Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

macka23
4. dec 2013

@sarah00 zajtra drzim palce, nech vsetko vyjde podla prestav a ocakavani 😵

@lesik
@leonie777
@majkulik
baby, je to normalne, ze ma stale boli brucho? akoby som mala svalovicu 😔 pijem hadam dost - cikat chodim stale, ziadne priznaky ohss som na sebe nenasla. Len cakam kedy to prejde.

rybkanz
4. dec 2013

@majkulik želám skoré uzdravenie!!!
@sarah00 na zajtra držím palce, nech všetko dobre dopadne 😉

@macka23 ako sa cítiš? asi sa už nevieš dočkať víkendu 😅 drž sa!!!

rybkanz
4. dec 2013

baby, ktorý DC ste začali stimulovať???

macka23
4. dec 2013

@rybkanz no praveze ma to brucho boli nejak ☹
ale ano uz odpocitavam hodiny 😵 malinke moje uz sa tesiiiim 😵

ja so m zacala stimulovat asi 25DC ak sa dobre pamatam.
ty teraz zacinas?

sarah00
4. dec 2013

@rybkanz ja som začala 23 DC pichať diphereline.

sarah00
4. dec 2013

@macka23 ďakujem. prosím ťa, kedy si asi odchádzala z GF? po OPU, kvôli mm sa pýtam, aby vedel kedy asi byť pripravený prísť pre mňa. embryoskop ti neponúkali, ja stále nie som zaň rozhodnutá 😒

rybkanz
4. dec 2013

@sarah00 a predtým si musela užívať aj niečo v inej forme ako inekcie?

macka23
4. dec 2013

@sarah00 odchadzala som cca 12.30-13.00
embryoskop ani velmi nie, vravela embryologicka ze zvacsa nukaju az pri druhom a dalsom pokuse, alebo ked je velmi zly spermiogram. Vsetko pekne jasne vysvetlila.
Skor este riesila icsi a PK

sarah00
4. dec 2013

@rybkanz nie.mala som dlhý protokol a tak so začala už 23DC, pootmo som čakala na ms, ktorý mi meškal tak 4 dni, to vraj kvôli injekciám, že to môžu spôsobiť a potom už som išla podľa protokolu, 4DC som pridala 150 puregon, ten mi potom znížili na 100 a pridali menopur a kedže som moc pomaly reagovala, tak mi opäť zvýšili puregon na 150. ja idem zajra na OPU a to už budem 19DC

sarah00
4. dec 2013

@macka23 no dúfam, že bude dosť vajíčok. ach jo 🙂 a okrem toho, čo je napísané - košeľa, papuče si si už nebrala nič, a naúšnice, prestene a také, mám nechať doma, či to neriešia takéto srandy? 😀

sarah00
4. dec 2013

@majkulik rýchle uzdravenie želám 🙂

rybkanz
4. dec 2013

@macka23 čakám na schválenie poisťovne... ale mudr vravela že to ide dosť rýchlo, vraj do mesiaca... a čo som tu čítala, tak mnoho báb písalo, že keď sa objednali na konzultáciu po schválení, tak im hneď nasadili stimulku, tak som chcela vedieť že cca. ktorý DC to vychádza... ďakujem za odpoveď 😎

....... to brucho ma mrzí, snáď to rýchlo prejde.... 😒

@sarah00
@macka23 ešte sa chcem spýtať, hneď na prvej konzultácii po schválení poisťovňou vám dali už recept a vysvetlili čo a kedy pichať???? mne to zatiaľ príde všetko strašne zložité 😅 asi si budem robiť poznámky 😀

macka23
4. dec 2013

@sarah00 davala som si dole aj sperky. A len papuce a koselu a vsetky papiere - snad 100x som skontrolovala ci mame vsetko :D
Drzim palce, a mysli pozitivne 🙂 ja som sa dobre vyspala 😀 😀 😀

macka23
4. dec 2013

@rybkanz no u mna to bol teda naval.
V juli sme mali IUI - neuspesne, v auguste sme boli na konzultacii a vypisali ziadost, a ze vyskusame este jedno IUI. Nejak v septembi volali ze ziadost je schvalena, ale potrebovala som vypnut tak sme to nejak neriesili. V novembri som bola na konzultacii, ze asi pojdeme skusit o ivf a dr, ze super, kolky den cyklu som a tak a hned vypisal lieky, bola som ich vybrat a hned mi pichli prvu a uz to islo... Liecba sokom, ale mozno to bolo aj dobre 🙂 teraz uz len cakat do soboty a potom zasa cakat 10 dni...a stale len cakat 😔 ale ten vysledok stoji za to 😵

rybkanz
4. dec 2013

na konci dlhého čakania vás určite čaká krásna odmena za trpezlivosť 😵

donatela
4. dec 2013

@kklaudia budem drzat palce! Takze sliznica je dostatocna? Mozno sa k tebe v pondelok pridam...🙂

waitiekatie
4. dec 2013

@sarah00 patrim k Harbulakovi..uz som sa trochu ukludnila,uvedomila som si,ze doteraz neslo nic podla planu,takze ani toto nebude hned..ale dost som sa namotala ked som bola v nedelu na kontrole a dr mi povedala ze opu bude podla nej skor ako 12 teho..robim na amb.v Ba a moja doktorka bola taka zlata,ze si zobrala volno v pondelok 9teho,kedze podla poctu liekov som si naivka vyratala,ze opu bude cez vikend..dnes mi to prislo tak luto,nechcela som ju natahovat..a navyse mi na predoperacnom doktor s kludom oznamil ze mam selest na srdci,ale kedze mi brucho vysetroval posediacky (!!!!),tak somm si dala u ineho urobit echo a ziadny selest nemam..dnes den blbec,naozaj.. drzim na zajtra palciaky...nech si uspesna vajcorodka 🙂

waitiekatie
4. dec 2013

@rybkanz ahoj,ja D2 v kratkom protokole,zacala som puregonom a teraz uz aj menopur a cetrotide..

blcha76
5. dec 2013

Ahojte dievčatá, zajtra 6.12. idem do GF na krvičku 🙂 ... Dúfam, že Mikuláš nám prinesie dobré správy vo forme pozitívnych výsledkov a potvrdí dnešný testík 🙂 . Už by som sa chcela začať tešiť, ale ešte počkám do zajtra 🙂 ...

leonie777
5. dec 2013

@majkulik to ma mrzi, ze ta choroba takto skosila ... liec sa a setri sa, antibiotika su svina ... uvidis ako sa budes citit a ci stihnes vyzdraviet do ms, aby si mohla zacat pripadne uz pripravu na KET teraz, ja jednoznacne do toho pojdem az v januari ... chcem si uzit sviatky so vsetkym co k tomu patri 🙂 a potom nas caka lyzovacka po novom roku, tak to si nenecham ujst 🙂 ketko chvilu pocka a ja sa dam aspon do inej hladiny 🙂 liec sa zlatko a daj o sebe vediet, ked budes mat net, chybas mi tu 🙂

leonie777
5. dec 2013

@macka23 tie bolesti po opu su normalne, to prejde, kolko si mala vajicok, nejak sa tu v tych infoskach stracam 🙂 keby ti hrozilo ohss, tak to ti uz pri odbere spomenu, tak bud v klude ... nejake baby tu si tym presli, ale zvladli to na infuzkach aj ked jednej tym odlozili vklad a ide az na ket. drzim palce

leonie777
5. dec 2013

@sarah00 drz sa a opu, a cakame dobre spravy a hlavne kvalitu, takze netreba vela 🙂 aj ja som mala opu na 19 dc, nam to cele nejako narovnako vychadzalo 🙂

leonie777
5. dec 2013

@blcha76 waaaw to bude naozaj krasny darcek aj k vianociam 🙂 drz sa

blcha76
5. dec 2013

@leonie777 ...to teda bude 🙂 ... Ďakujem.

leonie777
5. dec 2013

@blcha76 ak mozem byt zvedava bola si na ivf? ket? co mas vsetko za sebou, kym takato krasna skutocnost?

donatela
5. dec 2013

@kklaudia tak ja v utorok🙂

macka23
5. dec 2013

@leonie777 no dnes je to uz lepsie. Mala som 59 folikov a 28 vajicok 😀 jak jablon povedal mm 😅

blcha76
5. dec 2013

@leonie777 ...prišlo to po viac ako 3 rokoch snaženia, ale nie samo od seba.
Všetky výsledky sme mali dobré len sa nám stále nedarilo. Tak mi ešte 17.10. robili laparoskopiu a priechodnosť som mala tiež v poriadku. Dr. mi povedala, že keď máme všetky výsledky v poriadku, poisťovňa nám IVF neschváli. Tak najprv skúsime 2 cykly IUI. Prvý spontánny - len Pregnyl a Utrogestan a v druhom 5-9. deň injekcie Merional, Pregnyl a Utrogestan.
Takže 22.11. som išla na prvé IUI a výsledok ... je takýto 🙂 . Vlastne ešte uvidím zajtra, z krvi...
Inak pravdupovediac, vôbec som tomu neverila, ani som si nepripúšťala, že by to moho vyjsť...

leonie777
5. dec 2013

@macka23 fuuu, to si mala riadne ... dali ti predpokladam aj infuziu po opu. kolko si mala kvalitnych vajicok co sa oplodnili?

leonie777
5. dec 2013

@blcha76 tak to je naozaj zazrak ako sa hovori 🙂 super , ze si nemusela podstupovat narocne ivf a takto sa budete tesit z babulka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre