Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leonie777
4. nov 2013

@majkulik skoda, ze uz ta nedobehnem ☹ nenavidim tie injekcie, uz mi ani pichat nejdu ... kazdy den mam z toho stres ☹ strasne cosi kolko vela toho je a ked citam,ze ty uz pichas 4??? toto co uz je ... necitis vajecniky? lebo mna uz pobolievaju ako pred ovu ale folikov tiez neviem kolko som mala a k maternici sa sef nevyjadroval, resp. on keby sa radsej nevyjadroval a mala som radsej prehliadky u drabeka ... ten mi sedi viacej 🙂 budem cakat na tvoje spravy zajtra z vysetrenia ... ja mam dnes po 14:00 volat na vysledky, ale vobec nechapem na ake vysledky, co mi povedia??? kedy mam dojst ci co?

majkulik
4. nov 2013

@melinda1989 oni ti povedia kedy a co.

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 no dnes ma boli priserne. picham 4 ale len 3 hormony. z Luverisu dve ampulky. Oni ti povedia, ake hormony a kolko mas dalej pichat a kedy mas najblizsiu kontrolu.
aj mne to pichanie uz lezie na nervy. brucho sa mi zacina zduvat, tesne rifle nehrozia.

leonie777
4. nov 2013

@majkulik je to des, moj prvy ale aj posledny pokus ... toto neni normalne a uz sa fakt burim ... akurat som si vyrobila taky kalendarik, co a ako s pichanim mam silnu obavu, ze opu vyjde na cas, kedy moj muz bude sluzobne prec ... to bude gol ak vsetko riesim zbytocne ☹

sarah00
4. nov 2013

@leonie777 kalendárik som už aj ja vyrobila. neviem si predstaiť to všetko držať v hlave a to som ešte ani nezačala. tak snáĎ to vyjde, no by bolo dosť zlé, keby tvoj muž nebol doma 😕 😕 😕

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 mojmu to hrozilo tiez, ale povedal sefovi o co sa jedna a vyriesili to. takze je teraz ako na gumicke a cakame na dalsiu kontrolu.
Ja kalendarik nemam, nie je toho zase az tak vela. takze si to viem zapamatat aj napriek robote.

mirkaaak
4. nov 2013

@erin365 a na krv ides kedy ?

leonie777
4. nov 2013

@sarah00
@majkulik mne to podla kalendarika aspon hned trkne do hlavy ako som na tom a kolkatu injekciu alebo kolky den picham, je to prehladne a zalozim do archivu, ktory raz ukazem drobatkam, aka bola cesta k nim 🙂 a mozno sa mi to niekedy este zide, keby ma neviem ake okolnosti donutili znova to absolvovat 🙂 no akcia ktoru riesi moj muz je neodvolatelna, lebo od nej zavisia ludia, co s tym pocitaju uz mesiace takze sa najblizsie poradim co sa da urobit ... asi zmrazime sp, ked ina moznost nebude, alebo to uponahlaju do buduceho stvrtka alebo to odlozia po buducej nedeli 🙂

erin365
4. nov 2013

@mirkaaak v pondelok 11.11.

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 hmm. to je neprijemne. ja som si tiez myslela, ze 1 bude OPU a tak so msa dako aj nastavila. no nic, musime to dako dobojovat.

zuzkagal
4. nov 2013

@leonie777
@majkulik dievcata mne sa tiez zda ze sa to strasne predlzuje, ked som tu davnejsie citala ze OPU vychadza 14-15DC, tak mi to vyslo teraz stredu - stvrtok. Ale este len v stredu idem na kontrolu a luveris este vobec nepicham. leonie ty tiez pichas rano? ja som tam dnes uz o 6,45 stepovala pred dverami, lebo som vedela ze to bude strasne po 3 dnoch volna. Tym ze tam chodim kazdy den na inj. tak ma vsetky sestricky poznaju a su na mna velmi mile. Ale vcera sa mi velmi pacil dr. Harbulak - teda predpokladam ze to bol on. zlaty vysvetlil mi to co som potrebovala - a s usmevom na tvari 🙂 veru sa mi lepsie pacil ako Drabek
Majka ked tak ratam, ja budem mat v stredu 13 DC, cize min. este 5 dni.... A mne mm povedal, ze no vidis, budes mat s kym kocikovat 🙂

leonie777
4. nov 2013

@majkulik ano ano dobojujeme, len to je psycho cele aspon pre mna teda ... uz ani spat neviem, co mam stres z tych 3 injekcii rano 🙂
rozmyslam, ze zajtra nabehnem do gf nech mi to pichaju tento tyzden oni, lebo muza tak vystresujem, ze to je na facku 🙂

leonie777
4. nov 2013

@zuzkagal aj mne to tak pripada, ze sa to strasne predlzuje, dnes mi sestricky povedali, ze teraz hormony reguluju cyklus a nemam pocitat svoje DC, lebo oni pocitaju dni stimulky od pichania dalsej injekcie, to znamena az ked k diphereline zacnes cosi pichat dalsie ... ja picham tiez rano a tusim od zajtra budem chodit pichat do gf, nech sa nestresujeme doma. nejdem na nikoho nadavat, ale o harb. si myslim svoje 🙂 som zvedava ako s @majkulik budete pokracovat ... ja si volam po druhej kvoli vysledkom a tam mi zrejme povedia kedy mam dalsiu kontrolu. vy ste to mali ako? dnes som 10 dc mala kontrolu a neviem kedy bude dalsia ... vy uz chodite teraz castejsie ... mate aj nejake bolesti brucha? lebo mna pobolieva ako na ms a dnes na sone ako mi tlacil na vajecniky tak to bolo hnusne bolave ...

zuzkagal
4. nov 2013

@leonie777 ja som len den pred tebou, vcera som mala 10dc kontrolu a dalsiu mam v stredu. a ty uz pichas tri inj? ja stale len dve. Tak zajtra rano ides na injekciu do gf? tak sa vidime 😎

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal
@leonie777
ja som dnes 14DC. Kontrolu mam 15 DC a najblizsie den OPU mi vychadza na 17 DC. tak neviem, Aj mne sa zda, ze sa to natahuje, ale je jeden fakt, ze nikto nevie dopredu ako to telo zareaguje na tie injekcie. ja len dufam, ze je vsetko v poriadku a ze sa vyhneme dalsim injekciam. ja vazne pevne verim, ze vo stvrtok to ukoncia.
@zuzkagal
tomu kur, nasi byvaju v petrzke, takze ta mdost casto chodievame. 🙂

leonie777
4. nov 2013

@zuzkagal ale ty mas inu stimulku ako ja? ci? co pichas, nechcem hrabat v archive kde si to pisala

mirkaaak
4. nov 2013

@erin365 velmi drzim palce, nech mas na teste II a v pondelok potvrdenie tehu aj krvnym testom 😉

zuzkagal
4. nov 2013

@leonie777 ja mam gonal a ptom by som mala mat luveris, ale ten este nepicham.. mi vcera dr povedal, ze pojdeme na to pomalycky, lebo mam nejake asistolicke ci ake vajecniky, to znamena, ze dlho dlho nereaguju a zrazu bum... mi to vysvetloval jak malemu decku 😀
@majkulik tak ked uz nemas diph. tak to podla mna uz natahovat dlhsie nebudu, vo stvrtok pojdes, uvidis. budes to mat aspon za sebou. 🙂

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal n o kiez by si mala pravdu, stale mi mozu strcit recept do ruky. . dmes mi je riedne na hovado

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal teraz som si uvedomila, ze mame rovnaku stimulku. mas z nej dake vedlajsie ucinky?

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal
@leonie777
idem domov, a vysnatit sa na upratovani. aspon mi cas rychlejsie ujde. tento den bol nekonecny. Drzte sa baby, zajtra idem sice na kontrolu, ale pojdem tam po 8, takze sa asi nevidime.

motiv
4. nov 2013

Ahojte,
sledujem toto forum a rada by som prispela svojimi skusenostami. Chodim tiez do GF a mam za sebou 1. IVF s negativnym vysledkom. Este mam zamrazene 4 E, tak dalsi mesiac chcem ist na KET. Dnes mi potvrdili negativny vysledok, termin ku svojmu lekarovi som dostala az na 15.11. GF mi odporucili po 2-rocnom snazeni sa bez vysledku, ale teraz trochu aj banujem, ze som sa neinformovala aj v inych centrach a viac si nezistovala aj ohladom IVF. Som sklamana nielen z neuspechu, ale aj celkovemu pristupu kliniky, co to tam tak sledujem, cakala by som trochu osobnejsi pristup v tak haklivej veci, ale vyzera to veru len na masovku a velky biznis.
Povodne sme mali vraj problem len s manzelovym SPG, urolog sa vsak cudoval, ze on tam ziaden problem nevidi. Nastavili mi kratky protokol, pochala som od 2. dna menzesu Diphereline do brucha a od 3. dna som pridala Fostimon a Menopur do svalu. Injekcie mi pichal manzel, zvladli sme to v pohode, ziadne zvlastne vedlajsie ucinky som nepocitovala, ku koncu som uz mala dost nafuknute bolestive brucho. Bola som na kontrole 2x na krv a sono a objednali ma na odber folikul a 36 hod. pred som si vecer pichla Pregnyl. Na izbe nas v ten den bolo 5, z toho dve kocky boli chore, tak ich nemohli uspat, co im teda nezavidim. Po odbere ku nam prisla embryologicka a informovala nas kolko mame vajicok a co odporuca. Ja som mala 9 vajicok, z toho 3 boli slabe, tak sme sa dohodli, ze tie 3 nechame oplodnit sa prirodzene a 6 formou ICSI, nakoniec sa tie 3 slabe vraj neoplodnili vobec a 1 sa vraj po oplodneni neujalo. Ja som chcela vlozit len 1, bojim sa mat dvojicky. Ubezpecovali ma, ze sa to urcite ujme, ze vybrali to naj, platila som si aj PK aj embryoscop. Po odbere folikul som mala dost bolesti, ale hyperstimulacny syndrom to vraj nebol. Pozerali ma aj pri ET. Od odberu som uzivala Utrogestan 3x2. Po ET som sa dala par dni PN, aby som bola vklude, za cca 2 dni som mala bolesti ako pred menzesom aj zle mi bolo. Dufala som, ze je to znak uhniezdovania...Lenze v riadnom case som zacala mat priznaky menzesu a ten sa aj dostavil, prvy test z krvi na 9. den bol negativny, a druhy to na 13. den potvrdil. Nechapem preco. Obavam sa, ze to lekar stavil na manzelov SPG a tam nakoniec vobec nemusi byt problem. Mam myom na maternici, ale to zatial nechceli riesit a mozno predsa mali...Takto len velmi dufam, ze KET vyjde, nechcem si nadarmo vycerpat vsetky mrazene embrya bez zistenia priciny.

zuzkagal
4. nov 2013

@majkulik nie nemam ziadne vedlajsie ucinky. Pred a pocas ms som bola strasne pozdrazdena,unavena, nervozna. ale ako skoncila ms, skoncilo aj to. A kolegyna mi dnes vravi, pocuj pozeram ze posledny tyzden mas omnoho krajsiu plet, taku pruznejsiu, zdravsiu, bola si na nejakom zakroku 😀 😀 😀 takze toto mam ako vedlajsi ucinok a velmi prijemny 🙂 drz sa zajtra na kontrole a moc neupratuj 🙂

leonie777
4. nov 2013

@majkulik
@zuzkagal babule, tak som si volala a meni sa stav injekcii, diph. picham uz len polovicu, puregon a menopur zostavaju ako boli ... kontrola vo štvrtok 🙂 idem si zajtra dat injekcie pichnut do GF niekedy pred 9:00 to uz by tam nemusel nikto byt 🙂

leonie777
4. nov 2013

@majkulik
@zuzkagal
@adulka1979 baby neviete co ma nove adulka? mala byt tusim na kontrole dnes ako ja ... sa ozve dufam 🙂

erin365
4. nov 2013

mňa až prsty svrbia jak chcem už testovať 😀 😀 😀 a ja dnes nemám cestu do mesta ani okolo žiadnej lekárne vrrrr 😀

adulka1979
4. nov 2013

@leonie777
@zuzkagal
@majkulik
Ahoj dievčatá, tak som tu... 🙂
Dnes bol v GF nátresk... 😀 ale nečakala som dlho, zavolali ma najprv na sono a potom som išla na krv. Dnes som bola u Dr. Harbuláka. Čítam tu na neho rôzne negatíva, no neviem, dnes mal asi mimoriadne dobrý deň, lebo bol veľmi milý.
Odber krvi trochu bolel, lebo mám problémové žily, ale čo už...
Volala som si pre výsledky a teda od dnes si pichám Gonal 150jednotiek, namiesto doterajších 125, Diphereline aj naďalej a od zajtra pridávam ampulku Luverisu. Kontrolu mám vo štvrtok ráno.
Dnes mi doktor napočítal 8 folikulov na jednej strane a na druhej menej. Tak neviem, či je to dobré alebo nie. Aj hovoril, koľko majú mm, ale to som zabudla... 🙂
Ja už mám v tom mix, čo tu od vás čítam, že kedy je OPU.... ja som si myslela, že miniem všetky injekcie, čo mám , posledný bude pregnyl a potom bude OPU.... ale asi sa mýlim, však?
A neviem, ale ja som ani dnes nemala pocit, že by sestričky mali zlú náladu.... a dúfam, že to tak aj zostane... 🙂

adulka1979
4. nov 2013

@zuzkagal
@leonie777
@majkulik
Baby, ja mám dnes 10 DC, vo štvrtok keď idem na kontrolu to bude 13DC, tak si myslím, že každá to máme inak, podľa toho ako reagujeme na stimuláciu.

leonie777
4. nov 2013

@adulka1979 no vitaj konecne 🙂 hej bol natresk v gf ako po vikende 🙂 mas sice inu stimulku, ale aj ja som dnes 10 dc a kontrola tiez vo stvrtok 🙂 velka pravdepodobnost, ze sme my dve na tom rovnako 🙂 akurat otazne ako reagujeme na stimulku 🙂 ... od zajtra teda vitaj v klube 3 injekcie 🙂 ja uz davam 3 od piatka, teda 4 dni a pokracujem dalej ... znizili mi diphereline na pol ampulky ... ta stipe najviac 🙂 a od zajtra chcem na pichanie chodit do GF az do kontroly 🙂 mas super ze si nastavena tak, ze opu az ked dopichas vsetko, lebo ja uz pocitam dni a najradsej to chcme mat za sebou 🙂

motiv
4. nov 2013

@adulka1979 oni ti povedia kolko mas este brat injekcii po kazdej kontrole a ze kedy je dost a kedy ta daju na OPU. Mozu ti injekcie este aj dolozit ak by trebalo na dozretie folikul. Alebo ak usudia, ze uz staci, tak stopnu a injekcie ti mozno aj ostanu nepouzite.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre