Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
24. okt 2013

@adulka1979
@leonie777
ja mam uplne tie iste injekcie aj lieky. a sexujeme normalne, presne ako pise leonie, keby nieco tak nam Dr. povie, ze nesmieme. a ku ktoremu dr chodite? ja ku Drabekovi

adulka1979
24. okt 2013

@zuzkagal Ja tiež k nemu. 😀 Tak sme na tom rovnako.,

sarin
24. okt 2013

Ahojte baby.... Dostala som prednison a zakaz mat sex.. ☹

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979 tak vidis, netreba sa stresovat, mozno fakt budeme bez ms pokracovat dalej ... ja budem dufam zajtra tiez mudrejsia 🙂

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal
@adulka1979 hehe 🙂 aj ja som u neho 🙂 sme vo vybornych rukach 🙂

adulka1979
24. okt 2013

@sarin Prečo, čo sa stalo? ☹

adulka1979
24. okt 2013

@leonie777 A zajtra ideš k nemu? Tak som zvedavá, čo ti povie. Potom daj vedieť. 🙂

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979
@zuzkagal
ozaj dievcata a este otazka, nechcem predbiehat udalosti, ale predsa ... po opu ste uz rozhodnute co dalej? ci date embria do embrioskopu? date icsi? pdg? hm? a potom vkladat kolko?

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979 ano dam vediet, to budem mat v sebe 10 injekciu diphereline ... uvidime ... inak som taka nervna, ze na kazdeho aj so sebazaprenim vrcim 🙂 a dost ma bolia krize ...

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777
@adulka1979
zatial vobec neviem co po opu... este sme sa o tom nebavili s manzelom, uvidime co nam povie Dr a embriolog - ved to aj Dr vravel, ze embriolog poradi co by bolo najlepsie...

adulka1979
24. okt 2013

@leonie777 Tak toto som ešte neriešila, lebo pravdupovediac podrobne neviem, čo všetko treba z týchto vecí, ja si nechám poradiť doktorom podla situácie, ako sa všetko vyvinie.... Jedine nad čím uvažujem je, že koľko si dať vložiť.... lebo doki mi vravel, že väčšinou dávajú dve automaticky, na želanie len jedno.
Len ja mám určité zdravotné problémy a mať dvojičky by bolo nádherné, ale pre mňa asi nepredstaviteľné, nemožné, neviem, či by som to fyzicky zvládla, tak doki povedal, že to ešte preberieme.

adulka1979
24. okt 2013

@leonie777 A reaugujúc na tvoj predošlý príspevok... no mňa nebolí vôbec nič, ani kríže, a už ani prsia, a tie ma príšerne boleli ako pred ms zvykli. A som nervózna aj ja a náladová a unavená. Priateľ sa ešte drží, ale dokedy vydrží... 😀 Som mu vysvetlila, že je to náročné pre mňa, tak nech je trpezlivý so mnou a radšej nech moje nálady nekomentuje... 😀

sarin
24. okt 2013

@adulka1979 protilatky na spermie... ☹ ☹ ☹ som uplne nestastna... Na tehu som sa rok pripravovala dokoncili sme dom zacala som sa zdravo stravovat cvicit schudla som vsetky testy som mala ok... A toto... Preco ja musim byt taky exot.. Este aj doktorka mi povedala, ze tieto testy maju malokedy pozitivny vysledok...

leonie777
24. okt 2013

@sarin nechcem ta utesovat ani nic podobne, ale toto mala aj moja kamoska, a zmenilo sa to, brala nejake lieky a mali 3 mesiace chraneny sex s prezervativom a po 3 mesiacoch sa to upravilo ... neboj nie je to beznadejne

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979
@zuzkagal aj my sme sa prebezne bavili o tom, ze si nechame poradit od Dr. ale mame plan, ze pokial bude dostatok zdravych a kvalitnych vajicok, tak polovicu dame oplodnit prirodzene a polovicu napichnut icsi ... a dalej sa uvidi, vkladat by som chcela dve.

minis
24. okt 2013

@marttina333 no my uz mame za sebou 3x IUI a teraz som 5.den po transfere dvoch blastocyst... je to moje prve IVF a duuufam, ze aj posledne 🙂. a aky mate vy problem, alebo co vam zistili? a kolko sa uz snazite? 🙂

marttina333
24. okt 2013

@minis ahoj my sa snažíme 2 roky, a z toho 1rok v GF. Bola som aj na laparke, a vsetko bolo ok, Povedali ze ma mam PCO, manzel ma v poriadku spermie, 3 IUI som stimulovala clostilom a 1IUI merionalom. Po clostile som mala nizku sliznicu. Ja tiez dufam ze ked podjem na IVF tak to vyjde 🙂 Co vsetko si si dala v ramci IVF ? (predlzena kultivacia s embryoscopom, zmrazenie embrii,...)a kolko vajicok si mala ?

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777
@adulka1979
co sa tyka toho napichnutia vajicok - tak to my musime - to nam dr. povedal, ze bez toho by to asi moc neslo. len z tych skratiek ics...sa malokedy vyznam - kolkokrat pozeram nejaka skratka - hned vyhladavam na nete, ze co tym kto myslel 😀 😀

minis
24. okt 2013

@marttina333 to uz je tiez pekne 2 roky... :( my 3. mala som dlhy protokol (diphereline+gonal+luveris), pichala som skoro mesiac...tiez mam PCO, manzel ma spermie OK, aj na laparke som tiez bola, vsetko som mala OK. min. tyzden v ut.15.10 som bola na odber, mala som 21. z toho mi 8 napichli, z nich sa 6 oplodnilo a su aj zmrazene. a 5 sa oplodnilo prirodzene, ale kedze som mala predlzenu kult., tak zostali z tych piatich len 2 blastocysty uz, a ze to trochu take slabsie....vkladali mi tieto dve teraz v nedelu,20.10. vyslo nas to 340 lieky 105 poplatok a 640 som doplacala pri transfere. my sme platili za napichnutie, zmrazenie, predlzenu kult.....
kedy ides podpisovat ziadost? 🙂

marttina333
24. okt 2013

@minis my ideme zatjra na konzultaciu, tak snad zajtra sa podpise ziadosť, Nemali ste ten embryoscope ? a museli vam napichat tou ISCI metodou ked mal muz dobre spermie ? Nepochopila som ze: "5 sa oplodnilo prirodzene, ale kedze som mala predlzenu kult., tak zostali z tych piatich len 2 blastocysty " čiže ti pocas predlz.kultivacie zostali z 5 len 2 ?

minis
24. okt 2013

@marttina333 ano, ostali mi z tych piatich prirodzenych len dve. Este v piatok mi volali , ze mam 3 rychlo sa deliace a dve pomalsie a v nedelu, ked som prisla na transfer tak mi povedali, ze tri s prestali vyvijat a zostali dve, tak som povedala, nech mi ich vlozia, ked su slabsie... Muz nemal nikdy problem, vzdy ok, neviem preco, ale mi odporucili dat napichnut osem...ostatne nechali prirodzene, teda sa oplodnilo prirodzene 5 a z napichnutych 8 sa oplodnilo 6 a tie su zmrazene..... ale preco to tak vymysleli, tak to neviem....

tyli
24. okt 2013

@sarin úplne vám zakázali sex? pokiaľ viem, tak chránený sex s prezervatívom sa môže. budeš brať prednison a čo ďalej? o pár týždňov kontrola, alebo budete skúšať IUI, prípadne IVF....?

sarin
24. okt 2013

@tyli s kondom mozme ale ja nemozem kondom... 😔 a v novembri idem na overenie priechodnosti a potom mi povedia co dal.. V prvom kole mi kazali prednison tri mesiace.. Oni totiz nevedia o kolko mam zvysene tie protilatky maju to tam iba ako pozitivne... To ja neviem co amatera to oznamuje po telefone..

tyli
24. okt 2013

@sarin to bude to, že oni vedia tieto výsledky iba čiastočne a potom sa dajú urobiť vraj vyšetrenia až v Prahe, treba vycestovať a zaplatiť si to. ja už užívam prednison od konca júla, veľmi rada by som vedela či vôbec pomohol 😒 aj keď je prednison jediný liek na toto, rada by som vedela či sa mi tie protilátky upravili, pretože si myslím, že ak nie, zbytočne som podstúpila IUI, IVF a teraz KET. vyhodené peniaze a to sklamanie z neúspechu.... 😒

sarin
24. okt 2013

@tyli ale na trofoblast mam negativne.. To tam bolo aj na vajicka mam negativne.. Len na spermie pozitivne... Inak nechapem vo vedkajsom meste je laboratorium a oni vedia urcit kvantitu protilatok...

sarin
24. okt 2013

@tyli normalne pozeram referencne hodnoty medirexu a je tam ze ak je pod 60 nejakych jednotiek tak je to ok...

tyli
24. okt 2013

@sarin ja som teraz našla túto diskusiu a dosť mi to vysvetluje. idem vyhľadať kontakt aj na tú košickú fakultnú nemocnicu, či robia tieto testy. podľa toho čo tam ten doktor odpovedá, výsledky, ktoré robia v slovenských centrách nestačia. ak výdu pozitívne, tak je jasné, že je problém, ale oni nevedia tie hodnoty. kuk sem http://www.neplodnost.org/forum/topic708-imuno-...

medirex sú nejaké nové labáky? daj link, kde si to našla na ich stránke. rada by som si to pozrela.

tyli
24. okt 2013

@sarin ja mám zase žiaľ tie protilátky proti trofoblastu.

sarin
24. okt 2013

@tyli to ti povedali? Z krvy?

sarin
24. okt 2013

@tyli nejde link navygnem ta... Www.medirex.sk klikni na odborne informacie a tam na referencne hodnoty a v casti imunologia druhy riadok odspodu a tam posuvaj dolu az najdes napis reprodukcna imunologia.. A tam to je.. To laboratorium je tu aspon 10 rokov a nie len tu je aj v inych mestach tak nechapem..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre