Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarin
1. okt 2013

@rybkanz a tebe na isto povedali laparoskopiu? hmm u mna az podla HP uvidia ci laparku ci HSG...

erin365
1. okt 2013

@sarah00 ja som preň rozhodnutá, už som vyfasovala aj lieky...idem v nasledujúcom cykle ak sa rozmrazí embryjko...a to je cca o 2-3týždne

rybkanz
1. okt 2013

@sarin dnes mi povedali, že mám prísť na HP, ale moja gynekologička mi vravela, že aj tak ma pošlú na laparku.... tak preto sa pýtam, koľko sa na ňu čaká... kedy ideš na HP? mne to vychádza na 21.10.

mirkaaak
1. okt 2013

@sarah00
@sarin dakujem 🙂

sarin
1. okt 2013

@mirkaaak mne 7.10 ... paneboze daj nech uz nemusim ist 😅 😅

majkulik
1. okt 2013

@mirkaaak gratulujeeem, tesim sa s tebou

majkulik
1. okt 2013

@sarah00 mozem sa opytat - preco vahas s IVF? zo zdravotnych problemov alebo inych? nemusis konkretne, teda ak ti to nevadi. ja som tiez posuvala IVF ☹

majkulik
1. okt 2013

@rybkanz nie je to pravidlo. Mna neposlali na laparku, zistili, ze mam vsetko OK a priechodne.

blavabla
1. okt 2013

@mirkaaak to je suuuupperrr...velmi sa tesim s tebou... 😉 gratuulujem 🙂

rybkanz
1. okt 2013

@majkulik bola si na HSG? na základe čoho sa rozhodli či HSG alebo laparka? a čo ti odporučili ďalej, keď máš všetko OK a priechodné?

sarin
1. okt 2013

@majkulik akym sposobom zistili? tym HSG ci?

sarah00
1. okt 2013

@majkulik ahoj. v podstate neposúvam, len sa akosi neviem rozhodnúť či je ten správny čas. my sme začali snažiť o bábo v januári 2010, v júni 2011 sme to začali riešiť s lekárom a bolo nám odporučené CAR, nakoľko sme ešte chodili do školy obaja, tak sme to nechali tak a potom sme šli do GF v BA v septembri 2012. vyšetrenia, preliečenia, laparoskopia, v 2013 3x IUI neúspešné. posledné v máji, hneď sme podpísali žiadosť na IVF a odvtedy sme nič viacej nerobili. problém u nás nenašli žiadny, tak stále nejak dúfame, že sa to nakoniec podarí. ale keď si tak stále dokola premietam ten čas, počas ktorého sa stále snažíme a stále neúspešne, tak už opäť prichádza čas, kedy by som chcela zasa niečo robiť a to už je len IVF, len sa potrebujem akosi nakopnúť 🙂 ty si prečo posúvala?

vlnka29
1. okt 2013

@mirkaaak gratulujem 🙂 úžasná správa

mauerka
1. okt 2013

@mirkaaak Jeeej, to je mile prekvapenie 🙂 velmi sa tesim!

nezabudka8
1. okt 2013

@erin365 ahoj. ved ani ja KET nedávam šance. tak aj doktorka povedala. a dnes som dostala ms, na 25deň. tak teraz neviem či ísť do toho alebo až o mesiac. je to asi jedno v podstate. mám veľké stresy v práci. preto mám pocit že som aj tak skoro dostala. hej na jar by sme išli. na mesiac mi dá antikoncepciu a iné lieky. bola som zle nastavená. vraj. uvidíme. vy chcete ísť kedy na to druhé ivf? a ket? veď vyskúšať ideš nie?

huni11
1. okt 2013

@dzana33 no dakujem teda zajtra ma to čaká...dostala som diazepan a čípok..a tiez mi hovorila doktorka ze max desať minút to trvá

rybkanz
1. okt 2013

@huni11 držím na zajtra palce, prečo ideš na SIS? čo všetko si absolvovala v gyn five kým ti to doporučili?

divask1
1. okt 2013

@dzana33 dakujem za odpovet ale krvacanie je take slabe nie moc len troska tak preto sa pitam ze kolko dny to asi tak trva

mirkaaak
1. okt 2013

@majkulik
@blavabla
@vlnka29 dakujem baby, ste zlate 😉

mirkaaak
1. okt 2013

@mauerka dakujem za podporu 😉 aj za tobolky chilli 🙂

dzana33
1. okt 2013

@huni11 niet sa coho bat, drzim ti palce🙂

dzana33
1. okt 2013

@divask1 malo by to prejst coskoro...ak neprejde, radsej volaj

huni11
1. okt 2013

@rybkanz v ginfive som bola zatial tri krat na prvom stretnuti som pokecala s doktorkou aj manzel...potom ma vysetrila, mala som prist počas menstruacie na 3-5 den na odber krvi, tak som bola asi mesiac nato boli vysledky opat som absolvovalal stretnutie u doktorky, este vlastne medzi tym som bola v diabetologickej ambulancii v BA lebo mi zistila mnozstvo folykul na vajecnikoch, potvrdilo sa ze mam nabeh na cukrovku, zacala som brat lieky kt. odporucil diabetolog predpisala mi ich doktorka Stenova, vidi najvacsi problem v tych folykulach, tak sa rozhodla teraz ze zisti ci mam priechodne vajecniky a potom uvidim čo dalej...

divask1
1. okt 2013

@dzana33 dakujem za odpoved 🙂

dzana33
1. okt 2013

@divask1 neni zac a drzim palce🙂

vahy1
1. okt 2013

@mirkaaak pripajam sa a gratulujem 🙂 🙂

mirkaaak
1. okt 2013

@vahy1 dakujem, uz "len" to dotiahnut do uspesneho konca 🙂

majkulik
2. okt 2013

@rybkanz
@sarin HSG sa robi tektinou resp. penou pre plnom vedomi, laparoskopia je zasah do brucha pod narkozou - cize je narocnejsia pre telo. Prva metoda je menej komplikovana a narocna pe telo. Bolest je ako pri ms, ale uplna pohoda. ak ta ukaze, ze tam nieco je, alebo priechodnost nie je taka, ako by mala byt, tak potom ide na rad laparoskocpia, ktorou problem rovno aj vyriesia.

majkulik
2. okt 2013

@sarah00 no my sme zaacali dva roky dozadu, do GF sme prisli v maji. Musela som to posunut kv tomu, ze kolegyna dala vypoved a teraz 01. mi nastupila nov. ktoru treba zaucit. som tu sama, takze nie je nikto, kto by to mohol zobrat za mna. inak by som mala 01.10. punkciu. . . :-/ tak teraz cakam na 22. DC a zacnem pichat injekcie. Bude to aj tak stres, ale mensi. A pod stresom by nemalo zmysel riesit IVF. tak ze tak som dopadla ja.

erin365
2. okt 2013

@nezabudka8 všetko bude závisieť od výsledkov fragmentácie DNA spermií. Ak budú dobré, pôjdeme na IVF ale bez PGD a ICSI ako som písala, len s embryoskopom. Ale ak DNA bude zlá, tak už jedine len s darcovskými spermiami...šak uvidíme. Inak po dlhom dlhom čase sa cítim skvele po psychickej stránke. Vôbec na otehotnenie nemyslím, akosi som sa konečne zmierila s tým, že čo sa stane sa má stať, a stane sa to KEĎ sa to má stať... Myslím že aj ty si takto naladená, že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre