveriť vlastným očiam. 😀 Asi pomohli aj tie hormóny , čo som dostávala pred IVF, asi menej stresu.... 😀 čakáme chlapčeka , splnil sa nám sen!

nellyel
6. dec 2012

@ivanya tie vysetrenia co si pisala mame za sebou okrem inzulinovej rezistencie(resp neviem ci to zistovali) akurat ideme opakovane na spermiogram a krv - a potom sa uvidi a rozhodne - len keby to slo len s prefukmi tak by som sa potesila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre