Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
8. júl 2013

@majkulik vôbec nieje čudná...ja tiež neovládam všetky pojmy: ak sa nemýlim tak ET je : Embryotransfer
prenos embrya, resp. niekoľkých embryí tenkým katétrom do maternice. a KET je Kryotransfer embrya
transfer rozmrazených embryí. 😉

sizo
8. júl 2013

@vodnari bodaj by si mala pravdu🙂)))))Vravel, ze endometrium mam 10 cm, tak duuufam, ze to male este zabojuje, ze je to priskoro a bude vsetko ok.............ale krce mam riadne, normalne mna to stahuje k zemi ked pridu.Aj hnacku, aj mi je na vracanie.Curam ako mala😀DDDDDKazdych 20 minut tusim😀DDDDDJaaaaj, taka som bola kludna, tak som verila, ze zabojuje to krasne moje a bude vsetko dobre..........................

vodnari
8. júl 2013

@sizo bude zlatko...bude....ja som tiež vracala každý deň a bola som tehotná....držím palčeky.

bimbo37
8. júl 2013

@sizo teraz som sem prisla a citam co je nove. neboj este nie je nic stratene, do stvrtka je este daleko. ja som isla na krv tiez vo strtok a tusim v nedelu som testovala a nic a krv pozitivna. drzim moc moc palce. len klud, mozno prave teraz sa tam uhniezduje ten drobec. drzim palce a pozitivne myslenie.

bimbo37
8. júl 2013

@vahy1 ahoj, podla toho ako dlho. mne raz meskali tyzden a bolo to v pohode.

majkulik
9. júl 2013

@vodnari 🙂 dakujem. Tie vsetky skratky, clovek aby stale hladal nieco v slovniku. 🙂 najlepsia bola dr. ked hovorila v skratkach a ked sme vysli von tak polovicka bola v inom kupe 🙂 len pozeral a potom som mu to musela vysvetlovat, aj ked podla mna to povedala celkom zrozumitelne.
Vcera som bola pozriet kamaratkinho malickeho synceka - mal mesiac. taky bol drobunky a krehunky. 🙂 tiez su z tych stastnych, kt sa dva krat nechtiac pritrafilo 🙂

vodnari
9. júl 2013

@majkulik my musíme bojovať....neboj aj my čoskoro budeme držať v náručí vlastné dieťatko....držím palčeky....mne sa to dúfam splní druhý krát....ja mám teraz krásneho synčeka po IVF. O druhe po KET som prišla...ale dúfam že teraz sa to už podarí až do konca....

majkulik
9. júl 2013

@vodnari urcite sa to podari. treba sa len nevzdavat. tie stastnejsie si ani nevedia predstavit comu vsetkemu sa treba podrobit, kym sa ukazu dve ciarocky. drzim palceky, aby bolo tentokrat vsetko v poriadku az do konca ako pises.

vodnari
9. júl 2013

@majkulik ďakujem si zlatá.

greeny24
9. júl 2013

Ahojte dievcata, idem na svoje prve ivf (v gynfive). Som v stimulacii, picham si diphereline. Teraz mam ist na prvu kontrolu medzi 2. a 4. dnom cyklu. Prosim vas, ako prebieha ta prva kontrola? V protokole mam napisane, ze na prvej kontrole sa robi ultrazvuk. Ale ako? Neviem si to velmi dobre predstavit, ked mam prave M. Budu mi brat aj krv? Dakujem vam, vsetko je to pre mna nove, takze trochu stresujem 🙂 Prajem krasny den a vsetkym drzim palce!!!

mauerka
9. júl 2013

@greeny24 Z toho, ze este budes krvacat si nic nerob, kazda sme boli na prvy UTZ medzi tym 2.-4.DC. Spravi ti UTZ zdola, uvidi, ci je uz vystelka maternice uplne odlucena, ak ti vyslovene nepovedali, ze mas ist aj na krv, tak nejdes.
Diphereline pichas nadalej, zvysne podla protokolu.
Ak mas prepisany Puregon, pytaj si pri tejto kontrole zapozicat pero na jeho pichanie.

greeny24
9. júl 2013

Velmi pekne dakujem za odpoved. Od stvrteho dna by som mala pridat k dipherelinu gonal. Myslim, ze tam je uz priamo v baleni aj pero na aplikaciu, tak snad to s manzelom doma nejako zvladneme.
@mauerka

mauerka
9. júl 2013

@greeny24 Jasne, ze to zvladnes, nezabudni sa nastavit na vysoky prijem tekutin, je to velmi dolezite a mm nech sa obrni voci vykyvom nalad - aspon u mna to teda bolo dost zle 🙂 ale stalo to za to. Drzim prsty.

greeny24
9. júl 2013

Tak to musim manzela na tie vykyvy upozornit, aspon sa mam teraz na co vyhovarat 😀 Na ten prijem tekutin si budem musiet davat pozor, pijem sice dost, ale mam obdobia ked zabudam. A dakujem za drzanie prstov, budem to potrebovat 🙂 Tiez ti zelam vsetko dobre!
@mauerka

sizo
9. júl 2013

@bimbo37 Jaaaj , bodaj by sa tam uhniedilo🙂)))myslim pozitve-aspon sa pokusam mysliet.
Dostala som crevnu chripku-mam hnacku s krcami no hruuuza.Rano som bola u obvodneho, lebo som od 2-hej len na toalete-pichol mi injekciu proti bolesti, dala som si cierne uhlie, no tak prezivam☹(((((Musim vela vela pit.Ale dala som si jeden banan, to este vomne drzi asi 2 hodiny, to uz je rekord🙂)))Neviem, co je teraz za virozu, ale ked som cakala v liekarni tak 2 zeny predomno brali uhlie, ja tiez a potom pan co stal zamnou tiez.Nieco je vo vzduchu☹(((Modlim sa, ze ked moje babulky prezili zamrazovanie, rozmrazili sa tak toto musia vydrzat, aspon jedno 🙂)))))

sizo
9. júl 2013

@vodnari Ja nevraciam, ja som mala len nutkanie, ale to asi z tej hnacky......dnes mi je uz lepsie🙂)))Ale ine priznaky ziadne☹((((

vahy1
9. júl 2013

@bimbo37 dakujem za radu

vodnari
9. júl 2013

@sizo každá má iné príznaky.... 😉 neboj nič...už je tam žubrienka 🙂

sizo
9. júl 2013

@vodnari Ja viem moja.Boze co by som len zato dala aby som mohla drzat v naruci moje dieta......hjaaaj.
Dnes som si mala urobit test......no nic.......utisujem sa ze je to skoro....ze teraz sa zavrtava.........ze bude vsetko ok......
Chvala Bohu uz krce nemam..ani hnacku uz 4 hodiny🙂🙂🙂

gelinka75
9. júl 2013

@sizo kolko si po vklade?

sizo
9. júl 2013

@gelinka75 30.6 som mala vklad.......ked nepocitam den vkladu tak 9.den

gelinka75
9. júl 2013

@sizo a vkladali ti ake velke? mozno je este skoro, kedy mas krv?

sizo
9. júl 2013

@gelinka75 Jedno 4 bunkove-to sa len prebudila polovica-noa druhe 6 bunkove.Krv mam az 15-ho, 14 dni po kete.Ale bolo mi vcera zle, tak som sla na pohotovost, mala som strasne krce, no a tam mi zobrali krv, hcg som mala 1.00:-(((
Kazal mi dnes urobit test a vo stvrtok mi zasa zobere na hcg..............Mali sme posledne zamrazene,

vodnari
9. júl 2013

@sizo budeš...budeš držať.....musííííííííííš....moc ti to prajme...je to krásny pocit...každej jednej vám to prajem....mne sa môj sen splnil a teraz túžime po druhom...

sizo
9. júl 2013

@vodnari 🙂))))))
Dakujem moja, si zlata🙂)))))))

sizo
9. júl 2013

@vodnari Ja ti tiez prajem moja, aby sa ti splnil sen , aby si mala to druhe vytuzene babo🙂))))))
Vlastne kazdej to prajem...ten boj, co prezivame, trapenie...ja si myslim, ze stoji to zato ked je vysledok pozitivny🙂)))

vodnari
9. júl 2013

@sizo Ďakujem...ja mám volať 11-teho za výsleky ale asi skúsim už zajtra či náhodou už niesu.... 😉

sizo
9. júl 2013

@vodnari Ja viem moja, ja stale kukam kolkateho je ci este nemas vysledky, skus, uz by mohli mat🙂))jaaaaaj moja, nech tam uz nic nemas, drziiiiiiim palce.Poslem ti nieco aby si sa zasmiala😀DDDDD

sizo
9. júl 2013

@vodnari jaj a daj si hlas🙂))

vodnari
9. júl 2013

@sizo to je tvoja svadba? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre