Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
13. nov 2013

Denná potreba kyseliny listovej je 600 – 1 000 mikrogramov. Odporúča sa užívať 0,4 mg (400 µg) Acidum folicum denne (1 tableta) mesiac pred otehotnením a ďalej počas celého trvania tehotenstva.

Kyselina listová sa vyskytuje v tmavozelenej listovej zelenine, ako je špenát (200 g špenátu je jedna denná dávka), ďalej ju nájdete napríklad v brokolici, kapuste, špargli, vo fazuliach, v sójových bôboch, koreňovej zelenine (reďkovky), orechoch, južnom ovocí (citrusy), lesných plodoch, droždí, raňajkových cereáliách a i.

majkulik
13. nov 2013

@tyli super. V nemocnici bola kocka z GF (bolo nast am viac) a aj ona to brala. Len je to velmi drahe.

erin365
13. nov 2013

@tyli áno 14.deň po. a na opakovaný sa už nechodí...kukali na mňa sestričky jak na idiota, keď som sa spýtala, že kedy mám prísť na opakovaný...a odkiaľ som to mala vedieť, že sa po KET už nechodí???

bobulab
13. nov 2013

@majkulik mne ju predpísali v centre...aj ked už rok predtým som užívala svoju...

viva13
13. nov 2013

Ahoj nájde sa tu niekto kto v GF bol na MESA/TESE? Prosím pokec v IP dakujem

majkulik
13. nov 2013

@bobulab aha, hm, mne o tom nehovorili, ale asi kv tomu, ze este neebolo treba. 😀

hi
13. nov 2013

ahoj no dnes sme sa dozvedeli smutnu spravu IUI neuspešne, ☹ takže počkam mrchu a opakujeme druhy krat Dufam,že sa maš dobre 😉 prajem pekny den papa

tyli
13. nov 2013

@majkulik veru je 14 - 16 eur ako kde. už ho beriem dlhodobo, cca rok.

tyli
13. nov 2013

@erin365 ináč nechápem v čom je rozdiel keď pri ET sa ide 10 a 14 deň a pri KET až 14 deň. trochu nechápem. ale zase z druhej strany aj tak dobre, nemusím behať na dva krát.

stastenka42
13. nov 2013

@tyli pri ET sa vkladaju cerstve embryjka,zalezi kolky den je OPU plus oplodnenie a kultivacia..t.j. ak mas 13Dc odber plus 3-5 kultivacia tak vklad maš 16-18DC....Ak maš KET takisto sa to musí prisposobit čo najprirodzenejšie cyklu..zalezi kolkodnove embryjka mas zamrazene..rata sa to tiež podla sliznice plus priratavas kolkodnove embryjka vkladate,ak trojdnove plus tri dni ak patdnove plus 5 dni...cize malo by to byt co najblizsie k prirodzenemu oplodneniu..cize KET vacsinou tiež 17-20DC..

zuzkagal
13. nov 2013

ahojte. tak dnes som po opu. mala som 25 vajicok, preto ma vcera tak boleli vajecniky, sa tam nevedeli zmestit 🙂. Dostala som dve infuzky. ale teraz ma to dost boli. musim vypit aspon 5 l vody, tak sa snazim. Necitala som vase prispevky som ubolena zajtra sa "k vam" dostanem. drzkajte sa vsetky.papa

lesik
13. nov 2013

@bobulab No tak to je sila.Asi nabozenstvo mu to nedovolovalo 🙂 Ale on sa nema riadit nim,ale lekarskym kodexom.Naco potom skladal Hipokratovu prisahu?

adulka1979
13. nov 2013

@majkulik
@zuzkagal
@leonie
Baby zajtra na mňa myslite.... čaká ma OPU....potom dám vedieť, ako to dopadlo.

macka23
13. nov 2013

@sarah00 no ja dnes 6ta injekcia, ms nikde, skusim v piatok aj ja na krv skocit 😀 zajtra vezmem muzikovi - konecne zistime aku ma krvnu skupinu 😀
No a snad to vyjde vystimulujeme naraz 🙂

sarah00
13. nov 2013

@macka23 ja dnes 7., tak to sme naozaj narovnako 🙂 teraz záleží len na ms 😀
@adulka1979 držím palce, nech je všetko OK
@zuzkagal pekná úrodička 🙂

leonie777
14. nov 2013

@majkulik zlatko ako sa citis dnes? prosim ta aku kyselinu listovu pridavas, lebo ja beriem femibion 800 uz minimalne 3 mesiace, tak neviem ci treba pridat este nieco?

leonie777
14. nov 2013

@adulka1979 dnes na teba myslime, nech vsetko prebehne hladko a mas kvalitne vajicka 🙂
@zuzkagal pekna urodicka, drzime palceky, aby dnes boli dobre spravy, ze sa vela oplodnilo 🙂 aku metodu ste zvolili? dali ste icsi? alebo aj nieco viac?

sarah00
14. nov 2013

@leonie777 ahoj. vy ste dali nakoniec ten embryoskop? aj vám zostali nejakí mrazáčikovia?

leonie777
14. nov 2013

@sarah00 zlatko nedali sme ... mali sme dost vajicok, icsi sa oplodnilo z 8 sedem, 6 z nich sme dali hned zamrazit, jedno sme nachali dalej vyvijat do vkladu ... a z 12 zvysnych sa 5 oplodnilo prirodzene, tak tie sme tiez nechali do vkladu vyvijat ... uvidime kolko z tych 6 mi vydrzi do soboty na vklad, drz mi palce ... ty ako pokracujes? ms uz dorazila?

sarah00
14. nov 2013

@leonie777 ešte nedorazila 😠 a krásne sa Vám teda podarilo aj mrazáčikov, tak nech sa tie ďalšie pekne delia a robia radosť 🙂 v sobotu máš vklad, že?

leonie777
14. nov 2013

@sarah00 ano v sobotu je nas velky den a uz sa neviem dockat 🙂 verim embrijkam, ze budu na vklad aspon 2 kusy 🙂 strasne pomaly mi to ide, aj ked to pichanie injekcii mi paradoxne pripada ako daleka minulost 🙂 nech ti teda cim skorej ms dorazi, este len potom ta caka ten kolotoc 🙂 dalsie injekcie a kontroly ... hlavne nech to je uspesne a sme tehule do vianoc 🙂 iny darcek na dlhe roky ani nechcem 🙂

majkulik
14. nov 2013

@tyli no ved to. inak dnes som tiez rozmylala nad tym rozdielom meczi ET a KET a krvnými testami . . .

zuzkagal
14. nov 2013

@leonie777
@sarah00
@adulka1979
@majkulik
ahojte babeny, takze mame 17 oplodnenych vajicok, 12 hned zmrazili, ostatne davame na PK, v pondelok idem na transfer.
Adka ako si dnes dopadla? dufam ze je vseto ok. Ostatne dievcata, prepacte stale som si nestihla citat vase prispevky, lebo dnes som uz v praci, tak dobieham vcerajsok, tak dufam ze je vsetko ok 🙂 a btw utrogestan na neuveritelne uspava 🙂

majkulik
14. nov 2013

@leonie777 ahoj. No dnes uz musim pobehovat. boli sme na kratuckej prechadke v lese. Ale nespala som celu noc - bolel ma zaludok a hlava - ale priiiserne. Nemusis naviac tu kyselinu listovu 🙂
No tak drzim palceky, aby ti bublinka zostala doma.

majkulik
14. nov 2013

@zuzkagal kraasna uroda. nadhera. tesim sa s tebou. ako sa citis?

zuzkagal
14. nov 2013

@majkulik Majka je mi dost cudne, brucho mam nafuknute ako balon, citim sa ako v piatom mesiaci :D pri chodzi ma vajecniky bolia, dufam ze nechytim ten OHSS, snazim sa pit vela vody, tak uvidim. Ty sa ako citis? uz ti je lepsie? som zachytila ze si bola v nemocnici, ale nestihla som vsetko citat :(

sarah00
14. nov 2013

@zuzkagal super, krásne čísla. dávali ste aj ISCI?

leonie777
14. nov 2013

@zuzkagal - parada, pekny pocet a oplodnenych vela 🙂 dobra stimulka, tak sa tesim s tebou ... nech nam vsetko dopadne co najlepsie ... a obdivujem ta ze uz si v praci, ja som si dala dalsi den pauzu, mala som bolesti a tiez som bola nafuknuta ... treba asi ozaj vela pit, lebo dnes uz mi je relativne dobre, az na ten utros co vkladame, to je otrava 🙂
@adulka1979
@majkulik ach jo, toto su strasne nasledky toho co podstupujeme, ale musis verit, ze to ma zmyslel a vysledok bude pozitivny ... vela oddychuj aj bublinku 🙂

baby, vy ste tiez volali kvoli embrijkam len den po opu a potom uz nie? mam vklad v sobotu a maju mi v piatok volat, ze kedy, ale mam take nutkanie, ci si tam nezavolam ja uz zajtra aby som vedela ako sa tych mojich 6 chlapov drzi 🙂

majkulik
14. nov 2013

@zuzkagal hej, aj ja mam brucho ako v piatom mesiaci. Hej, bola som v nemocnici - v utorok ma prepustili a rovno som zamierila do GF na vklad. Vcera som mala prisny klud na lozku, ale dnes uz pobehujem. Uz je to lepsie. Verim, ze sa vyhnes OHSS. Musela si do prace?

majkulik
14. nov 2013

@leonie777 no utros je otrava, ale co uz. ja som volala len den po OPU. a vcera.
ja viem, ze je to nasledok toho vsetkeho. ved dako to vydrzime. Ty sa ako citis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre