Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
25. nov 2014

@zuzicek88 hmmmm,škoda,to je mi ľúto ☹ .bol to prvý pokus?

zuzicek88
25. nov 2014

@annamary27 ano prvy,ale druhy uz nechceme,uz chceme ist rovno na umele,ja uz mam 38 rokov a umele sa preplaca iba do 39. uz na pondelok som sa objednala na konzultaciu konecne do NR nemusime sa trepat do BA 100km

jenns
25. nov 2014

@zuzicek88 kedze je pri IVF vyssie percento uspesnosti tak pevne dufam, ze ti to vyjde ..a tento zrychleny scenar mam tak nejak vymyslený aj ja, kedze som rovnako stara ako ty..

amy25
25. nov 2014

@katus32 ja som mala tie isté lieky. 🙂 Od kedy začínaš? Púšťaš sa do toho takto pred sviatkam? ja by som sa asi bála. a čo sa smie? v podstate platí to čo počas snaženia, máš sa správať tak, ako by si tehu už bola, čiže žiadny alkohol, cigarety, naopak pridať vitamíniky, zlepšiť stravu.
A moja osobná rada, kedže nejde na to nemyslieť, skús si zamestnať hlavu niečím iným + pozitývny prístup.

amy25
25. nov 2014

@zuzicek88 a už si nejaké umelé absolvovala? Ked aj niekedy dávno.
Preplácajú do 39+364dní nie? čiže skoro do 40.

amy25
25. nov 2014

@zuzicek88 inak budem držať päste nech to čo najskôr pôjde

katus32
25. nov 2014

@amy25 zacala som 4.11., zajtra mam 3.kontrolu, takze o par dni uz asi aj OPU. pytala som sa dokyho, ci mozme mat este pohl.styk a povedal, ze zatial mozme, ale my sme z toho uz taki vystresovani, ze ani chut nie je. Vy ste boli ako na tom? Vitaminy ake si brala? Ja zatial len kys. listovu, neviem,co este by som mala.

zuzicek88
25. nov 2014

@amy25 nie nikdy

zuzicek88
25. nov 2014

@amy25 Dakujem krasne

annamary27
26. nov 2014

@katus32 my sme boli tak ,že sexík bol po úspešnom pokuse až po pôrode 😀 .dá sa to vydržať.hi hi.

amy25
26. nov 2014

@katus32 nám odporúčali, že spermie majú byť 3-5 dní staré, že to je najlepšie, takže tak nejak pred odberom sme mali aj ťuťu muťu. Potom nám sex zakázali, a ja som potom mala problémy tak do 12.tt nám sex zakázali tiež. Teraz už môžeme, ale počítam že v treťom trimestri nám zakážu znovu.

amy25
26. nov 2014

@katus32 ja som brala inofolik, tam je aj kyselina listová. A myslím že ešte nejaké vitamíny pre tehotné a snažilky, ale tie som si nedávala pravidelne, len občas, tak každý druhý, tretí den.

amy25
26. nov 2014

@annamary27 tak dlho by sme teda nevydržali. 🙂

amy25
26. nov 2014

@zuzicek88 Bolo by fajn keby ste hned v pondelok podali žiadosť do poisťovne. Nech sa to nepredlžuje.

zuzicek88
26. nov 2014

@amy25 ak by to bolo mozne,tak to aj spravime,ale asi mam nepriechodny jeden vajcovod tak budem musiet na laparku,to sa mi moc nechce..

amy25
26. nov 2014

@zuzicek88 prečo kôli nepriechodnému vaječníku? Nemyslím si že laparka je pre teba riešenie. Kôli času. Pôjdeš na laparku a po nej budete skúšať prirodzene? to ti zaberie čas a aby si potom stíhala ivf. Prípadne aj druhý pokus ak ten prvý nevyjde.

amy25
26. nov 2014

@zuzicek88 a navyše pri ivf nepotrebuješ priechodný vaječník.
Akurát mi doktorka vravela že je zle ked je vaječník nepriechodný na strane vaječníkov, že je lepšie ked je upchatý hned pri maternici ale už si nepamätám prečo.

zuzicek88
26. nov 2014

@amy25 dobre,dakujem za radu,ved ja sa nato v pondelok spyta,tej novej doktorky v NR a nedam sa odbyt hihi nech mi vsetko pekne vysvetli,ako ma,ved na nas dobre zarabaju nire? no tak nech sa snazia

ddanaa
26. nov 2014

baby ked robia vysetrenie spermii robia aj fragmentaciu DNA automaticky? potrebovala by som podrobnejsie vysetrenie manzela, takze robia aj jeho genetiku? alebo to len mne ? ako treba postupovat? dakujem

katus32
26. nov 2014

@annamary27 tak byt cele tehu bez sexu si ja osobne predstavit neviem a co chudak partner?

katus32
26. nov 2014

@amy25 ja som inofolic brala len ked sme sa snazili prirodzene otehotniet, potom som ho vysadila. Beriem len tu kys. listovu a magnezium, nic viac, ale spytam sa co by bolo este vhodne si davat. bola som dnes na kontrole o chvilu tam mam volat,tak som zvedava, co mi povedia. 😕

annamary27
26. nov 2014

@katus32 partner bol v poho,cítil to podobne,boli sme len bez klasického sexíku 😀.a ešte uvidíš ako sa budeš cítiť.

amy25
26. nov 2014

@katus32 mne povedali, že inofolik je dobré brať aj pri ivf, že to môže len pomôcť.
A už si volala?

amy25
26. nov 2014

@ddanaa myslím že ked na to nie je špeciálny dôvod, tak genetiku nerobia. Zisťujú počet, pohyblivosť a pod.

katus32
26. nov 2014

@amy25 volala, v piatok idem na vyber vajok a tu nastava dilema co si vsetko dat, PK to sme uz rozhodnuti, do toho ideme a ostatne ani neviem o com este bude treba rozhodnut. vkladat ste si dali jedno alebo dve embryjka?

katus32
26. nov 2014

@amy25 no to je prave to, ze tebe povedali, ale ja sa citim ako tapa, co vie len to, na co sa opyta, alebo docita na internete, lebo v CAR mi nikto nic nepovedal. dokonca som sa docitala ze treba vela pit 3-4 litre, je to pravda?mne nikto nic, ako keby som si to mala z prsta vycucat.

amy25
27. nov 2014

@katus32 pri odbere záleží kolko vajíčok odoberú. Potom ti dajú možnosti. Ak má mm dobré spermie, nemusíte dať napichovaťm ak nie musíte. A predlťenú kultiváciu by som tiež dala, odporúča sa je oplodnených 4 alebo viac vajíčok. Dá sa aj v tom špeciálnom inkubátore, to je už na tebe.
Mne odobrali 5 vajíčok, tri sme dali napichovať, dve oplodniť len normálne. Z tých troch sa oplodnili dve, tie normálne sa oplodnili obe. Takže sme mali 4 dali sme predlženú kultiváciu. Dve sa prestali deliť. Ostali nám dve (jedno z napichovania, jedno normálne). To nám povedali v den, ked som prišla na vklad. Odporúčali jedno vložiť, jedno zmraziť. Ja som chcela obe vložiť. A vyšlo to, tak mám teraz dve babetká v brušku.

amy25
27. nov 2014

@katus32 k tomu pitiu, ano treba vela piť. Mne to tiež nepovedali, alebo som to len prepočula. A potom zo začiatku dobre a po potvrdení tehu asi po týždni hyperstimulák jak vyšitý. To kôli tomu treba vela piť.

amy25
27. nov 2014

@katus32 a faktom je že niečo povedia a niečo sa treba spýtať, na niečo môžu zabudnúť. Tak sa treba spýtať. Ja už chodím k doktorom s lístkom s otázkami, lebo ich mám milion a ked som u doktora nič ma nenapadne. Už som jak senilná, ale čo už, aspon sa dozviem čo potrebujem.

zuzicek88
27. nov 2014

@amy25 som si dovolila precitat,boze ake to je vsetko zlozite,ale gratulujem k fazulkam,prajem nech v brusku krasne rastu a trosku aj v dobrom zavidim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre