Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maminka1986
2. mar 2015

@17_dominika_5 ahoj ty si natom ako ja!!!!
ja som dnes bola a nemam nič!!brala osm clostil 3x1 ..štvrtok ideme na pohovor asi na IVF bojim sa toho .(((je to dost drahe mam doma vytlačené cenniky...prepláca to poistovna ale ostatne ako lieky kryomrazenie či ako to je sa plati..:((ja mam tiež pcos .((nereagujem...kde chodite? do ktoreho centra?

amy25
2. mar 2015

@maminka1986 to je mi luto. Tak hadam u vas zaberie tiez ivf ako u mna.

amy25
2. mar 2015

Vidim ze sem viacere pisete, ze sa bojite co to bude stat financií. Neviem ako vy, ale ja ked som si zratala, co som za tie roky snazenia dala za vitaminy, lieky, kontroly, vysetrenia,objednania, cajicky, vodicky.. tak mi len oci vysli. A v podstate to, co som platila za pol roka liecby za vsetky tieto veci som zaplatila za ivf po pol roku chodenia do centra, akurat som to platila takmer naraz. Nas vyslo ivf cca 1300€. Viem ze je to velmi individuálne a u niekoho sa to moze vysplhat aj na 3tis., ale co som sa bavila s ostatnymi babami v car, tak nas to vyslo vsetky dost podobne.

maminka1986
2. mar 2015

@amy25 no je to dosť ratame aj my tak...
a dávali ste si aj ICSI? to velmi nechcem :((ä a ako píšeš asi IVF je istý proces..asi je to lepšie ako keby mam ist na horm,injekcie a nič z toho ...neviem no keby mam tolko penazi ale nam svokrovci požičaju

samotarkadela
2. mar 2015

Ahojte baby! Pripajam sa do skupiny. Od 20.3. zaciname aj my s IVF...
Bolo mi povedanych tolko info o priebehu celeho procesu, ze som sa v tom uplne stratila ☹ Velmi sa bojim, aby som nieco nepohnojila. Kombinacia vsetkych tych injekcii jedna cez druhu mi nahanaju strach...

Vidim, ze sa prave bavite o cenach. Nuz, bola som tiez velmi prekvapena. S mojimi laickym postojom som si vyratala vydaje cca na 700 €, ale zo sna som sa prebrala a zistila som ze to kludne moze byt aj 1400 €.
Z financneho hladiska sa do toho mozeme pustit len raz ☹ Potom mozno zase o par rokov.

maminka1986
2. mar 2015

@samotarkadela AHOJ....no podobne aj ja som sa prebudila zo sna že to tak može vynst....:((((
my ideme štvrtok na pohovor i ked ja IVF odmietam stale.((
aký maš problem? aleno manžel?my mame obaja .(((to je natom najhoršie keby to aj poistovna zohladni....
no som zvedava čo nam povedia a čo všetko si budem musiet pichat bojim sa toho...to si picháš od kolkeho dna??

amy25
2. mar 2015

@maminka1986 my sme mali 5vajicok, tri sme dali icsi, dve normalne. Oplodnili sa dve take, dve take.
Človek by uz dal hocikolko, keby mal istotu ze to vyjde. To zial nema nikdy.

maminka1986
2. mar 2015

@amy25 a vložene maš ktore??no ja za ICSI nie som neviem prečo :(((to je už oc take...moc take no proste že sa vybere spermia a vybere vajičko rozumieš mi no

17_dominika_5
2. mar 2015

Baby, je tu nejaka so SOFT stimulkou na IVF ? ? ? treba cakat aj na tu, ci ju schvali poistovna? maju tam cenu len bez poistovni.. tak neviem :-O

samotarkadela
2. mar 2015

@maminka1986
Tiez niesom nadsena z IVF. Nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, ze budem jedneho dna toto riesit. No, inak sa naozaj neda. Problem ma moj manzel. Ma velmi malo spermii a aj to malo su nekvalitne. Lepsie to nebude, uz len horsie ☹ Tym padom sme naozaj nemali na vyber.
S injekciami zacinam 20.3. Uplne prva bude Diphereline, potom Gonal a potom este nieco... Uplna veda 🙂

maminka1986
2. mar 2015

@samotarkadela ahaa...hm no ja mamproblem a aj manžel ma znižený počet ale asi ja som antom horšie ovela.(((
aaa neboj sa zvlaaadnešš 🙂) sme dákeženy tak vydržime!!!

mo3326
2. mar 2015

Nebojte sa baby! IVF je jedna z riešení, ktoré nemusí hneď byť zlé. Mne budú robiť ICSI nakoľko mám protilátky a cez moje vajíčko sa nedostane partnerova spermia. Ceny sú rozličné. Záleží myslím si aj od diagnózy a plus že aký máš protokol. Ja som bola asi 3x v care a za lieky som dala 400€ začínam od zajtra. Proste som si povedala že nech sa deje čo sa má. Bábo chceme tak nie je čo riešiť. Najhoršie je že tie peniaze potrebujete naraz (mohli by vymyslieť splátkový kalendár 🙂.

samotarkadela
2. mar 2015

@mo3326
My uz doma deti mame tak to velmi neprezivam, ale keby som nemala ziadne tak by som dala za to vsetko na svete.
S akymi liekmi zacinas a co obnasa ICSI?
Tiez som dala za lieky 400€. Uvidime co bude dalej...

amy25
3. mar 2015

@maminka1986 vlozene mam jedno take, jedno take. Dve sa nam pri predlzenej kultivacii prestali delit

karkulka2014
3. mar 2015

@zuzana231 dakujem 🙂 Tak vidis..aj s takouto diagnozou sa da prirodzene otehotniet 🙂 Drzim ti palce 🙂

anickablazekova2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samotarkadela
3. mar 2015

🙄

mo3326
3. mar 2015

@samotarkadela ICSI je priamy vklad spermie do vajíčka. Máme protilátky, cez stenu môjho vajíčka sa nedostane do vnútra spermia tak musia to takýmto spôsobom poriešiť. Dnes som začala diphereline, ďalej mám menopur a puregon tesne pred odobratím pregnyl a na koniec prolutex.

10a
4. mar 2015

mam 2 x fostimon exp12/2015, 1 x duphaston exp 7/2019, 1 x utrogestan 2/2017

katka676
5. mar 2015

@mo3326 ahoj, ja som začala s Dipherelinom tiež 3.3.akurat mam namiesto puregonu fostimon. Som rada že som tu našla niekoho s kým v tom nie som sama ;) 😎

ivka_666
5. mar 2015

Baby na krv po ET sa chodí dvakrát aj v prípade, že tá prvá bola pozitívna? Ďakujem

bubinko1506
5. mar 2015

@ivka_666 ano, odber krvy dvakrát, a ked bude dvakrát pozitivna, tak o dalsie 3 tyzdne ultrazvuk 🙂

annamary27
8. mar 2015

@ivka_666 ahoj,dvakrát,aby sa potvrdilo,že hcg pekne stúpa.

annamary27
8. mar 2015

ahojte,želám novým členkám a čakatelkám v GF ,aby sa Vám čoskoro pošťastilo bábätko 🙂 .želám veľa síl a pozitívnej energie.My sme chodili do GF tri roky,podarilo sa tretie IVF,z toho doma pobehuje 2ročná Terezka a 19mesiacov po pôrode sa zadarila úplne prirodzene.dá sa povedať na prvý či druhý šup a nečakane Emka,tá je ešte v brušku 😀 😀 😀 takže zázraky sa dejú.držím Vám palce.

lilly158
9. mar 2015

@annamary27 - Emka ? No super 🙂 To je moj sen, mat krasne dve baby. Jednu uz mam, este k tej druhej sa dopracovat - zlozita cesta ☹

ebonnie
11. mar 2015

Ahojte baby. Nakukla som po 2 rokoch a stále mi zviera srdce, keď čítam vaše riadky. Vynárajú sa spomienky, tie pocity... strach, nádej, radosť, sklamanie... otriasť sa a opäť veriť, začať odznova.... :( Nám sa Dominik podaril až na 3x, teda 1.IVF, 2.KET a 3.IVF (a to zo 16 embryijí prežil jedine on, čo bol zázrak) Chcem Vám iba povedať, že každá jedna z Vás si zaslúži medajlu za to všetko, čo musíte odtrpieť. Veď keby týmto museli prejsť muží, asi by ľudstvo vymrelo :D Verím, že sa to vyplatí a čoskoro sa dočkáte vytúženého bábätka :o) Držím palce!!!

katka17044
11. mar 2015

Ahojte co vravite na spoplatnenie konzultácii v gyn-five?

bibi12361
11. mar 2015

@katka17044 no to je dost vela

katka17044
11. mar 2015

@bibi12361 aj ja som z toho dosť sklamaná... akoby sme tam už aj tak nenechávali dosť peňazí, je to škoda... a keby aspoň tie konzultácie za to stáli, ale skôr to je len o pečiatkovaní receptov :(

amy25
11. mar 2015

@katka17044 baby, na konzultaciach sa vy musite pytat, oni to vysvetlia, tie zaklady. Ja som bola na konzultacii normalne s papierikom s otazkami, lebo inak som na vsetko zabudla. Inak som este stihla casy, ked boli konzultacie zadarmo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre