Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
23. sep 2013

@rybkanz odo mna tiez nebrali ziadne vysledky. Povedali, ze si vsetko vysetria. Hned zobrali stery, manzelovi nakazali spermiogram (napriek tomu, ze mal cerstvy) a mne dali papiere na krvne vysetrenie. a bolo. ked budu tieto vysledky, spravia priechodnost vajecnikov a potom na zaklade vyseldkov urcia dalsi postup 🙂

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak dakujem ti velmi krasne...ty si mi to asi vtedy odpisovala...ja som sa tiež take daco docitala na nete, že od zajtra....neviem, hadam vsetko v poriadku je , lebo za cele IVF som nemala ani bolesti...ty si u dr. Behunovej, vsak....

mirkaaak
23. sep 2013

@bobulab ahoj, ano ja som ti pisala 🙂 ja som sa tiez na nete docitala, odkedy sa pocita zaciatok ms. Ja mam dr.Harbulaka a som s nim velmi spokojna. Na tom utz ti pozru vajecniky, ci sa po stimulacii uz ukludnili, stav sliznice a asi aj podla toho sa rozhodne. Ked som bola na krvnych testoch, sestricky mi tvrdili ze sa musi pockat 1 mesiac. A ked som bola potom na konzultacii, dr.sa ma rovno opytal, ci chcem ist na ket hned alebo o mesiac...tak si vyber ... 🙂 drzim palce zajtra a daj vediet, ako si dopadla.

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak takže ti robil utz pocas ms....preto sa pýtam, ci u nej, lebo ja sa jej rovno spýtam...ved uvidim a jasne, dam vediet:D...dakujem ti
Mne tiež sestricky tak povedali...
Asi to tak povedat oni musia...

bobulab
23. sep 2013

@bobulab Asi to tak oni povedat musia...

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak ja som s Behunovou zatial velmi spokojna a bola som aj u Harbulaka vysetrena a tiež bol strasne zlatý... On mi robil aj odber vajicok....

mirkaaak
23. sep 2013

@bobulab no vraveli, ze je lepsie ked este dostanes 1 riadnu ms, no ale lekar urcite vie, co robi, a ak by sa to nedalo, tak mi to nenavrhne. Tak som zvedava, co povedia tebe. Kolko embryjok ti vkladali pri et .?

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak jedno...a navrhli ti teraz viac? ja teraz rozmýslam nad dvoma...mame 6...4 z predlženou...

marttina333
23. sep 2013

Dnes som dostala menzes , v predchazajucom cykle mi nasli cystu a dnes rano ma dost bolelo v pobrusku a ked som bola v obchode tak som tam skoro odpadla, sa mi zahmlilo pred ocami Stalo sa niektorej ze takto po cyste im bolo zle ?

mirkaaak
23. sep 2013

@bobulab aj mne pri et 1. Pri ket som chcela dat 2 a aj mi povedali, ze odporucaju 2- je tam nizsia uspesnost, tak preto. My sme mali zmrazene 2 (boli jeden alebo dvojbunkove, neviem) a 3 blastocysty. Na vklad pouzili tie 2, menejbunkove sa lepsie rozmrazuju, nam sa po rozmrazeni dalej krasne delili. Tak uvidime....

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak ak už boli v predlženej, zas bude treba predlženu kultivaciu?a už si tehotna, alebo cakas?

mirkaaak
23. sep 2013

@bobulab tie moje 2 neboli v predlzenej, po oplodneni ich hned zmrazili .V stredu ich rozmrazili a min.stvrtok bol vklad - takze teraz cakam nekonecnych 14 dni na krvny test. Pri tychto rozmrazenych mi ani neponukali predlzenu. Ale ak uz raz mali embrya predlzenu kultivaciu, tak po rozmrazeni nemozu mat dalsiu, myslim, ze ked dosiahnu stadium blastocysty, uz musia ist na vklad.

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak si zlata, isto ti to vyslo 😉 ...dakujem ti, zajtra dam vediet:D

mirkaaak
23. sep 2013

@bobulab dakujem, drz sa a zajtra nech to dobre dopadne 😉

sarin
23. sep 2013

@donatela no aspon daco,.. s info o folikule sme nalozili ako patri, ale ja v podstate vzdy viem kedy mam ovu,.. takze to info ma nejako neheclo... tak rada by som uz nedostala dalsiu ms aby som nemusela absolvovat vsetko to co mi vymenovali,...

bobulab
23. sep 2013

@mirkaaak dufam

donatela
23. sep 2013

@sarin tak drzim palce, aby sa ti to splnilo🙂

sarin
23. sep 2013

@donatela dakujem to si prajeme navzajom asi vsetky 🙂 len bohuzial to nieje o nasich prianiach 😖 ... Takze mi ostava zas cakaci cas 10 dni a potom idem do toho,...

tyli
23. sep 2013

@majkulik ale raz sa to hádam každej ako sme tu podarí 😉 zatiaľ verím, dúfam.

tyli
23. sep 2013

Ahojte, potrebujem prosím rýchlu radu ohľadom KET .
Dnes som sa objednávala na konzultáciu do GF ohľadom KET, pretože som po neúspešnom 1 IVF a dali mi termín 30.9. To ale už budem 10 DC. Nie je to neskoro? Nerada by som to celé odkladala na ďalší mesiac, ak by som mohla ísť na KET už teraz. Čo vy na to? Ešte budem volať poobede sestričkám, ale aj tak by som rada vedela ako to bolo u vás pred KET čo sa týka kontrôl a odberov.....

gelinka75
23. sep 2013

@tyli je to neskoro aby si zacala pripravu na KET, zacina sa od 1DC takze to vselijako vyjde na dalsi cyklus, iba ak by si vybavila skorsi termin, skus kontaktovat rovno lekara

majkulik
23. sep 2013

@tyli jasne. ved uz len to, ze sme sa nevzdali a bojujeme.

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 😒 to nie je dobré.. a tam sa užívajú od 1 DC nejaké lieky, alebo sa berie hneď krv? kvôli čomu treba prosím už od 1 DC? nech mám predstavu. popíš mi prosím kedy, ako často a kvôli čomu sa chodí pred KET na kontroly. nech mám predstavu, či má zmysel to nejak teraz ešte tlačiť.

gelinka75
23. sep 2013

@tyli berie sa 3x2 estrofem kazdy den od 1DC, je to priprava sliznice na transfer, krv sa neberie vobec, medzi 10-14DC je utz kontrola a povedia ti kedy bude vklad

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 hmm. tak to asi už nebude možné tento mesiac. nechápem ale prečo mi toto nepovedali v piatok, keď som bola na kontrolnom odbere krvi po ET. hovorila som im, že mi začína špinenie a, že asi začnem krvácať. stále mi len opakovali, že ak sa nerozkrvácam tak v útorok na 2 odber krvi. ale čo ďalej ak budem krvácať mi nepovedali. no nič. ešte poobede zavolám sestričkám a uvidím čo mi povedia. telefonický kontakt na MUDr. Harbuláka som ani nenašla. Len e-mailovú adresu, to mi asi nepomôže .

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 a ty si tiež tak bola, že si mesiac čakala a išla na KET až na ďalší mesiac?

sarin
23. sep 2013

baby neviete ci FSH nejako suvisi s AMH? robili Vám toto vysetrenie na AMH? Ja ked som si precitala o com to vlastne je az ma zmrazilo.... ze u mna je na taketo podozrenie, ked mi to chcu robit ☹ ci je to standart?

gelinka75
23. sep 2013

@tyli a normalne krvacas? aha takze ty ides este na druhu krv po ET? ja som mala uz 5 vkladov, z toho 3x KET a ano stale som zacinala od 1DC aj ked mi to vychadzalo tak blbo ako tebe

gelinka75
23. sep 2013

@sarin FSH je hormon ktory stimuluje vajecniky aby doslo k ovulacii, AMH je tiez hormon, ktorym sa da urcit aku mas kapacitu vajicok vo vajecnikoch, robia to standardne podla mna v centrach aby vedeli ako nastavovat stimulacie

gelinka75
23. sep 2013

hlasim rekord VSZP v schvaleni ziadosti 19 dni medzi odoslanim z centra a prijatim do centra, sranda ako rychlo to teraz islo, ked sa nikam neponahlam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre