Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
12. jan 2015

@jenns neboj sa ani ja nie som najmladsia a radsej som si ten vek z pasu vymazala 😉 no tej 4tej co sa nepodarilo navrhli potom darovanie vajicok ale neviem ako to dopadlo lebo sa odmlcala...aj ked je pravda ze ja jedina som si odniesla dvojicky teda aj oni ale len mne zostali obidve im zostali po jednom ....mozno to bolo tak sudene lebo teraz aj ked tuzim po dalsom babatku moj zdrav.stav to asi nedovoli....ale mrazaciky si platime...a na laparke ti co zistili?

czikata
12. jan 2015

@jenns my sme boli 3x na IUI bezúspešne :( síce to robil môj gyn u seba v ordinacii..a jasne,tento rok to dáme 🙂

jenns
13. jan 2015

@czikata a to ten tvoj gyndos ma aj nejaké vybavenie na to, aby vedel spermosky pretriedit (a tusim ich aj niecim nadopuju)?

jenns
13. jan 2015

@pancuska ved teda uvidis 🙂.. dve deti niekedy aj viac starosti nez dost xi.. ja som sa tak nastavila pomaly, ze mame jednu babulku a ake je to skvele, keby sme aj nemali ďalšie, tak to nebude koniec sveta..
no pri laparke najprv nechcela kontrastna tekutina tiect kam ma, na druhy pokus uz pekne presla uplne vsade, tak mi Dr. nevedel povedat, ci to bol nejaky technicky problem, alebo ozaj cosi co branilo rozrusili a teraz uz je priechodne.. no skratka zatial nam nezistili z vysetreni ziaden problem.. neviem preco sa nam uz skoro 2 a pol roka nepodarilo otehu

lina129
13. jan 2015

@amy25 @pancuska baby a v GF bezne vkladaju 2 bublinky? teda ak su schopne? ci len jedno? A je dobra PK?

lina129
13. jan 2015

@jenns nie nicim ich nenadopuje... len ich pretriedia, aby tam vstrekli len tie najkvalitnejsie... 🙂

lina129
13. jan 2015

@bubinko1506 a ako ti zistili, ze vytvaras protilatky proti spermiam? to z krvi? a v GF ci niekde inde, na imunologii? dik 🙂

jenns
13. jan 2015

@lina129 no v kazdom pripade to bez nejakeho labaku asi nejde urobit, ci? To pretriedenie.. ja nie som lekar ani laborant.. netusim ako sa to robi.. len tak dedukujem.. 🙂

lina129
13. jan 2015

@jenns to je jasne 🙂 minimalne tu centrifugu musia mat... mne to robili v GF, ale pocula som, ze aj niektorí gynekologovia to robia... ale neviem presne 😒

bubinko1506
13. jan 2015

@lina129 ano, z krvi pri prvej konzultacii. my sme predtym chodili do ferticentu, tam mi testy na protilatky robil lekar tiez - vsetko bolo v poriadku, a ked sme presli do GF, tak zistili problem. ale vsetko sa da riesit. uzivam prednison a vcera som uz mala prvu davku gonal. punkcia a transfer sa blizia 😀

lina129
13. jan 2015

@bubinko1506 tak drzim palce 🙂 dufam, ze ta budem coskoro nasledovat 😉 zatial to v pohode znasas? myslim tie injekcie... pichas si sama?

bubinko1506
13. jan 2015

@lina129 picha mi manzel a zatial je to v pohode. nevsimla som si ziadne negativne vedlajsie ucinky, ale odkedy picham diphereline (zatial 8x), tak sa mi zlepsila plet - je jemnejsia a ziarivejsia 🙂

pancuska
13. jan 2015

@jenns takze je tu este sanca aj na prirodzene tehu a inak v poslednej dobe uz asi 4 mamicky co poznam z MK otehotneli prirodzene no najskor boli na IVF ako napr @annamary27 to je jasny dokaz 😉 a teraz je velmi zla doba clovek sa nahana a same stresy....potom aj sa len sustredia partnery len na to jedno a uz je to....mam v rodine porodnu asistentku a sama nemohla vyse roka otehotniet....ked uz prestali na to mysliet a zacali si prerabat dom naraz "buuum" a inak myslim ze aj jedno babatko vie urobit velku radost,hlavne ked je vytuzene 😉 tie nase boli uz priam vymodlene 🙂

pancuska
13. jan 2015

@lina129 ja ked som bola na IVF v 2012 tak vtedy este vkladali 2.....potom cosi som pocula ze uz to zatrhnu lebo je vela viacercat tak neviem teraz ako to je....a dala som si PK lebo sme mali aj embryoscope tak ze nech sa uz len uchytia....vtedy som citala na PK len same pozitivne ohlasy 😉

lina129
13. jan 2015

@pancuska dakujem 🙂 a prosim ta, ja som v tomto uplne nova a neznala... mozes mi, prosim, odporucit, co si mam dat, ci aj ten embryoskope aj PK? to mi daju na vyber, ci mi odporucia? moc dakujem 🙂
pozrela som aj tvoje albumy, deticky su kraaasne 😵 male princezne

czikata
13. jan 2015

@jenns ano, ma to v ambulancii..ja neviem, ci na to potrebuje speci pristroje, ale mi hovoril, ze on to robil predtym v Iscare...tak som mu verila, ale nevyslo to ☹ preto nas potom odporucil do Gyn-fiv...a verim a dufam, ze nam tu pomozu 😅

amy25
13. jan 2015

@lina129 Teraz už bežne dávajú lem jedno vajíčko. Ale pred vkladom to s tebou konzultujú a ak chceš dve, vložia ti dve. Tak to bolo aj u nás. A PK je dobré skôr na to aby sa vyseparovali tie nekvalitné embrijká.

pancuska
13. jan 2015

@lina129 vies co ja ti poradit neviem ....ja som vsetko diskutovala s manzelom tak skuste sa doma o tom porozpravat co by ste skusili a tak..... my sme proste skusili aby sme si to potom nevycitali a bud sa podari alebo nie....v nasom pripade to vyslo....tazko radit zalezi aj ako budes reagovat a kolko vajicok bude....ja som mala 16 takze som isla na PK a aj embryoscope nic som nestratila este mi 10 embryok zostalo....

jenns
14. jan 2015

@czikata pri IUI je bohuzial dost nizke percento uspesnosti, takze vobec nemusel tvoj doki urobit nic zle.. Skratka nebola spravna konstelacia.. Ale verme ze uz teraz bude 🙂

leona45
14. jan 2015

Ahojte chodi,alebo chodila niektora z vas do rizikovej ambulancie na Kramare,alebo inde?ako casto sa tam chodi a ako to tam prebieha,robia tam nejake spec.vysetrenia?Cakam jednovaj.dvojicky po ivf, som v 21tt. Dakujem

katka17044
14. jan 2015

@bubinko1506 ahoj chcem sa spýtať kde ti manzel picha injekcie do ramena? Ja s tým začínam bud koniec januára alebo februára

bubinko1506
14. jan 2015

@katka17044 ahoj, diphereline aj gonal mi picha do brucha pod pupok. tak nam to odporucili.

amy25
14. jan 2015

@lina129 Ja by som sa asi rozhodla podla počtu vajíčok. Ak odoberú tri alebo menej, neodporúčajú PK. Ak odoberú 4 a viac ja by som už dala PK. Ak odoberú tak menej, uvažovala by som aj nad embrioskopom -aj ked pri prvom ivf to vraj nemá až taký význam. A ak odoberú vajíčok vela, povedzme 10 a viac embrioskop by som nedávala.

amy25
14. jan 2015

@katka17044 mne pichal muž do ramena. Do hornej polovice a na vonkajšej strane (nie vpredu, nie vzadu ale v strede). Pod 45st. Vysvetlovala nám to doktorka ku ktorej sme chodili sa to naučiť pichať.
Kedže ku koncu sa pichajú už tri inekcie, pichala som jedno rameno, druhé rameno, do brucha gonal v tom pere.

mailinka1980
14. jan 2015

Len si popozrite ceny nad 5,7,9 vajicok cena stupa plus kultivacia a zmrazenie a navyše veci,. Ja som pichala sama vsetko do brucha diphereline, puregon, menopur , Ku koncu ma šlo roztrhat vo vajecnikoch a nakonci pichnute dozadku pregnyl !! Treba dodrzat cas!!!

katka17044
14. jan 2015

@amy25 dakujem pekne za odpoved

katka17044
14. jan 2015

@bubinko1506 dakujem pekne

lina129
14. jan 2015

@amy25 jeej dakujem pekne za odpoved 🙂 ale priznam sa, aj tak sa v tom az tak nevyznam... 😒 teda zhruba uz hej, ale konkretne vobec... ty si mala kolko vajicok? a bola si na 1. ivf? ja neviem ako telo zareaguje, ale normalne mavam 1 folikul, s ovulkou nemavam problem... po Clostile som mala 2 folikuly... este mi dr. harbulak odporucil 1x IUI a potom uz stimulku a ivf... tak som zvedava 🙂 a oni mi potom odporucia co si mam dat - PK a embryoskop? asi ano, ze?

lina129
14. jan 2015

@leona45 jeej jednovajecne dvojicky po ivf? to je rarita, asi sa ti rozdelili az v brusku, ze? a co cakas, chlapcov ci dievcatka? na ivf si bola v GF? na tvoju otazku ti neviem odpovedat, ale drzim palce... na Kramaroch som chodila k dr. Pruzincovi, robil mi jeden zakrok a strasne zlaty... 🙂

jenns
14. jan 2015

@lina129 viem, ze mimo temu 🙂 ale Pruzinec bol moj porodnik.. hrozne fajn bol, starostlivy, ochotny, nemozem povedat jedno zle slovo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre