Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

novotnicka
10. máj 2014

@ingrid0105 😅 ale niejake diskusie som predsa len nasla 😀 .

ingrid0105
10. máj 2014

@novotnicka to je dobre aj mne sa podarilo posunut lieky dalej 🙂

marttina333
11. máj 2014

Ahojte prosim vas boli ste na genetickom vysetreni v gf u dr. Melisovej ? Viete mi povedat ako to prebieha a co zistuju z krvi ? Dr. Stenova mi tiez kazala prist aj na krv na vrodene trombofilne markery , co to vlastne je ? Mam po zamlknutom potrate
Diky

ingrid0105
11. máj 2014

@marttina333 ahoj aj mz chodime k dr. Stenovej a tu genetiku ti odporucila pre ten potrat< Bol to tvoj 1 pokus? ja mam za sebou 1 neuspesne ET a chystam sa na KET

marttina333
11. máj 2014

@ingrid0105 ahoj nam sa podarilo prirodzene po 4xiui. Hej bol to len 1potrat

ingrid0105
11. máj 2014

@marttina333 jej tak to je super a ked sa podarilo raz podari sa aj druhy raz 😀

annamary27
11. máj 2014

@marttina333 my sme boli s manželom ešte pred prvým ivf,bol to len taký pohovor ohladom chorôb,čo sme obaja prekonali a potom sme rozoberali rodinu od starkých,cez strýkov,tety,sesternica a tak dalej,kto má kolko a aké deti,kto prekonal nej.vážnu chorobu a potom plus s krvou prišlo vyjadrenie,že máme genetiku obaja v poriadku a nie genetika je problémom nášho neúspechu v otehotnení.a tú trombofíliu mi tiež vyšetrovali po dvoch neúspechoch,ide o to,či sa ti netvoria zrazeninky v krvi,čo by mohli upchať cievy,čo vyživujú miminko a to by mohlo spôsobiť potrat. @ingrid0105

marttina333
11. máj 2014

@annamary27 dakujem . Mne pred kyretazov robili krvny obraz. Trombocyti mali hodnotu 263 co by malo byt v norme . Budu potom aj tie trombofilne markery v norme ? Neviem ci je to to iste

ingrid0105
11. máj 2014

@annamary27 ja si myslim tiez ze po jednom neuspechu nebudu este hladat hlbsie pricinu, u nas sa bala dr. ze nebudem mat vajka, ale normalne ovulujem a oocytov bolo 11 a zrelych ich bolo 8 takze, viac ako dobre na moj vek si myslim.

annamary27
11. máj 2014

@marttina333 ja som mala trombocyty tiež v poho,ale celé tehu som si aj tak musela pichať injekcie na zriedenie krvi,lebo iné hodnoty boli zlé.

mysska1
11. máj 2014

Ahojte baby, ja som tu nová .... v Gin-Fiv sme boli iba raz .... odovzdať "deti do chladničky " .... manžel je veľmi chorý a je pravdepodobné, že zostane sterilný, tak sme sa rozhodli sa poistiť .... Je to všetko na riť, ale bojujeme a veríme, že sa z toho dostane ..... chcem sa vás spýtať, na koľký krát sa vám to podarilo, keď sa podarilo .... áááách dúfam, že do 2 rokov bude aj naše dieťa visieť tam na nástenke ....

marttina333
11. máj 2014

@annamary27 a to vysetrenie sa alo volalo uz nevies,v ktoeom si mala zle hodnoty? Robili ti ho v gf ? Ja idem zajtra k svojmu gyn na preventivku tak mu poviem nech mi zobere krv na trombofilne mutacie ak odmietne pojdem do gf

annamary27
12. máj 2014

@marttina333 to bol normálny krvný obraz a mala som zlé neutrofili a to druhé neviem,ale nebolo to o moc horšie,dokonca primárka aj vravela,že v tehu je to normálne,ale kedže som po tretom ivf,tak si budem radšej pichať.

annamary27
12. máj 2014

@mysska1 nám sa podarilo na 4.vklad.

elabka
13. máj 2014

Pipinky 🙂 Este nikdy som sa tak netesila na kramy 🙂 Vcera som vyfasovala kratky protokol, vyzdvyhla v lekarni za igelitku ampuliek a tabletiek a cakam, kedy konecne pridu! Urcite bude vynimocne meskat, mrcha jedna! (nedalo mi nezdielat pocity s Vami, len vy najlepsie chapete, ako sa citim)

elabka
13. máj 2014

Jejda, priekak! Konecne som si precitala vsetky papiere, co som vcera dostala a podpisala v Gyn-five a na jednom z nich sa pise, ze suhlasim s poplatkom 110€ za vsetky tie sluzby co mi poskytnu... a ze tych 110€ uhradim po zaradeni do IVF - kedze som vcera dostala recepty a vsetko, predpokladam, ze uz som zaradena do IVF a teda ze som uz mala zaplatit tych 110€... Kedy ste platili vy?

nancsy
13. máj 2014

@elabka ja som ich platila v deň opu,lebo sme to zabudli zaplatiť. Ale neboj sa,ony ta na to upozornia,ked to nebude vyplatené. Je to vlastne za tie odbery,kontroly,informácie cez telefón.

jarmila85
13. máj 2014

elabka tešim sa žesa tešíš na ms...ja sa takto tiež budem tešiť za chvílku...chystám sa na svoje druhé ivf a dufam že aj posledné a že všetko pojde ako ma...čo sa týka toho poplatku neboj sa oni dobre vedia že čo ako...takže nemôže sa stať že by zabudli na teba chi 🙂) držim ti moc palčeky a možno sa tam stretneme na chodbe 🙂

marttina333
13. máj 2014

Baby peosim vaa kws mate dlhy protolol a taha sa to cez 2 cykly tak ten 1cyllus zacinate niekedy na konci cyklu ? Ale ked mam dlhsie cykly ako vedia kedy mi skoncia? Ci daju aj lieky aby si mala 28cyklus ? 🙂

annamary27
14. máj 2014

@marttina333 ja som začínala na 24den cyklu,ked ti príde ms/ms ti bude možno kvoli injekciám meškať ,u mna to bolo 3-7dní/potom ideš na 2-4den cyklu na prvú kontrolu,keby sa ti injekcie mínali ku koncu,tak v centre ti dajú,oni tam majú vrátené od pacientok.

ernstulka
14. máj 2014

Po 5 rokoch sme zasa skoncili v GF . Bola som na KET a vlozili mi dve kinderka 🙂 a teraz cakam dva dlhe tyzdne ci to vyjde a ci nie 😒 ale este tam mam tri kinderka a doma mam zdravu dcerku po ivf 🙂 drzte mi palce. Vdaka

bubbbulik
15. máj 2014

ahojte babeny,,,idem druhy krat na ifv a mam teraz dlhy protokol 14den cyklu som mala začat brat LUMYNAL to su tabletky je ich 10to mam brat do 18.5 a od devetnasteho si mam zacat pychat DIFERELINE potom mam vraj ist druhy az 4 den cyklu na kontrolu ,ale ja mavam tiež dlhe cikly niekedy no proste nie vždy rovnako tak som sa vas chcela spitat ci tie tabletky su nato aby my došli načas alebo ako ci ste sa niektora stimto stretla voppred dakujem za odpoved

bubbbulik
15. máj 2014

som sa pomylila nie luminal ale lutenyl

leona45
15. máj 2014

A caka sa na schvalenie od zdrav. poistovne, dufam, ze to nebude dlho trvat 🙂

elabka
15. máj 2014

Pipinky, už je to tu! Práve som začala krvácať a teraz som zmätena (presne to som čakala!) - Dr povedal, že 1.dc mám brať až skutocne krvácanie, nie spinenie. Zo mna tiekla krv teraz - takže už som 1.dc? Pichať si nám začať 2.dc... Takže zajtra alebo až v sobotu? Keďže už je podvečer, mám zacat rátať až od zajtra rána? Ach jaj! Si pripadam ako totálne tela!

katty5
15. máj 2014

Ahojte baby, prosim Vas urcite tu mate niektora skusenost a poradite mi. Mam za sebou 3 IVF a teraz som po transfere 12 den. Uz druhy den silno krvacam tak som sa uz zmierila s tym ze to opat nevyslo. Dnes som bola v Gf na kontrole (odber krvi) a namerali mi sice velmi male ale predsa len nejake hodnoty HCG (31). Myslite ze sa to este zvysi, mate s tym niektora skusenost ? Dali mi opat malu nadej ze mam este verit tak budem rada ak tu najdem niekoho kto sa s tym uz stretol.

ivec16
15. máj 2014

@katty5 no neostava ti nic ine ako pockat ci prestanes krvacat... moze ist aj o biochemicke tehotenstvo... nemas nahodou ist o 2 dni na odber znovu?

ivec16
15. máj 2014

@elabka mne tiez kazali ale v inom centre na 2. den zacat, ale ze najskor mam zavolat ked dostanem menstruaciu aby mi to este potvrdili.... menstruaciu som dostala okolo 12 tej hodiny v pondelok a pichat mi kazali zacat v stredu vecer... takze predpokladam, ze ty by si mala zacat az v sobotu...

katty5
15. máj 2014

@ivec16 povedali ze mam prist az o 2 tyzdne co je strasne dlha doba ☹

ivec16
15. máj 2014

@katty5 aha tak ti daju asi dlhy protokol to preto... nic si z toho nerob, zacnes uz tento cyklus stymulovat.... drzim palce nech sa vydari...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre