Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
24. okt 2013

tak bohovsky ma informujú , že v prvom momente takmer nič neviem 😝 , nikdy neviem na čo sa mám, alebo sa môžem pýtať. až keď sadnem doma k počítaču tak zistím čo by som ešte rada vedela. ..... asi z krvi majú tie výsledky. povedali mi, že mám tieto protilátky pozitívne. nič viac. naposledy keď som sa pýtala mi povedali, že ak chcem, môžem ísť do Prahy a zaplatiť si tie vyšetrenia, ale aj tak sa vraj iba potvrdí to, čo vedia a čo mi hovoria a budem mať iba o papier naviac. takže tak. taktiež netuším čo by to vyšetrenie v Prahe stálo... ale možno by to stálo za to vedieť tie hodnoty. najlepšie by bolo, ak by to nejaké labáky robili na Slovensku...
@sarin

tyli
24. okt 2013

@sarin pozrela som si to a je to tam, len protilátky proti trofoblastu tam nie sú ☹ , iba ak bi to bola tá položka protilátky proti zona pellucia IgG . už som im aj napísala. tak uvidím čo mi odpovedia, ak vôbec odpovedia.
ešte som toto našla ak chceš, prečítaj si http://ukb.lf1.cuni.cz/ppt/kia/malickova_neplod... podľa tohoto, som mala brať vyššiu dávku prednisonu na začiatku... a následne sa mala znížiť na 5mg (ak tomu dobre rozumiem) tebe ako nasadili prednison? akú dávku denne?

sarin
24. okt 2013

@tyli tiez 5mg

tyli
24. okt 2013

@sarin a ešte som napísala na mail MUDr. Jindřichovi Madarovi 😀 som sa rozhodla trochu konať. ak sa nepodarí KET, zájdem k môjmu gynekológovi a k urológovi nech mi urobia všetky možné vyšetrenia.
údajne by sa mali vyliečiť aj všetky eventuálne zápaly, ak nejaké sú.

nezabudka8
24. okt 2013

@erin365 ahoj.hej idem.viem ako to myslis.ja som na tom podobne hoci nadej zomiera posledna aspon nemam take nervy tak uvidim.necitim sa dobre z tych liekov som teraz zacala brutalne opuchat.horsie ako pri injekciach :'( nohy si necitim.ty si ako dopadla? Kedy ides na vklad?

erin365
24. okt 2013

@nezabudka8 na mňa ten estrofem tiež nejako blbo účinkuje... na vklad idem v pondelok, ráno mi budú volať či sa nejaký vôbec konať bude...

sizo
24. okt 2013

@blavabla 😀DDDDDDSi zlata, ze si ma posluchla😀DDDDDDD
Som tu len obcas, ale myslim na Vas babulky🙂)))))))))Tak-tak tento rok sa nadopujem a ide sa na vec.-)))))))Ja sa ozvem, neboooj, aj skor🙂)))))

hi
24. okt 2013

@mauerka dakujem si zlata,každemu tu odpovedaš ,pekne od Teba papa 🙂

hi
24. okt 2013

@mauerka dakujem 🙂

sarin
25. okt 2013

@tyli ano a ja mam presne tento problem so zapalmi rovno v posve.... Tiez musim liecit...

majkulik
25. okt 2013

@leonie777 Ja mam gonal 150. oddnes. predoperacne dopadli v poriadku :-ň

majkulik
25. okt 2013

@sarah00 ja som si tam v stredisku vyberala lieky. platila som do 350

vodnari
25. okt 2013

@hi tak @mauerka je veľmi zlatá len vˇˇďaka nej viem všetko o svojej diagnoze....ona viac poradi a povie ako lekári.... 😉

leonie777
25. okt 2013

@majkulik
@zuzkagal
@adulka1979 tak dievcata, bola som rano na kontrolu v GF u najvyssieho a nechal mi zobrat krv, ci nie som tehu, ked mi meska ms a postup je taky ze si mam pichat dalej diphereline, kym nedojde a dalsia kontrola 31.10. ak nedojde ms, ak dostanem tak podla pokynov v protokole 2-4 den ... takze takto ... tehu nie som, robila som test ... o 14:00 volam ... majkulik, takze sa zda, ze s tebou opu nestiham, budes to mat skorej ... uz keby sa mi ta mrcha spustila tak som stastna 🙂 vy mate dnes co nove?

zuzkagal
25. okt 2013

@leonie777
@majkulik
@adulka1979
a kto je v GF najvyssi? 🙂 neboj urcite dostanes cez vikend, ked tak si kup cucoriedky, alebo cviklu - mne vzdy cucoriedkovy kompot vedel spustit. No ja mam nove to ze pred hodinkou ms prisla 🙂 tak som rada, v pondelok pojdem na kontrolu a uvidim co dalej, dufam, ze vsetko bude ok.

leonie777
25. okt 2013

@zuzkagal
@majkulik
@adulka1979 tak ma vsetky predbehnete 🙂 idem skusat nejake zazraky, nech sa mi mrcha spusti aj ten cucoriedkovy kompot do seba napcham aj hocico, len nech sa konecne posunieme 🙂 ale celkom rada by som bola aj keby neprisla a test krvy by potvrdil ze som v tom 🙂 ale snivajte s nami 🙂 testy su biele 🙂

adulka1979
25. okt 2013

@leonie777 Ďakujeme za info. 🙂 Tak nám nezostáva iné, len trpezlivo čakať, nech tá mrcha dorazí. Včera večer som si tiež myslela, že dorazí a predsa nič. Ale dnes zase cítim také príznaky, tak možno je už na ceste. Ak nedorazí, tak až vo štvrtok mám ísť do GF, tak si myslím, že ťa nepredbehnem. 🙂

@zuzkagal Najvyšší v GF je Dr.Harbulák. 🙂

Dnes idem na oslavu, ale piť nechcem. Nejako sa vyhovorím. 🙂

adulka1979
25. okt 2013

Baby a hoďte sem nejaké fungujúce, overené recepty na privolanie ms. 🙂

majkulik
25. okt 2013

@leonie777
@zuzkagal
adulka1979
skoda, ja od dnes picham o jedno viac. neboj dorazi a pojdes podla protokolu. ja idem 30.10 na krv a ultrazvuk
Pytala som sa inak aj na alkohol a na cvicenie a tak a povedal jasne - nie ste tehotna, tak mozete vsetko, telo vam poviec co sa mu nepaci. ALE injeckie strasne zatazuju pecen, takze si velmi dobre zvazte, ci a kolko budete pit. A potom sme sa zhodli, ze pohar cerveneho vina je v pohode.

majkulik
25. okt 2013

@adulka1979 ja to robim tak, ze si necham naliat jeden pohar a pri tom sedim cely vecer, nechcem kazdemu vysvetlovat an ivesat na nos

adulka1979
25. okt 2013

@majkulik Viem, že tam červené víno nebude.... a iné nechcem piť. Nech sa telo pripravuje na prípadné tehu. Ja by som bola tiež rada, keby všetko išlo tak ako má, ale čo už ak ms nechce dojsť.
Ja vždy všetko vychytám, v ničom nemám šťastie, aby to išlo ako má. No čo už.
Ale potešila si ma, že cvičiť sa môže.

leonie777
25. okt 2013

@majkulik
@adulka1979
@zuzkagal my sme teda spolok 🙂 ale som stastna ze vas tu mam 🙂

infosky ako dostat mrchu si prosim aj ja 🙂 dam vecer horuci kupel a aspon ten pohar cerveneho 🙂 ten nezaskodi a rovnako suhlasim, ze lepsie popijat cely vecer jeden ako doolola otazky na oslave, ze preco si nedam 🙂 mali sme minuly vikend party a lekar s tym suhlasil, ze ked chcem mozem si dat, ze nie som tehotna, tak sa mam tak spravat 🙂
zlatko majkulik, ja uz ta obavam sa nedobehnem ... ale nevadi ... hlavne nech sa mi mrcha spusti a nemam taketo nervne stavy, lebo uz ozaj vybuchujem kvoli prkotine napr. ze vcera muz prepol tv, ked som sa zapozerala na nejaku pridrbanu reklamu 🙂

zuzkagal
25. okt 2013

@majkulik
@adulka1979
@leonie777 Ja mam overene tie cucoriedky - ako spustac ms 🙂 inak vcera a dnes uz ma ta injekcia bolela. Neviem ci sa mi uz telo nezacina branit, asi uz toho ma dost. Lebo doteraz som ani necitila a dnes ako mi to pichla som az uhla ako to zabolelo....

erin365
25. okt 2013

@nezabudka8 Mati, podaj potom hlásenie 🙂

leonie777
25. okt 2013

@zuzkagal
@majkulik
@adulka1979
a co brusnicovy dzus? teraz som si naliala ... este si potom uvarim cerveny caj 🙂 hocico len nech sa ms spusti ... cucoriedky idem hned kupit aj cerstve aj zavarane 🙂 vecer cervene vino a vana a mozem kolabovat 🙂)) dnes pichala injekciu aj mne sestricka v gf a bolela ako svina, teda stipala ... dnes som mala 10 kus a uz to nenavidim zo dna na den viac ... dnes ma taka depka po odchode z gf chytila ... chcem aby vsetko slo podla planu a nie taketo caviky a pichacky ... ble 🙂

majkulik
25. okt 2013

@adulka1979 ja som ms neriesila. vedela som ze bude meskat a paniku by som robila az pri 13 stej injekcii

majkulik
25. okt 2013

@leonie777 no depka ti nepomoze. vykasli sa na to, neries to a ono to pride. som zvedava, ako budem reagovat na pridavok.

majkulik
25. okt 2013

@erin365 prosim ta, pocas stimulacie na odber krvi treba na lacno? alebo mozem nieco zjest?

leonie777
25. okt 2013

@majkulik no ved viem ... ale to same, to ne ja 🙂 kedy pichas ten gonal? az vecer? som tiez zvedava ako to budes znasat ... picha sa to inak ako ten diphereline?

adulka1979
25. okt 2013

@zuzkagal Aj mňa už bolia injekcie, predtým neboleli, telo sa asi bráni.
Ja ako spúšťač ms poznám len červené víno. Prípadne sex... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre