Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ajena
17. máj 2009

ahojte, poraďte mi prosím vás, kde sa pichá pegroveris...do zadku, alebo do bruška?

sylvyka
17. máj 2009

ahojko pipiny 😉
katus uz si tu 😉 no stretko bolo super mozeme si ho zopakovat 😉 a pekne oddychuj cez dovolenku urcite budes stale na mk 😀

katarinka77
autor
17. máj 2009

ajena, podáva sa pod kožu: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/p...
Sylvyka, nabudúce snáď pokecáme dlhšie 😉 . Inak, na festivale som stretla ešte zopár našich známych. Aj Blanku, no tuším to s tým maľovaním sa preháňa, nie? Neboj sa, nebudem stále len na koňovi, aj manželíkovi sa chcem venovať 😉 . Aj Ty pekne vyvaľuj bruško 😀 .

mayka
18. máj 2009

Dobre ranko pipinky,
vidim ze poniektore mali festivalovy vikend. Taku dobru cigansku by som si aj ja dala. 😉

Milka, tak sa drzkaj. A my ti budeme drzat palcaky.
😉

ja mam tento tyzden brutalne narocny v praci a mam stres. Tak dufam ze to zvladnem . mame velky audit v stredu a vo stvrtok a akosi nase panstvo sa az teraz zobudilo a posielaju mi veci co treba k tomu pripravit. Okrem toho ma sef zavalil pracou, takze uplne fasa. neviem co skor a nic z toho nepocka . tak asi sem moc casto chodit nebudem.
Ale budem sem tam spiclovat.
Ale tesim sa na stvrtok vecer. To idem znovu na utz tak sa neviem dockat. Jediny moj svetly bod tohoto tszdna a potom este piatok. 😀

mayka
18. máj 2009

Och poslala som ti IP.

krakulka
18. máj 2009

Dobre rano pipinky, dufam, ze ste si krasne oddychli. 😎
Ajena, aj ja som dnes rano 1x pichala pergoveris. Tiez som studovala letak. Len uz neviem, kam vsetky tie injekcie pichat. Brucho mam ako cednik. Picham Diphereline, Gonal a od dnes uz aj Pergoveris. Neni toho nejako vela? 😕
a co pichas ty? Ktory den cyklu si a kedy ides na KO?

sylvyka
18. máj 2009

dobre ranko, no ja si tiez myslim ze blanka to troska prehana ale uz inak si ju ani neviem predstavit 😉
jasne ze nabuduce pokecame viac 😉
no letim do lekarne papa zatial 😉

och
18. máj 2009

dobre ranko zenicky 😀 😀
vidim ze ste mali nadherny vikend 😀 😀

vitam vsetky nove clenky 😀 velmi rada a zaroven som dufala ze tu uz ziadne nove kukucky sa neobjavia 😉
dnes pisem ako madar, to bude tym ze musim robit do skoly aaaaaa straaaaaasne saaaa mi nechceeeeeeeee 😝

zukrik
18. máj 2009

Ahojte 😀 😀
Dnes je zase pondelok a mám stále víkend,ale už som som sama 😒
Chcela som pridať foto ale stále sú velké a nechce sa to uložiť 😠
Musím ich zase zmenšiť,ale to mi potrvá 😀 😀 Prepáčte ale musíte
vydržať 🙂
Aj ja vítam všetky nové pipinky.

zukrik
18. máj 2009

Mayka, na kedy ti presunuli termín pôrodu?
Inak ja budem chodiť na dve poradne,teda jednu kontrolu a
jednu poradnu.Doktorka mi povedala,že chce aby som chodila
dva krát do mesiaca,pre istotu 🙂 Vždy pri kontrole zaklopem
na dvere a ona ma zoberie,to je super aspon budem pod
dozorom 😀 😀

d.d.
18. máj 2009

Ahojte baby,

Chcem sa opýtať, či ste popri GF neskúčňšali aj nejaké alternatívne formy na podporu zdarného IVF.
či mi niečo neviete odporučiť.

A ešte mám jednu otázku, ako by som sa mala správať po IVF, mala by som odpočívať, tváriť sa, že som tehuľka, alebo ani nie?

My sme absolvovali 2x IUI, bolo to pre nás oboch veľmi psychicky náročné, a teraz nás čaká IVF, na čo sa máme pripraviť?

Pekný dní prajem

Dara

zukrik
18. máj 2009

Ahoj Dara
Ja osobne som nič také neskúšala.
Na základe vyšetrení nás automaticky poslali na IVF.
Psychicky náročné je všetko,ked nám niečo nevychádza,
ale musíme to prekonávať.My sme s manž.boli 1x a vyšlo
to 🙂 Ja som odpočívala po samotnom zákroku,ale musíš
to brať tak,že to dobre dopadne a hotovo.Treba len veriť 🙂

d.d.
18. máj 2009

Ďakujem Zukrik 🙂
Snažím sa načítať si všetko, čo by mohlo pomôcť, ale akosi sa v tom pomaly začínam strácať..

zukrik
18. máj 2009

Dara,hlavne sa nestresuj a všetko bude fajn 😀
Ja viem,že teraz sa mi lahko hovorí,ale uvidíš
prebehne to ako voda.Kedy máš ísť na IVF?

d.d.
18. máj 2009

Máš pravdu, ale akosi sa mi nedá byť kľudná..
Zatiaľ čakáme na rozhodnutie poisťovne, teda tak cca za mesiac a pol.
Mám ale problém z cystami na vaječníkoch, začalo mi to v januáry, jednu mi museli vyoperovať 12x15cm a od vtedy ich mávam pravidelne...
Doktor mi vravel, že s nimi to bude ťažší boj, ako zvyčajne

zukrik
18. máj 2009

Cysty nie sú nič moc,mne sa robili tiež,ale vždy pri menzese praskli a
odplavili sa.Boli ovela menšie,tak ti budem držať palce a teraz radšej
relaxuj a nazbieraj vela sily na IVF a všetko dobre dopadne 🙂
Ak môžte,chodte niekam na dovolenku a prídeš na iné myšlienky.
More prospeje každému 🙂 držím palce.

mayka
18. máj 2009

Ahojte babulky. som tu len na skok - nestiham ani prd s prepacenim. Do prkna. mam nervy na dranc.

Ochinka dakujem za IP. vecer ti odpoviem a dohodneme nejake kaficko . Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii. Samozrejme bezkofeinkove. hehe
Baby mna normalne slak trafi. Sefovi zacalo zapinat ze idem na matersku a zacalo mu uplne ... No ale ked v tom mieni pokracovat tak sup na PN.
Sak jaaaa mu daaaaam. 😀
Tak letim zatial papa.

Zukricek mne posunuli termin na 1.12. ale to sa vraj zvykne viac krat menit. A predpokladam ze kvoli dlhym cyklom. Ale sak aj tak som bola uz tristvrte roka dopovana hormonmi tak som mala pravidelne.
Kaslem na to. Rodit budem v novembri a basta. 😀

och
18. máj 2009

😀 zukrik ty sa stale len vyhovaras 😀 😀 stiahni obrazok klikni lavim tlacitkom na mysi otvorit v programe microsoft office picture manager a tam hore na liste upravit obrazky a potom druhe od spodu upravit velikost 😀 😀 😀

d.d.absolutne sa nestresuj dievca ja som si po transfere vecer dala s muzom vinko a sup ho na koncert beyonce do prahy o tyzden 😀 😀 aj pivko bolo aj nakladany hermelin aj cigi 😀 😀 ono ked si to tak zoberies kolko bab zisti svoje tehu az v tretom mesiaci? 😲 😀 😀 😀 bud sa to uchyti do 24hodin alebo nie 😉

mayka tesim tesim aspon nebudem musiet robit do skoly 😀 😀 😀
varim si kuraciu pismenkovu polievocku a kuracie sote so zeleninkou a k tomu indicku raitu (paradajky v jogurte ) 😀 😀 ako dezert Eckove marsmelov 😀 😀 😀

mayka
18. máj 2009

ochinka, aj ja sa tesim. Aspon okukneme ako rastu pupky. Ty by sa ma uz aj dobehnut mohla ked mas v sebe 2 ks deti. hehe

babky ja uz som od zajtra v 2. trimestri jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Taaaaak sa ozerem. 😀 S nealko pivom. Som nasla s obsahom 0,0 % alkoholu. Si svacnem aj 5 piv s vanilkovym nanukom. To je moja oblubena kombinacia v poslednom case.
Vo stvrtok hura na kontrolu k mudr. Tak dufam ze je vsetko ok. Co dufam - veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. 😀

Zukrik ak mas problem zmensit foto tak mi posliu na mailik a ja ti ju zmensim. Aspon sa nebudes moct vyhovarat. 😀 Inak ti ani neuverime ze si tehula. A prosime si aj foto pupka. 😀

och
18. máj 2009

no teba cica tak skoro nedobehnem 😀 😀 😀

inak oznamujem ze som zatial bezpriznakova 😲 tak dufam ze je vsetko v poriadku a decka si len davaju na cas a este si nelezu na nervy 😀 😀 😀

chruminka
18. máj 2009

Ahojte
Zukrik mne uz supli do rizikovej poradne 28.5.09 tam idem prvy krat tak som zvedava,inac mam teraz dost velke stresy tak dufam,ze nezbednici budu ok.
mayka podla coho ti davali druhy termin?Mne este nic nemenili.

mayka
18. máj 2009

chrumi ahoj,
tak drzim palce. Neboj a hlavne sa nestresuj. Nic ti zato nestoji. A uz vobec nie praca. Mojmu sefovi zaplo ze cas mojho odchodu sa blizi a chytil paniku. Mam to na tanieri rano , naobed a pri odchode z prace. No co uz narobim vsak ano. 😀
Zukrik ja ti ani neviem preco mi prehodil termin, lebo mimi aspon ja si teda myslim ze velkostou zodpovedalo tomu tyzdnu naposledy na utz. To som bola 9tt a 2 dni a merali sme tusim 3 cm. Myslim ze to bolo v norme. Ale pytal sa ma ci som mala predtym pravidelny menzes a ja som ovedala ze nie. Tak neviem ci to preto neprehodil .Ale v pdstate som zakyksovala lebo posledny tristvrte rok som bola na hormonoch a pravidelne som ho mala. Tak neviem .Neriesim to. A nechala som si povodny termin. Vraj sa to este zvykne menit.

chruminka
18. máj 2009

mayka vsak sa snazim byt ok,zajtra idem k dokyne a dam sa uz na PN

mayka
18. máj 2009

Len sa daj na PN a budes mat svaty pokoj. Dobre spravis. Pokial mas kvoli par korunam navyse pocuvat dristy v praci. To zato nestoji. Tak sa drz a zajtra chcem vediet nove info a fotku. Jasneeeeeeeeee?! 😀

chruminka
18. máj 2009

mayka ale ja idem zajtra len k obvodacke pre PN,ja som bola minuly tyzdne na genetike kde mi spravili UTZ ale foto nemam 😒 ,ale zato som videla krasne obe deticky,pekne si tam nazivaju plavaju a nemaju ziadne starosti 😀
Dalsi UTZ mi budu teraz robit az v 20tt daky podrobny a ked sa podari tak by sme sli aj na 3D,ale to tusim az tak okolo 21-25tt

sylvyka
18. máj 2009

chruminka kde si bola na genetike aj mne to doky spominal ze tam budem musiet ist a co ti tam zistovali?

sylvyka
18. máj 2009

a ten podrobny to bude asi morfologicky lebo aj to mi spominal doktor ze v 20 ho budem absolvovat myslim ze do dunajskej by som mala ist nan do nejakeho centra ze tam chodi dr z blavy

nikita880
18. máj 2009

ahojte baby.ja som tu nová a tiež by som sa rada zaradila medzi vás.som dnes 6 deň po ET a poviem vám, už sa neviem dočkať prvých krvných testov. dnes som si spravila test doma, a samozrejme mi nič pozitívne neukázal, asi som ho robila veľmi skoro. ale je mi stále zle od žalúdka a točí sa mi hlava.tak si držím palčeky a aj mojim dvom embryjkám v brušku, aby tam ešte boli a vydržali.

chruminka
18. máj 2009

sylvika neviem s kade si,ja mam trvale bydlisko v BA-v petrzalke a tam mam este vsetkych lekarov aj ked uz skoro 3 roky byvame v Samorine.
dokina ma poslala na antolsku ale ja som sa rozhodla pre kramare,lenze tam v tej ambulancii prenatalnej genetickej diagnostiky beru len tych co byvaju v BA,inac by som asi musela ist do Dunajskej.
Vsak sa spytaj svojej dokiny,ze kam.
vysiel ti zly skrining v 12tt? lebo mne ano a velmi sa geneticka cudovala co su to za postupy robit tieto vysetrenia v 12tt a pri dvojickach!Len ma zbytocne moja dokina vystresovala,uz tam ani nebudem chodit,28.5.nastupujem do rizikovej na kramaroch a veru aj rozmyslam ze si zoberem celkovo kartu z BA sem do Samka vsak pri dvoch detoch sa ako budem terigat k lekarom do BA?

nikita880
18. máj 2009

ahoj chruminka, ty si bola na umelom tiež v gynfive? ku komu si tam patrila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre