Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

oriesocek
13. dec 2012

@2lil ahoj, ziadost podavali z GF pred 3 tyzdnami v piatok a poistovna to schvalila vcera, dnes nam volali. Takze to trvalo necele 3 tyzdne. Mam VSZP. A dakujem. Buduci tyzden povedoa co kedy a ako.

maxag
13. dec 2012

@oriesocek @2lil no baby ja som podpisovala 18.10 a dnes po urgencii v centre aj na poistovni je uz konecne schvalena ziadost v centre a mame termin konzultacie az na 9.1. 😠

oriesocek
13. dec 2012

@maxag @2lil mne hovorili v GF, ze to bude asi schvalene az po Vianociach a tak sme sa dohodli aj na konzultacii. Bola som prekvapena ked mi volali teraz a hned mi hovorila termin, normalne som jej povedala, ze ved az po novom roku🙂, mozno mal Drabek viac volneho

maxag
13. dec 2012

@oriesocek my chodime k Dr.Stenovej ale nam sa to cele nejak strasne natahuje na prvej konzultacii sme boli este zaciatkom septembra, asi je to u kazdeho ineho... no uz sa mi to zda strasne dlllllho

oriesocek
13. dec 2012

@maxag aj my sme boli niekedy v septembri, potom som riesila kadejake papiere, odbery a pod., takze vsetko pokope sme mali pred 3 tyzdnami. A uz to islo rychlo, akurat ja sa teraz s tym vnutorne vysporiadavam, kedze ma povysili v praci, zvysili plat a ja im budem mozno o chvilu oznamovat, ze idem na matersku

maxag
13. dec 2012

@oriesocek hmm je to tazke, nezavidim, ale zase priority su priority.... na druhej strane aj babu treba pripravit nejake to zazemie, co tiez nie je najlacnejsie. Drzim palce pri rozhodovani

pancuska
13. dec 2012

@linda_32 ahoj,ja som mala PK a to trvalo 5dni takze volala mi v piatok ze v nedelu bude vklad,v nedelu som to mala presne 5 dni po odbere vajicok 🙂

alibabaa
13. dec 2012

@pancuska jeeej ty uz mas knizocku? teeda .. ja az v pondelok.. a aky mas predpokladany termin porodu?
tesim sa ze je vsetko v poriadku .. ja svoju bublinku uvidim znova buduci stvrtok 🙂 🙂

pancuska
13. dec 2012

@alibabaa tiez som sa cudovala ze mi uz dal knizku,ale ked davaju tak ber 😉 zobral mi aj krv a moc.....teraz idem o 3 tyzdne co vychadza 2.1.13 tak uvidim .... vsetko mi vychadza tak ako mam aj v pase termin ale kedze mam dvojicky neviem ci nepojdem rodit zarovno s tebou 🙂 no ty uz neuvidis bublinku ale krasne babinko malinke 🙂

mortaliska
13. dec 2012

Ahojte, som tu nova. Momentalne som na samom zaciatku, cakam na schvalenie ziadosti a nasledne IVF.
Chcela som sa opytat, podla toho co som citala ma caka cca dvojmesacny proces. Vedel by mi niekto napisat zhruba ako je to casovo narocne? Rada by som vedela cca kolko budem behat po lekaroch a tak.
Zaujima ma cely proces od odberov, merania folikulov az po transfer. Po odbere vajicok ma caka PN alebo klud, a po transfere?
Vopred dakujem dobrej dusi ktora mi to objasni 😵

2lil
13. dec 2012

@oriesocek fuu tak ty si to mala akú rýchlovku 🙂 ... ale asi chcú mať do konca roka všetko porobené 🙂 ... ako sa dozviem kedy mi ju z centra poslali? bo som čítala aj také že ešte aj týždeň ju držali v centre....@maxag a tebe to zas nejako moc dlho trvalo nie? ale tak hlavne že to už máš 🙂 ...po akej urgencii??? si volala do centra? a aj do poisťovne? tak vás budem sledovať 🙂 budete mesiac dva predo mnou si k vám po rady budem chodiť 🙂 ...
@mortaliska ahoj, tiež som na začiatku 🙂 v pondelok som podpisovala žiadosť v centre ...ku komu chodíš?

2lil
13. dec 2012

@maxag zle som ťa označila v správe nad touto 🙂

oriesocek
13. dec 2012

@mortaliska @2lil inak ani ja v tom nie som zbehla len co som tu nieco citala. Prave sa chcem vsetko opytat v centre ked tam budeme v stredu. Viem, ze teraz mi daju lieky a nejake injekcie, dufam, ze vsetko vysvetlia. Kedy co riesit, kedy ultrazvuky a pod. Inak volala som do poistovne a tam bola velmi mila pani, povedala mi, ze pred chvilou si to boli z centra osobne u nich zobrat na pobocke a ze by mi mali volat. Z centra mi potom volala fakt o dalsiu chvilku. Inak podla mna v poistovni povedia kedy to bolo podane, mne zatial vzdy vsetko pivedali, porDili. Ja som to neriesila, kedze to uz bolo schvalene....

pancuska
13. dec 2012

@mortaliska ahoj a vitaj medzi nami 🙂 velmi aj zalezi ake vysetrenia uz mas za sebou......lebo ja ked som prisla do centra tak uz som mala aj genetiku hotovu a aj laparoskopiu urobenu takze mohli urobit len hormonalny profil a urcit protokol,mala som dlhy a tak hned ako mi prisla schvalena ziadost tak sme isli na to pockala som si len na koniec cyklu lebo som mala dlhy protokol a isli sme na vec!!!Ja som zostala doma uz po odbere pretoze robim vo vyrobe ako kontrolorka a urcite by to nebolo dobre keby chodim do roboty lebo.........ved viem preco proste som to tak zvazila aj s manzelom ze bude lepsie byt radsej doma!!!Takze ten cas zavisi od toho co uz vsetko za sebou mas,ale ja som 30.7. isla na prvu konzultaciu a 4.11. som mala vklad .....len ja som cakala na schvalenie 7 tyzdnov lebo boli prazdniny 🙂 a dokopy po schvaleni ziadosti som tam bola asi 5 krat do odberu vajicok......ale pred odberom si budes musiet vybavit nejake predoperacne vysetrenia......hlavne ti doporucujem mat klud ,nestresovat sa a mat chladnu hlavu a mysliet pozitivne!!! 🙂

pancuska
13. dec 2012

@oriesocek dostanes ten protokol a tam budes mat vsetko napisane ,vysvetlene ale pre istotu este aj pocuvaj co ti budu hovorit!!takze dobre si to potom prestuduj a budes rozumiet vsetkemu 🙂

2lil
13. dec 2012

@oriesocek tel.č. do poisťovni nájdem na nete alebo si mala nejaké extra? ... bo ja ani len netuším kam volať a pýtať sa ...ide mi len o to aby som sa vedela dopredu objednať k dr. bo Harbulákovi sa čaká cca 3t. a to by boli uff že dlhé týždne keď by som už vedela že žiadosť schválená a ja len na konzultáciu čakám ...neviem ako to spraviť 🙂 vyhovoval by mi termín (stred cyklu) okolo 23.januára ale to žiadosť ešte asi nebude schválená :( ...

gelinka75
13. dec 2012

@pancuska prosim ta a beries aj nejake vitaminy? 🙂

2lil
13. dec 2012

@pancuska moja čo by sme bez teba robili 🙂 ty nám to vždy tak pekne popíšeš 🙂 ... ty si začala ktorý deň cyklu??? tie predoperačné mi urobí obvodná že? iné nebudem už potrebovať???

mortaliska
13. dec 2012

@pancuska
Ahoj pancuska. Dakujem za privitanie a gratulujem buducej mamine 🙂
Mam za sebou laparo a hormonalny profil.
Ratam ze v januari sa to schvali a asi ideme rovno na to. Skusim si pohladat co je to protokol, este zatial mi o tom nehovorili.
Tych pat krat do odberu si tam bola na folikometriu alebo aj nieco ine? Predpokladam ze si isla na termin a nemusela si vela cakat. Da sa to vybavit do dvoch hodin cca jedna navsteva?
To predoperacne mi spominala doktorka pred odberom. Pravdupovediac tesi ma ze to bude pod kratkodobou narkozou. Po odbere si sa ako citila? Ja nemam fyzicky narocnu pracu, tak som si myslela ze to vykryjem dvojdnovym volnom ale neviem ci to bude stacit. Po transfere si asi zoberiem dovolenku.

@oriesocek
@2lil
Ahojte baby. Pevne verim ze buduci rok nam to vyjde 🙂

oriesocek
13. dec 2012

@2lil ja som zavolala do VSZP na kontaktne cislo co je na internete, na call centre som pivedala co od nich pitrebuje a prepojili ma na pani, ktora to ma na starosti. Ona mi vsetko povedala🙂

mortaliska
13. dec 2012

@2lil
predoperacne pred laparkou mi robila obvodna ale ona je zaroven aj internistka. Moja mamina pred operaciou isla osve k obvodnej a osve k internej dr.

oriesocek
13. dec 2012

@pancuska dakujem. No na tie lieky a injekcie sa velmi netesim. A to pichanie☹

pancuska
13. dec 2012

@gelinka75 jasne najskor som si supla len kys.listovu ale potom som uz zacala femibion 800 ten sa moze do 12tt to mi povedal moj gyn ze to musim brat je to ze podstatne

2lil
13. dec 2012

@oriesocek dik ...tak ak sa neozvú v polovici januára im tam volám .) ...

2lil
13. dec 2012

@pancuska femibion 800 je do 12tt a potom je tuším femibion 400 a ten je od 12tt až do konca...ja som to musela brať stále pri malom .... moja predoperačné v GF asi nerobia že?

2lil
13. dec 2012

@mortaliska no mne pred každou operáciou spravili v nemocnici predoperačné tak neviem kam pôjdem 🙂 ale tak snáď obvodná ma niekam už len pošle 🙂

gelinka75
13. dec 2012

@pancuska a brala si ho uz pred IVF?

pancuska
13. dec 2012

@2lil ja som zacala na 24 den cyklu so stimulkou a zacala som diphereline a potom som pokracovala tymi stimulacnymi na hormony ......ale potom sa nezlakni lebo moze ti meskat menzes!! pred odberom som isla k obvodnej a ta mi zobrala krv a urobila potrebne vysetrenie podla tych papierov ktore som mala napisane a pridane z centra.....potom som musela cakat na vysledky krvi a ist s tym na interne a to bolo vsetko,no vlastne este aj manzel musel ist na odber krvi....ma sa to urobit tak aby to nebolo stare tusim 2-3 tyzdne......ja som isla hned ako mi skoncil menzes 🙂

pancuska
13. dec 2012

@mortaliska neboj sa je tu vela bab ktore ti urcite tiez poradia,lebo aj mne tak poradili 🙂 no protokol sa dava podla menstruacneho cyklu ci mas pravidelny a potom este k tomu hormonalny profil inak sa o tom protokole vela dozvies aj na stranke gynfiv ja som si to tam vsetko precitala 🙂 dlhy protokol sa zacina na konci cyklu a kratky na zaciatku ....daju ti urcene injekcie ktore si budes pichat sama alebo niekto doma v rovnaku hodinu a potom budes chodit na kontroly ktore ti urcia v tom protokole-je to vlastne take nieco ako zdravotna karta a tam mas vsetko rozpisane co kedy a ako- to si potom pozorne citaj a vsetkemu porozumies.....kontroluju sa potom folikuly ze ako rastu a kolko ich je a podla toho sa urci aj odber.....tie kontroly prebiehaju rychlo vzdy som isla po hodine domov!!! po odbere som sa citila tak vselijak lebo ma bolieval spodok ale som si to potierala nechtikovou mastou a urcite by som zostala doma aspon po vklade do prvej kontroly krvi lebo je lepsie byt asi v klude no co ma prist pride ci si doma a ci nie ale ja som zvolila klud a nelutujem!!! A aky mate problem ak sa mozem opytat? No dufam ze som ti napisala vsetko co si chcela vediet..... 😉

pancuska
13. dec 2012

@oriesocek aj ja som bola z toho nestastna ale neboj sa vsetky sme to zmakli zmaknes to aj ty 🙂 neboj sa prve pojdu tazko ale potom to uz pojde len taky fukot 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre