Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sofinkalv
11. feb 2014

@babo78 zdá sa mi, že to funguje tak, že 3x IUI a ak je i tretie neúspešné, ide sa už na IVF... tak mi to vravel lekár v GF minulý rok v marci

sofinkalv
11. feb 2014

@babo78 takže ak i druhé bude negat dá sa isť ešte tretí krát

sarah00
11. feb 2014

@sofinkalv väčšinou v GF robia 3x IUI, ak je neúspešné, tak sa podpisuje žiadosť na IVF. nám dali žiadosť podpísať po druhom neúspešnom a v rámci čakania na schválenie žiadosti sme absolvovali aj tretie IUI

mirka135
11. feb 2014

@leonie777 inak mne tiez tabletky zajtra koncia tak tiez by ma zaujimalo ze kto mi ich predpise ci ako??? Teda pokial budem pozitivna

sofinkalv
11. feb 2014

@sarah00
@sarah00 tak som to i myslela.. 🙂)

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 ahojky.
No vcera bol vklad robila Dr. Behunova (konecne aspon raz ona, je to moja Dr., ale ani raz som nemala na nu stastie) tesne po 10 hodine, ale zabudli na mna a z lehoviska ma dali dole pred 12 😀, a mm mal po 12 odchod z devinskej na sluzobku do Viedne. si viete predstavit tu cestu domov 😀., vlozili dve - jedno dvojbunkove a jedno stvorbunkove, ale obe vraj nizssej kvality. Ale hovorila mi to tak, akoby ich dopredu odsudila, ze z toho nic nebude. Vcera som prespala cely den a dnes este polehavam a zajtra juchu do prace. a na piatok asi zoberiem HO a budem doma v klude. Uhniezdovat by sa mali piatok/sobota, takze pohodicka.
A ty ako? kedy budes testovat?

leonie777
11. feb 2014

@majkulik waw, to je super, ze si mala behunovu ... mne zasa vysiel na vklad harb ... nekomentujem radsej ☹ tiez mi vkladali 2 a 4 bunkove, ale nehovorili mi nic o kvalite ☹(( tak neviem .... a rovnako aj na mna zabudli, tak som tam lezala hodinu po vklade, lebo akurat boli baby po opu na izbe a emb im vysvetlovala ako nam vtedy po opu 🙂tak som si vypocula tie bachorky vsetky znova 🙂 nedaj sa tym odradit, ze ich odsudila ... lebo som hned nastartovana, ze naco nam vkladaju cosi comu nedavaju sancu kua! .... myslim na teba intenzivne a opatruj si dvojbodky 🙂 ja uz sa blizim k vysledku a som velice zvedava aky bude 🙂 v piatok mam krv, ale tym ze mi vychadza estrofem len do stvrtka, pojdem asi na krv vo stvrtok a rovno si dam aj predpisat recept, nebudem tam chodit dva dni po sebe ... testovat by som testovala aj hned, len sa musim drzat na uzde, aby to nebolo prilis skoro ... ktovie, pocity nemam ziadne, priznaky tiez, podbrusko ma neboli, ms ma dorazit zajtra ... ktovie ... cela som nejaka nervozna uz, tak tajne dufam, ze z dvojbodiek bude cosi 🙂 bez ohladu na GF

leonie777
11. feb 2014

@mirka135 uvazujem o tom, ze pojdem na krv uz rovno vo stvrtok, ked si pojdem dat predpisat estrofem, naco tam budem chodit zas v piatok a krv o den skor uz predsa musi ukazat co a ako ... idem poprosit baby o rady 🙂

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 no a to si lezala vpredu. ja v tej zadnej miestnosti - sama. som sa im prihovarala, ukazovala novu zahradku, a vsetko pekne, co je na tomto svete. som sa este docitala, ze po vklade je dolezite vela pit do uhniezdenia. tak som nastartovala pitny rezim.
Verim, ze budes mat kolajnicku. a ja budem pokracovat.
Inak ja mam velke bolesti - ako pri ovulke. strasne. neviem, co s tym. uvidim, ako bude zajtra v praci. teraz som stale v teple. ak som v teple, tak je to OK, ale ako sa zacnem pohybovat po byte - des.

leonie777
11. feb 2014

@majkulik fuha, pitny rezim som kaslala, to som nevedela ☹ neviem co si mam mysliet, chvilu dufam, ze to vyslo, potom zas ze ne 🙂 dookola 🙂 mas bolesti??? to by mohlo byt fakt dobre znamenie, ze sa zahryzuju 🙂 nemas z toho estrofemu aj ty taku slabost akoby tocaky a nizky tlak? lebo ja aj @waitiekatie hej 🙂

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 no to som si teraz tak pozbierala nieco z roznych for. rozne rady tam davali, ale toto sa opakovalo najcastejsie a jedine tak logicke.
tie bolesti som mala este pred vkladom. dnes je prvy den taky kludnejsi. no ako som zacala brat estrofen, tak sa citim tak inak, cudne. po ms ma dlhsie bolelo brucho, nemala som chut na miloskovanie, nizky tlak mam stale ale som viec unavena, taka otapena. ten utrogestan mi lezie na nervy, je to velmi neprijemne. v sobotu sme boli na ture a ti poviem, ze v tom studenom vetre . . . uha, bolo to velmi sexi. 😀 😀 😀 😀 😀

elabka
11. feb 2014

Ahojte 🙂 Konecne prisiel suhlas z poistovne, este vysledky genetiky a po dovolenke hor sa na IVF... Otazka : kolko asi volna z prave pocas takeho bezneho IVF budem potrebovat? Mate to nejako odsledovane?

waitiekatie
11. feb 2014

@majkulik ze sexi 😀 😀 si ho mala zapit a manzelik by ta oprel niekde o strom a na spiatocnej ceste by ta zobral 😀 😀 alebo mal byt gavalier, pekne ta zohrievat a pomoct s aplikaciou.. vies si predstavit potom tie spomienky na to?? a malemu by ste hovorili vetroplach 😀 😀 😀 😀 😀

elabka
11. feb 2014

Z prace som chcela napisat...

waitiekatie
11. feb 2014

@elabka rataj s tym, ze pocas stimulky cca kazde 3 dni... ja som meskala do prace cca 2-3x do tyzdna...nastastie robim v ba, asi pol hodku cesty, tak sa to dalo...no a na OPU a ET po 2 dni dovolenky som si brala... v den+1 potom...

waitiekatie
11. feb 2014

@leonie777
@majkulik
ste ma trocha ukludnili, ze to moze byt z toho estrofemu, uz som si ako sestricka z neurologie pomaly diagnostikovala vertigo a rooozne ine poruchy 😀
blbe hormony..

elabka
11. feb 2014

@waitiekatie a stimulka trva kolko?

leonie777
11. feb 2014

@majkulik ani nehovor, ten utrogestan to je pakaren, som ho plna 🙂 urcite je to nekonecne sexi 🙂 kedy mas planovane ist na krv? aby som vedela dokedy cakame 🙂 a co testovanie ??? myslela som si ze nevydrzim a aj ma palili prsty, ale oddolavam ... vymyslela som to tak, ze som si ziadne testy nekupila a tak to odkladam zo dna na den 🙂

waitiekatie
11. feb 2014

@elabka podla toho aky mas protokol... ak kratky (ten som mala aj ja) tak cca 3 tyzdne, ak dlhy, ten trva cca 6 tyzdnov...a le nie som si ista,ci aj pri tom su tak caste kontroly.. @guginenka ako mas kontroly pri dlhom protokole?

majkulik
11. feb 2014

@waitiekatie
@leonie777
no tie hormony su des. hah ze vetropach si dobra. ja sa aj tazsie sustredujem. snazim sa nesoferovat a aj cas mi plynie aosi prirychlo. mam pocit, ze stale len tabletky. rano vstanem utekam do prace a je 6 - cize tabletky, robim a zrazu uz je 14, opat tabletky. pridem domov, noeco porobim , poupratujem, vyvencim nufa a zase tabletky a spat. a takto dokola a dokola kazdy den. kiez by to malo pozitivny koniec.
ale teraz je velmi pozitivna vlan, vsetko naookolo sa dari. takze baby, budeme pozitivne, uvidite.

leonie777
11. feb 2014

@waitiekatie ty si to zabila s tym vetroplachom 🙂)) sa sulam od smiechu 🙂 vidim, ze mas aj ty dnes uz super naladicku a naladena si na veselo .-) ach jo, tie hormony 🙂 kolky dc si? kedy ides na sono???

majkulik
11. feb 2014

@elabka tu su protokoly

http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4

velmi zalezi od toho, ako budes reagovat a kedy pri stimulacii dostanes menzes. je to krasne rozpisane v tom grafe

waitiekatie
11. feb 2014

@leonie777 dnes som dc3.. na kontrolu som sa rozhodla 21.2., nemam tu zas dr., tak to vyuzijem.. to bude dc13.. snad staci..

leonie777
11. feb 2014

@majkulik
@waitiekatie huraaaaaa, povzbudive, ze je dobra vlna 🙂 ale asi ne v GF, tam je teraz celkom mrtvo ako pocuvam od bab, co chodia rano ... ved kolko ich je tu v priprave na ivf? asi nikto tusim teraz 🙂 tiez dufam v pozitivne vysledky 🙂 kedze po minulov vklade na et som zacala na 6 den krvacat ... dnes som 11 den po vklade a vsetko ok zatial 🙂 ani ms bolesti sa este neozyvaju ... trocha ma obcas pichne vo vajecnikoch, taka neznama boliestka, tak snaaaaaad 🙂 my gf stalice s majkulik by sme uz mohli vylepsit statistiky 🙂

leonie777
11. feb 2014

@waitiekatie ja som tiez bola na 13 dc a stacilo nato, ze 16 dc som uz mala vklad 🙂)) tfuj tfuj, nech ti to rychlejsie leti ... do vkladu je to pohoda ale poviem ti ze potom nedockavost najvacsia 🙂

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 na krv o dva tyzdne v pondelok 24. opat pozitivny den - Matej, maly synovec ma meniny

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 tomu kur cica. uz je rada aj na nas. ved robime vsetko pre to.

leonie777
11. feb 2014

@majkulik ano ano 🙂 takze si len 10 dni po mne 🙂 budeme spolu tehotniet 🙂

majkulik
11. feb 2014

@leonie777 no 10 dni - kokso, to sa ani nezda, ze mi tolko meskal. no verim tomu, ze budeme spolu tehulkovat. ved to tu tahame uz nejaky ten tyzden .

leonie777
11. feb 2014

@majkulik takze aj tebe prve rozmrazovali tie dvojdnove ... tie po pk mas este zamrazene? ktovie ako to je lepsie ... strasne sa vlece cas a mne dnes obzvlast, stale chodim na wc, ci je vsetko v poriadku a ms nedorazila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre