Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzi20
15. jan 2014

@waitiekatie hm lenze hodinu pred transferom som ja na ceste... budem zastavovat na pumpe 🙂 aj mne to takto nejak sestricka vysvetlovala, ale som to minule nedodrzala a džombala som a džombala.

waitiekatie
15. jan 2014

@zuzi20 no ved ja som si tak posuvala celu pripravu.. davat si cipok na dialnici by bolo maximalne zaujimave... nielen pre mna... 😀 tak jedine ze ucvrknes trocha ked docestujete 😎

zuzi20
15. jan 2014

@waitiekatie cipok fuknem este doma 🙂 to sa mi fakt nechce operovat na pumpe...ucvrkavat neviem, keď už tak už... 😀

tyli
15. jan 2014

@zuzi20 držím palce 😵

cammeronka
16. jan 2014

kočky, ako prebieha prva konzultacia v gyn-five? robia aj nejake vysetrenia hned?

leonie777
16. jan 2014

@majkulik
@waitiekatie
@guginenka
@erin
@zuzkagal
dievcata tak mne dnes dorazila ms a rovno som nasadila estrofem ... ideme na toooooooo 🙂 dufam sa cim skor niektora ku mne pridate, nech v tom nie som sama 🙂

vahy1
16. jan 2014

@zuzi20 drzim palce na dnes 🙂 ,nech je to uspesne

waitiekatie
16. jan 2014

@leonie777 tak to ma predbehnes urcite... 😉 ale aspon budem mat cerstve info o cenach po novom roku 😀 😎

sarah00
16. jan 2014

@cammeronka ahoj. záleží aký DC budeš. mne robil normálnu gyn. prehliadku a zobrali mi krv a stery na nejaké ureaplazmy, mykoplazmy a ešte niečo a mm poslal na spermiogram a keďže mali rovno čas v labáku, tak mohol ísť hneď a nemusel sa objednávať. podľa týchto výsledkov Vám potom povedia ďalší postup. a ešte ťa pošle na hormonálny profil, ktorý si pôjdeš dať urobiť buď k nim, alebo sa môžeš dohodnúť so svojím dr. mne to robil môj dr. a výsledky som potom priniesla do GF

@leonie777 držíííííííííííím palce 😉

leonie777
16. jan 2014

@cammeronka tak ako pises sarah, ale ja som trebars mala vsetky vysledky od mojho gynekologa aj s tym co sme vsetko absolvovali aj spermiogram, robili mi len urea, myko este hormonalny profil a prehliaka bola tiez ... este je pre nich dolezite aby si mala urobenu cytologiu a priniesla vsetko co im viete podlozit, ci si bola na laparke, alebo inych operaciach alebo diagnozy ake mate ... drzime ti palce.

@waitiekatie zda sa ze nabieham teraz do ket sama??? hmmm ... tak budem podavat infosky o priebehu ...

zuzkagal
16. jan 2014

@leonie777 juchuu to je super 🙂 neboj nejdes do toho sama, ved vsetky budeme na teba mysliet 🙂

cammeronka
16. jan 2014

@sarah00 dakujem velmi pekne za odpoved, lebo nas objednaval mangel na prvu konzultaciu (vraj bezplatnu) a ze mu nevedeli vobec povedat, co budu robit..a odbiehame tam len tak cez robotu a som 24 DC

leonie777
16. jan 2014

@zuzkagal ano, budeme tomu spolocne davat nadej na uspech 🙂 no uvidime ... lieky som nasadila, utrogestan som dostala a o 10-14 dni kontrola sono ... rozmyslam, ze zasa nasadim aj tu alchemiku ... ci je to teraz zbytocne? nejake overene typy a rady baby???

@majkulik @waitiekatie @guginenka @erin @vahy1 @zuzi20 @sarah00

waitiekatie
16. jan 2014

@cammeronka ahoj, podla toho, ci uz tam ides s nejakymi vysledkami od svojho gynekologa.. ja som mala kompletne vsetko, pri prvej konzultacii mi este zobrali nejake protilatky, ale to som ani nebola nalacno a nevadilo to.. no a sono ti spravia podla mna urcite..drzim palce 🙂

cammeronka
16. jan 2014

@leonie777 ja mam urobenu len klasicku gyn prehliadku u svojej doktorky, ale v bratiske to so sebou nemam, takze hned na prvej konzultacii mi budu robit prehliadku, a este otazocka mangel bude vonku cakat, ci?

cammeronka
16. jan 2014

@waitiekatie nie s nicim tam nejdem zatial, takze urcite robia sono? zacinam mat strach a dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

waitiekatie
16. jan 2014

@leonie777 radsej si davaj to cervene nez caj 😀 😀 nooo, budes posol dobrych sprav pre nas.. to aby v porodniciach stihali 😉

leonie777
16. jan 2014

@cammeronka na konzultaciu pojdete dovnutra spolu a ked ti bude robit lekar prehliadku, tak pojde von samozrejme 🙂 a pocka ta na chodbe ... otazne je ze ked si das vsetky vysetrenia robit v GF tak ci to nebude financne narocnejsie, lebo vysetrenia od gynekologa ti preplaca poistovna ale neviem ci v GF sa skoro za vsetko nedoplaca ... myslim, zeby sa ti oplatilo viac, dat vsetky vysetrenia urobit u svojho gynekologa ... ved uvidis a rozhodnes sa.

leonie777
16. jan 2014

@waitiekatie mojho ty si mila 🙂 dufajme, ze este stihame tu uspesnu vlnu, co bola v gf koncom roka 🙂

cammeronka
16. jan 2014

@leonie777 no ja som bola v decembri na preventivke u mojej doktorky, cize ani nechcem, aby mi ich robili znova,lebo som mala vsetko v poriadku.. ja som myslela, ze oni budu robit len nieco extra co este nemam, a ked to ma byt dnes bezplatne, tak usudzujem, ze to bude iba o pokeci a nic viac, je mi len cudne, ze oni nevedia dopredu povedat, co sa na tej prvej konzultacii robi..dakujem pekne za info

leonie777
16. jan 2014

@cammeronka tak potom to absolvuj takto v GF a ked ti povie lekar, ze chce nejake vysetrenia robit, co ti chybaju, rozhodnes sa ci si ch das urobit u nich alebo u svojej lekarky ... nechcem mudrovat, ale mam kamosky, ktore do gf sli len s beznym vysetrenim od svojho gynekologa a v gf im ziadne dalsie nerobili a tym padom nezistuju dovody, preco je stanovena diagnoza nepolodnost ... tak aby si nebola potom sklamana ... myslim, ze baby mi daju za pravdu, ze vela vysetreni si davame robit z vlastnej iniciativy ... ale taky ten zaklad, pokial mas, cytologiu, prechodne vajecniky a spermiogram, tak na tom sa uz stavat da 🙂 drzim palce

elabka
16. jan 2014

@cammeronka Ahoj, ja som bola na prvej konzultacii pred 2 mesiacmi a doktor mi robil len sono + sestricka mi zobrala krv na hormonalny profil (mala som prave 7.DC), lebo ten, co som mala bol uz dost stary.
Mna do GF poslal moj gynekolog, vypisal mi papier z GF (taka A5, boli tam vypisane vysetrenia, ktore by som mala mat urobene skor, ako do GF pridem), urobil kopie vsetkych vysetreni, co si ziadali na tom lajstriku. Partner mal spraveny spermiogram a urologicke vysetrenie.
Takze v podstate sme mali vsetko potrebne, doktor len zhodnotil nase vysledky, co som mu priniesla a povedal, co dalej... tak sme o 3 dni boli spat v GF, ja na vysetreni priechodnosti vajecnikov (to mi chybalo) a partner na spermiograme (ten jeho posledny mal uz 3 mesiace).
To prve stretnutie bolo fakt zadarmo 🙂

cammeronka
16. jan 2014

@leonie777 ved prave preto si neviem predstavit tu prvu konzultaciu, kedze ja mam cyto v poriadku, ovulaciu normalnu, cykly pravidelne, maternica ok, mangel super spermio a nedari sa..moja gyn povedala, ze je zatym iba stres, resp. velke chcenie a neriesi to..takze my sme sa tam rozhodli ist sami (skor gyn-fiv nahovoril mangela, ked tam bol na spermio, zeby mali prist obaja mangelia), ze ci nahodou za tym nie je aj nieco ine, ale sama neviem co, cize im z vlastnej iniciativy nebudem vediet povedat, ze taketo vysetrenie chcem..o 12tej idem, tak som teda zvedava 🙂

leonie777
16. jan 2014

@cammeronka pokecate a poradia ti, urcite to stoji zato a prva konzultacia sa neplati ... potom pouvazujete o tom co je vhodne ... drzim ti palce a daj vediet ako to prebehlo. ku komu ides?

cammeronka
16. jan 2014

@elabka ahojky, aha vas tam poslal doktor, nas tam nikto neposlal..len ked tam bol mangel na spermio mu povedali, ze by sme mali prist obaja (to mu rovno v gyn-five povedali, tak ideme 🙂 a ta priechodnost vajecnikov sa ako robi?

waitiekatie
16. jan 2014

@cammeronka no mne chcel ukazat ako vyzeraju polycysticke ovaria a v akom stadiu mam cyklus sa pozeral, a v podstate zhodnotil tie vysledky co sme mali v ruke... aj muz mal uz spg hotovy, tak neviem co svami porobia.. ale pripravte sa na to, ze skor asi kompletku 😀 😉

tyli
16. jan 2014

Kočeny, je možné, že som dostala skôr ms, keď som vysadila lieky - Utrogestan, Prednison, Estrofem?
13.1. som mala ísť na KET, ale keďže sa mi nerozmrazili embryjká, tak mi kázali vysadiť lieky. Tak som aj urobila v nedeľu 12.1. a dnes som dostala MS. Je to bežné? Poslednú MS som mala 26.12.

cammeronka
16. jan 2014

@leonie777 pravdepodobne k Behunovej (ak si dobre pamatam), poobede napisem ako bolo 🙂

sarah00
16. jan 2014

@cammeronka neboj sa, oni ti dajú spraviť všetko čo potrebujú. ja som tam išla len s odporúčaním od svojho dr., ktorý keď videl mm spermiogram, tak povedal, že on nám nevie pomôcť a s tým len do CAR. odporučil nám GF. my sme prišli aj tak až skoro po roku a pol odvtedy ako nás tam môj dr. poslal, lebo sme mali iné povinnosti a nemali sme silu popri tom ešte riešiť CAR. takže urobili kontrolný spermiogram, ktorý bol o moc lepší ako ten prvý, mne to čo som písala vyššie a keď sme mali všetky výsledky, tak nám bolo povedané, že to nie je až také zlé a že skúsime IUI. na to som ale potrebovala laparoskopiu alebo priechodnosť, tak som sa rozhodla pre laparku a tú mi robil môj dr. (a celú som ju platila, viac ako v GF, keďže nemocnica v MA je súkromná a toto nebol akútny zákrok, takže neplatí sa len v GF) takže máš na výber. ak by si chcela iba priechodnosť, tú ti spravia v GF a zaplatíš za ňu, ale zasa nemusíš ísť na PN-ku a je to krátky zákrok, žiadne ležanie. na základe tej priechodnosti potom vyhodnotia, či má naozaj IUI význam. My sme absolvovali IUI 3x a aj napriek tomu, že nemáme žiadny problém (aj ten spermiogram sa zlepšoval) ani jedno nevyšlo pozitívne. v novembri sme preto abslovovali IVF a je pozitívne. 🙂

leonie777
16. jan 2014

@cammeronka skvelu lekarku vam dali u mna je favorit 🙂

@tyli s KET este nemam skusenosti, dnes som zacala brat estrofem a ideme nato, teda ak sa nam rozmrazia emb. kolko si mala mrazenych a aj ti povedali preco sa nepodarilo rozmrazit? podla mna to ze si dostala ms skor je vysledok celeho toho rozhadzaneho cyklu a hormov ... neviem ci to je bezne, ale ak by si sa citila nejako zle, tak chod na kontrolu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre