Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
23. okt 2013

Ahoj dievčatá! Ďakujem vám za príspevky. Ako vidím, ani mne asi ms nedorazí.... takže v pondelok návšteva GF....
Podarilo sa mi vybaviť aj predoper.vyšetrenia, v utorok idem. A zajtra na krv k obvodnému.
Čítam tu, že vás pichanie bolí. Mňa nie. Prvýkrát bolelo, teraz nie. Možno to je tým, že nie som chudá a na brušku je tuk... 😀
Všimla som si na sebe, že som nervóznejšia a bez nálady.... môže to byť vďaka Diphereline? :-/
Držím všetkým palce.

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 vyskusaj a uvidis. No kazde zvlast predpokladam, ze nebudeme miesat. Aj ja som na tom rovnako. ale nastastie, ja mam na bruchu trochu tuku, takze u mna je to kam pichat. pripadne skus do ruky, tie su menej citliva. Uvidim ake budu mat 🙂

majkulik
23. okt 2013

@adulka1979 Ja som si to tiez myslela, lebo som mala take iste vykyvy, ale po ms sa to ustalilo. cize je mozne, ze to je z ms a tym ze nechodi, tak sa to len stupnuje. Len stale unavena som zostala.

petkaa28
23. okt 2013

@majkulik ked ja uz ani neviem co su divne stavy a co normal :D nevolnosti konecne ustupuju :D prsia uz tak nebolia, jem vsetko co nezje mna - okrem sladkeho :D s tym teraz vazne nie som kamaratka a to ja som normalne maniak na sladke 🙂))

erin365
23. okt 2013

ahojte, tak kontrola výšky sliznice maternice prebehla... vraj ju mám krásnu... a KET naplánovaný na pondelok a v ten deň ráno mi budú volať či sa naša blastocysta vôbec rozmrazila...či sa nejaký KET aj konať bude...

leonie777
23. okt 2013

@adulka1979 vitaj v klube 🙂)) ja som tiez hrca nervov a uz sa neznesiem miestami ani sama so sebou 🙂 aj v letaku je, ze diphereline zvysuje podrazdenost ... co uz vydrzime, len ja sa skor obavam toho ze tam pisu aj o pribudani vahy ☹

leonie777
23. okt 2013

@erin365 citala som o tvojej "ceste" musis tomu verit a my ti tu vsetky drzime palce a verim, ze ta budeme nasledovat ... daj vediet ...

erin365
23. okt 2013

@leonie777 si zlatá... bude ako bude... 😉

majkulik
23. okt 2013

@erin365 to su super spravy. Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo

erin365
23. okt 2013

@majkulik to vieš... je to plus ale celkovo to nič neznamená... aj keby sa blastocysta rozmrazila, ani to ešte nie je nič...ani keď mi ju vložia...ani keď sa uchytí... bo šak som 3x potratila v rozmedzí 5-7tt takže u mňa ani neviem kedy bude tehu isté...asi až keď budem rodiť 😀

majkulik
23. okt 2013

@erin365 segra hovorila, ze po 12 tyzdni. Oni ani nedvaju skor tehu knihu

majkulik
23. okt 2013

@erin365 segra robi na gynde na sukr klinike

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 vies co som zisitla? ze teraz, ked som dostala ms, tak som uplne kludna. Neviem, ci v tom ma prsty aj Diphereline. ale veci, co by ma inokedy uplne vytocili teraz beriem uplne v poho. 🙂

erin365
23. okt 2013

Práve som narazila na zaujímavý článok... že v jednom cykle IVF sa urobí ET na viackrát, že to zvyšuje šancu otehotnenia... hmmm... Tak asi aj tu platí "menej je niekedy viac..."

Úspěšnost při jednom transferu jednoho embrya

V Sanatoriu Helios již 3 roky provádíme striktně transfer jednoho embrya ve stádiu blastocysty, a přesto počty těhotenství neklesly pod 60% na jeden transfer jednoho embrya (ať už se jedná o čerstvý ET nebo kryoembryotransfer – KET). Naopak se ukázalo, že pokud jsou embrya rozdělena do více transferů, tzn., že jsou další kvalitní embrya správně kryokonzervována, šance na těhotenství výrazně roste. Rozdíl mezi jedním transferem dvou embryí a dvěma transfery vždy po jednom embryu dosahuje až 25%, což znamená výrazně vyšší šanci na těhotenství.

Podle statistik za rok 2012 jsou v Sanatoriu Helios při jednom IVF cyklu v průměru získána 3 kvalitní embrya ve stádiu blastocysty. Pokud byla tato tři embrya transferována ve třech transferech, pohybovala se úspěšnost otěhotnění přes 94% v jednom cyklu.

erin365
23. okt 2013

@majkulik ja som tehuknižku dostala vždy hneď na začiatku aby keby sa niečo stalo (že som musela do nemocky atď) som mala pri sebe nejaký záznam...

leonie777
23. okt 2013

@erin365 musis tomu verit, viem ze sa to lahko hovori, po tom vsetkom co sme si uz prezili ale vies ze sa hovori, zly zaciatok dobry koniec 🙂

erin365
23. okt 2013

@leonie777 a ja si zas hovorím "bude ako má byť" 😅

leonie777
23. okt 2013

@majkulik aleeeeee, ani mi nehovor o klude, lebo to je jedine co teraz nemam okrem ms ... som hrca nervov ... este aj tlak na preoperacnom som mala 140 na 80 🙂 ale inak som zdrava 🙂 neviem co bude s tou mojou ms, ci dojde, ci co ... podla toho linku na DP budeme aspon 25 dni pichat ten diphereline, zato mame 4 krabice po 7 ks ... ja uz neviem na nic ine ani mysliet, furt len tu visim a klabosim s vami 🙂 a to sme este len na zaciatku, co bude po vklade, tak to si ani nepredstavujem radsej 🙂

leonie777
23. okt 2013

@erin365 ano, aj to sa mi paci 🙂 vsetko sa deje tak ako ma, silno budeme na teba mysliet a cakame dobre spravy od teba

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 🙂 no toto lezie aj mne na nervy, ze som tu zavesena. ako robim popri tom, ale aj tak. ale ved uvidime, pokial sa da, tak sa da. No po vklade to budu ine nervy. aj rozmyslam, ze ako to prezit, aby sa bublinkam nic nestalo. ale to je este daleko. no 4 krabice - ble, ja uz mam len 3 a z toho v tej tretej len na dnesa zajtra 🙂 . cize 2 jupiii

tyli
23. okt 2013

@erin365 to rada čítam. myslíš, že podľa tohoto by stálo za to, skúsiť pri KET vklad jedného embrya? dobre som to pochopila?
ja som zase čítala iný článok a tam sa píše o metóde IMSI, v porovnaní s ICSI by mala mať vyšší úspech. čo ty na to? http://www.ivf.at/cs-cz/behandlung/künstlichebe...

erin365
23. okt 2013

@tyli aj to je zaujímavé ale tiež som sa pýtala na metódu PICSI a hovorili mi v GF že tieto nové metódy sú natoľko "mladé" že nie je preukázaná dostatočná úspešnosť z dlhodobého časového úseku...

leonie777
23. okt 2013

@majkulik ty teda uspesne napredujes k nasmu cielu 🙂 aspon budem mat od koho odkukavat infosky ked si popredu 🙂 som zvedava co ti zajtra povedia aky je dalsi postup 🙂

majkulik
23. okt 2013

@leonie777 🙂 budem ta informovat, tomu kur.
rano idem tam, potom skocim do centralu, do vedlajsej budevy a ked dorazim ku kompu, tak ti pisem

tyli
23. okt 2013

@erin365 takže ti to neodporučili, alebo to nerobia? mne to príde, že by toto mohlo tiež pomôcť, ale mám dojem, že to skôr slovenské centrá ani nerobia. a ešte ma zaujal fakt, že v tom českom centre robia vklad len Blastocyst, popisujú to v článku o umelom oplodnení. majú tak dobre spracovanú stránku, že keby neboli tak ďaleko, utekám k nim.

erin365
23. okt 2013

@tyli po prvé že nerobia a po druhé že by to ani nerobili 😅 😅 😅

tyli
23. okt 2013

@erin365 ja v tom vidím len to, že sa im nechce investovať do ďalších prístrojov.
ty si doteraz dávala vkladať vždy dve embryá? ja pri prvom pokuse iba jedno, nevyšlo to. teraz pred KET neviem ako sa rozhodnúť, či jedno, alebo dve. ak mi dajú na výber 😕

leonie777
23. okt 2013

@majkulik jop, drz sa moja, nech to co najlepsie prebieha a kup si krasnu kosielku 🙂 budem sa tesit na nove infosky, howk, dnes sa vypinam a idem asi nakupovat alebo sa niekam flakat 🙂

erin365
23. okt 2013

@tyli mne vložili dve... a len jedno sa dalo zmraziť...

adulka1979
23. okt 2013

@majkulik
@leonie777
Tak nie som sama v tom.... ja bývam aj pred ms podráždená, a teda aj teraz som. Ale vôbec necítim, že by mi mala ms dojsť, žiadne príznaky. A unavená som tiež.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre