Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

petkaa28
4. aug 2013

@silvik1 no boli sme tam len 4 pary tusim a jedna baba prisla sama 🙂) ktori ste boli vy? 🙂

matka177
4. aug 2013

@mauerka zavolam zajtra,my sme si vybrali ten embryoskop,nemrazili sme este nic

matka177
4. aug 2013

@petkaa28 brali mi z oboch.odber nie je to nic hrozne,po narkoze uplne v pohode akurat trosku ta bolia vajecniky.nam ani nedavali nic od bolesti ,dalo sa to zvladnut.pekne sa ti ukazuje folikulov super.pri konci pi vela vodicky aj 3l denne.koho si mala na kontrole?

silvik1
4. aug 2013

@petkaa28 ja som bola druhá na rade. mala som ružové tielko, ružové žabky a tmavomodrú sukňu po kolená.

petkaa28
4. aug 2013

@matka177 netusim :D taky mily lekar, prisiel na bicykli :DD

petkaa28
4. aug 2013

@silvik1 a sedela si rovno oproti ordinacie 2, polovicka mala biele popisane tricko a niesol ti vodu? 🙂) ak ano, tak velmi sympaticky parik 🙂)) ja som mala dlhu bielu suknu a cervene tielko 🙂)

mauerka
4. aug 2013

@silvik1 My sme mali 1. IVF po PK v embryoscope a uspesne

mauerka
4. aug 2013

@matka177 Na mrazenie su vhodnejsie skorsie embrya - 2dnove. Tie po predlzenej kultivacii sa zle zrazia/rozmrazuju. Ale tak uz nic 🙂

sizo
4. aug 2013

@vodnari Ahoj moja som rada🙂🙂Vidis.som ti vravela ze vsetko bude ok🙂🙂Jaaaaj moja drzim ti palce🙂A ako bolo na dovolenke?Ja si teraz uzivam leto.Kupili sme cln-taky dost velky -pre 5 osob tak som kazdy den na clne a relaxujem☹🙂

adulka1979
4. aug 2013

Baby možno neobvyklá otázka.... ak ide priateľ na M/T (kvôli azzoo) môžeme mať ešte predtým pohl. styk? Alebo už radšej nie? (aby tam niečo aj našli...)

silvik1
5. aug 2013

@petkaa28 sedela som oproti ordinácii 1 - kratšie hnedé vlasy. Teba si pamätám, predbehla Ťa tá baba čo prišla sama.

silvik1
5. aug 2013

@petkaa28 inak ten lekár bol Harbulák. ja k nemu sice nepatrím ale túto stimuláciu mi vyšla každá kontrola u neho 🙂

petkaa28
5. aug 2013

@silvik1 jasne, tak uz viem 🙂)) hehe, mna taka truba nerozhadze :D skor manzel bol na nervy :DD ako sa citis?? Nebolia ta vajecniky?

silvik1
5. aug 2013

@petkaa28 bolia ma dosť, ale tak ja už finišujem, včera som si dala pichnúť pregnyl a zajtra mám punkciu. dúfam, že bude aspoň taká úspešná jako tá minulá - ale už včera tam videl okolo 22 folíkov tak hádam aj hej. a Ty ako pokračuješ ?

petkaa28
5. aug 2013

@silvik1 ty jo... Ja mam len 14, a citim ich riadne 🙂)) idem este v stredu na kontrolu a podla toho uvidime, ze kedy punkcia - vcera vraveli, ze piatok alebo aobota, tak uvidime... Len dufam, ze nie vo stvrtok, lebo peciem a nestihnem nic :DDD uvidime ake budu nakoniec vajka 🙂 vy si davate aj pk?? My budeme musiet zrejme isci a asi si dame aj ten embryoskop...

silvik1
5. aug 2013

@petkaa28 my dáme aj PK, embryoscop a všetky na ISCI, nakoľko mám protilátky na spermie a minule sme dali časť oplodniť normálne a ujali sa len dve, takže teraz nechcem nič riskovať.

petkaa28
5. aug 2013

@silvik1 vidim, ze vsade je nieco "vesele" .... Budem velmi drzat palce, aby vam to vyslo 🙂))

kklaudia
5. aug 2013

Ahojte, Klaudia je tu opäť . Na štvrtok som objednaná na konzultačku a idem na druhý pokus po viac ako roku.... Zase ma zmohla tá strašná túžba... A zase sa strašne bojím že to nevyjde...

majkulik
5. aug 2013

Ahojky. Tak po dovolenke ma cakalo velmi mile prekvapenie - schvalena ziadost od poistovne a hned aj termin konzultacie 🙂. teraz uz sa len dockat toho dna a ide sa na to.
citam, ako tu krasne postupujete. drzim vam vsetkym palceky aby vsetko dobre dopadlo. 🙂

matka177
5. aug 2013

@mauerka je to normalne,aby aj dnes este boleli vajecniky.citim sa ako keby mam na bruchu svalovicu.volala som,vyvija sa to ze pekne mame 8,7 bunkove.povedala ze je vsetko v poriadku.ze dnes ich prekladali.dufam,ze sa to bude vyvijat aj v brusku.vkldam do toho vsetku nadej

mauerka
5. aug 2013

@matka177 No vidis, tak to je super 🙂 Neviem, ci by mohli este vajecniky boliet...vlastnu skusenost nemam... 😒

maru333
5. aug 2013

@bradik , @mauerka: dakujem za odpoved, bola som v AT u svojej praktickej, a ona robi hned interne predoperacne vysetrenie, len este uvidime ci v Gyn- Fiv im to bude stacit. Je to normalne ze som tam asi 10krat volala na vsetky cisla a nezdvihne nikto? dnes mam prvu injekciu- trosku som zhrozena z toho vsetkeho co mi v lekarni nabalili. Vam to ako ubiehalo? kedy priblizne mozem pocitat s oplodnenim od zaciatku liecby?

maru333
5. aug 2013

poradte mi prosim musi byt Diphereline 0,1 v chladnicke? Dr. to nehovoril ale na protokole je to pisane. Upozornoval len aby som Pregnyl dala do chladnicky.

sheronka
5. aug 2013

@maru333 Ja som mala v chladničke 🙂

mauerka
5. aug 2013

@maru333 Diphereline nemusi byt v chladnicke. Kedy budes mat odber a a transfer zavisi od toho, aky mas protokol - kratky, dlhy? Ja som od prvej inj po odber mala cca. 20 dni. Ja tiez zijem v T, ale interne som si dala spravit na SK prave kvoli GF a "mudrym" sestrickam, kt. by mohli reptat. Nejde totiz len o vysledky z krvi/EKG, ale aj ten pokec, kt. tam dr. pise a to pochybujem, ze im bude stacit v nemcine.

mauerka
5. aug 2013

@maru333 Pregnyl, Menopur, Puregon - do chladnicky. Diphereline nemusi.

maru333
5. aug 2013

@mauerka diky pekne, no ked sa mi podari dovolat tak uvidime co oni na to, ale toto behanie mi zere nervy, na kazde vysetrenie z AT do BA, je to namahave. zakazdym si vybrat volno. neviem velmi ako ma vyzeret kratky protokol, ale mam 1 A4 a dostala som dost liekov, prave z tohto Diphereline mam 4 bal po 7ks. Dnes mi ide Partner pichat 1x a lamentujeme na tom ako na to, nemala som moznost aby mi to odbornik ukazal, tak dufam ze sa mu bude darit. Kam si si to pichala?a vies priblizne kolko cm ma pichnut do pokozky? prepac ze ta tolko otravujem

nellyel
5. aug 2013

@maru333 ahoj ja som najskor Diphereline nemala v chladnicke, ale v lekarni pod GF vraveli, ze ak bude izbova teplota nad 25 nech to dam do chladnicky, tak som tak aj spravila- v podstate vsetko Menopur, Pregnyl,Puregon aj Diphereline som mala v chladnicke

maru333
5. aug 2013

@nellyel diky pekne, v lekarni mi hned zvlast zabalila co patri do chladnicky, a to len pregnyl a menopur, a lekar hovoril len pregnyl, sami sa mi zda nemaju jasne v tom

mauerka
5. aug 2013

@maru333 Ja som pichala vsetko /a stale picham Fraxiparin/ do brucha. Moja, ihlu davas do podkozia celu...pod takym 45st. uhlom to vpichnes do koznej riasy. Odporucam pichat si to sama, netahat do toho partnera, ty sama si najlepsie citis, ci pritlacit, ci uz nie...
Jedine Pregnyl, kt. sa picha uz do svalu nie podkozne si musis nechat pichnut, zvysne uplne v pohode sama.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre