Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

miskab
29. máj 2014

@danka483 aj nas je jak z divych vajec.. 😉

annamary27
29. máj 2014

@miskab dnes mi už ide stránku gf otvoriť.

leona45
29. máj 2014

Ahojte, ja som uz totalne dompletena, citala som ze aj ked lekar navrhol ICSI aj stym sa da ist na IUI a nie hned na umele opl? My mame podanu ziadost do poistovne cakame uz 2 tyzden este sa nikto neozval, len teraz neviem este sa teraz mozem rozhodnut aky typ ci inseminaciu alebo hned umele. opl. Alebo uz nie? Mne hovorila lekarka, ze umele. opl. lebo mame malo spermii. 9 milion. v 3 ml.., ale ja som v poriadku. Ja by som radsej brala insemin. kvoli tym hormonom. Vie mi niekto v tomto pomoct prosim. DAkujem

sarah00
29. máj 2014

@leona45 ahoj. ak máte zlý SP, tak je zbytočné IUI, keďže nemáte dostatok zdravých spermií. Preto je vhodnejšie rovno IVF, pri ktorom sa spraví ICSI, kde vlastne vyberú najsilnejšie spermie, ktoré priamo napichnú do vajíčka. držím palce. A schválenie od poisťovne trvá niekedy dlhšie ako dva týždne.

waitiekatie
29. máj 2014

@leona45 @sarah00 ma pravdu... ziadost na poistovnu sa neposiela pri IUI, to nema vyznam... cize ak mate ziadost na poistovni, idete do IVF..... ISCI je napichnutie vajicka spermiou.. pri IUI sa spermie len vkladaju do dutiny maternice a vajicko si hladaju samy.. cize nikto ich nikam nepicha.. a ak ich mate malo, je mala pravdepodobnost, ze si vajicko naozaj najdu.. preto je "istejsie" IVF.. aj ked sa musis dopovat hormonami.. a samozrejme uspech ti nikto nezaruci 😖 🙂 asi mas v tom trocha hokej, ale uprimne sa nedivim, lebo je toho naraz naozaj moc... a my sme vo vseobecnej cakali na schvalenie asi mesiac... budu ti volat z centra, ze to mate schvalene... a rataj s cakanim... na vselico 🙂 na schvalenie, na urcity den cyklu, na vysledky krvi... vela trpezlivosti zelam... a hlavne klud a pohodu... zachovat pokoj a chladnu hlavu je veeeeelmi dolezite 🙂 😉

waitiekatie
29. máj 2014

@sarah00 ty uz 28tt? paneboze, ale to letiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 ako sa mas? vlastne - mate?? 😉

sarah00
29. máj 2014

@waitiekatie ahoj. máme sa dobre 🙂 veru, veľmi to letí, práve dnes som spomínala ako som pred rokom čakala na výsledok 2. IUI, nevyšlo ani 3. a napriek tomu dnes už nakupujem plienky 🙂 je to fakt zázrak a neľutujem, že sme išli do IVF, ktovie, koľko by sme ešte skúšali a čakali. uprimne už ani neviem, že nejaké IVF bolo. je to náročné, to vie každá, čo to musela podpstúpiť, ale stojí to za to. veľmi držím všetkým ženám palce a verím, že raz sa to podarí. netreba to vzdávať.
vy ste teraz ako na tom? idete do ďalšieho kola?

elabka
29. máj 2014

Ahojte pipinky, dnes som mala môj prvý vklad - 2 maličké už sú v brušku 🙂 ale, teraz večer som začala mať hnedý výtok! ☹ beriem utrogestan... Moze to byť z neho? Bojím bojím....

waitiekatie
30. máj 2014

@elabka klud, to moze byt z krcku, ako ho trosku podrazdili pri vklade... neboj, vsetko je v poriadku 😉

blcha76
30. máj 2014

@sarah00 Ahoj, my sme mali tiež 3x neúspešné IUI. Teraz už stimulujem a nabudúci týždeň, ešte neviem presne ktorý deň idem na odber vajíčok... Ešte sa ťa spýtam, koľko si si dala vložiť embryí?

sarah00
30. máj 2014

@blcha76 nám dávali len jedno, ja som síce bola pripravená na dve, ale vraj boli všetky pekne vyvinuté a teda neodporúčala vkladať dve, že v prípade, že by sa ujali obidve, zbytočne by som mala zasa "rizikové" dvojičkovské tehu. vkladili hatchujúcu blastocystu, vlastne takú, čo sa už otvárala. embryologička ti povie a odporučí, ale zasa keby som trvala na dvoch, tak s tým nemajú problém. ja som sa pýtala, prečo teda nie dve a takto mi to vysvetlila, ale povedala, že rozhodnutie je na mne. držííííím moc palce

annamary27
30. máj 2014

@blcha76
@sarah00 ahojte,sranda,že pred pár rokmi,ked som bola na prvom a druhom ivf ja ,dávali rovno 2 a mala som tiež hatchujúce blastocysty.ja som s tým nemala problém,ale ani sa ma nespýtali či nechcem len 1 a dokonca pri Ket ma prehovárala embryologička na tri,lebo že to jedno je slašie,že teoreticky by sa neuchytilo a ja som si vtedy pomyslela,že ale prakticky by som 3musela vychovávať a vynosiť ja 😀 😀 😀 😀 tak vtedy som 3odmietla a dali mi dve.

sarah00
30. máj 2014

@annamary27 no veď ja som bola práve preto na to pripravená, že môžu byť dve, tak nejak sme s tým počítali, tak ja som bola zaskočená, že chcú dávať len jedno 😀

blcha76
30. máj 2014

@sarah00 Veď práveže ja by som tiež chcela len jedno, lebo ja už jedno dieťa mám, a už mám aj svoj vek, tak radšej len jedno... A koľko dní po odbere vajíčok si mala vklad? Lebo sú nejaké možnosti (za fajnový príplatok 😉 ), predĺžená kultivácia, alebo aj možnosť sledovania embryí v Embryoscope... Mala si z toho niečo?

sarah00
30. máj 2014

@blcha76 len predlženú kultiváciu, zasa na odporúčanie. keď je dosť vajíčok, tak odporúčajú PK. embryoskop nie, bolo to prvé IVF a my sme nejaký vážny problém nemali, tak sme išli bez toho. ale boli so mnou holky, ktoré mali za sebou už neúspešné IVF, tak tie si dávali aj embryoskop. ono všetko závisí od kvality a množstva vajíčiek aj spermií.

blcha76
30. máj 2014

@sarah00 Veď ani mi nemáme žiadne problémy a aj tak 3xIUI nevyšlo a musíme ísť na IVF. Len ja už by som dala za to všetko, aby sa podarilo na prvýkrát 🙂 ...

sarah00
30. máj 2014

@blcha76 neboj, pozitívne myslenie a pôjde to. držím palce 🙂

blcha76
30. máj 2014

@sarah00 Hm, díky... O chvíľu idem volať do centra, som zvedavá čo...

lila2601
2. jún 2014

@domeska ahoj mne to schavlil 29.5. konecne xxixi uz len geneticke vysledky a mozme pomali ist na to

domeska
2. jún 2014

@lila2601 - no paradicka. pomalicky ale isto a bude to tam 😉

lila2601
2. jún 2014

@domeska uz aby male kopalo xixixi ....dakujem a genetika od 3.3 a stale nemame vysledky

domeska
2. jún 2014

@lila2601 - no mi sme na ne cakali tiez nieco cez mesiac. ale toto je uz naozaj nejako vela. a neskusala si ta volat? neboj vsetko bude. len sa na to pripravovat a si to privolas 🙂

lila2601
2. jún 2014

@domeska no nam povedali ze aj 2 mesace to moze trvat.... Ked mi volali ze nam schvalila poistovna tak som sa spytala aj na genetiku a hovorili ze maju toho vela a bla bla bla

waitiekatie
3. jún 2014

@sarah00 ahoj, ja som momentalne vyhlasila technicku prestavku 😎
este mame posledne dve zmrazene, ale nemam nejak chut ist do toho, mam pocit, ze potrebujem pauzu... tak som si ju dala... bola som sa opytat u nas hematologa, ci nevadia tie moje trombiky a sedimka lahko zvysene, ale ze nie, aj u endokrinologicky som bola, stitka funguje optimalne, ale na sone vyzera ako keby tam bol autoimunitny zapal... tiez s tym nic netreba, len ma stve, ze vsetko je take lahko nespecificke a vyjadrit sa na 100% ci to moze sposobovat problem s uhniezdenim, to nevie nikto.. 😠
takze tak... a nasadila som alchemilku, zensky caj a Fertilup a po 2 rokoch som mala milostivu bez vyvolavacky.. tak snad sa to moje brucho uz umudri 😉 😉

lila2601
3. jún 2014

Tak babulky uz mam vysletky z genetiky aj poistovna schvalila uz len male spravit xixixi som stasna no najstasnejsia budem ked uz budem mama 🙂

dadkasuh
4. jún 2014

Ahojte, Od piatka zacinam so stimulaciu mam dlhy protokol, a potrebovala by som poradit kde ste boli na predoperacnom vysetreni pred IVF. Mna prave rozhodila doktorka tym, ze vyhrada svedomia.... tak vobec netusim kam mam volat resp. objednat sa... Viete nieco poradit v BA? Dakujem

silvik1
4. jún 2014

@dadkasuh ahoj. mňa poslala moja všeobecná lekárka na predoperačné vyšetrenie k internistke. to akože tvoja všeobecná s tým má problém ??

dadkasuh
4. jún 2014

jop proste mi povedala ze si to mam vybavit sama nikde inde. rozmyslam ze zmenim obvodnu ....

waitiekatie
4. jún 2014

@dadkasuh fiiha, to musi byt extra veriaca, tvoja doktorka... pred laparoskopiou som si predoperacne davala robit aj v budove SNOPu (tam kde je GynFiv), o poschodie vyssie tusim je recepcia a tam sa objednas na predoperacne... 😉

annamary27
4. jún 2014

@dadkasuh objednať sa môžeš k hocakému internistovi,ved máš papier z GF,že čo potrebujú vyšetriť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre