Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
25. júl 2013

@melinda1989 😀 ja som isla od krvnych vysledkov na IVF az o pol roka takze to je velmi individualne..mate uz ziadost odsuhlasenu?

nezabudka8
25. júl 2013

@gelinka75 dakujem verim ze do 5 dni dorazi

gelinka75
25. júl 2013

@nezabudka8 urcite dojde 🙂 len si dava nacas

gelinka75
25. júl 2013

@blcha76 poznam to dobre, uz som ti pisala tusim, aj ja som brala antiku, dokopy odkedy chodim do car tak 6 mesiacov spolu

nezabudka8
25. júl 2013

@gelinka75 potvora je to ked ma dojst tak nie a ked ju nechces tak dorazi nacas :-/

aqva
25. júl 2013

@luanna ďakujem za info,ja myslela,že stačí dodržiavať určitý čas...ako 7h..16h...19h...tú večernú by som mala asi posunúť na neskôr...tak zajtra večernú presuniem na neskôr,mám za sebou len druhý deň 😕

aqva
25. júl 2013

@vahy1 ďakujem ...to máš akú veľkú dávku...predtým som ja mala 2x2tab za deň a teraz mám 3x2tab.za deň,tých hormov do nás ale dopujú,že? 🙂

aqva
25. júl 2013

@bimbo37 ďakujem 🙂

blcha76
26. júl 2013

@gelinka75 Fuuu, takže vieš ako sa cítim... Stále sa nič nedeje, len čakám a beriem antiku... No ale dúfam, že o mesiac to už bude dobré. Nič by mi na tom nevadilo, len ten môj vek! Mám 37 a stále len čakať 😠 . A tebe sa ako darí, ako pokračuješ?

gelinka75
26. júl 2013

@blcha76 prave nam zas nevysiel KET tak moje zmrzlinky si zo mna robia prdel 😝 pokracujeme na dalsi KET inac sme v rovnakom veku a co narobis furt na nieco cakame

blcha76
26. júl 2013

@gelinka75 Kedy máš ďalší KET? Budem ti držať palčeky, nech ti to konečne vyjde 🙂 . Mne túto šarapatu narobil Clostilbegyt 😠 . Dva mesiace som ho brala, robili sa mi cysty, a teraz ďalšie dva mesiace sa ich zbavujem, a celkovo 4 mesiace v prdeli 😖 . Aj doktorka teraz povedala že: "Ten Clostilbegyt Vám ale riadne nesadol a narobil problémy..."
No čo už, uvidím o mesiac ako to bude, lebo ešte ma čaká zistiť priechodnosť vaječníkov, a vraj buď laparoskopicky alebo ešte sa to dá nejako ultrazvukom. No neviem, ale vraj keď bude všetko v poriadku, uspokojí sa aj s tým ultrazvukom. Uvidím v piatok o štyri týždne... Drž sa, musíme mať hlavu hore a veriť 🙂...

gelinka75
26. júl 2013

@blcha76 clostil som este nikdy nebrala a urcite ho odmietnem keby mi ho dali..lebo ked mavam aj tak cysty tak to by som po nom urcite mala nie jednu ale aspon 5 😝 tu priechodnost si daj zistit ultrazvukom aj mne to tak robili a stacilo to.. ja uz idem na 5 vklad 😉

blcha76
26. júl 2013

@gelinka75 ...veru, clostil už nikdy! A ja osobne si myslím, že som ho brala zbytočne, pretože mne sa folíky pekne tvorili, vždy som mala 2 a niekedy aj 3 dominantné, a to bez clostilu. U mňa je asi ten problém, že neprasknú. Neviem, nie som lekárka, to je len môj názor. No ale veď uvidím, že čo mi navrhne doktorka...

nelly3
26. júl 2013

ahojte, neviete mi poradit, chodila som do gyn-fivu, zial 1.IVF + 3xKET nic, tak som odisla do brna, viem, ze v gyn-five mi robili potom aj nejake vysetrenie, brali krv ci nevytvaram protilatky ci co, ako sa to presne vola? nechce sa mi volat do centra aj tak si myslim, ze mi nepovedia sestricky 😠

gelinka75
26. júl 2013

@nelly3 pokial viem, robia len protilatky proti spermiam

lesik
26. júl 2013

Babulky,mam za sebou druhe neuspesne IUI v Gin Five.Pritom pri druhom mal manzel 27 milionov spermoskov, motilitu A,ja som v poriadku po zdravotnej stranke.Caka ma tretie IUI a potom IVF.Cele sa to skomplikovalo tym,ze mi narastol myom asi 1,5 cm tak ten teraz budem riesit...Ale ine som chcela.Samotny MUDr.Harbulak mi povedal,ze nevidi problem v otehotneni z obidvoch nasich oboch stran,ja a manzel.Ak nevidu IUI tak potom IVF urcite sa podari.No chcela by som tomu velmi verit,ale problem tu ocividne je. Na ake vysetrenie si mam este pytat?Protilatky proti spermiam robia aj na moje poziadanie,ci to nariadi lekar az po urcitom case?

A este jedne vec.Kocky Ak by som chcela zmenit centrum,tak v inom centre by mi tiez robili asi od zaciatku vsetky ukony?Myslim tym 3 krat IUI a potom az IVF?Babulky,ktore centrum by ste mi odporucili?

Dakujem.

bimbo37
26. júl 2013

@lesik ahoj. my sme tiez boli v poriadku, jediny problem mam otocenu naternicu a tiez sme nali 3 x IUI a 1x ET a 2x KET a az teraz na ten druhy KET sa to podarilo. staci ked si tu prejdes namatkovo par stran a zistis, ze to nie je take jednoduche.
a este sa chcem spytat preco chces nenit centrum?

melinda1989
26. júl 2013

@gelinka75 ahoj!jmne brali dneska krv a o tri týzdne mám ísť na konzultáciu...budu este robiť nejaké vyšetrenia?

erin365
26. júl 2013

ahojte, včera som začala stimulovať a pichám si Diphereline.

Po včerajšom vpichu ani chýru ani slychu ale ten dnešný nedopadol dobre...urobila sa mi modrina a taká zdurenina podkožná.
Mali ste to niektorá? Prečo sa to stalo? čo som urobila zle?

amonda
26. júl 2013

@erin365 Mne sa tiez robili taketo zdureniny, veeelke a cerveneli, je to nepohodlne, ale neriesila som to, ono sa to proste casom stratilo.

jomini
26. júl 2013

@erin365 bola zle pichnuta injekcia..ta zdurenina bol dipherelin a isiel medzi vrstvu koze.

lesik
26. júl 2013

@bimbo37 Nie som presvedčená,že chcem meniť centrum.Neviem,dosť ma prekvapilo,že MUDr.Harbulák nevidel myóm a to mi 3 krat robil ultrazvuk a MUDr.Drábek mi to hneď oznámil, keď mi kontroloval folikuly.No je to zvláštne,žeby to Harbulák prekukol alebo to nepovažoval za nutné mi to oznámiť?Teraz sa chystám môjmu gynekólogovi a popýtať sa aký má názor on.Predsa myóm má tendenciu rásť a nechcem aby mi komplikoval možné tehotenstvo...
Chcem sa ťa spýtať.Teraz by som mala absolvovať 3 krát IUI cca za dva-tri týždne,ale chcem si dať pauzu kvôli tomu myómu.Mám to telefonicky oznámiť do ambulancie alebo to nie je nutné oznámiť a povedať im.že 3 IUI chcem absolvovať až niekedy v septembri?Ako to chodí?Musia sa IUI absolvovať v presnom poradí každý mesiac?
Díky a pekný večer želám.

bimbo37
26. júl 2013

@lesik asi by som im to oznamila. za jeden telefonat nic nedas. neviem co povedat na to co pises. ja mam tiez Harbulaka a nemenila by som. podla mna je jeden z najlepsich na slovensku. ale ty sa musis rozhodnut a hlavne doverovat.
aj tebe pekny vecer a drzim palce nech sa vam cim skor zadari 🙂

lesik
26. júl 2013

Vďaka.Hádam sa aj na nás usmeje šťastie v podobe malého zázraku. 🙂

gelinka75
27. júl 2013

@melinda1989 to ti navrhnu po tej krvi ked budu vysledky, co dalsie by chceli vysetrit..vzdy najprv robia tu krv aby vedeli ktorym smerom patrat

gelinka75
27. júl 2013

@lesik myom nie vzdy vidno, mne ho zbadali az asi na 20ty ultrazvuk ma 1cm, tie male su neni vyrazne..a zalezi kde ho mas, ked v stene maternice tak to nerobi problemy, ak v sliznici tak to uz hej

jomini
27. júl 2013

@gelinka75 moja, prosim ty si pred ket isla po nahradny protokol alebo si rovno prisla na utz?

bimbo37
27. júl 2013

@jomini ak mozem ja odpovedat, tak musis mat protokol, aby si to vedeli zaevidovat oni v systeme. ja som tiez dostala protokol. ak ho nemas, tak si pre neho vybehni.

gelinka75
27. júl 2013

@jomini mala som protokol, bola som na konzultacii, ale teraz mam stale ten isty a pojdem s nim uz treti raz, druhy raz som dosla a drabek, ze o co ide co ideme robit a ja ze, idem na ket, tak kukol sliznicu a hotovo... myslim si, ze nic by sa nestalo keby si dosla len tak, ze ides na ket, ale to potrebujes estrofem..a cakat aspon 1 cyklus od ET

matka177
28. júl 2013

Ahojte chcem sa spytat ci sa moze pit alkohol(samozrejme myslim tim v malom mnozstve),ked si picham diphernil a uz som zacala aj s gonalom dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre