Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mimimer
13. sep 2013

@matka177 😉

mimimer
13. sep 2013

Dievcata, este tu niektora z Vas pisala o bolestiach kdekolvek v podbrusku po transfere... tusim tu jedna baba pisala, ze je este len pred prvym testom, no neveri tomu velmi, pretoze uz ma bolesti, ako keby jej prichadzala ms... tie bolesti su uplne normalne, nieco sa vo Vas deje, maternica sa pripravuje na velke zmeny a je celkom normalne, ze tam tie bolesti su. Tak neprestavajte dufat. Niektore zeny ich maju nejaky mesiac, dva, niektore vobec, no a ja, som uz dnes v 31tt, a mam ich dodnes... nezabudajte na vysoky prijem tekutin od samotneho odberu, aby ste sa nedostali do nemocnice kvoli OHSS... vtedy su bolesti podstatne krutejsie... 😖 Tak este raz, vela stastia!

mimimer
13. sep 2013

@bobulab cinkni zajtra do GF, alebo tam rovno skoc a sestricky Ti predpisu recept, popripade Ti daju tie, ktore tam dievcata vracaju, ked sa im nejake zvysia. Volaj rovno do ambulancie, pretoze zajtra je sobota. Drzim prsty! ;o)

bobulab
14. sep 2013

@tyli aj dnes rano som si robila druhý a stale nic,,,,je mi hrozne, už nech je pondelok......som strasne nestastna:(

maru333
14. sep 2013

@mimimer dakujem ti krasne za mile slova, prekvapilo ma to, som skor zvyknuta ze nikto sa nestara o nikoho, a ked ta vidia lezat na zemi tak radsej este zakopnu ako by mali pomoct. a tato stranka a zeny tu su neuveritelne!!! dakujem. este to neprehrmelo ale pevne dufam ze to dotiahneme do konca, uz aj to je dobre znamenie ze po tych 2 dnoch silneho krvacania a bolesti mi hcg stuplo, nie kleslo!!! necakala som to, uz som bola prichystana na vsetko. a je to pravda ze netreba mysliet na zle a do poslednej chvile bojovat!!!

maru333
14. sep 2013

@silvik1 aj ja ti prajem krasny vikend, to je super ze sportujes, mne to chyba strasne, a ked to aj vyjde (comu pevne verim) a budem musiet cele tehotenstvo prelezat asi sa zblaznim . vela stastia prajem 😀

tyli
14. sep 2013

@bobulab to mi je veľmi ľúto ☹ ale tak netreba to vzdávať, ešte nie je pondelok.

mimimer
14. sep 2013

@bobulab ja som si preto tie testy uz po druhom zakroku nerobila... pri prvom tehu mi to vobec neukazovalo a bola som z toho sklamana, myslim domaci test... ako vravi tyli, pockaj si do pondelka... mozno budes prijemne prekvapena... 😉 veeelmi Ti drzim prsty!

mimimer
14. sep 2013

@maru333 😉

sonulka81
14. sep 2013

@bobulab Ahoj skús nejakú lekáreň...Mne sa stalo to,že lieky som si vyberala aj na prvý pokus aj na druhý v tej istej Nitrianskej lekárni kde prvé ma v septembri 2012 stáli 145 eur a vrátili mi po stimulácii skoro 70 eur a druhé v apríli 2013 už 250 eur a vracali mi nejakých 40.Ale nie toto som chcela,že pri druhej mi namiesto utrogestanu vydali duphaston čo som zistila v piatok večer a ráno som mala brať prvú dávku utrogestanu.Aj ked som sa na tie lieky pozerala kým som išla brať nedošlo mi že mám niečo úplne iné.V sobotu ráno mi v GF nikto nedvíhal tak som celé dopoludnie zháňala,kde mi to vydajú.Na gynekológii mi odmietla sestrička a doktor išiel akurát na sálu takže aby som počkala(možno aj dve hodiny)to aby ma asi vytočila,stým,že mi to možno ani nedá.Na pohotovosti nechcú mať s týmto nič spoločné ani pichnúť injekcie mi nechceli,lebo že to je gynekologické tak aby som išla tam.a to tam bola 100ročná doktorka v deravých ponožkách a metlou na hlave čo hneď ako som vošla ma zarazilo lebo na mňa vyblafla,že čo chcem že jej strašne treba na wcko že už jej cvrkne tak som jej povedala,že ju ani nepotrebujem mne stačí keď ma pichne sestrička.Tak som išla to nákupného centra a tam bola jedna zlatá lekárnička tak som na ňu s protokolom spustila čo sa mi stalo tak mi za 5 eur požičala krabičku stým,že sme sa dohodli,že keď si dám predpísať nové im balenie vrátim a oni mi dajú späť 5 eur.No vám poviem,že sa mi ináč uľavilo... 😵

bobulab
14. sep 2013

ahojte, dakujem vam velmi pekne za rady...hned rano sme to aj riesili a museli sme ist z kremnice do žiaru nad hronom a po velkých nepríjemných opletackach z primárom, ked mi už bolo do revu, nakoniec nam dali lieky, ktoré mali oni na oddelení....ked moj drahý zakrocil, že važne potrebujeme pomoc...on sa spýtal, že preco som to tak neskoro zistila a ja som mohla mu aspon povedat, že niesom jediná, ktorej nevýdu lieky, dakujem vam....potom ostal ten primar príjemnejsi a zacal sa ma vypytovat, ako som na tom, kolký týžden mam a ja som mu už s placom v hrdle povedala o testoch a on nam zas vlial nadej, teda, aspon mojmu drahemu, lebo povedal, že tie testy to este nemuseli zachytit, že su na nic, ale ja sa citim ako pred ms....mala by som bez liekov dostat dnes....strasne mi bolo na tom oddelení, ked som si predstavila, že su tam mamicky ☹ prve, co som tam zbadala bola pani z krasnym bruskom ☹

mimimer
14. sep 2013

@bobulab ten primar mal pravdu, este to ten test zachytit nemusel...prepac, nevsimla som si, ze nie si z BA a okolia, no posielala som ta spat do GF kvoli liekom... a to, ze sa citis ako pred ms, je uplne v poho. Vsetky sme sa tak citili a ako som uz pisala, ja sa este aj v 31tt citim rovnako... prosim, neprestavaj verit, viem, ze sa to neda, ale skus si niekam pocas vikendu so svojim muzom vyrazit, urobte si pekny vikend a nemysli na to... a aj ked dostanes ms, stale to nic neznamena... stale chod na tu krv, stale mozes byt tehu... a ked to nahodou nevyjde, nevesaj hlavu, mnohym sa nam to prvykrat nepodarilo, viem, ako to boli, ale musis bojovat dalej... ked vidis buduce mamicky s bruskom, povedz si, este chvilku si uzijem samu seba a potom to caka uz aj mna a koniec mojej slobody! 😉 Je mnoho zien, ktore su po 35ke a nemali este ani to stastie stretnut toho praveho, hoci uz davno tuzia po dietatku. Pozri, Ty si ta stastna, mas uz muza, ktory Ta miluje, a uz Vam chyba iba krocit ku stastiu... 😉 Vsetky budeme na Teba mysliet!

bobulab
14. sep 2013

@mimimer krasne si to napísala 😅 dakujem....ano , som z Kremnice, ale volala som aj do GF, len je víkend, takže nic...

sonulka81
14. sep 2013

@bobulab hlavne,že si zohnala...to je hlavné. 😉

nezabudka8
14. sep 2013

@erin365 ahoj.ja chodim ku stenovej.nikdy nic take nespominala.my mame zly spg.celkom dost tak by nebolo zle da to sravit.no uvidim.skorsi termin nemala.mas uz ms?

nezabudka8
14. sep 2013

@sarin ja som sa mohla sama rozhodnut.ale ak by to sis ci ako sa to volalo nedopadlo dobre a vajecniky neboli priechodne tak by bola aj laparka.

janedoe
15. sep 2013

@sarin mna hned poslali na laparku. Nemala som na vyber. Ale tak da sa aj to prezit,ale v buducnosti by som sa jej asi vyhla ak by nebolo dake podozrenie na problem. Je to sice maly zasah do organizmu,ale je. Mne napokon nic nezistili,vsetko je OK,len mam dake male loziska endometriozy, s ktorymi nic neurobili (takze musim vydolovat z doktora preco).

tyli
15. sep 2013

@zuzanka05 ahoj Zuzička, tak ako včera? Všetko prebehlo v poriadku?

zuzanka05
15. sep 2013

@tyli Ahoj moja ,no vcera prebehlo vsetko ok,ale embryologicka nedala nam velke sance,lebo pomali sa delia,ale napriek tomu povedala ze uz videla aj horsie a uchytili..a teraz len verim ze aj napriek tomu bude vseko ok 😉 Bolesti nemam...A ti ako sa citis?Ja este dneska urcite budem len oddychovat 😉 Zamrazit nam neodporucala,lebo nie su kvalitne ☹ Takze vkladali sme 2 embryjko a budeme bojovat,aby embryjka sa uchytili,MUSIIII sa uchytit 😉 Dufam a pevne verim 🙂 Zonalny hatching tiez nerobili,lebo ma embryo tenky obal,a ze to ma samo vyvyjat...Vkladali sme myslim 4 a 6 bunkove embry .Co myslis ake su,ti ake bunkove si mala?

tyli
15. sep 2013

@zuzanka05 držím palce aby sa ujali. veľmi ti to prajem.
ty si sa pýtala na to koľko bunkové sú, alebo ti to automaticky povedala emryologička? mne nikto nepovedal koľko bunkové bolo to, čo mi vložili 😕 taktiež tu často čítam, že baby vedia koľko mali nezrelých vajíčok. ani to mne nepovedali a taktiež ma nenapadlo pýtať sa prečo z 5 vajíčok z PK mrazili len 2. mňa nikdy nenapadlo opýtať sa, nevedela som, že toto všetko mi môžu povedať.
teraz už je to ale jedno. no ak by to nevyšlo, aspoň viem čo sa môžem pýtať.
ja sa cítim dobre. príznaky nemám absolútne žiadne, čo neviem či je dobre, alebo zle. testovať zatiaľ určite nebudem, nechám to do piatku tak.
tak dnes ešte pekne oddychuj, skús na to nemyslieť a šetri sa 🙂 držím palce 😉

zuzanka05
15. sep 2013

@tyli Dakujem ze my drzis palce 🙂 Na to som pytala,ale aj mne je to cudne,ze ti nepovedali myslim ze by to mala ti embryologicka povedat aj bez toho,aby si pytala..ale neboj tebe bude vsetko dobre-uchyti 😉 Z 5 vajicok(embrya) ti vyberu tie najkvalitnejsie ,to ti daju na vklad,a ked este ti zostanu kvalitne embrya tak ti daju zamrazit.Ja uz nemam zmrazene nic,mne z 6 embry,tiez len tie dve boli vhodne na transfer a zvysok z toho nic nie je ☹ A este ti poviem,mne hovorila embryolgicka,ze keby mne teraz nepodarilo a isla by som do 3 ivf ,tak co mi odoberu vajicka,ze to mam vsetkych napychat a tak oplodnit,lebo aj teraz z prirodzenich ,nepodarilo ani jeden..Ale nato este nemyslim,a aj keby som isla tak tento rok urcite nie,trosku musim z toho oddychnut 😉 Velmi ti drzim palce,a prajem ti krasnu nedelu 🙂

vejvass
15. sep 2013

Ahojte prosim Vas chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas chodi do Gyn fivu iba ako pacientka bez toho aby potrebovala umele oplodnenie.Hladam si noveho gynekologa a neviem sa rozhodnut lebo ak mam platit tak uz by som radsej brala centrum kde sa vyznaju ci uz ide o neplodnost alebo potom aj o rizikovu garviditu.Prve dietatko mam po IVF ale to bolo v iscare a tam uz obycajne pacientky neprijmaju.A dva krat som uz otehotnela prirodzene ale sice velmi tazko a dlho ale otehotnela som no ale som aj potratila.Preto si chcem najst gynekologa kt.sa vyzna aby mi pomohol nielen otehotniet ale ked uz aj otehotniem tak na mna aj niako dozeral.Preto by som rada vedela ze ako je to s tou ich klubovou kartou za 50 e rocne a kolko by ma stalo asi take bezne vysetrenie este ked nieste tehotna plus vysetrenie ked otehotniete.Dufam ze ste ma pochopili a budete niektora taka ochotna mi aj odpovedat velmi pekne vopred dakujem 🙂 A este ak by ste mi mohli rovno aj odporucit gynekologa z ich centra.

nellyel
15. sep 2013

@vejvass ahoj, ja som sa na tuto moznost pytala v GF pred par mesiacmi, ale vraveli mi, ze maju uz toho vela a lekari uz novych pacientov neberu, len tych ktorych mali doteraz - ze sa venuju uz najma sekundarnej starostlivosti to znam.asistovanej reprodukcii.

adulka1979
15. sep 2013

Ahoj dievčatá, prvú injekciu vám kto ukázal, ako si ju pichať? Mimo CAR. Išli ste k obvodnému alebo ku gynekológovi? Rozmýšľam ku komu ísť, aby som kvôli tomu nemusela cestovať do BA.
Mám si začať pichať 26.deň cyklu. Je jedno, či je to ráno, na obed alebo večer? Vopred ďakujem za vaše odpovede.

danka483
15. sep 2013

@adulka1979 ak máš v okolí nejakú zdravotnú sestru nech ti ukáže a keď nie behni ku gyn. a nech ti sestrička ukáže a potom môžeš veselo ty 😉

karin30
15. sep 2013

@adulka1979 ahoj,ja som bola u obvodnej aj s manželom a tam mu sestrička ukázala ako pichať.Ja sama by som si to nezvládla pichnúť 😒 Mne ich manžel pichal ráno po piatej ked stával do práce 🙂

adulka1979
15. sep 2013

@danka483
@karin30 ďakujem vám za odpovede.
🙂

karin30
15. sep 2013

@adulka1979 prajem ti veľa šťastia aby sa to podarilo 🙂

donatela
15. sep 2013

@adulka1979 Vždy by si mala pichať v rovnakom čase. Na čase, kedy ti ukážu tú prvú injekciu až tak nezáleží, ale už od tej ďalšej by si mala rovnako. Nie v presne rovnakú hodinu, ale keď sa rozhodneš ráno, tak vždy ráno. Keď večer, tak vždy večer... Tak mi to povedali v GF. Veľa šťastia🙂🙂
Ja mám za sebou prvé 3. Zajtra ráno štvrtá...
Mne prvú ukázali v GF, mám to na skok 😉

donatela
15. sep 2013

@vejvass Ja som v GF tiež chcela zostať, potom ako som bola tehu s dcérkou. Ale oni mi povedali, že už sa prioritne špecializujú na liečbu neplodnosti 😒 Ale skús sa popýtať priamo u nich, ak veľmi chceš...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre