Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blcha76
6. dec 2013

@zuzkagal Ja som bola hneď ráno, a bola som hneď prvá na odber krvi. Po 14.00 hod. mám volať o výsledky 🙂 . Pred dvoma týždňami som mala 1.IUI.

sarah00
6. dec 2013

@zuzkagal aj ja idem v utorok na vklad 😉 som práve volala. zo 7 vajíčiek sa oplodnilo ICSI 6 a odporučila mi všetky na PK. takže vklad v utorok. 🙂

leonie777
6. dec 2013

@sarah00
@zuzkagal
@blcha76
skvele spravy dievcata, tak nech to pekne postupuje v pozitivnej vlne, ktoru ste zacali a my nabehneme dalsie v januari na KET, neviem sa uz dockat 🙂 a tiez vsetkym krasneho mikulasa, blska bude mat najkrajsieho dnes 🙂

blcha76
6. dec 2013

@leonie777 Ďakujem 🙂 , naozaj dúfam, že tento mikuláš bude najkrajší 🙂 ... Už odpočítavam hodiny, tak sa to vlečie... len sa bojím sklamania... ale tak strašne dúfam v pozitívne správy 🙂 ... Sú to nervy.

majkulik
6. dec 2013

@zuzkagal drzim palceky, aby ti to dobre dopadlo a potom nas nakazis 😀

majkulik
6. dec 2013

@leonie777 dakujem, dnes lezim cely den v postielke a mm zostal doma, aby sa mohol o mna postarat. 🙂 no asi totakto ma byt, ze prisla ta choroba. som zvedava aj ja ako nam pride mrcha. mne chodi neskor, takze je mozne, ze ty pojdes skor 😀.

majkulik
6. dec 2013

baby krasneho mikulaska prajem a vsetkym taky krasny darcek v brusku

leonie777
6. dec 2013

@blcha76 ved test mas pozitivny, ci som si ta pomylila? 🙂 cakame krasne spravicky

@majkulik vsetko sa pre nieco deje a netreba to silit 🙂 januar to pre nas isti a ideme nato 🙂 ty sa vyliec za skvelej pomoci manzelika a uzite si pekny vikend a pohodicku predvianocnu 🙂

donatela
6. dec 2013

@sarah00 @zuzkagal baby, tusim budu mat v utorok tych vkladov pozehnane🙂 drzim palceky kocky!

donatela
6. dec 2013

@zuzkagal ty ides na ket. Aj si sa pytala, kedy na hcg test, kedze 14den po vychadza na stedry den? Myslis, ze nam vezmu krv den skor 23.12.? My potom cestujeme cez sviatky lyzovat a nerada by som sa tlacila utrosom a estrofemom zbytocne o tyzden dlhsie... Hlavne tym estrofemom...:(:(

veronka88
6. dec 2013

Ahojte "pipiny",
ja som bola dnes v Gyn Fiv na prvej konzultácii u pani dr. Behúňovej. Celkom ma prekvapila, bola naozaj veľmi milá, všetko mi vysvetlila a ideme na to... teda zisťovať príčinu, prečo to nejde a nejde.
Veľmi ma povzbudzujú všetky Vaše odkazy, ktoré tu píšete, aspoň človek vie, že v tom nie je sám a necíti sa až tak zle. :( Koľko Vám cca trvalo, kým zistili nejakú príčinu a začali to riešiť?
Držím Vám všetkým palce, nech sme všetky čoskoro tehulky... 🙂

sarah00
6. dec 2013

@veronka88 ahoj a vitaj 🙂 najskôr vám spravia základné vyšetrenia, tebe hormonálny profil, partnerovi spermiogram a podľa toho bude ďalší postup. my sme mali prvú konzultáciu v septembri 2012, v novembri som mala laparoskopiu vo februári, marci a júni IUI a od novembra som stimulovala 1. IVF, ale niekde to ide aj rýchlejšie. my sme v lete po 3. IUI mali "letnú" pauzu 😉

veronka88
6. dec 2013

@sarah00 Mne dnes rovno zobrali krv, nakoľko som 3. deň cyklu a o týždeň idem na kultiváciu a sono a priateľ na spermiogram. Je z toho trochu vystresovaný, chudák, ale zvládne to. 🙂
Mne moja gynekologička totiž povedala, že prirodzene neotehotniem, lebo mi nepraskajú folikuly a každý mesiac sa mi robia cysty. Toto je na tom najhoršie, že každý mesiac bolesti a strach, že zase cysta a dúfanie, že s menzesom odíde alebo potom thimiánové injekcie. :( Nuž... máme to my ženy ťažké...
A Ty si ako na tom? Už si asi ďalej v celom tom procese zorientovaná... 🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@sarah00 super, tak sa tam stretneme a dufam, budeme mat krasny vianocny darcek 🙂
@majkulik @leonie777 jasne, nakazim vas vsetky, len aby to vyslo 🙂
@donatela ano idem na ket, urcite nas vezmu 23.12 vsak by som sa zblaznila cez sviatky, ale aj tak sa vysadzuju tabletky po druhom teste. Takze aj ty ides v uto... no to nas tam bude hoooodne 🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@veronka88 ahoj, ja chodim ku Drabekovi, tiez fajn doktor. my sme zistili pricinu hned - zly spermiogram. dlho trvalo schvalenie IVF od poistovne - tusim az 6 tyzdnov sme cakali. ptom sa cakalo zase na 26.den cyklu skoro mesiac, vzdy sme to mali tak na figu nacasovane 🙂

donatela
6. dec 2013

@zuzkagal dakujem za utvrdenie v mojich myslienkach... V utorok sa jednoznacne budem pytat na test 23.12. ja som pri et vysadila utros, hned v ten den, ako som sa dozvedela negat.vysledok z prvej krvi... Na druhy test som ani nesla.... A pri ket sa tusim robi len 1 krvny test🙂
Tak sa tam mozno v utorok stretneme🙂

donatela
6. dec 2013

@veronka88 vitaj. Prajem ti, aby si tu dlho nemusela byt, v tejto skupinke...🙂
Ja som bola v gf v novembri 2012 (po rokoch znovu) prvy raz. Uz poznali moju dg. A este stale tehu nie som:(:( 3x iui, 1x ivf - et, buduci tyzden 1.ket.... Moja statistika:(

majkulik
6. dec 2013

@zuzkagal podari sa to, neboj a dvojicky!

zuzkagal
6. dec 2013

@donatela jj, a uz vies na ktoru hodinu? lebo mne vraveli ze mi este v pondelok zavolaju, aby som vedela kedy si supnut ten diazepam a ten cipok ... ja by som chcela keby mi nejaka dobra dusa napisala presny postup ako to bude prebiehat... lebo et som nemala, tak neviem do coho idem 🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@majkulik mne staci jedno, dvojicky ti prenecham 🙂 a ty uz si zdravucka? som citala ze si mala anginu... mne prave dnes jedna kolegyna povedala, ze je tehotna, tak som sa na nu lepila cely den, ze aby sa aj na mna prilepilo 😀 😀 😀

sarah00
6. dec 2013

@veronka88 ja som v procese 1. IVF, včera som mala OPU, v utorok ma čaká transfer 🙂
pripájam sa k žiadosti @zuzkagal a tiež prosím popísať nejaký postup pri ET 😀

blcha76
6. dec 2013

@zuzkagal
@sarah00
@leonie777
@majkulik
@donatela
Babenky, volala som do GF a 🙂 🙂 🙂 POZITÍVNE 🙂 🙂 🙂
Len ešte raz mám prísť budúci týždeň na krv 😖 ...

donatela
6. dec 2013

@zuzkagal ano, mne tiez povedali, ze budu volat v pondelok este... Ket by mal byt ako et. Et bolo pohodickove. Najprv nas zavolali za tie sklenene dvere oboch, ukazali nam na obrazku take embryo, ake vybrali na vklad. Nie to nase, len ze take je, v takom stadiu a co to znamena... Potom mm poslali cakat von. Ja so isla do tych malych miestnosti sa vyzliect a cakala som, kym ma zavolaju. Potom na kozu a ako na vysetreni. Sup kanylka do maternice a bolo to tam (ako pri IUI, ak s bola). Na monitore mi potom dr.ukazala malu bielu bodku, ze tam je E. Samotne E nevidis, je prtave. A embryologicka vzala este tu kanylu a skontrolovala, ze je naozaj prazdna. Zakricala ciste. A potom ma nechali 30min odpocivat a mohla som ist domov🙂 @sarah00

zuzkagal
6. dec 2013

@blcha76 gratulujem, tesim sa 🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@donatela a to si tam 30 minut lezala rozkrocena na koze? ci ta daju na nejaku postel alebo ako?

donatela
6. dec 2013

@zuzkagal na koze. Ale zdvihli taku cast, na ktoru som si potom pohodlne dala nohy a bola som ako na lehatku. Dr. mi este nohy prikryla dekou🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@donatela aha no dobre, a bola si tam asi sama, nie jak pri opu sme tam lezali a isli ako na beziacom pase 😀

donatela
6. dec 2013

@zuzkagal sama ako prst. Skoro som tam zaspala. Ale pocula som, ze nejake dievcata kecaju v tej izbe, kde sme lezali pred a po opu. Asi bolo uz plno, tak mna nechali v ambulancii🙂 bolo to v nedelu, tak tam bolo pusto. Dr. hned utekala domov, len embryologicka ma strazila🙂🙂 po tych 30 min mi prisla povedat, ze mozem ist...

sarah00
6. dec 2013

@blcha76 gratulka 🙂 musí to byť úžasný pocit 🙂

zuzkagal
6. dec 2013

@donatela ahaaa takze to sa robi na tej sale, kde nam robili aj opu... hm no zas som o nieco mudrejsia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre