Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katty5
15. máj 2014

@ivec16 to asi nebolo pre mna ze ? 🙂

ivec16
15. máj 2014

@katty5 aha prepac... som sa sekla 🙂... no ja som sla o 2 dni ked som mala na 11. den HCG 120 aby bolo vidiet ci rastie, na 14 den som mala 409 a potom kazali prist este o tyzden... podla tych hodnot ako to stupa sa da aspon ciastocne odhadnut ci to tehotenstvo bude v poriadku

katty5
15. máj 2014

@ivec16 tak potom nechapem preco mi povedali a o 2 tyzdne, asi tam skusim zavolat spravim zo sebs sice "blba" ci sme sa dobre pochopili. A tebe to nakoniec aj vyslo, si tehu?

ivec16
15. máj 2014

@katty5 jj som v 12 tt drzim ti palce... mali sme vkladane 2 embryjka (4 a 5 bunkove vklad po 48 hodinach) uchytilo sa jedno

ivec16
15. máj 2014

@katty5 no neviem, ja mam taku tabulku z labaku a tam je napisane ze ak je hodnota od 5-25 tak sa test musi zopakovat minimalne po 48 hodinach aby sa mohla tehotnost potvrdit.. a dalsie hodnoty su az od 40-200 pre 1,5 - 2 tyzdne tehotnosti

ivec16
15. máj 2014

@katty5 myslim si ze keby ti spravili test o dva dni, tak vies na com si... ak bude stupat je sanca, ak klesat islo o biochemicke tehotenstvo

katty5
15. máj 2014

@ivec16 gratulujem nech je hlavne vsetko vporiadku a dotiahnes to do uspesneho konca 🙂 mne vkladali tiez dve po 5 dnoch ( mala som PK) asi tam zajtra zavolam a spyt sa ved za opytanie nic nedam ... a este sa ta spytam ty si aj krvacala alebo nie?

ivec16
15. máj 2014

@katty5 dakujem, nie nekrvacala som....

katty5
15. máj 2014

@ivec16 aj chodis normalne do prace alebo si doma? Ja chodim do prace len mam teraz taku dilemu ci by som nemala byt doma a lezat. Aby som tomu nejako dopomohla.

annamary27
15. máj 2014

@katty5 určite by som nečakala dva týždne,chod na krv skor,trebárs aj k svojmu gyn doma.aj mne sa pri prvom ivf málinko zvyšovalo hcg a bola som na 10ti,14ti aj 16ti den po vklade.

katty5
15. máj 2014

@annamary27 dakujem za radu 🙂 a co myslis, mala by som byt na pnke a lezat? Pomozem tomu tak alebo mam chodit dalej do prace.

annamary27
15. máj 2014

@katty5 ja som bola pri každom pokuse na pnke,ale to preto,že mám stresujúcu prácu,celý den som na nohách,v pohybe a často vláčim ťažké veci.pri prvom pokuse som ležala 2-3dni,potom som sa už osmelila a robila doma všetko čo dovtedy,len som sa nenamáhala a veľa som oddychovala.ale je to na tebe.vyšlo to mnohím kočkám aj ked chodili do práce,ale mne bolo dobre doma 😉

ivec16
15. máj 2014

@katty5 po transfere som bola cez tyzden doma... potom trosku do prace... ale setrila som sa...

katty5
15. máj 2014

@annamary27
@ivec16 po transfere som bola tiez par dni doma pracu mam taku ze som v kancli a vascinu casu sedim za pc tak snad tym nejako neuskodim ked budem dalej aj chodit do prace. Strasne si prajem aby nam to vyslo uz sme sa nad tym tolko natrapili ☹

ivec16
15. máj 2014

@katty5 drzim ti moc palce nech sa dockas vytuzenych // a hlavne zdraveho babatka... je to boj ale vyhrame .-)

katty5
15. máj 2014

@ivec16 dakujeeem 🙂

elabka
16. máj 2014

Pipinky.... som presne vedela, ze takto dopadnem! Zacinam so stimulaciou a vobec neviem co a ako! Mam zacat 2.dc Dipheroline 1 ampulka a od 3.dc pridavam 3 ampuliky Festimon a 1 ampulka Menopur. Mozem si to nejako pichnut naraz? alebo kazdu ampulku zvlast? Cize jeden den 5 injekcii si pichnut?
Mam si to pichat rano alebo vecer? Viem, ze ked zacnem rano, mala by som stale rano, ale kedy zacat? Menstruaciu som dostala okolo 18h vcera...
Baby, radte! Alebo cinknem do Gyn-fivu na to telefonne cislo "ambulancia c.2"?
Moc moc moc dakujem za kazdu radu!

gelinka75
16. máj 2014

@elabka nemusis volat, diphereline ide vzdy zvlast a menopur mozes zmiesat s fostimonom, tiez som mala presne tieto lieky, vsetko natahas spolu rozmiesas s 1 vodou okrem dipherelinu, je na tebe kedy budes pichat, moze sa aj rano aj vecer

katarina1279
16. máj 2014

@katty5 Ahoj ja som po prvom vklade mala tiež HCG 31 a krvácala som povedali mi že mám prist za 4 dni znova a to už som mala nulové ,ale asi to bola moja blbost lebo jak som začala krvácat tak som vysadila sama od seba všetky lieky.Ale za dva mesiace som mala KET a to som už mala HCG 540 a krvácala som ale až v šiestom týždni a asi dva mesiace v kuse aj som si poležala v nemocnici,ale naštastie všetko dobre dopadlo a malá má zachvílku 10 mesiacov.A za seba môžem povedat že som bola od začatia pichania inekcii až po pôrod doma a neskutočne mi to pomohlo ale každá žena to cíti inak.Držím velmi palce aby to dobre dopadlo🙂

katty5
16. máj 2014

@katarina1279 dakujem kazdu radu si velmi cenim. Stale si hovorim ze mame este sancu, v pondelok idem na opakovany test tak uvidime co z toho bude . Super ze Vam to vyslo 🙂 gratulujem 🙂

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1279
16. máj 2014

@katty5 nieje začo 🙂 i ked už máme doma náš malý poklad vždy sem nakuknem čo je nové a komu sa podarilo otehotniet a velmi to všetko prežívam... lebo viem čo to všetko obnášalo...hlavne finančne a to jazdenie do BA aj tri krát do týždna môjho zrovna ničilo ale stálo to zato a išla by som do toho znova...všetkým tu držím palce RAZ SA TO MUSI PODARIT🙂

sofinkalv
18. máj 2014

Tak zajtra rano krvné testovanie. 14 deň po KET. Kto sa ku mne pridáva?

annamary27
18. máj 2014

@sofinkalv veľa šťastia 😉

domeska
18. máj 2014

dievčatá držím vám silno palce, všetkým. tie,kt. máte ešte pred opu aby ste mali čo najviac vajíčok. tie,kt. máte po vklade, nech sa vam babatka uhniezdia a tie,kt. sa to nahodou teraz nepodarilo nezufajte, ono sa to raz podari. nam sa to podarilo na druhy krat - druhe ivf a cakame rovno dvojicky. som este opatrna ale stastna ako blcha. viem co vsetky prezivate ale treba dufat a verit sebe ale aj GF 😉

elabka
19. máj 2014

Pipinky! Zas panika! 😅 tie vysetrenia, co si ma dat spravit partner (kvoli IVF - HIV, krvna skupina, zltacka a tak), mozu byt aj starsie (ma ich spravene tusim zaciatkom roka), len tie moje mozu byt max 2 tyzdne stare?
A, notar a moje vysetrenia tie maju byt do odberu vajicok alebo do transferu ?
Ja som strasny stressman / ci stresswoman 😒

gelinka75
19. máj 2014

@elabka muzove vysledky uznavaju do 6 mesiacov, notar a interne do 3 tyzdnov, ale citala som tu, ze tu toleruju par dni navyse a do OPU, potrebujes to mat kvoli narkoze

elabka
19. máj 2014

@gelinka75 fuha, partner to bude mat na hrane! On dostal papier s potrebnymi vysetreniami este v decembry tak si ich dal hned spravit ale potom sme dlho cakali na genetiku a kym sa dopracujeme k OPU tak to mozno bude aj 6 mesiacov! hadam mu to uznaju...
Dakujem ti moc, si ma ukludnila 🙂

ingrid0105
19. máj 2014

@sofinkalv daj vediet ako si dopadla, vsetkym snazilkam pozitivne testiky 😀

sofinkalv
19. máj 2014

@ingrid0105
@annamary27 výsledok negatívny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre