Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

marttina333
21. aug 2013

@petkaa28 Ahoj dakujem ti pekne za odpoved 🙂 este vyskusame 2x IUI, a potom ked to nevyjde tak pojdeme na IVF Zvládala si to pichanie do brucha ? Teraz musis čakať 14dni na vysledok? držim palce. Ja dufam ze prvé IVF vyjde, a nebude potrebné dalšie

nezabudka8
21. aug 2013

@erin365 ja mam dlhsie hnede vlasy,koselu sedu s macikom 🙂 .ved ta hadam spoznam 😉

mirkaaak
21. aug 2013

@nezabudka8 dakujem, no teraz uz len cakat...tych 10 dni bude asi hroznych, musim si vymysliet nejake cinnosti, nech na to stale nemyslim 😉

zuzanka05
21. aug 2013

@nancsy Ahoj aj ja chodim do gynfi.Prvy krat som bola zaciatkom marca na 1 ivf,no bohuzial nepodarilo,ale lekar hovori ze je ok,na vsetko reagujem dobre,len to embry ne uchytilo....Teraz som zacala znovu stimulovat,pychat tie hormony,mozno zaciatkom septembra idem na odber,potom uvidime ......dufam ze uz bude vsetko ok...Komu chodis?ja chodim dr.Harbulakovi.....Teraz ides 1 krat na ivf?uz dostala si inekcie?Neboj vsetko bude ok,musime len pozitivne mysliet a dufajme ze na konci toho procedur budeme ineho tesit.... 🙂 len pozitvne mysliet 😉

zuzanka05
21. aug 2013

@kora77 ahoj..aj ja sa pycham od pondelka,ani ja som necitala tie vedlajsie ucinky,mozno preto lebo tie inekcie som pychala uz februari,tedy som bola na 1 ivf,bohuzial to nepodarilo,no teraz som isla este raz dufam ze uz vsetko bude okk...Ti ides prvy krat na ivf?

bimbo37
21. aug 2013

@matka177 krasna spavicka, len tak dalej. drzim moc moc moc palce. hlavne no stres a oddych.

nezabudka8
21. aug 2013

@mirkaaak presne treba sa niecim zamestnat. Robit co ta tesi,citat,stretnut sa s priatelmi a lenosit. Tak aspon mam ja v plane 😉

matka177
21. aug 2013

@bimbo37 dakujeeeeeem 🙂

kora77
21. aug 2013

@zuzanka05 ahoj, bude to moje prve ivf...a ako si reagovala na injekcie? ja rozmyslam, ze si necham zmrazit aby som to nemusela absolvovat cele este raz a pri pripadnom neuspechu nemala dlhu prestavku...

blavabla
21. aug 2013

@nezabudka8 neboj sa mojka ja som bola tiez " pokakana" v den OPU,ale naozaj to nic nie je ...za 10 min je po vsetkom budes citit horkost v krku a tlaky v hlavicke...a potom zaspinkas...zobudkas sa a mas to za sebou...nic necitis...mozno potom trosku brusko ako pri mrche... A ked sa zobudis odvezu ta na voziku do postielky..a budes mat naladovku este v sebe..my sme sa tam tak smialy...jedna ked sa budila, ze ona chce este!!! A maju cernoska anesteziologa..ktory ta pohladka na ruke a povie "dobru nocku" ...a neboj dobre to dopadne..posielam tehu pozitivnu energiu.... 😉

petkaa28
21. aug 2013

@kora77 odvíja sa od počtu vajicok, ktoré oplodnuju, bez ohľadu na to, koľko sa podarí oplodnit

nezabudka8
21. aug 2013

@blavabla teraz si ma riadne pobavila 😀 dakujem pekne aj za pozitivnu energiu.

blavabla
21. aug 2013

@nezabudka8 to bol ucel... 😀 drzim palceky.. 🙂

petkaa28
21. aug 2013

@marttina333 prvýkrát sme šli na pohotovosť - boli dosť neochotni, tak sme ich ukecavali, ze to potrebujeme len ukázať, aby sme to doma zvládli... A potom mi to pichas uz len manžel a asi 2x suseda 🙂 diphereline stipe hnusne, to sa príprav 🙂 mne pomahalo, ze mi k injekciu manžel vždy priniesol aj kocku ladu, aby som si ju po vpichu prilozila 🙂) to peto takmer vôbec necitit, to je pohoda 🙂 a menopur bolel, riadne :D a spravil mi takú ooober modrinu, ze až... Ale tak vieme prečo to robíme 🙂)) ale dá sa to zvládnuť 🙂 pozeraj pri tom tv :DD
Hej, teraz čakám do utorka na prvú krv a uvidíme....
Ďakujem 🙂 tiež držím palce 🙂))
Ozvi sa niekedy, ze ako pokracujes 🙂)

nezabudka8
21. aug 2013

Babulky som velmi rada ze existuje toto forum a ze je tu tolko milych, dobroprajnych ludi ktori ochotne poradia,povzbudia.je to aj preto ze sa o takychto veciach tazko rozprava a mozno niekedy nie je ani s kym :| dakujem vam zo srdiecka vsetkym za vase pismenka. Prajem vsetkym len to NAJ! @-}--

nancsy
21. aug 2013

@kora77 Ahoj, ja mám 1 injekciu naplánovanú na 2.9., potom mi napíš,ako sa cítiš..držím palce 🙂

nancsy
21. aug 2013

@zuzanka05 Ahoj, toto je moje 1 ivf,velmi som sa toho bala, myslela som si , ze toulaparoskopiou to skonkci,no mylila som sa.. ja mam velkyrespektpred tymi liekmi hlavne injekciami.Citala som si,ze z toho mozu rednut kosti, mozubytdepresiea pod... snazim sa mysliet pozitivne, ved chceme babatko, najradsej hned aj dve. 😀 Chodimk Harbulakovi, stimulovat zacinam 2.9. a predbezne pojdem na odber 25. 9. Ja som zatial zdravotne ok, manzel mal velmi zly spermiogram, preto sme sa rozhodli pre IVF. Snazime sa o babo uz 1,5 roka... A ako sizvladla to 1 IVF? myslim liecbu a potom aj tu narkozu. Teraz pri druhom IVF musis znovu stimulovat? Dakujem a prajemvela stastia

nancsy
21. aug 2013

@blavabla Ahojte, to v ten jeden den robia odber viacerym babam? Tak to jedobre, aspon sa budemepodporovat 😀 Len aby tie odobrate vajicka a spermie nezamiesali ..

nancsy
21. aug 2013

@kora77 Ahoj, akedy mas naplanovany odber? Ja mam zatial 26 .9

zuzanka05
21. aug 2013

@kora77 ahoj,no nemala som z inekcie ziadne zle priznaki,dobre som reagovala,folikuli sa rastli a zobrali mne vtedy 20vajicok s toho 9 oplodnilo...aj ja som mala zmrazene 4 embrya 2 krat som bola na Ket,ale ani s toho som nezostala tehotna ☹ preto teraz som zacala este raz... 😉 Ti si uz zacala pychat?

blavabla
21. aug 2013

@nancsy ahoj nas bolo spolu 5 a bola aspon sranda...a dufam,ze to nepomixovali 😀 mihol sa tam aj cernoch anestesteziolog..xixi...

nancsy
21. aug 2013

@blavabla Tak to je tam potom ako nabeziacom pase.. 😉

zuzanka05
21. aug 2013

@nancsy ahoj,no liecba mne nerobila ziadne zle priznaky,zvladla som vsetko pohode ale aj narkozu,lebo uz som bola dvakrat na laparku(este velmi davno) aj tam som bola pod narkozom.Ja si myslim ze vsetko da sa pohode vydrzat neni to nic take zle... 😉 Volaktore baby hovori ze s toho inekcie su uspate,maju zly pocit,maju modrini atd. mne je vsetko ok....na 2 ivf som tiez musim stimulovat,lebo som mala zamrazene 4 emrya ale uz aj na to som bola dva krat na ket,ale ani s toho som nebola tehotna.preto som zacala od znova a dufam ze posledny krat a bude vsetko okkk 🙂

nancsy
21. aug 2013

dakujem za odpoved.... ono tie vedlajsie ucinky su asi individualne...Urcite sa ti toteraz podari, verim tomu 😉 kedy mas naplanovany odber?

majkulik
22. aug 2013

@nancsy Ahojky, ja som si vybrala lieky na stimulku , ale zacinam az o cyklus neskor, kv stresom v praci ☹ . Inak som na tom tak ako ty - tu kocky a manzel. ani rodicia nevedia, ze to riesime. . .

majkulik
22. aug 2013

@nancsy aj ja som odchadzala s balickom, ale neziaduce som este necitala . . .radsej 🙂

kora77
22. aug 2013

@nancsy ja mavam kratky cyklus, tak ak mi ho diphereline predlzi o cca 3 dni tak asi okolo 19.9. V protokole mam popisane lieky do 16. dna cyklu

kora77
22. aug 2013

@zuzanka05 tak teraz sa ti to uz musi podarit!!! 🙂 ja zacinam pichat 28.8.
a ked si mala KET tak si si musela tiez pichat injekcie a boli tiez take drahe?

bimbo37
22. aug 2013

@kora77 pichamie inekcii je spojene so stimulaciou vajicok. je to potrebne pre ras, mnozstvo, kvalitu a co ja viem co este. tie inekcie nie su spojene s vkladom. pri KET beries len utrogestan a estrofem.

kora77
22. aug 2013

@bimbo37 dakujem ti, mam ten protokol v ruke len tyzden a budem sa musiet naucit vsetky tie lieky,injekcie, skratky a tak... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre