Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mani23
4. jan 2013

Babulky zacinate niekto v januári okolo 17 ja uz idem skúšať 4 krát ...

pancuska
4. jan 2013

@oriesocek ahoj.....čítam....ale ak ti mám pravdu povedať tak takáto pozorná som nebola a na recept som sa nepozerala brala som to ako automatika že keď mám prvé IVF tak automaticky mi polku preplaca poisťovna a tak to aj bolo...a keby sa opýtaš v lekárni?

mauerka
4. jan 2013

@mani23 Ahoj, my ideme uplne 1.krat 18.1. Samozrejme skusame stale aj prirodzene 🙂 Ty ides skusat "co" 4. krat?

oriesocek
4. jan 2013

@pancuska dakujem. Opytam sa skor ako si to vyberiem, dnes som zacala pichat prve injekcie, takze tie dalsie maju cas. Dnes sa asi zastavim v lekarni a opytam, zaskocilo ma to lebo je to len pritomto recepte a tie lieky su dost drahe. Uvidime ako to vyjde, kedze je to pre nas po prvy krat.

mistisa
4. jan 2013

@gelinka75
@ivka3901 ajooojte kocenky.ako sa mi mate? Dlho dlho som tu nebola akosi nemam cas na net ☹ co mate nove? My sa chystame na IVF do ginfivu ale musim to najskor pozistovat.som v unione a neviem kolko hradi poistovna a kolko ja cca.neviete mi povedat? 😉

given
4. jan 2013

@oriesocek Ahoj, neviem, ci ti v GF povedali, ale vraj ak si to vyberies u nich dole v lekarni, tak za Luveris by si nemala doplacat. Inde vraj ano, neviem, neskusala som to...

oriesocek
4. jan 2013

@given dakujem pozerala som doplatky na nete, opytam sa aj v lekarni u nich dole, nech mam prehlad🙂

given
4. jan 2013

@mistisa Cau moja, tak idete nato? To je jedno, v akej si poistovni, vsetky preplacaju rovnako. Za lieky nieco budes doplacat, niektore su uplne hradene poistovnou, niektore len na 50 percent (Gonal). My sme za lieky dali cca 300 E. Cely zakrok IVF plati poistovna (to je asi 1100 E). Ty budes platit 105 E (to je taky pausalny poplatok za kontroly, odbery...), a dalej podla toho, ci budete chciet ICSI (zavisi od poctu vajicok), predlzenu kultivaciu, embryoskop, mrazenie. Drzim palce, nech sa zadari.

given
4. jan 2013

@oriesocek Opytaj sa, tam je taka mila magistra, urcite ti poradi. Vraj s nimi maju nejaku specialnu dohodu, nepatrala som po tom, ale za Luveris som tam neplatila.

mistisa
4. jan 2013

@given ahoooj mojka no uvazujeme nad tym 😉 nechcem sa zase dopovat a nic z toho nebude.nebudeme riesit IUI nema to vyznam.rovno IVF a hotovo.mozno nevide ani to uvidime ale dufam a verim ze vide.aha a to su uz neni velke palky ci? A ty sa mi mas ako? Co mas nove? 😉

pancuska
4. jan 2013

@oriesocek držím palce nech všetko klapne ako má!!! 🙂

given
4. jan 2013

@mistisa Ja nic moc. Stihla som este pred Vianocami 3. IVF, ale na odber som este nebola. Aj tak to vyzera, ze opat nevyslo... 😒 Tie veci, co som ti pisala, tak si vy vyberiete, ci chcete. My sme napriklad pri prvom IVF nemali embryoskop (to este v GF vobec nebolo) a ani sme nic nemrazili. Cennik si pozri na stranke GF, ale orientacne ten embryoskop stoji pri predlzenej kultivacii 300 E, mrazenie na 1 rok tusim 160E. Teraz sme doplacali 905 E plus samozrejme tych 105E, co plati kazdy.

mistisa
4. jan 2013

@given no pekne tak teraz ste mali riadnu palku.ja asi na ten prvy pokus urobim ten zaklad a uvidime .ale keby mi odobbrali viac vajicok a zmrazia tak tym padom v dalsom pokuse neplatis odber ze? Dobre to chapem? Takze ked je zaklad je to nejakych cca 500 euri hej? Som z toho tlk chichi😉 to je tak ked sme to este neriesili. Ta potravujem asi este chichi 😉

mistisa
4. jan 2013

@given micka budem drzat palceky a kedy budes vediet ci to vislo? Budem na teba mysliet daj hned vediet oki?

given
4. jan 2013

@mistisa Ano, tych 500 minimalne to bude (spolu s liekmi). Jeden IVF cyklus sa berie stimulacia, ked si pichas injekcie, potom sa odoberu vajicka a spermie, oplodni sa vsetko, co sa da, vklad embryi a zvysok sa zamrazi. Keby to nahodou neklaplo, tak potom sa uz iba tvoje telo pripravi na dalsi vklad (to sa uz beru len tabletky) a cca v strede cyklu sa vlozia dalsie zamrazene embya (to stoji 130E). To sa vola KET a moze sa to opakovat viec krat, podla toho, kolko je zamrazenych. Embryologicka ti poradi, co by bolo pre vas vhodne, ten embryoskop vam velmi nebudu ponukat, kedze mate este len prvy pokus.
Na krv pojdem asi v pondelok, ale nedavam tomu velke sance...

maruskaaaa
4. jan 2013

@nr_martinka Ale hlavne, že si donosila zdravé bábo 😉 Dúfam, že aj ja to dotiahnem do úspešného konca 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@given Ahoj, robila si testík? Prečo si myslíš, že nevyšlo?

pechlinka
4. jan 2013

Ahojte baby, dnes mi volali z Gyn-fivu ze moja ziadost na IVF je schválena. 18.01.2013 mam prvu konzultaciu...mozno uz mi daju aj protokol.. Kedy sa zacina stimulovat?...MS by mala prist toho 18teho..

maruskaaaa
4. jan 2013

@pechlinka Podľa toho, aký budeš mať protokol, či krátky alebo dlhý. Ja som mala dlhý a začínala som 26DC 😉

pechlinka
4. jan 2013

@maruskaaaa Ahoj dakujem... mozem sa spytat , kde ti to robili?...Kolko ta to priblizne vyslo?...Vyslo ti to na 1krat?

ivka3901
4. jan 2013

@mistisa ahoj moja no já nemám také dobré správy ako gelinka 75 já sem už moc nechodím kedže my sme to prestali na dlhší čas riešiť ani nemáme peniažky na IVF ☹ vidím,že si sa rozhodla ísť do toho tak držím alčeky nech to vyjde

maruskaaaa
4. jan 2013

@pechlinka Ja som chodila do Gynfivu. Vyšlo to na prvý pokus našťastie 🙂 My sme platili za ICSI- 350,-EUR, PK-160,-EUR, Embryoscop - 300,-EUR, mrazenie do 1 roka - 160,- EUR, injekcie - 284,-EUR, súbor doplnkových vyšetrení - 105,-EUR, prechodnosť vajcovodov - 55,-EUR. Manžel predtým bral ešte po roka jeden liek Profertil na zlepšenie spermií, ale nepomohlo - 263,-EU nás vyšiel za pol roka. Takže celkom zaujímavá suma 😉 Ale všetko závisí od toho, čo si dáte.

pechlinka
4. jan 2013

@maruskaaaa Ahoj...dakujem...gratulujem..ze to vyslo hned na prvy krat...snad to bude aj u mna tak.. 🙂 Pocitam s tym ze mi ICSI nebudeme mat....mm ma dost dobre spermijky.... 🙂 ratam len PK, Monitoring embryii, subor doplnkovych vysetreni,mrazenie embryii na dalsi rok.. 🙂 Laparku mam uz za sebou... 🙂 a k tomu lieky...snad nebudu moc drahe.. :(

maruskaaaa
4. jan 2013

@pechlinka Ďakujem a držím palce, aby to vyšlo hneď. Za lieky nebudeš platiť viac ako 300,-EUR, to je tuším maximum. 😉

pancuska
4. jan 2013

@pechlinka ahoj,ja som bola tiez v GF a mala som dlhy protokol,zacala som na 24DC ( mala som pravidelny menzes) a vyslo to na prvy pokus!! cakam dvojicky,dala som si vlozit 2 embryjka a obe sa ujali! ja som za lieky platila 289,-eur (ale polka mi zostala to som potom vratila do GF a vratili mi z tej sumy spat 136,-eur) potom sme platili doplnkove vysetrenie 105,-eur, embryoscope 300,-eur ,predlzenu kultivaciu (PK) 160,-eur dalej mrazenie embryi do 1 roka 160,-eur......my sme mali spermiogram perfektny takze sme uz nic ine nepotrebovali.... 😉

pechlinka
4. jan 2013

@pancuska Ahoj...gratulujem.. 🙂 Aj ja by som sa inak dvojickam velmi potesila.. 🙂 Ked si zacala brat lieky na 24DC, kedy bol potom vklad? Brala si si z prace volno...ked si toto vsetko absolvovala?..

given
4. jan 2013

@maruskaaaa Cau Maruska, robila som si test na 8. a na 11. den a bohuzial to bolo negativne...

pancuska
4. jan 2013

@pechlinka moj problem bol totiz taky ze uz nemam vajcovody a preto som musela ist na IVF! na 24DC som zacala pichat diphereline a ten mi posunul menzes z 28DC na 31DC kedy som dostala menzes a na 3DC som isla do GF na kontrolu ale to ti vsetko vysvetlia na konzultacii toho 18.1. neboj sa! inak som mala odber vajicok na 14DC a mala som 18 vajicok,tie sme dali prirodzene oplodnit,oplodnilo sa 13, potom 6 embryok mi dali do embryoscopu na PK a 7embryok mi dali zmrazit.....PK trva 5 dni na 5 den mi vlozili 2 embryjka blastocysty a 3 mi dali zmrzait ,mali zostat 4 ale jedno sa prestalo vyvijat takze mi zostalo 10 zmrazenych do buducna! takze aby som to zhrnula na 14DC som mala odber vajicok a na 19DC mi ich vlozili.....potom je dobre byt 3 dni v klude!! ja som inak zostala od odberu (OPU) doma lebo v robote zdviham a zasa aj stres takto mam doma klud....a tak som si najskor brala dovolenku a potom som isla na PN a som vlastne rizikova lebo kedze mam uz 32r a prve ...a este aj cez IVF tak ma gyn nechal doma.....ale je to na tebe.... 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@given A nebol tam ani duch? Dnes si koľký DC?

given
4. jan 2013

@maruskaaaa Nebol ☹ Dnes je 13. den po vklade.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre