Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

waitiekatie
27. dec 2013

dievcata, idem plakat do vankusa... negativne.. ak nezacnem krvacat cez vikend, mam dojst v pondelok na krv... ☹ ☹ ☹

sarah00
27. dec 2013

@waitiekatie och to mi je ľúúúto ☹

zuzi20
27. dec 2013

:( :( to ma mrzí...človek tak dúfa...posielam pozitívnu energiu...a veľa síl do ďalšieho pokusu...

lesik
27. dec 2013

@waitiekatie Mojka,sucitim s tebou.Ja som sa pevne rozhodla,ze v januari si dam oddych,nazbieram sily,odvahu,pozitivnu energiu a vo februari idem na KET.

kklaudia
27. dec 2013

@waitiekatie jaj, to mi je veľmi ľúto ... Viem co prežívaš... Prajem veľa síl a do Nového roku novú chuť do toho ísť...držkaj sa

waitiekatie
27. dec 2013

dakujem dievcataa.. uz som si poplakala, lepsie mi neni, akurat ma hlava boli, ale co uz... este mame 6 mrazacikov, tak dufam,ze je medzi nimi sampion.. 🙂 idem do mesta s babami, snad nachvilku ujdem od toho... kolko musi byt odstup po ET ku KET?? asi cyklus, co?

tyli
27. dec 2013

@waitiekatie je mi to ľúto ☹
ak si po ET, tak mesiac budeš mať mesiac prestávku a ďalší mesiac ideš na to. potom ak by to nevyšlo, tak na ďalšie KET ideš už na ďalší mesiac bez prestávky.

alibabaa
27. dec 2013

@waitiekatie nechapem vetu, ze mas prist na krv v pondelok, ak nedostanes mrchu. asi sa nieco udialo, len to nie je dost vysoke hcg aby povedali, ze je to pozitivne. nechcem ti davat nadej, ale ... mne to nikdy nepovedali a negativnu krv som mala ... noo 5 krat...

guginenka
27. dec 2013

@waitiekatie- hlavu hore ako píše @alibabaa, zrejme tam fakt nie sú tie hodnoty az take nizke. 😉

zuzi20
27. dec 2013

@alibabaa ja keď som bola negatívna, tak aj mne to povedali, ze keby sa mi nespustila mrcha naplno, tak mam prist na druhu krv. Ale HCG neviem koľko som mala...

alibabaa
27. dec 2013

@zuzi20 nieco tam potom muselo byt, oni tusim od 10 hovoria o tehotenstve. pod desat je nizka hodnota, mozno ste mali do desat a tympadom tam este bola ako taka sanca...

zuzi20
27. dec 2013

@alibabaa hm no len ja som v podstate už trochu krvácala, keď som bola na krvi,(začiatok mrchy) takže výsledok som v podstate vedela...tušila...a potom sa mi to na druhý deň spustilo.

donatela
27. dec 2013

@waitiekatie je mi to ľúto:(:(:( poznám ten pocit... ale je potrebné veriť, že niektorá zmrzlinka sa ujme🙂🙂
držím palce, aby si čo najskôr nabrala energiu...🙂

donatela
27. dec 2013

@alibabaa
@zuzi20 oni automaticky volajú na 2.krv pri et, aj keď je hcg nula. aj mňa volali po et, ale ja som už vysadila utroš a dobre som urobila. ms prišla hneď a tak by som si zbytočne ešte 3 dni stavala vzdušné zámky...
a keď je hcg do 10, tak to povedia. stalo sa mi to 2x pri IUI...

donatela
27. dec 2013

@kklaudia ďakujem za opýtanie, cítim sa už o dosť lepšie. aj som bola dnes na kontrole u svojej obvodnej dr. a veľmi sa aj ona potešila, že sme nakoniec nemuseli dať kompletné ATB, len bioparox. ten mám ešte dobrať + všetky domáce recepty naďalej aplikovať. som čistá, tak hádam to drobátko/a zvládlo/i🙂🙂 ja nejaké bolesti nepociťujem, zatiaľ. len raz ma tak pichalo na ľavo, ale zmenila som polohu a všetko bolo ok. ale nejaké bolesti v podbrušku sú v poriadku, tak neboj🙂 ja už testovať neplánujem, nechcem sa stresovať. myslím, že hcg bolo pekné, tak verím, že je všetko v poriadku... už len vydržať do toho 14.1.! máš dosť liekov? ja nie... budem tam musieť ísť pre recepty ešte pred UTZ:( len teraz niet toho utrošu...
držím palčeky, dúfam, že to obe dotiahneme do pôrodu🙂

kklaudia
27. dec 2013

@donatela mala som este jeden recept ktorý som najprv stratila a potom znova našla 🙂 tak mam este tri... Ale veru, zhanaj ho, dnes mi potvrdili že sa momentálne nedá objednať. Ale hádam to nejak poriesia niečím iným. Jasne že zo dotiahneme do úspešného konca, inú možnosť nepripustam. 🙂 držím palceky

waitiekatie
27. dec 2013

@alibabaa ahoj, no neviem co tym myslela...ale toto asi nie, snad by mi povedala ze je veeelmi nizke.. a prislo mi to tak, ze ta druha krv bude len pro forma, aby sa slo podla protokolu... doslova mi povedala, je mi to luto, je to negativne.. krvacate? ak cez vikend nezacnete krvacat, pridite este teda na druhy test, ale ak zacnete krvacat, utrogestan vysadte a na test nemusite ani chodit.. ak mate zmrazene embrya, potom sa mozete objednat na KET.. takze neviem ci som to pochopila spravne, ale prislo mi to tak, ze je to negat definitivne,ale len kvoli tomu ze utros sa ukoncuje po 2 negat teste ma volaju teda este raz na krv. veeeelmi rada by som verila tomu, ze sa status quo zmeni, ale na to som prilis realista.. bola som s kamoskami, pokecali sme, ale nie o tomto, tak som si trocha prevetrala hlavu, ale velmi mi je luto ze to asi nebude na prvy krat.. predsa clovek do toho ide s tym ze sa to podari, musii.. a nakoniec sklamanie.. vzdy ma napadne, ze kolko este krat si vypocujem je to negativne... ja tomu potom snad neuverim, az kym neporodim 😀 😀 ale nevzdavame sa, bojujeme dalej. co ked tam nahodou predsa len je??? nech si nemysli, ze mama je padavka 😎 aspon nebude narodene v znameni panny, (ako ja).. a nebudeme mat vsetky oslavy v sept. 🙂 a to mi moj drahy kupil pod stromcek bedrovy pas pre tehotne, ktory odraza elektromagneticky smog... ze furt mam mobil alebo nb na bruchu... len mi je teraz naprd.. 😒 musim ho odtade schovat, lebo sa mi chce plakat ked ho vidim...

waitiekatie
27. dec 2013

@lesik cize podla toho co pise @tyli sa asi viime v GF vo februari... 🙂 jedine ak by sa stal zazrak 🙂

waitiekatie
27. dec 2013

este jedna vec. kocky @donatela @kklaudia odklial ste? rozmyslam, ci nemam dat zhanat kamoske co ma lekaren ten utros... sak priprava pred KET je zasa len utrosom, ci nie? ked je taky problem, nech sa predzasobim.. ja som z TT a ta kamoska mi ho od dodavatela zohnala za nejake 3-4 dni aj s vikendom...a nespominala nejake problemy...

alibabaa
27. dec 2013

@waitiekatie aha... takto je to... no moja, tie hormony ti este budu buchat do hlavy,.. myslim tym stav placu..
ale hore hlavu.. ja som si po prvom ivf a prvom ket dala pauzu. vsetko mozne absolvovala ako refl. masaz noh, akupunkturu, bankovu masaz tela.. pravidelne, kazde dva tyzdne. telo sa zregenerovalo, prislo na ine myslienky .. a v septembri som sla na to znova.. a .. uspesne ivf.. mame este mrazacikov ako hovori moja mama snehove vlocky... ale tak skoro si pre ne nepojdem som po sekcii...
jednoducho uzivaj zivot ako ide a uvidis, vsetko ma svoj cas 😉

donatela
27. dec 2013

@waitiekatie ak si ho vieš zohnať, tak radšej asi skús teraz... nevim, či bude namiesto neho nejaká náhrada? ja som z BA...

kklaudia
27. dec 2013

@waitiekatie ahoj, aj ja bývam pri TT - zohnala som všetky u kamošky v Hlohovci.

tyli
27. dec 2013

@waitiekatie teraz budeš mať mesiac prestávku na na ďalší menzes od prvého dňa budeš užívať Estrofem. ten ti predpíšu v GF. myslím, že ak by bol problém s Utrogestanom, tak hádam existujú nejaké náhradné lieky/ iný výrobca, ide o tie hormóny čo obsahuje. či sa mýlim?

waitiekatie
27. dec 2013

@tyli no na liekinfo.sk som nasla liek s rovnakou ucinnou latkou, ale niesom si ista, ci je vhodnou nahradou... ved uvidime.. prip. zacnem zhanat az po novom roku

tyli
27. dec 2013

@zuzkagal bola si na kontrole s tým krvácaním? je to v poriadku?

tyli
27. dec 2013

@waitiekatie utrogestan je dobrý v tom, že sa neužíva zapíjaním, takže si šetríme pečeň a ladviny. taktiež sa vraj lepšie vstrebáva. ja doma tiež nemám toho veľa. keď pôjdem na kontrolu do GF, tak mi ho majú predpísať. dúfam, že nebude problém 😒

zuzi20
27. dec 2013

@waitiekatie príprava na KET zahŕňa -asi mesiac pred vkladom prednison (preventívne) a kys. listovú a potom od 1. dňa cyklu estrofen. Od cca 14 dňa potom utroš. Ja som si ho zatial nebola vyberať, som od NM, tak uvidím potom, dúfam, že ho budú mať...

zuzanka05
27. dec 2013

@tyli Ahoj..ako sa ti podarilo ten posledny ket?uz si bola na testoch?

tyli
27. dec 2013

@zuzanka05 ahoj Zuzanka, žiaľ ani teraz nič. máme ešte 2 embryá s PK, tak sme sa rozhodli vyskúšať ešte tie v januári. ak sa nepodarí, tak mám povinnú prestávku 3-4 mesiace kvôli Prednisonu a potom hor sa do iného centra. ale kiež by to vyšlo. vy ako? už to máte pred sebou. že? 😵 kedy začínaš?

zuzanka05
27. dec 2013

@tyli Ja stale pohode oddychujem,koncom januara po ms zacnem brat tabletky a medzi 7-8 dnom idem na kontrolu,potom sa uvidi 😒 Ti preco nepojdes aspon na konzultaciu ?tie mrazene embryjka este ta pockaju,nemusis ist kazdy mesiac...Je my luto,ze sa ti nepodarilo ☹ Ako znasas stale ti negativne spravy?Ja by som to uz nezvladla,ani psychicky,ani financne...je to narocne..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre