Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

donatela
15. okt 2013

@sonulka81 všetko zvládnete, neboj!!! Bude dobre🙂 Tiež mám februárovú dcérku. V lete už budete môcť chodiť kade - tade...

donatela
15. okt 2013

@adulka1979 okrem kávy a alkoholu sa do pitného režimu ráta všetko. Dokonca aj polievky. Teraz môžeš kľudne piť aj alchemilkový čajík, až do vkladu. Pripraví ti peknú sliznicu na vklad a po vklade už nepiť, môže spôsobiť sťahy maternice. Pichanie ťa bude samé pobádať k pitiu, aspoň mňa veľmi smädilo... Neviem aký máš protokol. Ak dlhý, tak stačí ak začneš 3-4 litre denne piť od novej ms. Ak krátky, tak hneď. A to, či piješ dostatočne uvidíš podľa moču - mal by byť číry. Vtedy si správne zriedená. A ešte proti OHSS sa odporúča aj mlieko a mliečne výrobky...
Držím palce🙂

donatela
15. okt 2013

@nezabudka8
@erin365 baby hlavy hore! Skúste myslieť pozitívne. Viem, že je to asi ťažké, ale neberte to tak, že je to povinná jazda. Vždy tu je nádej! Veď KET má v GF cca 20% úspešnosť. Čo keď im ju práve vy udržíte alebo zlepšíte🙂🙂🙂
držím vám palce, obom!🙂

blavabla
15. okt 2013

@nezabudka8
@erin365 babulky my cakame babatko" made in GF" po KET...funguje aj KET...drzim palceky 🙂

adulka1979
15. okt 2013

@donatela Ďakujem za info. 🙂 Mlieko vôbec nemusím, dúfam, že stačia ostatné mliečne výrobky. Začínam si pichať Diphereline na 26.deň cyklu. Nevieš, že potom sa ktorý deň cyklu ide do GF na kontrolu?
A ešte by ma zaujímalo... ako je to s kávou? Môžem jednu denne? Samozrejme len do vkladu....Alebo už nemám piť od teraz?

majkulik
16. okt 2013

@sizo ahojkyyy, ja uz picham, takze je to stale lepsie a lepsie a blizsie a blizsie 🙂 dakujem za opytanie. ty sa mas ako?

majkulik
16. okt 2013

Neviete ako je sto s cvicenim pocas stimulky? vcera ma pri brusakoch pobolievalo miesto, kam si picham injekcie. ..

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 nio je toho veru dost, ale zvladneme to. 🙂 myslela som vcera cely den na teba. drzim palce

majkulik
16. okt 2013

@alibabaa dakujem za radu a povzbudenie. ten vitamin E si mala od akeho vyrobcu? nepamatas si? prajem krasny dnik

majkulik
16. okt 2013

@donatela ten alchemikovy caj, kolko ho vypit za den?

bobulab
16. okt 2013

@majkulik ahoj.Pri stimulovani už cvicit nemas!

bobulab
16. okt 2013

@blavabla povzbudzujuce...gratulujem...mna tiež caka...ale najprv vyckam ms...

donatela
16. okt 2013

@adulka1979 na prvu kontrolu by si mala ist podla protokolu. Ja som bola 4dc. Dr.ma upozornila, ze ak by ms neprichadzala, tak mam prist aj tak, ked uz budem mat za sebou 14 injekcii dipherelinu. Ale mne prisla na cas, to som vtedy mala 12 injekcii za sebou a hned v ten den mi v gf pichli prvu davku gonalu. Mala som ho so sebou, aby mi to ukazali. A s kavou, to ti velmi neporadim. Ja kavu nepijem vobec. Ale zakazana je myslim len v den OPU, lebo znizuje ucinky narkozy. Inak myslim, ze nie je problem. Len sa ti nerata do prijmu tekutin, lebo ma opacny ucinok ako zavodnovanie... Som rada, ze som ti poradila🙂 kludne sa spytaj, ked budem vediet, poradim...

donatela
16. okt 2013

@majkulik ja som si robila 2 nalevove sacky a liter vody a to som doobeda v praci popijala
A uz necvic teraz... 🙂🙂

leonie777
16. okt 2013

@alibabaa @majkulik dakujem za tvoje rady, termin mam prelozeny na dnes, takze za hodinu budem uz vediet co a ako. tych vitaminov sa odporuca strasne vela uzivat, ale pokial mam v poriadku HP a vysledky krvi, tak sa neplanujem nicim dalsim dopovat, lebo ako sama hovoris, je to vzdy o tom ze motyka vystreli. S tym pitim sa budem ale musiet kontrolovat, lebo tiez toho vela nedam pocas dna a nejaky ohss si nechcem ani len predstavit ...

leonie777
16. okt 2013

@majkulik dnes ti urcite podam cerstve spravy, len dufam ze nebude problem, ze idem k lekarovi len sama, lebo dnes zas z prace nemoze drahy ... ach jo ... dufam si vsetko co mi povie lekar zamapamatam, nech nie som potom otravna tu s otazkami 🙂

blavabla
16. okt 2013

@bobulab dakujem...budem ti mooc drzat palceky... 😵

majkulik
16. okt 2013

@bobulab no do kelu. dakujem, ani na rotopede slapat?

majkulik
16. okt 2013

@donatela dakujem. nastastie som bola len vcera . . . aku aktivitu mozem bezpecne vykonavat?

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 toto sa bude az do odberu tocil len okolo teba, takze ta pritomnost nie je povinna 🙂 drz sa

majkulik
16. okt 2013

Dakujem za info o cviceni. ako ste davali von prebytocnu energiu?

leonie777
16. okt 2013

@majkulik tak to mam za sebou 🙂 pocuj aj ty si mala po injekcii taku kovovu pachut v ustach?

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 jupii, gratulujem. ako? ja nie. nemavam taku chut. budes si to pichavat sama?

leonie777
16. okt 2013

@majkulik pichla mi ju sestricka a nic hrozne to nebolo ... sama si to pichat nebudem, skusime to zajtra s drahym, tvrdi, ze to dokaze a nema s tym problem, tak uvidim 🙂 ja by som najradsej chodila ku nim do centra aj ked 10x za den ... liekov mi inak predpisali za tasku a v lekarni som nechala 320 eur, toto je riadna palka a k tomu este dalsiu stovku za sluzby u nich ... kopec peniazi to stoji a este sme len zacali ... hroza ...

majkulik
16. okt 2013

@leonie777 320? ja som tam nechala 350 🙂 a poplatok budem platit teraz najblizsiu navstevu.
je to vela penazi, a este len bude. nastastie u nas sa to rozlozilo na viac mesiacov. Ale nuz, co uz, dolezity je vysledok 🙂 tak drzim palceky aby nam to rychlo ubehlo s pozitivnym vysledkom.
nam vsetkym

zuzlicek44
16. okt 2013

@leonie777 popíšeš mi prosím koľko si tak asi už minula penazi a načo? od začiaktu ak si to pamatáš🙂)

leonie777
16. okt 2013

@majkulik ano ano, je to sila, ale co neurobime preto aby sme mali babo 🙂 fakt som strasne zvedava ako to bude cele prebiehat a mam z toho velmi dobry pocit, tak nech mi zostane co najdlhsie... pichas nakoniec tymi inzulinovymi ihlami? lebo tie co som kupila v lekarni su uplne tenucke a aj tie klasicke su tenke ... odniesla som vsetko domov do chladnicky, tak to neviem nafotit, ale doma vecer odfotim, co vsetko do seba ideme tlacit 🙂 lekar vypocital predbezne ze opu budem mat cca 31.10. do 3.11. ty si na tom ako? uz vies? uz si bola aj na tej prvej kontrole pocas menzesu? lebo uz sa v tych info stracam 🙂

leonie777
16. okt 2013

@zuzlicek44 tak mi sme teraz len s ivf zacali, takze toto su prve peniaze co sme minuli. 105 za lekarske sluzby GF + teraz lieky a injekcie 320 ... ono potom platime postupne tie zakroky, ale do 1.500 euro pocitaj ze to bude stat ☹

sonulka81
16. okt 2013

@leonie777 ahojte no pekne to ide hore...ja som v apríli 2012 platila 149 eur bez injekcii a ich poplatkov,v septembri už 240 eur...takže ich kategorizácie liekov majú zmysel iba vtom že najviac doplácajú len tí čo ich najviac potrebujú.Ale ak ti niečo po stimulke ostane tak ti to vrchná vGF zoberie a preplatí.Mne to urobilo na prvom skoro 70 myslím a pri druhom pokuse nejakých 40.

sonulka81
16. okt 2013

@zuzlicek44 nás vyšli dva pokusy okolo 1800 eur..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre